 |
Umowa w kulturze europejskiej Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 03-03-2019 23:00 | Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Umowa w kulturze europejskiej
1 na 1 | Kupuje stosunkowo dużo usług internetowych pochodzących z różnych krajów, co najmniej połowę od usługodawców amerykańskich, USA wciąż wiedzie prym w sieci, a resztę z całego świata. Ostatnio akurat testuję dostawców usług telefonii voip. Popróbowałem NEXMO, 3CX i doszedłem do europejskiego SIPGATE gdzie również zrobiłem sobie konto testowe a tam: Jetzt kostenlos testen - voller Funktionsumfang - Testphase endet automatisch - ohne Angabe von Bankdaten Co można przetłumaczyć tak: Wypróbuj za darmo już teraz - Pełna funkcjonalność - Faza testowa kończy się automatycznie - bez podawania danych banku Szczególnie interesujące wydały mi się 2 ostatnie punkty tej krótkiej oferty: - Faza testowa kończy się automatycznie - bez podawania danych banku Pomyślałem - po co ktoś o tym w ogóle pisze? Choć właściwie natychmiast wiedziałem dlaczego ktoś to napisał. A czy Wy wiecie? signup.sip(*)51650170-1705116059.1551650170 | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 Dalej..#121 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > Czy spotkałes w swoim życiu robola (..) który przejawialby choć> 1/10 twojej dziadowskiej agresji?Napisałeś również "Cwaniakami określa się ludzi władzy". Wg ciebie agresja jest synonimem władzy, czy dobrze rozumiem? A może szlachetna agresja cacy, a dziadowska be? Hamerlik-Kali przejawia wobec właściciela agresję: super. Właściciel wobec Hamerlika-Kalego: skandal i rozbój w biały dzień!! Oto wg ciebie ludzie władzy (cwaniacy) w Płocku: Cytat:Chodzi o grupkę osób bezdomnych przesiadujących całymi dniami pod Panoramą na Zielonym Jarze. Panowie nie tylko wylegują się na ławce czy toczą mało eleganckie, głośne rozmowy, ale przede wszystkim - non stop zaczepiają przechodniów, prosząc o pieniądze albo o papierosa. - Sklepy monopolowe już im nie sprzedają alkoholu, więc na stałe przenieśli się pod Panoramę - napisała nasza czytelniczka. - Są agresywni, przed chwila o mało nie doszło do bójki, zaczepiają każdego, nawet dzieci. A dzieci i osoby starsze boja się ich i ze strachu dają im pieniądze.
Telefony na policję - mówią mieszkańcy - nic nie dają, bo gdy radiowóz zniknie z pola widzenia, wszystko wraca do normy. Nasza czytelniczka próbowała więc namówić obsługę sklepu Mila, by nie sprzedawała im alkoholu. - W odpowiedzi było wzruszenie ramionami i tłumaczenie, że osoby, które pracują w Mili nie maja ochrony i boją się im nie sprzedać - relacjonuje czytelniczka
Nie może być tak - uważa płocczanka - że grupka trzęsie osiedlem i nic nie można zrobić.
Sklep w sąsiedztwie: Nie sprzedajemy alkoholu takim osobom portalploc(*)em_przez_agresywne_osoby.html#
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej |
> udowodnij, że mój dom pozyskałem cwaniactwem a nie pracą> jeśli nie udowodnisz zarzutu, oznacza, że masz honor psiego chujaCzyniąc siebie tematem dyskusji zgodziłeś się na swojej osoby krytykę. Zaś co do twojego sztandarowego epitetu, to i tak będzie się kojarzył bardziej z tutaj wymienionym nazwiskiem, niż z kimkolwiek innym. 
Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem. |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > >>Dopóki Ty jesteś właścicielem a inni nie, to Ty jesteś cwaniakiem.> >Cwaniakiem?> >Chcesz mnie obrazić tylko dlatego że mam dom> Określenie, które ci się tak nie spodobało dotyczy w istocie nie ciebie, forumowicza szarleya, a przykładowego szarleya,1 Napisane zostało do mnie w gramatycznej formie sugerującej że chodzi o mnie 2 Jestem zmęczony byciem "przykładowym szarleyem" - człowiekiem władzy, właścicielem gazociągu, który określa obowiązki "roboli" zabiera im wypłatę, stanowi i pobiera VAT, egzekwuje przemocą podatek od chleba, a przy tym żyje wyłącznie odsetek od kapitału i nic nie robi. Jeśli ktoś chce pisać o zwolenniku przemocy, niech sobie tego zwolennika imię wymyśli a nie posługuje moim > Oczywiście wiąże się to z rezygnacją z powtarzania mantry "mój dom, moje dochody, moje gruszki", na co być może nie jesteś jeszcze gotowy. Ale co ci szkodzi sprawdzić, a nuż dasz radę.Proponuję przestać pisać mantry zarzucające mi że ten dom i gruszki zawdzięczam czemu innemu niż pracy
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| j23a (1186 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > >przykro mi, nie przekonałeś mnie. Wolę, żeby cwaniak, który chce skupić w spom ręku całą własność nie miał wpływu na mój podatek> Cwaniak, który nabedzie twój dom natychmiast zaczyna płacić od niego podatek, Ty sprzedając go zwalniasz się z wszelkiego opodatkowania.Mieszkam sam (rozumiem że 2 koty i kundlica się nie liczą)  Zarabiam 2000 zł miesięcznie, mam chatę wartą 80000 zł odziedziczona wcześniej bez długów. Sprzedaje i przeprowadzam się do znajomej za połowę jej opłat wynajmowych + koszta. Wypłata miesięczna zwiększa się do 3500 zł czyli x 2 to jest 7000 zł. Nie posiadam innych nieruchomości w tym momencie tylko konto (80000 zł - koszty) bankowe. Ile mi wyzeruje z konta (zakładając że okolice Łodzi są w KrystianRaj niestety i się nie dało na konto do Szwajcarii) i po jakim czasie? > Dopóki Ty jesteś właścicielem a inni nie, to Ty jesteś cwaniakiem.A tak będę goły ? |
#125 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > Czyniąc siebie tematem dyskusji zgodziłeś się na swojej osoby krytykę.Tak, w granicach kultury. Nikt tu jednak nie zgadzał się bez poparcia w dowodach na używanie potocznych sformułowań jednoznacznie pejoratywnych. A dowodu wciąż brak. Czyli co, na razie obelga bez pokrycia?
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > >Wolę, żeby cwaniak, który chce skupić w spom ręku całą własność nie miał wpływu na mój podatek> A czy to w obecnym ustroju zamożni posiadacze nie sterują rządami?Zapewne, ale: 1 w warunkach demokratycznych, kiedy jednak wyborcze prawa przysługują wszystkim obywatelom, jest to ograniczone. 2 W krystkonizmie prawa obywateli są różne: wszyscy mogą głosować za podatkiem, ale za prawem własności tylko posiadacze majątków 3 Jeśli wpływ zamożnych na rządy istnieje, to jest to zjawisko negatywne i nie należy go wzmacniać
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej |
> >>>Dopóki Ty jesteś właścicielem a inni nie, to Ty jesteś cwaniakiem.> >>Cwaniakiem?> >>Chcesz mnie obrazić tylko dlatego że mam dom> >Określenie, które ci się tak nie spodobało dotyczy w istocie nie ciebie, forumowicza szarleya, a przykładowego szarleya,> 1 Napisane zostało do mnie w gramatycznej formie sugerującej że chodzi o mnieA niby jakiej miał użyć, skoro ty sam, pisząc "mam dom", użyłeś formy wskazującej na ciebie. > 2 Jestem zmęczony byciem "przykładowym szarleyem"Aby nie być "przykładowym szarleyem" musisz zarzucić gramatykę wskazującą, że to ty "masz dom".
Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem. |
#128 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > >udowodnij, że mój dom pozyskałem cwaniactwem a nie pracą> >jeśli nie udowodnisz zarzutu, oznacza, że masz honor psiego chuja> Czyniąc siebie tematem dyskusji zgodziłeś się na swojej osoby krytykę.Bezpodstawny zarzut nie jest krytyką, jest potwarzą
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej |
> >A czy to w obecnym ustroju zamożni posiadacze nie sterują rządami?> 1 w warunkach demokratycznych, kiedy jednak wyborcze prawa przysługują wszystkim obywatelom, jest to ograniczone.Przecież jest odwrotnie, skoro się tutaj zgadzamy, że owo ograniczenie jest właśnie nieformalnym wpływem zamożnych posiadaczy ograniczane. > 2 W krystkonizmie prawa obywateli są różneW demokracji też: są obywatele posłowie, obywatele radni, czy np. rozmaici obywatele funkcjonariusze. > 3 Jeśli wpływ zamożnych na rządy istnieje, to jest to zjawisko negatywne i nie należy go wzmacniaćA to negatywne zjawisko można ukrócić znosząc zamożność; czy nie właśnie to krystkon proponuje?
Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem. |
#130 2 na 2 | j23a (1186 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > > A przymus spłaty długu?> O jakim przymusie mowisz? Fizycznym, czy jako zasada?> Normalnie bank siada ci na konto czy wypłatę, tak jak w alimentach. Nikt cię nawet nie dotyka.> >Czy jest etyczny?> Przymus siadania na wypłatę? No, u ciebie też taki przecież jest.  W KNOPKERAJ jest automat finansowy a nie _komornik po prawomocnym wyroku_ (o alimentach nie mówiąc). I tysiące rzeczy które można pójść nie tak chociażby z niewiedzy. Nadal nie wiem też jak zrobić żeby w miarę skutecznie i pewnie zlecić prowadzenie tej całej księgi i okolic jakiemuś bankowi czy czemuś w tym guście w tej całej strefie. I ile za to wezmą. > > od kilku lat sprzeciwiam się państwowemu przymusowi egzekucji długów> > i na tym tle kształtuje się między nami konflikt a Ty wyjeżdżasz z morderstwem.> Wyjezdżam z morderstwem, bo próbuję tunelować i oddzielać sytuacje.Niech wyliczy mój przykład z chatą (jest niżej)  ps Jak ktoś jest w strefie na wakacjach i nie zna języka dobrze? Tam jakaś granica w ogóle jest czy co? Tylko mi nie piszcie że trzeba znać prawo (jak pójdę np. do kasyna z ciekawości to przecież nic mi się nie stanie ani nic nie stracęh)  |
#131 1 na 1 | j23a (1186 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > >Ignoruję go, w twoim świecie nie mam prawa ignorować?> W moim świecie, gdy ktoś, zaproponuje Ci milion za dom i będzie ten milion miał zeby Ci zapłacić, ten podniesie wartość twojego domu i twój podatek od kapitału.> Podniesie jednak również twój debet i twój limit oszczędności.No czekaj. Idzie taki na spacer, mówi milion i ja mam większy podatek z tego powodu? Tam jest aż taka katastrofa? |
#132 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > >>>>Dopóki Ty jesteś właścicielem a inni nie, to Ty jesteś cwaniakiem.> A niby jakiej miał użyć, skoro ty sam, pisząc "mam dom", użyłeś formy wskazującej na ciebie.I na owo: "mam dom" dostałem odpowiedź "to Ty jesteś cwaniakiem." To nie jest krytyka, to zarzut, że do własności domu doszedłem cwaniactwem
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > >>A czy to w obecnym ustroju zamożni posiadacze nie sterują rządami?> >1 w warunkach demokratycznych, kiedy jednak wyborcze prawa przysługują wszystkim obywatelom, jest to ograniczone.> Przecież jest odwrotnie, skoro się tutaj zgadzamy, że owo ograniczenie jest właśnie nieformalnym wpływem zamożnych posiadaczy ograniczane.Przykro mi gramatyka zbyt skomplikowana > >2 W krystkonizmie prawa obywateli są różne> W demokracji też: są obywatele posłowie, obywatele radni, czy np. rozmaici obywatele funkcjonariusze.Owszem, ale demokracja niweluje te różnice do minimum. Poseł przestaje być posłem, a prawa wyborcze mają wszyscy > >3 Jeśli wpływ zamożnych na rządy istnieje, to jest to zjawisko negatywne i nie należy go wzmacniać> A to negatywne zjawisko można ukrócić znosząc zamożność; czy nie właśnie to krystkon proponuje?Nie, proponuje maksymalną koncentrację własności, choć w orwellowskim stylu nazywa to rozproszeniem kapitału
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#134 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > od kilku lat sprzeciwiam się państwowemu przymusowi egzekucji długówCzyli jak, nie spłacasz? Pracujesz na czarno?
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej |
> >Czyniąc siebie tematem dyskusji zgodziłeś się na swojej osoby krytykę.> Tak, w granicach kultury. Nikt tu jednak nie zgadzał się bez poparcia w dowodach na używanie potocznych sformułowań jednoznacznie pejoratywnych.Odwrotnie: kto udostępnia swoją prywatność, ten udziela zgody na zbudowanie na temat tej prywatności każdej logicznie spójnej teorii; wariantów obyczajowo pejoratywnych nie wyłączając. Więc jak ktoś sobie ceni nietykalność swojej osoby, niech sam się z nią innym od nos nie pcha. W końcu jaka to dla rozważań różnica, jeśli zamiast "domu szarleya" będzie rozważany "dom iksa"? > A dowodu wciąż brak.Na co chcesz dowodu?
Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|