 |
Umowa w kulturze europejskiej Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 03-03-2019 23:00 | Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Umowa w kulturze europejskiej
1 na 1 | Kupuje stosunkowo dużo usług internetowych pochodzących z różnych krajów, co najmniej połowę od usługodawców amerykańskich, USA wciąż wiedzie prym w sieci, a resztę z całego świata. Ostatnio akurat testuję dostawców usług telefonii voip. Popróbowałem NEXMO, 3CX i doszedłem do europejskiego SIPGATE gdzie również zrobiłem sobie konto testowe a tam: Jetzt kostenlos testen - voller Funktionsumfang - Testphase endet automatisch - ohne Angabe von Bankdaten Co można przetłumaczyć tak: Wypróbuj za darmo już teraz - Pełna funkcjonalność - Faza testowa kończy się automatycznie - bez podawania danych banku Szczególnie interesujące wydały mi się 2 ostatnie punkty tej krótkiej oferty: - Faza testowa kończy się automatycznie - bez podawania danych banku Pomyślałem - po co ktoś o tym w ogóle pisze? Choć właściwie natychmiast wiedziałem dlaczego ktoś to napisał. A czy Wy wiecie? signup.sip(*)51650170-1705116059.1551650170 | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 Dalej..#526 1 na 1 | j23a (1186 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > >I dlaczego nie chcesz na nie łożyć.> A Ty dlaczego jesteś żmija?Żmija to nazwisko znachorki (całkiem konkret babka i nawet by mi pasowała, to rozumiem  z powieści Vonda N. McIntyre "Węże snów". Braki w klasyce kanony SF tu podstawowe widzę. Powieść chwilami naiwna (choć kto wie jakby było w końcu mieli kontakt z obcym intelektem a świat post apo pisany z mody lat 70 jak się patrzy) ale niektóre pomysły są świetne. |
#527 1 na 1 | j23a (1186 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > >Przystań do nowego modelu stosunków społecznych, wyzbadz się wszystkiego i potem będziesz mógł sypiać w Ritz Carlton wcinać Homary na śniadanie i zeta podatku nie zapłacisz a jeszcze Tobie zapłacą za to, że istniejesz.> Ależ ty pipcys Hamerlik, ale ty pipcys.Gorzej. Przecież Knopke nie rozwiązał totalnie wymiany towarowej i pieniężnej w tej strefie z resztą świata a wy tu kasty pasożytów rozważacie  > Na Ritza to mnie nie stać nawet teraz, kiedy pracuję i mam z tej pracy niezły dochód, a ty obiecujesz homary za niepracowanie?> To kto o zdrowych zmysłach będzie pracował?Ale tu jest (oczywiście nie z Knopke) temat do dyskusji innej i może kiedyś przy okazji w zakresie tzw. postępu. I ja specjalnie tego postępu nie widzę. Ja chce mieć 30% więcej forsy niż mam i 4h pracy zamiast 8. Pomijam jakieś awarie niespodziewane. Może być? Po co się pchać po więcej, mnie się starym samochodem itp. dobrze jeździ A hoteli to nie lubię. |
#528 -1 na 1 Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > >>I dlaczego nie chcesz na nie łożyć.> > (..) Czy to może wrodzona chciwość?> Naprawdę uważasz, że mam coś z niepłaconych przez czyjegoś ojca alimentów? > Co chciwe dziecko, chciwa matka mają z niepłaconych przez ojca / ex-męża alimentów? Kolejne trudne pytanie? Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.> Sądzę, że masz coś z panstwowo chronionych tajemnic gospodarczych i coś z przymusowej egzekucji nieopodatkowanej własności. Dlatego zacząłeś o alimentach, bo wiesz, że alimenty wywołują negatywne skojarzenia a Ty próbujesz u innych wzbudzić negatywne emocje w związku ze mną, żeby następnie te emocje zostały przeniesione na moje idee. Kawał z Ciebie manipulatora - co ja nazywam zmijowatoscia. Jacek jesteś zmija, nie uciekniesz od tego. Dla mnie dobrym człowiekiem na pewno nie jesteś. |
#529 1 na 1 | j23a (1186 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > Pewnie, że korzystam na ile sił starcza. Co więcej, nie widzę nic nieetycznego w tym co robię. Ty też korzystasz, choć widzisz same minusy i moralnie negujesz.Jeżeli w ogóle z tego co pisze jest na rzeczy (w końcu o tym rozmawiamy bo na czymś się trzeba oprzeć) to Knopke korzysta z tego że ex DDR jest bardziej socjalny i rozrzutny od ex PRL  A Niemcy (poza ich skłonnośiami do totalitaryzmów itp debilizmów) są ogólnie mniej ogarnięci od Polaków. Nie jest jedynym klasycznym pasożytem w ex DDR (paru znam osobiście więc to działa). |
#530 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > Sądzę, że masz coś z panstwowo chronionych tajemnic gospodarczychTy też Twojego lekarza obowiązuje tajemnica, Ty ukrywasz gdzie pracowałeś przykuty do maszyny Twoje konto jest tajne > i coś z przymusowej egzekucji nieopodatkowanej własności.Co to jest "przymusowa egzekucja nieopodatkowanej własności? Powtarzasz tę mantrę setki razy i co? Podaj jakiś przykład bo twoja nowomowa staje się bełkotem > Dlatego zacząłeś o alimentach,Alimenta trzeba płacić. Krystkonizmu jeszcze nie ma Pytano cię co oznacza w twoim świecie nieuznawanie własności znów pogarda dla rozmówców ciecze z ciebie wszytskimi otworami i uniemożliwia odpowoedź Niektóre pytania zadawałem ci ponad 60 razy i nadal brak odpowiedzi. nadal ucieczka Masz honor p.ch. skoro trzeba ci tylekroć powtarzać sprowokowane przez ciebie pytania Jesteś zwolennikiem bezkarności dla zabójców, gwałcicieli, oszustów i złodziei tylko nie poradzisz tego uczciwie przyznać
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > Przecież Knopke nie rozwiązał totalnie wymiany towarowej i pieniężnej w tej strefie z resztą świata a wy tu kasty pasożytów rozważacie  zaraz w odpowiedzi przeczytasz, że jego dzieci głodowały w Berlinie > >Na Ritza to mnie nie stać nawet teraz, kiedy pracuję i mam z tej pracy niezły dochód, a ty obiecujesz homary za niepracowanie?> >To kto o zdrowych zmysłach będzie pracował?> Ale tu jest (oczywiście nie z Knopke) temat do dyskusji innejŻaden temat ordynarna ucieczka > Ja chce mieć 30% więcej forsy niż mam i 4h pracy zamiast 8. Pomijam jakieś awarie niespodziewane. Może być?Zapisz do Hamerraju tam niepracujący dostają od właścicieli rowerów podatki na hotel Ritz > A hoteli to nie lubię.Ja muszę 
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#532 1 na 1 | salek (4701 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > >>>>Jeśli nie jest się baranem z problemami, to raczej się ogarnia, że lżenie autora w jego wątku nie pozostawia wątpliwości co do intencji krytykującego.> >>>Ech, żebyż to jeszcze było lżenie..> >>Dla barana z problemami może i nie jest.> >Jednak jak widać jest..> A gdzie to widać?We wskazanym materiale. Zresztą Twój pupil dostarcza tego więcej. > >świetnego materiału porównawczego. Ucz się zatem, jak wygląda lżenie> Nie ma tam obelg.O, popatrz.. a wydawałoby się, że rozumiesz mechanizm, a tu takie zaskoczenie. |
| j23a (1186 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > >Ja chce mieć 30% więcej forsy niż mam i 4h pracy zamiast 8. Pomijam jakieś awarie niespodziewane. Może być?> Zapisz do Hamerraju tam niepracujący dostają od właścicieli rowerów podatki na hotel RitzTo było w kontekscie tego postępu. Ale to inny temat i na inną (poważniejszą) dyskusję może kiedyś. To nie jest w konteksie "ja chce i już" tylko "skoro jest podobno postęp to dlaczego nie ma redukcji czasu pracy". W jakiś tam sposób realizowanej. Bo nie ma. Ja nie widzę. |
#534 1 na 1 | salek (4701 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > > Mnie też interesuje odpowiedź, niestety z braku twojej odpowiedzi> > muszę ją sobie dośpiewać sam. Dajesz każdemu prawo do kradzieży mienia.> Gdyby tak było, Hamerlik dawałby prawo i do przemocy.Niezupełnie. Ów 'brak prawa do przemocy' wygląda raczej na zakaz ścigania złodziei, a co najmniej tych, co do krystek-raju nie przystąpią. Taka prosta zasada, że 'co przekręci - to jego'. Raj dla cwaniaków po prostu. |
#535 1 na 1 | j23a (1186 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej |
> Dlatego zacząłeś o alimentach, bo wiesz, że alimenty wywołują negatywne skojarzenia a Ty próbujesz u innych wzbudzić negatywne emocje w związku ze mną, żeby następnie te emocje zostały przeniesione na moje idee.Przecież to Ty sam tow Knopke piszesz o tych swoich alimentach i długach i egzekucji itp. I o masowej produkcji dzieci. I superstrefie co ma być super za sama nazwę a jest tak niedorzeczna że nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. Przecież tam leży wszystko. Nawet nie wiadomo ile tych ksiąg kapitału ma być (ostatnio był wariant że u każdego jedna). I w ogóle po co to wszystko ma być, pojęcia nie mam. |
#536 -2 na 2 Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > >Dlatego zacząłeś o alimentach, bo wiesz, że alimenty wywołują negatywne skojarzenia a Ty próbujesz u innych wzbudzić negatywne emocje w związku ze mną, żeby następnie te emocje zostały przeniesione na moje idee.> Przecież to Ty sam tow Knopke piszesz o tych swoich alimentach i długach i egzekucji itp. I o masowej produkcji dzieci.Prawdę wyrażam prawdę, bo przeczytałem kiedyś, że prawda wyzwala i uwierzyłem. Sądzisz, jak Jacek, że popełniam błąd? Wspomniałem o własnym dziecku w Polsce ale nigdy o własnej niechęci do utrzymywania dziecka czy opieki nad nim, żmija od siebie dodała, nie zauważyłeś? Jacek też nie zauważył twojego zarzutu o natrzaskanie bahorów ale moje zarzuty dostrzegł. > I superstrefie co ma być super za sama nazwę a jest tak niedorzeczna że nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. Przecież tam leży wszystko. Nawet nie wiadomo ile tych ksiąg kapitału ma być (ostatnio był wariant że u każdego jedna). I w ogóle po co to wszystko ma być, pojęcia nie mam.Jeśli wielu niezależnych od siebie ludzi prowadzi określony zapis wg określonych zasad, od którego zależy ludzka egzystencja, jest duża szansa, że większość zgodnego zapisu niezależnych od siebie ludzi będzie prawdziwa. Jeżeli zapis prowadzi wyselekcjonowana grupka cwaniaków w tajemnicy przed wszystkimi, to jest pewne, że zapis zostanie sfałszowany. |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > >> Mnie też interesuje odpowiedź, niestety z braku twojej odpowiedzi> >> muszę ją sobie dośpiewać sam. Dajesz każdemu prawo do kradzieży mienia.> >Gdyby tak było, Hamerlik dawałby prawo i do przemocy.> Niezupełnie. Ów 'brak prawa do przemocy' wygląda raczej na zakaz ścigania złodziei, a co najmniej tych, co do krystek-raju nie przystąpią. Taka prosta zasada, że 'co przekręci - to jego'. Raj dla cwaniaków po prostu.Kurde salek, pozujesz na najinteligentniejszego a nawet poprawnie myśli wyrazić nie poradzisz. Chodzi Ci o bezkarność złodziei własności niejawnej i nieopodatkowanej. Ale zastanów się chwilę. Namawiam do zakwestionowania własności niejawnej i nieopodatkowanej jako własności wadliwej, prowadzącej do załamania gospodarczego i rozpadu społecznego. Ja taką namowę pojmuję za działanie, który uchroni nas od katastrofy wojny a Ty za nawoływanie do przemocy. Czyje pojęcie jest właściwsze? Który z nas jest moralnie wyżej? Pewnie ewolucja pokaże. Ja chcę, niezależnego od waszych posiadłości, eksperymentu społecznego, który ten dylemat ostatecznie rozstrzygnie. Eksperymentu publicznie jawnego. To jest bardzo uczciwe postawienie sprawy. Zakwestionuję wasz świat tylko na próbę, w bardzo ograniczonym zakresie, że nikt poważnych skutków tej próby nie poniesie, może poza mną. Wchodzisz w to? Jeżeli eksperyment się powiedzie i nowe stosunki społeczne zaczną się rozwijać, pewnie sam pierwszy dobrowolnie się do tego modelu dopiszesz, z pragnienia zysku. |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > To nie jest w konteksie "ja chce i już" tylko "skoro jest podobno postęp to dlaczego> nie ma redukcji czasu pracy". W jakiś tam sposób realizowanej. Bo nie ma. Ja nie widzę.W warunkach względnie rozproszonej własności, bo można byłoby ją określić jako względnie skoncentrowaną, każdy właściciel samodzielnie decyduje co i jak robi, na co się zgadza, przeciw czemu protestuje, jak intensywnie działa, do czego dąży, co w zamian za co zyskuje. A już na pewno nikt o tym centralnie nie decyduje, przez ile godzin dziennie jeden człowiek musi być podporządkowany drugiemu. Już rozumiesz? W moim modelu nikt poza Tobą nie definiuje twojego życia. |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > >Przecież Knopke nie rozwiązał totalnie wymiany towarowej i pieniężnej w tej strefie z resztą świata a wy tu kasty pasożytów rozważacie  Nie wiem dlaczego podobne problemy miałbym rozwiązywać? Powinienem synchronizować postulowany model z wszelkimi istniejącymi? To może też, z dawnymi? Zaproponowałem ale widać przeoczyłeś żeby waluty obce księgi kapitału, były jak wszelka własność opodatkowane. Możesz sobie przechowywać wartość w USD czy EUR i zapłać od posiadłości podatek. Będziesz chciał wymienić jawnie posiadane i opodatkowane USD na towar, to nie widzę problemu. Nie będziesz chciał płacić podatku od posiadania pieniądza to wybierzesz walutę księgi kapitału, z jej limitem nieopodatkowanych oszczędności i automatycznym debetem. > zaraz w odpowiedzi przeczytasz, że jego dzieci głodowały w BerlinieBywało. W ogóle moje najsilniejsze skojarzenie z migracją do Niemiec to głód, którego wcześniej nigdy nie poznałem. Kiedyś głód znałem tylko z książek. > >>Na Ritza to mnie nie stać nawet teraz, kiedy pracuję i mam z tej pracy niezły dochód, a ty obiecujesz homary za niepracowanie?Przecież to twoje własne projekcje. Ludzie bez własności żyjący jak kiedyś królowie, bo nie płacą podatku lecz uzyskują dochód podatkowy. Co jest? Wycofujesz się teraz z homarów i próbujesz na mnie przerzucić odpowiedzialność? > >>To kto o zdrowych zmysłach będzie pracował?Ty zakłamańcze, policz mi szybko jaki jest dochód podatkowy z zerowych podatków! To już podatki nie będę zerowe? > >Ale tu jest (oczywiście nie z Knopke) temat do dyskusji innejdziwię się, że Knopke piszesz jeszcze z dużej > Żaden temat ordynarna ucieczka> >Ja chce mieć 30% więcej forsy niż mam i 4h pracy zamiast 8. Pomijam jakieś awarie niespodziewane. Może być?> Zapisz do Hamerraju tam niepracujący dostają od właścicieli rowerów podatki na hotel Ritz> >A hoteli to nie lubię.> Ja muszę  Lepszy jest oczywiście Szarleyraj, w którym kształtuje się jedna jebitna rura energetyczna należąca do jednego cwaniaka, od której wszyscy są zależni egzystencjalnie więc chcąc nie chcą MUSZĄ podporządkować się cwaniakowi. |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej |
Nie odniosłeś się do treści mojego posta, w którym podjęłam próbę ustalenia dlaczego przypisujesz mi [jakiś tam] sąd.
Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|