 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 18-02-2020 00:26 | Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Manifest 0 na 4 | Wszystkim dobrze znany farmer uświadomił mi jałowość moich sporów o kapitalizm z kilkoma innymi użytkownikami tego forum.
Postanowiłem zrobić coś innego, coś nowego, mam nadzieję, mniej jałowego, coś produktywnego. Postanowiłem napisać manifest, przetłumaczyć go na 2 inne języki, niemiecki, angielski i rozesłać do wszystkich partii i organizacji zajmującymi się prawami człowieka, jakich kontakty znajdę w sieci.
Wiecie i ja wiem, że do takich organizacji podobnych manifestów przychodzi 100 dziennie i zazwyczaj są ignorowane. Potrzebuję napisać coś, czego nie można łatwo zignorować. Muszę napisać zwięźle, esencjonalnie i trafnie. Jedna strona czystego sensu.
Jestem uzależniony od dyskusji na forum i od krytyki innych ludzi rodzącej u mnie nowe myśli, spróbuję zatem połączyć pisanie z dyskusją.
Będę tu pisał i publikował manifest po kawałku, poddam fragmenty krytyce i może dzięki niej zmienię je na lepsze, żeby ostatecznie zbudować potrzebny mi dokument.
Nie ma co się rozgadywać bo już północ, więc zaczynam.
Manifest
1. Społeczeństwo jako związek wspólnego dobra zapewni każdej jednostce dobrobyt, osiągając go poprzez łączne i złożone działania wszystkich swoich członków. 2. Zasady społeczne wynikające z indywidualnego i zbiorowego pędu do życia służyć będą wspólnemu dobru. 3. Źródłem społeczeństwa jest hierarchia jednostek, społeczny stosunek nadrzędności i podporządkowania, zdrowie i rozwój społeczeństwu zapewni niezbyt słaba i niezbyt silna hierarchia umiarkowana.
cdn. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 Dalej..Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > Hamerlik towar bierze na kredyt, zużywa, później płacić nie chce bo przychodzi mu do głowy, że w sumie pasowałoby uznać umowę za nieobowiązującą bo w zasadzie on ma do tego prawo.> Nie nie, to jednak nie w tym świecie. ZŁY ŚWIAT!!!> > To co proponujesz jest ograniczeniem gospodarczej> > wolności w imię.... Czego?> Popipcenia sobie na Racjonaliście, żeby jakoś spędzić czas, nie biorąc się z prawdziwym życiem za bary.> Smutne.Zwrócić należności nie chciałem ale chciałem za to zatrudnić się w agencji pracy tymczasowej, myć maszyny gorącą wodą przez wiele godzin za stawkę minimalna i weekendami pracować nielegalnie na budowach czasem tygodniami bez dnia przerwy, żeby zapłacić wysokie komorne za pomieszkanie w cudzym. Tego właśnie chciałem. Do kogo ta mowa? Sądzisz, ze jesteś tak cwany, żeby manipulować cudzymi emocjami a zatem i przekonaniami? |
#152 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Manifest | > Zwrócić należności nie chciałem ale chciałem za to zatrudnić się w agencji pracy tymczasowej, myć maszyny gorącą wodą przez wiele godzin za stawkę minimalna i weekendami pracować nielegalnie na budowach czasem tygodniami bez dnia przerwy, żeby zapłacić wysokie komorne za pomieszkanie w cudzym. Tego właśnie chciałem.Tak. Tego chciałeś. To był wyłącznie twój wybór. Nikt za ciebie takich konfabulacji nie wymyślił Ilekroć zaczynasz się nad sobą użalać zapominasz, że ta minimalna stawka za którą pracowałeś to prawie 40 zł/h - pensja niedostępna większości polskich robotników zapominasz, że luksusowe mieszkanie sam wybrałeś nająłeś zapominasz że każda propozycja pracy w polskiej kopalni napawa cię przerażeniem. > Sądzisz, ze jesteś tak cwany, żeby manipulować cudzymi emocjami a zatem i przekonaniami?> >Popipcenia sobie na Racjonaliście, żeby jakoś spędzić czas, nie biorąc się z prawdziwym życiem za bary.Właśnie o to popipcenie chodzi. Rzeczywistej dyskusji nie podejmujszesz a jedynie pipcys Chcesz jakiegoś "eksperymentu" tymczasem zadaję ci proste pytanie a ty uciekasz jak Hamerlik prze alimentami Dziekan też może cię zapytać o to samo Jak bez egzekucji umów zawrzeć ubezpieczeniową polisę Jak JEDNOCZEŚNIE ( z ręki do ręki) zapłacić polisę i otrzymać odszkodowanie Przetasta cię to pytanie? A przecież jest jednym z setki pytań przed którymi uciekasz jak przed uczciwą pracą
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > Jak bez egzekucji umów zawrzeć ubezpieczeniową polisę> Jak JEDNOCZEŚNIE ( z ręki do ręki) zapłacić polisę i otrzymać odszkodowanie> Przetasta cię to pytanie?Mógłbyś przystąpić do grupy wypłacającej odszkodowanie kolektywie swojemu członkowi po zaistnieniu szkody, zyskując ubezpieczenie albo znaleźć jakiś inny sposób. Nie znajdujesz innego sposobu, bo agresja jest taka dostepna i prosta, na wyciągnięcie ręki. Po co się wysilać kiedy można zagrozić. Proste rozwiązania bardzo rzadko bywają jednak dobre. Dobre są zazwyczaj bardzo złożone rozwiązania. |
#154 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | Odp: Manifest | > >Jak bez egzekucji umów zawrzeć ubezpieczeniową polisę> >Jak JEDNOCZEŚNIE ( z ręki do ręki) zapłacić polisę i otrzymać odszkodowanie> >Przetasta cię to pytanie?> Mógłbyś przystąpić do grupy wypłacającej odszkodowanie kolektywie swojemu członkowi po zaistnieniu szkody, zyskując ubezpieczenie albo znaleźć jakiś inny sposób.1 To mogę i teraz. Nazywa się to ubezpieczenia wzajemne Do tego twój system nie jest mi potrzebny. Jednak takie wzajemne ubezpieczenia mogą dotyczyć drobnych rzecz np utraty jednej krowy. Jeśli przyjdzie pomór na bydło w całej wsi, system się zawali Nadal czekam na konkretny pomysł. 2 Przed radą wydziału nie odpowiesz, że mają sam znaleźć sposób Niestety odpowiedź jest prosta. Ubezpieczenia wymagają EGZEKUCJI. w przeciwnym razie nie istnieją. Ty jesteś jedynym, który egzekucję DOBROWOLNYCH umów nazywa "przemocą" "agresją" itp emocjonalnymi słówkami, ale ty pracę nazywasz niewolą, dyscyplinę pracy dominacją, a hipoteczny kredyt lichwą. > Nie znajdujesz innego sposobu, bo agresja jest taka dostepna i prosta, na wyciągnięcie ręki. Po co się wysilać kiedy można zagrozić.Demagogia nie jest argumentem w akademickiej dyskusji. Kilka razy otrzymywałem odszkodowania i nigdy nie musiałem używać agresji ani przemocy. Przemoc to będzie w twoim krystkonizmie, kiedy emeryt odmówi opuszczenia domu, który mu ktoś wycenił na taką kwotę, że go nie stać na podatek. To dopiero zobaczysz co to jest agresja i przemoc
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#155 3 na 3 | Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Manifest | > >>Jak bez egzekucji umów zawrzeć ubezpieczeniową polisę> >>Jak JEDNOCZEŚNIE ( z ręki do ręki) zapłacić polisę i otrzymać odszkodowanie> >>Przetasta cię to pytanie?> >Mógłbyś przystąpić do grupy wypłacającej odszkodowanie kolektywie swojemu członkowi po zaistnieniu szkody, zyskując ubezpieczenie albo znaleźć jakiś inny sposób.> 1 To mogę i teraz. Nazywa się to ubezpieczenia wzajemne Do tego twój system nie jest mi potrzebny. Jednak takie wzajemne ubezpieczenia mogą dotyczyć drobnych rzecz np utraty jednej krowy. Jeśli przyjdzie pomór na bydło w całej wsi, system się zawali> Nadal czekam na konkretny pomysł.> 2 Przed radą wydziału nie odpowiesz, że mają sam znaleźć sposób> Niestety odpowiedź jest prosta. Ubezpieczenia wymagają EGZEKUCJI. w przeciwnym razie nie istnieją. Ty jesteś jedynym, który egzekucję DOBROWOLNYCH umów nazywa "przemocą" "agresją" itp emocjonalnymi słówkami, ale ty pracę nazywasz niewolą, dyscyplinę pracy dominacją, a hipoteczny kredyt lichwą.> >Nie znajdujesz innego sposobu, bo agresja jest taka dostepna i prosta, na wyciągnięcie ręki. Po co się wysilać kiedy można zagrozić.> Demagogia nie jest argumentem w akademickiej dyskusji. Kilka razy otrzymywałem odszkodowania i nigdy nie musiałem używać agresji ani przemocy.> Przemoc to będzie w twoim krystkonizmie, kiedy emeryt odmówi opuszczenia domu, który mu ktoś wycenił na taką kwotę, że go nie stać na podatek. To dopiero zobaczysz co to jest agresja i przemocWypierdek wielbłąda na pustyni, nie rozumie co się dzieje i o czym się mówi. Całkowite bezmózgowie.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność. |
#156 1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > Niestety odpowiedź jest prosta. Ubezpieczenia wymagają EGZEKUCJIq. w przeciwnym razie nie istnieją.BZDURA! To znaczyłoby, że egzekicja jest źródłem ubezpieczenia co jest OCZYWISTĄ bzdura! > Ty jesteś jedynym, który egzekucję DOBROWOLNYCH umów nazywa "przemocą" "agresją" itp emocjonalnymi słówkami, ale ty pracę nazywasz niewolą, dyscyplinę pracy dominacją, a hipoteczny kredyt lichwą.Nazywam rzeczy po imieniu, dla wielu to problem. > Demagogia nie jest argumentem w akademickiej dyskusji. Kilka razy otrzymywałem odszkodowania i nigdy nie musiałem używać agresji ani przemocy.Zatem groźba przemocy do niczego nie jest Ci potrzebna. > Przemoc to będzie w twoim krystkonizmie, kiedy emeryt odmówi opuszczenia domu, który mu ktoś wycenił na taką kwotę, że go nie stać na podatek. To dopiero zobaczysz co to jest agresja i przemocW moim modelu podatek od własności dotyczy WSZYSTKICH bez wyjątków. Jeżeli kogoś w moim modelu nie stać na podatek od własności, to znak, że powinien tę własność utracić. |
#157 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Manifest | > >Niestety odpowiedź jest prosta. Ubezpieczenia wymagają EGZEKUCJIq. w przeciwnym razie nie istnieją.> BZDURA!> To znaczyłoby, że egzekicja jest źródłem ubezpieczenia co jest OCZYWISTĄ bzdura!Silna jest twoje wiara, ale z wiarą nie ma dyskusji Masz konto w banku? Miałbyś je gdyby nie było państwowej gwarancji, że bank odda twoje pieniądze? Więc nie udawaj większego hipokryty niż jesteś > Nazywam rzeczy po imieniu, dla wielu to problem.Wymyślasz nowomowę, którą trzeba przekładać na polski > >Demagogia nie jest argumentem w akademickiej dyskusji. Kilka razy otrzymywałem odszkodowania i nigdy nie musiałem używać agresji ani przemocy.> Zatem groźba przemocy do niczego nie jest Ci potrzebna.Dorośnij mentalny pięciolatku Ściągnięcie pieniędzy z konta jest przemocą? W kryskonizmie też? > >Przemoc to będzie w twoim krystkonizmie, kiedy emeryt odmówi opuszczenia domu, który mu ktoś wycenił na taką kwotę, że go nie stać na podatek. To dopiero zobaczysz co to jest agresja i przemoc> W moim modelu podatek od własności dotyczy WSZYSTKICH bez wyjątków. >Jeżeli kogoś w moim modelu nie stać na podatek od własności, to znak, że powinien tę własność utracić.
I wtedy dopiero zobaczysz co to jest przemoc. Brutalna fizyczna przemoc prowadząca do śmierci, bo cwaniakowi spodobała się działka na której stoi dom emeryta i w TWOIM systemie ma prawo go podatkami wypędzić z domu na cmentarz
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#158 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Manifest | > > Ty jesteś jedynym, który egzekucję DOBROWOLNYCH umów> > nazywa "przemocą" "agresją" itp emocjonalnymi słówkami,> > ale ty pracę nazywasz niewolą, dyscyplinę pracy dominacją, a hipoteczny kredyt lichwą.> Nazywam rzeczy po imieniu, dla wielu to problem.Wszyscy tutaj doskonale radzą sobie zarówno bez twojej nowomowy, jak i z nią. Często to dość śmieszne co piszesz, czasem smutne. Ale emocje i uczucia to ludzki chleb powszedni, nie mogę pojąc dlaczego z uczuciami które wzbudzasz "u wielu" ktoś miałby mieć problem. Możesz to wytłumaczyć?
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#159 1 na 1 | Wojciech Przytulski (676 punktów) | Odp: Manifest | > Kreacja pieniądza cokolwiek skreśla?Twój manifest jest skreślony już przy samym początku, gdzie domagasz się władzy człowieka nad człowiekiem, czyli ciągnięcia tego zwierzęcego zabytku jakim są hierarchie społeczne. Istoty rozumne powinny być zdolne do samodzielnego myślenia i Homo Sapiens rodzaju męskiego zazwyczaj są, to jest przede wszystkim kwestia edukacji. My niestety żyjemy w systemach, które sztucznie duraczą ludzi, tak jak ten zbudowany przez Bieruta, Bermana i resztę swołoczy żydokomuszy system, który jest podtrzymywany na siłę i wbrew woli Polaków po dzień dzisiejszy z dodatkowymi uwstecznieniami unioeuropejskimi. Każdy system z hierarchią opartą na sile tudzież zduraczeniu będzie tylko n-tą inkarnacją starego porządku. Powinien powstać system, w którym ludzie są wychowywani na istoty rozumne. > Przecież ludzki świat opiera się na pieniądzu.> W manifescie politycznym miałbym pieniądz pominąć?> I co?> Pisać o jakiś bzdurach bez żadnego znaczenia?Sztuczny pieniądz ze złodziejską marżą nie nadaje się dla ludzi. Być może pieniądz z metalu o konkretnej wartości miałby sens, bo ten elektroniczny nas zżera, ja widzę jak ceny poszły w górę w Polsce, robiłem zakupy w święta i były ok 75% droższe niż takie same zakupy 4 lata temu., tak przy najmniej jest we Wrocławiu. Twój manifest ma te same antyludzkie fundamenty zasady co wszystkie dotychczasowe systemy. Oprócz wymienionych żądasz uwstecznienia do gromadności, podczas gdy Homo Sapiens jest stworzony do systemów personalistycznych. Gromadność w Europie to cofnięcie się przynajmniej 1000 lat albo i gorzej, bo nie znam na tyle historii pre-katolickiej aby to precyzyjnie stwierdzić. |
| j23a (1186 punktów) | Odp: Manifest | > >Kreacja pieniądza cokolwiek skreśla?> Twój manifest jest skreślony już przy samym początku, gdzie domagasz się władzy człowieka nad człowiekiem, czyli ciągnięcia tego zwierzęcego zabytku jakim są hierarchie społeczne.Hierarchia w stadzie wilków czy Cyjonów jest dobrowolna bo równie dobrze możesz żyć zupełnie niezależnie poza stadem i wtedy to nie obowiązuje. Jesteśmy niżej a nie wyżej bo trudniej żyć niezależnie. Ale to jest związane raczej z drastycznym przeludnieniem a nie jakimiś systemami (one są pochodną drastycznego przeludnienia). > Istoty rozumne powinny być zdolne do samodzielnego myślenia i Homo Sapiens rodzaju męskiego zazwyczaj są, to jest przede wszystkim kwestia edukacji.A żeńskiego że o LGBT (+ jakieś inne literki do tego - dokładnie nie rozróżniam) nie wspomnę ? > Twój manifest ma te same antyludzkie fundamenty zasady co wszystkie dotychczasowe systemy. Oprócz wymienionych żądasz uwstecznienia do gromadności, podczas gdy Homo Sapiens jest stworzony do systemów personalistycznych. Gromadność w Europie to cofnięcie się przynajmniej 1000 lat albo i gorzej, bo nie znam na tyle historii pre-katolickiej aby to precyzyjnie stwierdzić.No tu akurat przez przypadek napisałeś coś do rzeczy i sensowną krytykę mr. Knopke system total bzdura przy okazji też (okrągłego również)  |
| Wojciech Przytulski (676 punktów) | Odp: Manifest | > >Kolejny wyznawca totalitaryzmu, hierarchia społeczna to zwierzęcy zabytek ciągnący się od starożytności. Istoty rozumne potrafiłyby żyć według etyki właściwej dla istot rozumnych. Jedną z cech społeczeństwa rozumnego byłoby to, że wszyscy byliby zdolni do samodzielnego logicznego myślenia i rządzenia sobą samym, nie byłoby władzy jednych nad drugimi jak to się ciągnie od starożytności, a społeczeństwo byłoby sumą intelektów odpowiednio wykształconych jednostek.> Prezentuje tu Pan dość powszeny pogląd, wg mnie całkowicie błędny.A niby czemu? > Twierdzę, że hierarchia osobników jest WYŁĄCZNYM źródłem społeczeństwa i bez hierarchii społeczeństwo nie zaistnieje.Kompletne brednie, społeczeństwo może istnieć z woli ludzi, hierarchie oparte o siłę lub zduraczenie w tym gromadność, która jest formą zduraczenia, są tylko zwierzęcym zabytkiem, Homo Sapiens są zdolni do bycia istotami rozumnymi i mogą przynależeć do społeczeństwa dobrowolnie. > Mogę polecić takie ćwiczenie.> Proszę znaleźć choć jeden gatunek społeczny, którego nie cechuje hierarchia osobników.Wyjątkowo niedorzeczne "ćwiczenie", na tej planecie jest znany tylko jeden gatunek rozumny i jest nim człowiek, zatem nie ma swojego odpowiednika, od którego mógłby ściągać. Szukanie wzorców zachowań u zwierząt jest ciemnotą i świadczy o tym jak dogłębnie, niektórych zduraczyły okupacje żydokomusza i żydo-nazi-saska. Normalni Polacy nie tęsknią do hierarchii tylko są złączeni więzami narodowymi i równi wobec etyki i prawa, taki jest ideał polskiej kultury. > Pan prezentuje fałszywe mrzonki tak jak Karol Marks swego czasu.> A gdy oprzeć się na fałszywych przesłankach to wtedy świata nie sposób ucywilizowac.Pewnie że nie, tylko co w mojej wypowiedzi jest "fałszywą mrzonką"? > Ja wiem, że hierarchia ludzi była, jest I będzie. Nie mam w tej kwestii żadnych wątpliwości.Obyś się pan mylił co do czasu przyszłego, bo to by oznaczało wieczne podtrzymywanie zwierzęcych obyczajów. Ewentualne hierarchie mogą być co najwyżej oparte na rozumie, ale do tego we współczesnej Europie już nie ma warunków. > Wszytko co mogę to nadać tej hierarchii własne cechy,Nie, dziękuję za wzorce podpatrywane u zwierząt i kolejny totalitaryzm. > bo jej zniesienie jest absolutnie niemożliwe a przynajmniej do chwili, do której homo sapiens pozostanie zwierzęciem społecznym.Bzdury, społeczeństwo można tworzyć z wolnej woli, do tego trzeba wychowywać ludzi na istoty rozumne, niestety po II WŚ rzucono nas pożarcie zwierzętom i poszło niestety w drugą stronę co widać choćby po panu. A tak poza tym to z budowy fizycznej człowieka można łatwo wywnioskować, że jest stworzony do samodzielności intelektualnej, kiedyś zanim nas te żydo-nazi-sasko-ruskie zwierzęta zaatakowały polska kultura była personalistyczna i jak najbardziej zdolna do bycia wspólnotą, jedno drugiego nie wyklucza, tylko za dużo świń(czasem nawet dzikich) się po Europie kręci i nie mogą znieść społeczeństwa ludzi wolnych. Kiedyś na ten przykład pewnemu carowi nie mogło się we łbie pomieścić, że polska szlachta sobie wybiera króla spośród siebie. Dzisiaj już wiadomo, że król nie jest do czegokolwiek potrzebny, wystarczy wyznaczyć etykę istot rozumnych, która dla takiej istoty jak człowiek jest stała i jest kwestią indukcji wyprowadzonej z właściwości człowieka, oraz z woli bycia istotą rozumną. |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > I wtedy dopiero zobaczysz co to jest przemoc. Brutalna fizyczna przemoc prowadząca do śmierci, bo cwaniakowi spodobała się działka na której stoi dom emeryta i w TWOIM systemie ma prawo go podatkami wypędzić z domu na cmentarzZa zdolnością zapłaty wysokiego podatku od własności na rzecz tych, którzy właścicielami nie są, stoi zawsze wysoki dochód, a za nim wysokie przychody ze sprzedaży - czytaj organizacja, która zaspokaja potrzeby wielu osób a nie tylko jednej. |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Manifest | > Za zdolnością zapłaty wysokiego podatku od własności na rzecz tych, którzy właścicielami nie są, stoi zawsze wysoki dochód,KŁAMIESZ. Emeryt ma dom na który pracował i skromną emeryturę. Gdzie ma ten dochód na podatek? i ma płacić na naj luksusowego mieszkania leniowi Hamerlikowi? ZWOLENNIKU PRZYMUSOWEJ EUTANAZJI STARYCH LUDZI! Bodaj taki system spotkał cię na starość hipokrytyczna moralna rzygowino. Zwolennku prawa do znęcania się nad ludźmi i zwierzętami byłbyś świetnym asystentem pewnego lekarza na rampie 
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > >Za zdolnością zapłaty wysokiego podatku od własności na rzecz tych, którzy właścicielami nie są, stoi zawsze wysoki dochód,> KŁAMIESZ.> Emeryt ma dom na który pracował i skromną emeryturę. Gdzie ma ten dochód na podatek? i ma płacić na naj luksusowego mieszkania leniowi Hamerlikowi?> ZWOLENNIKU PRZYMUSOWEJ EUTANAZJI STARYCH LUDZI! Bodaj taki system spotkał cię na starość hipokrytyczna moralna rzygowino.> Zwolennku prawa do znęcania się nad ludźmi i zwierzętami byłbyś świetnym asystentem pewnego lekarza na rampie>  Opisujesz posiadanie wysokowartościowych dóbr bez wysokiego dochodu a ja się pytam jakim cudem? To jest choroba waszego systemu, z której mój model ma szansę społeczeństwo wyleczyć. Jeszcze raz pytam, ile z pól uprawnych i ile działek budowlanych zostało zajęte bez zamiaru ich użytkowania, dla przechowania i rozwoju wartości kapitału? Ilu ludziom na świecie ZATRUŁA życie twoja renta kapitałowa?????!!!!!! Ile ludzkiego nieszczęścia masz na sumieniu, żeby pożyć na bogato????!!!!! |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|