Racjonalista - Strona głównaDo treści
Manifest

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
18-02-2020 00:26Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Manifest
0 na 4
Wszystkim dobrze znany farmer uświadomił mi jałowość moich sporów o kapitalizm z kilkoma innymi użytkownikami tego forum.

Postanowiłem zrobić coś innego, coś nowego, mam nadzieję, mniej jałowego, coś produktywnego.
Postanowiłem napisać manifest, przetłumaczyć go na 2 inne języki, niemiecki, angielski i rozesłać do wszystkich partii i organizacji zajmującymi się prawami człowieka, jakich kontakty znajdę w sieci.

Wiecie i ja wiem, że do takich organizacji podobnych manifestów przychodzi 100 dziennie i zazwyczaj są ignorowane. Potrzebuję napisać coś, czego nie można łatwo zignorować. Muszę napisać zwięźle, esencjonalnie i trafnie. Jedna strona czystego sensu.

Jestem uzależniony od dyskusji na forum i od krytyki innych ludzi rodzącej u mnie nowe myśli, spróbuję zatem połączyć pisanie z dyskusją.

Będę tu pisał i publikował manifest po kawałku, poddam fragmenty krytyce i może dzięki niej zmienię je na lepsze, żeby ostatecznie zbudować potrzebny mi dokument.

Nie ma co się rozgadywać bo już północ, więc zaczynam.

Manifest

1. Społeczeństwo jako związek wspólnego dobra zapewni każdej jednostce dobrobyt, osiągając go poprzez łączne i złożone działania wszystkich swoich członków.
2. Zasady społeczne wynikające z indywidualnego i zbiorowego pędu do życia służyć będą wspólnemu dobru.
3. Źródłem społeczeństwa jest hierarchia jednostek, społeczny stosunek nadrzędności i podporządkowania, zdrowie i rozwój społeczeństwu zapewni niezbyt słaba i niezbyt silna hierarchia umiarkowana.

cdn.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 Dalej..
#16
20-02-2020 21:16
 Ocena-3 na 3
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>> Widzisz w tym gdzieś przewrót?
>Pozbawianie ludzi praw pracowniczych

Zastąpienie prawa do 8h dnia pracy i prawa do płatnego urlopu prawem demokratycznego wyboru podatku od własności stanowiącego bezpośrednio dochód pracownika najemnego w uzupełnieniu jego wynagrodzenia.

Uprawnienia jakie proponuję są na pewno lepsze jest od waszych minimalnych stawek i tymczasowej pracy.

>permanentna inwigilacja,

Własność kształtuje hierarchiczny stosunek nadrzednosci i podporządkowania, kształtuje stosunek władzy człowieka nad człowiekiem.

Chciałbyś rządzić i jeszcze, żeby nikt nie wiedział kto rządzi i w jakim celu?
Bez przesady! Władza Ci nie wystarczy?

>zniesienie obowiązywalności umów

Umowy można i należy wyrazić w natychmiastowych, wzajemnych i nieodwracalnych przelewach własności i środków pieniężnych.
Kto broni Ci umawiać się jak chcesz i dokonywać wymiany wzajemnych świadczeń jak chcesz, wyrazajac to poprzez przelewy świadectw własności i pieniądza? Ja?

Ale to zdaje się chodzi o uprawnienie do stosowania przemocy podczas egzekucji długu?
Nke ma sensu projektować agresywnych relacji społecznych skoro to samo można zrealizowac bez agresji.

>wreszcie osłabienie Policji i zniesienie Sądów.. to nie przewrót.
>A krowa to koliber.

Umowy dokonują się poprzez przelewy świadectw własności i pieniędzy.
Tu nie ma czego rozsądzać.
Albo przelewasz swoją kasę komuś za coś albo nie.

Proponuję taką konstrukcję programu księgi kapitału żeby obsługiwała transakcje wzajemne, tzn przelew własności i kasy dokonuje się równocześnie, nie tak jak dziś, że przelejesz własność a gość Ci przeleje zwrotnie kasę albo nie i jak nie to musisz się poskarżyć u sędziego, żeby naslal komornika.

Ja proponuję mechanizm równoczesnego przelewu świadectwa własności i pieniedzy w dwie storny. Do tego nie potrzeba żadnych sędziów ani egzekucyjnej przemocy.

#17
20-02-2020 21:18
 Ocena 3 na 3
-jad- (18783 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>Czego nie nazywany po imieniu?
>Nie ma mowy o tym, iż własność to wyznacznik hierarchii społecznej.
>Nikt o tym nie mówi choć to prawda.
>Ja dopiero o tym powiedziałem łamiąc tabu.

Chciałbym wierzyć, że nie mówisz poważnie

Przecież to nawet nie banał tylko oczywistość.
Kto twierdzi i udaje, że jest inaczej??

Deszcz jest mokry. To powiedziałem ja. jad.
Czemu nikt o tym wcześniej nie powiedział skoro to prawda? Dopiero ja miałem odwagę to powiedzieć. Złamałem tabu, które was paraliżuje od czasów powstania tego portalu. Bo tak- deszcz jest mokry, nie zaprzeczycie. Więc czemu o tym nikt nie mówi?

#18
20-02-2020 21:21
 Ocena 3 na 3
-jad- (18783 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka

>>W jakim celu?
>Podniesienia wydajności społeczeństwa i poprawy sytuacji jednostek.

Sądzę, że zależy ci na poprawie sytuacji tylko jednej jednostki- siebie. Może się mylę.
A może nie.

#19
20-02-2020 21:30
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>Zastąpienie prawa do 8h dnia pracy i prawa do płatnego urlopu prawem demokratycznego wyboru podatku od własności stanowiącego bezpośrednio dochód pracownika najemnego w uzupełnieniu jego wynagrodzenia.

Gdybym nadal był najmenym pracownikiem to mając taki wybór nie wahałby, się ani chwili, w nosie mam ten niepewny ochłap , wolę mieć prawo do urlopu i 8-odzinny dzień pracy

Ciekawe czy sam byś na taki deal poszedł MEGAHIPOKRYTO
Bo jakoś tłumów ciągnących za tobą nie dostrzegam, znasz choć jednego zwolennika takiej"poprawy losu" ?
Ucieczka

>Uprawnienia jakie proponuję są na pewno lepsze jest od waszych minimalnych stawek i tymczasowej pracy.
A krasnoludku wyryćkały Marysię

>>permanentna inwigilacja,
>Własność kształtuje hierarchiczny stosunek nadrzednosci i podporządkowania,
Mantra

>kształtuje stosunek władzy człowieka nad człowiekiem.
Kurestwo

>Chciałbyś rządzić i jeszcze, żeby nikt nie wiedział kto rządzi i w jakim celu?
Mantra

>>zniesienie obowiązywalności umów
>Umowy można i należy wyrazić w natychmiastowych, wzajemnych i nieodwracalnych przelewach własności i środków pieniężnych.
Zakaz ubezpieczeń, zakaz reklamacji, zakaz kredytów.
Jakiś pożytek z tych zakazów?
UCIECZKA

CDN

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#20
20-02-2020 21:34
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
CD

Teraz wisienka na torcie
Pytanie do Kristiana Hamerlika - Konopki, od którego oczywiście ucieknie w pyerdolety, chochoły lub ignorowanie

>Proponuję taką konstrukcję programu księgi kapitału żeby obsługiwała transakcje wzajemne, tzn przelew własności i kasy dokonuje się równocześnie,

Mości udający ekonomistę niedouku:

Jak jednocześnie przelać płatność za polisę i płatność odszkodowania?

Bo o prawie do reklamacji już pisałeś. Po prostu nie istnieje. Kupiłeś fehlerne auto? Twój pech!

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#21
20-02-2020 22:19
 Ocena 1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi -jad-
>>>W jakim celu?
>>Podniesienia wydajności społeczeństwa i poprawy sytuacji jednostek.
>Sądzę, że zależy ci na poprawie sytuacji tylko jednej jednostki- siebie. Może się mylę.
>A może nie.

Przede wszytkim zależy mi na sobie.
Gdzieś obok, przy okazji inni mogą się zahaczyc.
Nie ściemniam działam dla własnej krzysci ale staram się tak działać, żeby inni też skorzystali.

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi szarley
>Mości udający ekonomistę niedouku:
>Jak jednocześnie przelać płatność za polisę i płatność odszkodowania?

Nie możesz posłać komornika żeby siła wymusil spłatę zobowiązania to szukasz innego rozwiązania.

Potrzeba matka wynalazku.

Przystępujesz np. do grupy, której członkowie różnią zrzutę na pokrycie szkody w razie zdarzenia.
Przystępujesz na postawie obserwacji działania tej grupy.

Skoro 1000 osób systematycznie wypłaca odszkodowanie członkowi grupy, jeżeli mu się szkoda przytrafi, przez ostatnie lata to zaczynasz wierzyć że jak przystapiasz, wypłacisz odszkodawnie innym, będziesz miał szkodę Tobie też wypłaca.

Znajdziesz rozwiązanie nie martw się to pewne.
Teraz ich nie widzisz, bo masz łatwe uprawnienie do przymusu w zasięgu ręki i rozwijanie innych koncepcji masz w dupie.

#23
20-02-2020 22:32
 Ocena 2 na 2
-jad- (18783 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka

>Nie ściemniam działam dla własnej krzysci ale staram się tak działać, żeby inni też skorzystali.

Chcesz po prostu moralnego wsparcia.

Niestety, marzenie o poprawie własnej sytuacji jest zawsze przyjemniejsze niż faktyczne jej poprawianie. Nie wymaga wysiłku, ryzyka i wyrzeczeń.

#24
20-02-2020 22:38
 Ocena 1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi -jad-
>>>Czego nie nazywany po imieniu?
>>Nie ma mowy o tym, iż własność to wyznacznik hierarchii społecznej.
>>Nikt o tym nie mówi choć to prawda.
>>Ja dopiero o tym powiedziałem łamiąc tabu.
>Chciałbym wierzyć, że nie mówisz poważnie
>Przecież to nawet nie banał tylko oczywistość.
>Kto twierdzi i udaje, że jest inaczej??
>Deszcz jest mokry. To powiedziałem ja. jad.
>Czemu nikt o tym wcześniej nie powiedział skoro to prawda? Dopiero ja miałem odwagę to powiedzieć. Złamałem tabu, które was paraliżuje od czasów powstania tego portalu. Bo tak- deszcz jest mokry, nie zaprzeczycie. Więc czemu o tym nikt nie mówi?

Oj nie mów, nie mów!
Ja tu mialem taką przepychankę w dyskusji o tym czy własność oznacza władzę.

Ze 3 lata trwała i wcale takim wnioskiem jaki prezentujesz się nie skoczyła.

Zapytaj Szarleya.

Wiele osób tu przeczy, że własność oznacza władzę, co mnie nie dziwi, bo władza rodzi obowiązki władców wobec poddanych a tu każdy właściciel chce mieć za nic osoby podporządkowane.

#25
20-02-2020 22:43
 Ocena-1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi -jad-
>>Nie ściemniam działam dla własnej krzysci ale staram się tak działać, żeby inni też skorzystali.
>Chcesz po prostu moralnego wsparcia.
>Niestety, marzenie o poprawie własnej sytuacji jest zawsze przyjemniejsze niż faktyczne jej poprawianie. Nie wymaga wysiłku, ryzyka i wyrzeczeń.

No ale ja podejmuje pracę.
Czytales manifest?
Zaraz coś dopisze.
Przecież to jest ludzki wysiłek.

Jeżeli chcesz powiedzieć, że aby coś zyskać potrzeba wpierw zrobić to czego chcą inni, to ja zaprzeczam i stwierdzam, że czasem można zyskać sprzeciwiając się woli innych.

Można się innym podporządkować ale mądrze, nie należy tego robić bezmyślnie i głupio.

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi szarley
>Bo jakoś tłumów ciągnących za tobą nie dostrzegam, znasz choć jednego zwolennika takiej"poprawy losu" ?

To jest trudna koncepcja, zaakceptowanie jej wymaga wysiłku.

Zauważ, że rozmawiam o tym głównie z elitą, która wierzy, że tajemnica mienia i własność wolna od podatku opalaca się jej bardziej.

To nie jest i nie będzie takie łatwe.

Ale jeszcze 5, jeszcze 10 lat i może dojdzie do jakiegoś przelomu. Jak dożyjemy

#27
21-02-2020 05:03
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>Przede wszystkim zależy mi na sobie.

Cytat:
chciwość szarleya

Cytat:
Moje moje , wszytsko moje

Cytat:
Nie chesz zrezygnować z emerutury


zarzygany hipokryto

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#28
21-02-2020 05:04
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>Jak jednocześnie przelać płatność za polisę i płatność odszkodowania?
>Znajdziesz rozwiązanie nie martw się to pewne.

To TY masz je znaleźć jako pomysłodawca

Ja znam rozwiązanie, funkcjonuje we wszystkich rozwiniętych społeczeństwach. To jest egzekucja umowy przez państwo

Ubezpieczam się - płacę składkę, Państwo nie ma nic do tego, jeśli nie zapłacę polisa nie obowiązuje

Ponoszę szkodę - ubezpieczeniowe towarzystwo MUSI mi wypłacić odszkodowanie. bo po mojej stronie jest PAŃSTWO i jego przymus

Masz lepszy pomysł oprócz rozpłakania się ucieczek i zaklinania rzeczywistości
Pewnie jeszcze stawianie chochoła lub wymyślanie sadystycznych bredni o tym, że karmienie krów nie jest konieczne, bo krowa poradzi sobie sama

I kolejna wisienka:
>Skoro 1000 osób systematycznie wypłaca odszkodowanie członkowi grupy, jeżeli mu się szkoda przytrafi, przez ostatnie lata to zaczynasz wierzyć że jak przystapiasz, wypłacisz odszkodawnie innym, będziesz miał szkodę Tobie też wypłaca.

Panie udający ekonomistę: Tak właśnie działają finansowe piramidy, które w twoim świecie będą bezkarne
Ucieczka?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#29
21-02-2020 05:05
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
Powtórzę, bo znów odniosłeś się do moich słów nie przeczytawszy ich
(wiem, że i tak uciekniesz jak zwykle zresztą)

>Zastąpienie prawa do 8h dnia pracy i prawa do płatnego urlopu prawem demokratycznego wyboru podatku od własności stanowiącego bezpośrednio dochód pracownika najemnego w uzupełnieniu jego wynagrodzenia.

Gdybym nadal był najmenym pracownikiem to mając taki wybór nie wahałby, się ani chwili, w nosie mam ten niepewny ochłap , wolę mieć prawo do urlopu i 8-odzinny dzień pracy

Ciekawe czy sam byś na taki deal poszedł MEGAHIPOKRYTO
Bo jakoś tłumów ciągnących za tobą nie dostrzegam, znasz choć jednego zwolennika takiej"poprawy losu" ?
Ucieczka

>Uprawnienia jakie proponuję są na pewno lepsze jest od waszych minimalnych stawek i tymczasowej pracy.
A krasnoludku wyryćkały Marysię

>>permanentna inwigilacja,
>Własność kształtuje hierarchiczny stosunek nadrzednosci i podporządkowania,
Mantra

>kształtuje stosunek władzy człowieka nad człowiekiem.
Kurestwo

>Chciałbyś rządzić i jeszcze, żeby nikt nie wiedział kto rządzi i w jakim celu?
Mantra

>>zniesienie obowiązywalności umów
>Umowy można i należy wyrazić w natychmiastowych, wzajemnych i nieodwracalnych przelewach własności i środków pieniężnych.
Zakaz ubezpieczeń, zakaz reklamacji, zakaz kredytów.
Jakiś pożytek z tych zakazów?
UCIECZKA

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#30
21-02-2020 08:23
 Ocena 1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi szarley
>Masz lepszy pomysł oprócz rozpłakania się ucieczek i zaklinania rzeczywistości

Oczywiście!
Wyrażenie wszelkich zobowiązań w rozkładzie pieniądza.
Gsybys był dobrym obserwatorem świata widziałbyś, że spoleczenstwo jest tym bardziej rozwinięte im mniej w nim agresywnych stosunków społecznych.
Wasza przymus państwowy stał się narzędziem robienia szaraków przez cwaniakow w konia i tylko człowiek złej woli tego nie zauważy.
Nauczyłeś się dzięki wzajemnej agresji korzystac, potrafisz być agresywny kiedy inni mają skłonność do ulegalosci. Zredukowanie dostępu do zasobów i zaspokojenia potrzeb większej liczby osób uległych o skłonności do podporządkowania, żeby paru agresywnych cwaniakow po mieszkało w złotych wieżach jest katastrofa dla rozwoju spoleczensta.

>I kolejna wisienka:
>>Skoro 1000 osób systematycznie wypłaca odszkodowanie członkowi grupy, jeżeli mu się szkoda przytrafi, przez ostatnie lata to zaczynasz wierzyć że jak przystapiasz, wypłacisz odszkodawnie innym, będziesz miał szkodę Tobie też wypłaca.
>Panie udający ekonomistę: Tak właśnie działają finansowe piramidy, które w twoim świecie będą bezkarne
>Ucieczka?

Wypłata odszkodowania poszkodowanej osobie jest piramidą finansową?
A ja myślałem, że wypłata wynagrodzenia osobie za wciągnięcie kolejnych 10 w "inwestycje", której nie ma jest piramida finansowa.

Spor z Tobą jest naprawdę jalowy, bo Ty nieustannie wykrzywiasz rzeczywiatosc, żeby ją dopasować do oczekiwanego przez Ciebie obrazu.

Nie jestes uczciwy w rozmowie.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365