 |
Umowa w kulturze europejskiej Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 03-03-2019 23:00 | Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Umowa w kulturze europejskiej
1 na 1 | Kupuje stosunkowo dużo usług internetowych pochodzących z różnych krajów, co najmniej połowę od usługodawców amerykańskich, USA wciąż wiedzie prym w sieci, a resztę z całego świata. Ostatnio akurat testuję dostawców usług telefonii voip. Popróbowałem NEXMO, 3CX i doszedłem do europejskiego SIPGATE gdzie również zrobiłem sobie konto testowe a tam: Jetzt kostenlos testen - voller Funktionsumfang - Testphase endet automatisch - ohne Angabe von Bankdaten Co można przetłumaczyć tak: Wypróbuj za darmo już teraz - Pełna funkcjonalność - Faza testowa kończy się automatycznie - bez podawania danych banku Szczególnie interesujące wydały mi się 2 ostatnie punkty tej krótkiej oferty: - Faza testowa kończy się automatycznie - bez podawania danych banku Pomyślałem - po co ktoś o tym w ogóle pisze? Choć właściwie natychmiast wiedziałem dlaczego ktoś to napisał. A czy Wy wiecie? signup.sip(*)51650170-1705116059.1551650170 | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 Dalej..Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > >masz konto z określonym regulaminem, zgodziłeś sie i na postawie tego konta handlujesz.> Takie twierdzenie trzeba udowodnić. To nie jest tak, że to co powie allegro to jest jakaś świętość przyjmowana za dogmat. To oni muszą udowodnić, że to co mają w swoich bazach danych jest zgodne z prawdą. Inaczej allegro mogłoby wpisać dowolny dług dowolnej osobie.> Nie przepuszczajmy żadnych założeń bez dowodu:> www.youtube.com/watch?v=eoxbVWIl67QTeraz banki nie przesyłają już nawet papierowych wyciągów, nie mówiąc o podpisie na tych wyciągach osoby uprawnionej. Wszystko co masz to zrzut ekranu, na który każdy sadzie popuka się w głowę jeśli prawnik banku powie, ze to bzdury. Jestes calkowicie zalezny od woli ludzi banku. Bank ma przy tym prawo do wystawiania tytułów egzekucyjnych, nawet sąd tego nie robi tylko sam bank. Kiedys dzięki temu prawu, po przelewie wierzytelności na bank i wystawieniu przez bank tytułu do trefnej należności tysiące Januszy zostało zrobionych w konia. Po prostu nie rozumieli jak się cwaniaki na tym prawie uwlaszczyli. Najlepsze jest jednak to, ze urzędasy już wymyślają forme pieniądza w postaci przymusowego depozytu w prywatnym banku. To już jest kuriozum. Normalnie zmowa urzędników z kapitalistami w żywe oczy zwykłego obywatela i pusty śmiech z jego całkowitej bezsilności i zależności. |
#32 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > > Nie dopuszczam za to takich układów, w których - ja Ci dam, żebyś> > sobie kupił ale musisz się zgodzić na to, że wszystko potem odbiorę> Ci przemocą.> Z tą przemocą, chłopie, naprawdę powinieneś skorzystać z pomocy> terapeuty. Co post - to grożą ci przemocą.Słyszałem, że mrówki chodzą po śladzie węchowym do źródła np. jedzenia. Potem nim wracają np. do mrowiska. Gdyby taki szereg mrówek zapętlić, chodziłby w kółko do śmierci głodowej. To co mówi tu Hamerlik, można by skrócić o połowę: "inny daje, ale chce coś w zamian, a ja czasami chcę tylko brać. W mordę." Jednak wymiana na świecie to podstawa, a ludzie b. szybko miarkują jeśli ktoś w tym oszukuje. Hamerlik wciąż nawraca do smakowania swojego projektu, który rozbija się wciąż o to samo: ewolucyjnie ukształtowana wymiana, którą wbrew pozorom każdy stara się kontrolować, by nie być stratnym. I znow od poczatku: "inny daje, ale chce coś w zamian, a ja .. w mordę" "inny daje, ale chce coś w zamian, a ja .. w mordę" Bęc. "inny daje, ale chce coś w zamian, a ja .. w mordę" Bęc. "inny daje, ale chce coś w zamian, a ja .. w mordę" Bęc. "inny daje, ale chce coś w zamian, a ja .. w mordę" . . . . . .
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | Czekaj czekaj. Podatek od własności w zamian za uznanie cudzej własności. Liczysz na uznanie własności za frajer? Nie bądź niemadry! |
#34 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > Podatek od własności w zamian za uznanie cudzej własności.A ile na tym można stracić? www.youtube.com/watch?v=JGVOtZjtY-s> Liczysz na uznanie własności za frajer?> Nie bądź niemadry!Rzecz dzieje się dzisiaj. W 2007 r. był przewrót, zgodnie z teorią raju* Hamerlikowi powiodło się, ma rodzinę w dużym domu na 7a działce z ogrodem. 12 lat później, czyli w marcu 2019 r. po drodze dojazdowej do jego posesji idzie sobie rolnik. Spaceruje z psem. Co robi Hamerlik? a) wybiega i przekonuje go do uznania własności Hamerlika korzyściami, gdyż boi się, że ten je zakwestionuje b) zastrasza rolnika, bo sądzi że wszyscy tak robią wokół (inaczej są w niebezpieczeństwie) więc i on musi c) robi swoje w domu, tylko odnotowując jego przejście d) zakłada księgę e) robi coś innego f) nic nie robi (nie reaguje) gdyż na ścianie wyświetla mu się (aktualizowana co 0,1 s) liczba uznających jego własność internautów. Tylko co parę minut śledzi ją kątem oka. Na drugi dzień tą drogą przechodzi pielgrzymka do Częstochowy, znacznie przewyższająca swą liczbą internautów uznających jego własność. Wszyscy mają smartfony, których co jakiś czas używają aby zerknąc to tu, to tam.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. * dokładniej Hamerlik-raju |
#35 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > Podatek od własności w zamian za uznanie cudzej własności.Płacisz innym podatek od zawartości swojej lodówki? Nie? Uważaj, jutro może być pusta nie dlatego, że zjesz jej zawartość..
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#36 3 na 3 | szarley (54916 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > Czekaj czekaj.> Podatek od własności w zamian za uznanie cudzej własności.> Liczysz na uznanie własności za frajer?Nie za frajer! W zamian uznaję własność i inne prawa innych ludzi. Moja własność został uczciwie nabyta i nikt mi łaski nie robi, że ją uznaje Podatek od własności, jako jedyny podatek, to twoja obsesja i nie sposób ci wytłumaczyć że tego podatku zapłaci więcej właściciel roweru niż właściciel Amazona. Nie sposób ci wytłumaczyć, że twoja wizja podatków doprowadzi do jeszcze większej koncentracji własności niż jest dziś Ucieczka, ucieczka ucieczka a potem powtarzanie mantr. Zacznij w końcu myśleć nad argumentoma rozmówców, zamiast wymyślać im poglądy, życiorysy i status majątku
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#37 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > >Liczysz na uznanie własności za frajer?> Nie za frajer!"musisz się zgodzić na to, że wszystko potem odbiorę Ci przemocą." Pewnie K H-K słyszał, co to logika. Liczę na uznanie mojej własności, obłaskawiam nie za frajer, a jak i tak nie uznają i pokażą mi kiś kiś, to pozostaję od środka zdołowany?  Wot, logika K H-K. 
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#38 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > Liczysz na uznanie własności za frajer?Nie liczę. Co mi zrobisz w twoim systemie? 
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#39 -2 na 2 Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > > Liczysz na uznanie własności za frajer?> Nie liczę. Co mi zrobisz w twoim systemie?  Nie uznam niejawnej i nieopodatkowanej własności. A co? |
#40 -2 na 2 Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > >>Liczysz na uznanie własności za frajer?> >Nie za frajer!> "musisz się zgodzić na to, że wszystko potem odbiorę Ci przemocą."> Pewnie K H-K słyszał, co to logika.> Liczę na uznanie mojej własności, obłaskawiam nie za frajer, a jak i tak nie uznają i pokażą mi kiś kiś, to pozostaję od środka zdołowany? > Wot, logika K H-K.  Przecieżto jest również w waszym interesie. Inaczej doprowadzicie społeczeństwo do upadku. A potem będzie tylko narzekanie - co Ci ludzoe nas tak nienawidzą, przecież sprawiedliwie zostali naszymi niewolnikami, bo nie są nic warci. Chce Ci pomóc uniknąć katastrofy, do której w swej chciwości bezmyślnie prowadzisz. |
#41 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > Nie uznam niejawnej i nieopodatkowanej własności.To spoko. Jakie są tego konsekwencje?
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#42 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > Przecieżto jest również w waszym interesie.> Inaczej doprowadzicie społeczeństwo do upadku.Bzdura. Obecnie większość z obywateli buduje społeczeństwo swoją pracą. Np. szarley projektując kopalnie. Mój szwagier budując drogi. W naszym interesie jest dbać o swój i swoich bliskich interes, a przy okazji płacić podatki - o resztę zadba urzędnik, którego znowu w naszym interesie jest kontrolować. Robimy to. Ufam że każdy tak może bo to nie święci garnki lepią. Wszystko jest bardzo proste. W czym masz problem? > A potem będzie tylko narzekanie - co Ci ludzoe nas tak nienawidzą,> przecież sprawiedliwie zostali naszymi niewolnikami, bo nie są nic warci.Nienawidzisz, to prawda. Jednak ja nie narzekam. Przykro mi, nienawidź sobie dalej. Nie pasuję do twojej układanki. Wg ciebie powinienem, ale jest inaczej. I co mi zrobisz? Wyprojektujesz na mnie swoją chciwość, bezmyślność i arogancję? Znów zagotujesz? Ajć!!  > Chce Ci pomóc uniknąć katastrofy, do której w swej> chciwości bezmyślnie prowadzisz.Ja ci chcę trochę pomóc (na miarę moich możliwości) uniknąć osobistej życiowej katastrofy, do której świadomie zmierzasz. A ty mnie bardzo, do której niby "w swej chciwości bezmyślnie prowadzę". Zanaczy, do katastrofy świata*.   Ale jak prowadzę?? Już całkiem na marginesie: zawsze próbując nadmiernie "pomóc" innym, zaniebuje się siebie. Ty konkretnie siedzisz ze smartfonem po nocach. Jaka to samo-pomoc?
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. * "Tylko Sith posługuje się absolutami" (org. Only a Sith deals in absolutes.) Obi-Wan Kenobi (Epizod III: Zemsta Sithów). |
#43 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > Nie uznam niejawnej i nieopodatkowanej własności.Rzecz dzieje się dzisiaj. W 2007 r. był przewrót, zgodnie z teorią raju* Hamerlikowi powiodło się, ma rodzinę w dużym domu na 7a działce z ogrodem. 12 lat później, czyli w marcu 2019 r. po drodze dojazdowej do jego posesji idzie sobie rolnik. Spaceruje z psem. Co robi Hamerlik? a) wybiega i przekonuje go do uznania jawnej i opodatkowanej własności Hamerlika korzyściami, gdyż boi się, że ten je zakwestionuje b) zastrasza rolnika, bo sądzi że wszyscy tak robią wokół (inaczej są w niebezpieczeństwie) więc i on musi c) robi swoje w domu, tylko odnotowując jego przejście d) zakłada księgę e) robi coś innego f) nic nie robi (nie reaguje) gdyż na ścianie wyświetla mu się (aktualizowana co 0,1 s) liczba uznających jego własność internautów. Tylko co parę minut śledzi ją kątem oka. g) to się nie mogło zdazyć, gdyż na poczatku drogi jest solidna brama na solidny kod dostępu h) to się mogło zdarzyć, gdyz rolnik jest właścicielem drogi Na drugi dzień (nie uwzględniajac odpowiedzi g) tą drogą przechodzi** pielgrzymka do Częstochowy, znacznie przewyższająca swą liczbą internautów uznających jego własność. Wszyscy mają smartfony, których co jakiś czas używają aby zerknąc to tu, to tam.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. * dokładniej Hamerlik-raju ** w wypadku h) za pozwoleniem rolnika |
#44 2 na 2 | szarley (54916 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > Nie uznam niejawnej i nieopodatkowanej własności.Tłumacząc na polski : mam prawo zabrać twoją własność, choć uczciwie na nią zapracowałeś Skończ z orwelowską nowomową, nazywaj rzeczy po imieniu
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| szarley (54916 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > Przecieżto jest również w waszym interesie.> Inaczej doprowadzicie społeczeństwo do upadku.> A potem będzie tylko narzekanie - co Ci ludzoe nas tak nienawidzą, przecież sprawiedliwie zostali naszymi niewolnikami, bo nie są nic warci.Spróbuj pomyśleć i wyjaśnić mi, dlaczego ktoś ma mnie nienawidzić. Niestety znów postawiłeś chochoła
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|