Racjonalista - Strona głównaDo treści
Manifest

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
18-02-2020 00:26Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Manifest
0 na 4
Wszystkim dobrze znany farmer uświadomił mi jałowość moich sporów o kapitalizm z kilkoma innymi użytkownikami tego forum.

Postanowiłem zrobić coś innego, coś nowego, mam nadzieję, mniej jałowego, coś produktywnego.
Postanowiłem napisać manifest, przetłumaczyć go na 2 inne języki, niemiecki, angielski i rozesłać do wszystkich partii i organizacji zajmującymi się prawami człowieka, jakich kontakty znajdę w sieci.

Wiecie i ja wiem, że do takich organizacji podobnych manifestów przychodzi 100 dziennie i zazwyczaj są ignorowane. Potrzebuję napisać coś, czego nie można łatwo zignorować. Muszę napisać zwięźle, esencjonalnie i trafnie. Jedna strona czystego sensu.

Jestem uzależniony od dyskusji na forum i od krytyki innych ludzi rodzącej u mnie nowe myśli, spróbuję zatem połączyć pisanie z dyskusją.

Będę tu pisał i publikował manifest po kawałku, poddam fragmenty krytyce i może dzięki niej zmienię je na lepsze, żeby ostatecznie zbudować potrzebny mi dokument.

Nie ma co się rozgadywać bo już północ, więc zaczynam.

Manifest

1. Społeczeństwo jako związek wspólnego dobra zapewni każdej jednostce dobrobyt, osiągając go poprzez łączne i złożone działania wszystkich swoich członków.
2. Zasady społeczne wynikające z indywidualnego i zbiorowego pędu do życia służyć będą wspólnemu dobru.
3. Źródłem społeczeństwa jest hierarchia jednostek, społeczny stosunek nadrzędności i podporządkowania, zdrowie i rozwój społeczeństwu zapewni niezbyt słaba i niezbyt silna hierarchia umiarkowana.

cdn.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 Dalej..
#241
03-03-2020 20:26
 Ocena-1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi szarley
>Dwóch robotników. Jeden oszczędzał i zbudował dom, drugi mieszkał w luksusowym najmowanym mieszkaniu, dlaczego ten pierwszy ma płacić temu drugiemu?
>ODPOWIESZ W KOŃCU NA TO PYTANIE ???????

Bo pierwszy zbudował ten dom również rękami drugiego.

Wszyscy pracujemy wspólnie.
Jedni rządzą drudzy robią co im nakaza.

Nie może być tak, że robol pracuje na złoty pałac swojego Pana nie mając samemu co do gęby włożyć. To nie jest współpraca tylko dominacja.

I żeby do rozwoju dominacji i pasozytnictwa społecznego nie dopuścić własności powinna zostać ujawniona i opodatkowana a Konsumpcja z opodatkowania zwolniona.

Należy też zlikwidować lichwiarski pieniądz i państwowe koryto.

#242
03-03-2020 20:43
 Ocena 3 na 3
farmer (22440 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>Dwóch robotników. Jeden oszczędzał i zbudował dom, drugi mieszkał w luksusowym najmowanym mieszkaniu, dlaczego ten pierwszy ma płacić temu drugiemu?
>>ODPOWIESZ W KOŃCU NA TO PYTANIE ???????
>Bo pierwszy zbudował ten dom również rękami drugiego.

Dobrze się czujesz?

Obaj robią w jednej fabryce na tym samym stanowisku. jeden ma mieszkanie drugi je wynajmuje. ten co je wynajmuje dostaje pieniądze od tego pierwszego co je kupił.


>Wszyscy pracujemy wspólnie.
>Jedni rządzą drudzy robią co im nakaza.
>Nie może być tak, że robol pracuje na złoty pałac swojego Pana nie mając samemu co do gęby włożyć. To nie jest współpraca tylko dominacja.
>I żeby do rozwoju dominacji i pasozytnictwa społecznego nie dopuścić własności powinna zostać ujawniona i opodatkowana a Konsumpcja z opodatkowania zwolniona.
>Należy też zlikwidować lichwiarski pieniądz i państwowe koryto.

Lichwa? Wciąż nie możesz wytłumaczyć się z daniny jaką płaci w TWOIM systemie najemny robol drugiemu najemnemu robolowi.

Nie jesteś wstanie wytłumaczyć tego bajzlu z płaceniem robol robolowi choćbyś nie wiem jak kombinował bo jesteś autorem tej głupoty której nie przemyślałeś jak whuj innych rzeczy.



#243
03-03-2020 20:52
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>Zapropoiwalem Ci uczciwy układ.
>Konczysz aktywność to zaczynasz przejadać co zgromadziłeś oddając innym nad tym władzę.

A wiesz kiedy umrę?
k***a , znów ucieczka najaranego debila o honorze p.ch. ?

ODPOWIEDZ ! jak mam podzielić te hulajnogi żeby starczylo do śmierci tępy sadysto, zwolenniku mordowania starych ludzi głodem

Co z twoim rejentalnym oświadczeniem o rezygnacji z sutej niemieckiej emerytury bo obecny system jest zły
pokażesz skan toho oświadczenia ?
MEGAHIPORYTO?

>>Dwóch robotników. Jeden oszczędzał i zbudował dom, drugi mieszkał w luksusowym najmowanym mieszkaniu, dlaczego ten pierwszy ma płacić temu drugiemu?
>>ODPOWIESZ W KOŃCU NA TO PYTANIE ???????
>Bo pierwszy zbudował ten dom również rękami drugiego.

Gówno prawda
Obydwaj pracowali przy jednej taśmie
jeden oszczędzał a popołudniami zad.piał na budowie, drugi żyl w luksusach Vonovii i balowal

Dlaczego ten pierwszy ma płacić na tego drugiego?

Bo tak przewiduje "moralni" system lenia, złodzieja, utracjusza i moralnej rzygowiny, głodzącej własne dziecko , zwolennika eutanazji starych ludzi, zwolennika głodzenia ludzi i zwierząt

Ja, Hmaerlik - Konopka wszystko przepuściłem na dragi dziwki i luksusy, teraz wy, którzyście pracowali, oszczędzali, budowali płaćcie na mnie podatki

Mam nadzieję, że twój ojciec nie żyje, bo widząc jaką jego syn jest kanalią oblałby se benzyną i podpalil

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#244
03-03-2020 21:09
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi szarley

> jak mam podzielić te hulajnogi żeby starczylo do śmierci

jak zamienisz je na mieszkanie zapłacisz podatek. krystkon uważa że człowiekowi bardziej potrzebne jest 1000 hulajnóg niż własne mieszkanie.

Możesz mieć cokolwiek za 300000 w jego systemie byle nie mieszkanie. Wówczas krystkon uważa że mu się należy bo masz władzę. Możesz mieć BMW M3 za 300k i nie zapłacisz podatku ale jak kupisz mieszkanie M3 czyli małe ciasne ale własne trzy pokoje to zapłacisz podatek temu od BMW M3 ot taka logika.

szarley (54913 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi farmer
Ale jeśli mam wrotki to mam władzę....

Na szczęście nie ma nawet matury i ne ma zwolenników

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#246
03-03-2020 21:25
 Ocena-1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi farmer
>Lichwa? Wciąż nie możesz wytłumaczyć się z daniny jaką płaci w TWOIM systemie najemny robol drugiemu najemnemu robolowi.
> Nie jesteś wstanie wytłumaczyć tego bajzlu z płaceniem robol robolowi choćbyś nie wiem jak kombinował bo jesteś autorem tej głupoty której nie przemyślałeś jak whuj innych rzeczy.
>


Może dla odmiany Ty coś wyjaśnisz i usprawiedliwisz wasz model.

Co to jest praca kapitału i z czego wynika dochód kapitałowy?

Nic nie robisz dla drugiego człowieka ale jesteś właścicielem, dlaczego inni powinni Ciebie z tego powodu karmić swoją krwawica?

Argument, że wtedy coś jest jak jest własność i nie ma jak jej nie ma, do mnie nie przemawia, bo w moim modelu jest własność, która chroni jawna księga kapitału.

Więc?

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi szarley
>Ale jeśli mam wrotki to mam władzę....

A jeśli masz 100ha pól uprawnych, 200ha lasów i 1000 sztuk bydła po tatusiu, to czy poradzisz sobie innych ludzi podporządkować?

#248
03-03-2020 21:35
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>Lichwa? Wciąż nie możesz wytłumaczyć się z daniny jaką płaci w TWOIM systemie najemny robol drugiemu najemnemu robolowi.
>> Nie jesteś wstanie wytłumaczyć tego bajzlu z płaceniem robol robolowi choćbyś nie wiem jak kombinował bo jesteś autorem tej głupoty której nie przemyślałeś jak whuj innych rzeczy.
>>

>Może dla odmiany Ty coś wyjaśnisz i usprawiedliwisz wasz model.

Wyjaśnij WASZ model wpierw czemu tam taki bajzel macie

A potem ci odpowiem po co jest fundusz alimentacyjny.....albo ci powiem bo pytasz

>Co to jest praca kapitału i z czego wynika dochód kapitałowy?
>Nic nie robisz dla drugiego człowieka ale jesteś właścicielem, dlaczego inni powinni Ciebie z tego powodu karmić swoją krwawica?

Fundusz alimentacyjny ma służyć zapewnieniu środków do życia nieletnim dzieciom których rodzice ..ojcowie z jakiś powodów nie utrzymują własnych dzieci.

Dlatego też cześć swojej krwawicy jak ty to zwiesz przeznaczają na karmienie.....


>Argument, że wtedy coś jest jak jest własność i nie ma jak jej nie ma, do mnie nie przemawia, bo w moim modelu jest własność, która chroni jawna księga kapitału.
>Więc?

Więc ty swojego bajzlu nie wytłumaczysz bo matematyka jest tu prosta. A płaci na B bo ma mieszkanie. czyli z wypłaty minus.

#249
03-03-2020 21:47
 Ocena-1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi farmer
>odpowiem po co jest fundusz alimentacyjny

Pytam o fundusz inwestycyjny o nieznanych właścicielach, który kupuje ziemię po to, żeby przechować i rozwinać wartość, któremu zmienia do niczego innego nie jest potrzebna i na pewno nie będzie jej wykorzystywał w żaden sposób a jedynie będzie ją posiadał.

Jaką dokładnie pracę wykonuje kapitał i dlaczego dochód z działalności inwestycyjnej postanowiliście zwolnić z opodatkowania, choć robolom nakazaliscie restrykcyjne podarki od każdego kęsu chleba i każdego łyku wódki?

farmer (22440 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>odpowiem po co jest fundusz alimentacyjny
>Pytam o fundusz inwestycyjny o nieznanych właścicielach, który kupuje ziemię po to, żeby przechować i rozwinać wartość, któremu zmienia do niczego innego nie jest potrzebna i na pewno nie będzie jej wykorzystywał w żaden sposób a jedynie będzie ją posiadał.
>Jaką dokładnie pracę wykonuje kapitał i dlaczego dochód z działalności inwestycyjnej postanowiliście zwolnić z opodatkowania, choć robolom nakazaliscie restrykcyjne podarki od każdego kęsu chleba i każdego łyku wódki?

Wyjaśnij WASZ model wpierw czemu tam taki bajzel macie

czemu pensja jednego pracownika podlega opodatkowaniu skoro to dokładnie tyle samo co drugiego?

jaką pracę wykonuje mieszkanie że najemny robol płaci daninę na rzecz drugiego? Dlczego w waszym systemie jest domiar od mieszkania robola a milioner nie płaci ani grama daniny? Dostając jeszcze od najemnego robola daninę?

#251
03-03-2020 22:19
 Ocena-1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi farmer
>czemu pensja jednego pracownika podlega opodatkowaniu skoro to dokładnie tyle samo co drugiego?

W moim modelu wszelkie wynagrodzenie za pracę jest wolne od opodatkowania dokładnie tak samo jak wszelka konsumocja, choćby konsumowane były trufle spod głębokiej ziemi i kraby z dna rowu Mariańskiego.

W moim modelu opodatkowana jest wyłącznie własność - jawna, podatkiem okreslanym w jawnej demokracji bezpośredniej.

Tajna i pośrednia demokracja nakazująca biedocie daninę do państwowego koryta, którym paru urzędników rządzi jak "swoim" jest w moim modelu nie do przyjęcia!

#252
03-03-2020 22:43
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>czemu pensja jednego pracownika podlega opodatkowaniu skoro to dokładnie tyle samo co drugiego?
>W moim modelu wszelkie wynagrodzenie za pracę jest wolne od opodatkowania dokładnie tak samo jak wszelka konsumocja, choćby konsumowane były trufle spod głębokiej ziemi i kraby z dna rowu Mariańskiego.
>W moim modelu opodatkowana jest wyłącznie własność - jawna, podatkiem okreslanym w jawnej demokracji bezpośredniej.

Trufle to robol najemny zobaczy jak świnia niebo w twoim systemie. Zapłaci za to podatek od mieszkania milionerowi jedzącemu te trufle gdyż nie stać go było na trufle a jedynie po latach kolekcjonowania hulajnóg zamienił je na mieszkanie i zapłacił podatek.

>Tajna i pośrednia demokracja nakazująca biedocie daninę do państwowego koryta, którym paru urzędników rządzi jak "swoim" jest w moim modelu nie do przyjęcia!

No fajnie fajnie. A co to najemnego robola będzie obchodzić jak zapłaci domiar od mieszkania matce która samotnie wychowuje dziecko bo ojciec wolał kupić sobie BMW M3 a nie M3 trzy pokoje?

Nie jesteś wstanie wytłumaczyć tego bajzlu z płaceniem robol robolowi choćbyś nie wiem jak kombinował bo jesteś autorem tej głupoty której nie przemyślałeś jak whuj innych rzeczy.



Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi farmer
>Trufle to robol najemny zobaczy jak świnia niebo w twoim systemie. Zapłaci za to podatek od mieszkania milionerowi jedzącemu te trufle gdyż nie stać go było na trufle a jedynie po latach kolekcjonowania hulajnóg zamienił je na mieszkanie i zapłacił podatek.

W moim modelu istnieje limit oszczędności pieniężnych.
Ktokolwiek zyska dochód podatkowy od właścicieli, nie będzie posiadał więcej niż 2 zaoszczędzone, przeciętne wynagrodzenia za pracę.

>No fajnie fajnie. A co to najemnego robola będzie obchodzić jak zapłaci domiar od mieszkania matce która samotnie wychowuje dziecko bo ojciec wolał kupić sobie BMW M3 a nie M3 trzy pokoje?

OD BMW M3 tej samej wartości co M3 właściciel zapłaci ten sam podatek, także ojciec dziecka matce bez żadnego mienia.
Pojawia się jednak pytanie dlaczego matka nic nie ma, choć pracuje nieustannie?
To kto ma to co ona stworzyła?

> Nie jesteś wstanie wytłumaczyć tego bajzlu z płaceniem robol robolowi choćbyś nie wiem jak kombinował bo jesteś autorem tej głupoty której nie przemyślałeś jak whuj innych rzeczy.
>


Sądzisz, że potrzeba Ci tłumaczyć ideę podatku od własności w transferze bezpośrednim na rzecz pracowników najemnych?

Pewnie uważasz, że bardziej opłacają Ci się podatki od konsumpcji i dochodu niż od własności.
Ale zdaje się nie bierzesz pod uwagę jak bardzo hamują gospodarkę wraz z nadmierną koncentracją kapitału, do której prowadzi wasz kapitalizm.

Wyonraz sobie choć jednego człowieka, który nie działa w sposób zorganizowany. Ilu znasz takich ludzi? I dlaczego oni nie chcą się włączyć do wspólnej organizacji, która rowinelaby ich potencjał?

Niech zgadnę.
Bo nienawidzą waszej organizacji społecznej tak jak ja.

#254
03-03-2020 23:28
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>Trufle to robol najemny zobaczy jak świnia niebo w twoim systemie. Zapłaci za to podatek od mieszkania milionerowi jedzącemu te trufle gdyż nie stać go było na trufle a jedynie po latach kolekcjonowania hulajnóg zamienił je na mieszkanie i zapłacił podatek.
>W moim modelu istnieje limit oszczędności pieniężnych.
>Ktokolwiek zyska dochód podatkowy od właścicieli, nie będzie posiadał więcej niż 2 zaoszczędzone, przeciętne wynagrodzenia za pracę.

jedyne co zrozumiałem że właściciel mieszkania zapłaci domiar.

>>No fajnie fajnie. A co to najemnego robola będzie obchodzić jak zapłaci domiar od mieszkania matce która samotnie wychowuje dziecko bo ojciec wolał kupić sobie BMW M3 a nie M3 trzy pokoje?
>OD BMW M3 tej samej wartości co M3 właściciel zapłaci ten sam podatek, także ojciec dziecka matce bez żadnego mienia.

Czyli zapłaci też od hulajnogi i od widelca i zegarka i od tony ziemniaków i zapłaci to każdy bo nie ma limitów a przynajmniej nic o nich nie piszesz.

Skoro zapłaci od auta to jeszcze od czynności.

>Pojawia się jednak pytanie dlaczego matka nic nie ma, choć pracuje nieustannie?
>To kto ma to co ona stworzyła?

kto powiedział że pracuje i coś ma? Skoro wynajmuje mieszkanie to dostanie dopłatę od najemnego robola?

To może inaczej. Skoro ma to kto tam komu płaci? Tobie wyłącznie?



>> Nie jesteś wstanie wytłumaczyć tego bajzlu z płaceniem robol robolowi choćbyś nie wiem jak kombinował bo jesteś autorem tej głupoty której nie przemyślałeś jak whuj innych rzeczy.
>>

>Sądzisz, że potrzeba Ci tłumaczyć ideę podatku od własności w transferze bezpośrednim na rzecz pracowników najemnych?
>Pewnie uważasz, że bardziej opłacają Ci się podatki od konsumpcji i dochodu niż od własności.
>Ale zdaje się nie bierzesz pod uwagę jak bardzo hamują gospodarkę wraz z nadmierną koncentracją kapitału, do której prowadzi wasz kapitalizm.
>Wyonraz sobie choć jednego człowieka, który nie działa w sposób zorganizowany. Ilu znasz takich ludzi? I dlaczego oni nie chcą się włączyć do wspólnej organizacji, która rowinelaby ich potencjał?
>Niech zgadnę.
>Bo nienawidzą waszej organizacji społecznej tak jak ja.
>

A co to obchodzi najemnego robola który ma zapłacić podatek. No powiedz co?

Nie ma Bezosa nie ma koncentracji kapitału a On qrwa płaci podatek na innych i nic nie dostaje. Choc inni uzbierali tyle samo.

10% od wartości jego mieszkania zapłaci? To powiedz mi czemu ma tracić 30k skoro zarobili z kolega tyle samo?
W rok jego wypłata jest uszczuplona o 30000....choc kupił mieszkanie
To jest twój zajebisty system. Rozumiesz jakie to gówno. Koleś od mieszkania jest w czarnej dupie. To twój system w którym wynajmujący je trufle i dostaje ekstra kasę od najemnego robola.

#255
04-03-2020 00:23
 Ocena 3 na 3
Wenancjusz (16441 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi farmer
>>>Dwóch robotników. Jeden oszczędzał i zbudował dom, drugi mieszkał w luksusowym najmowanym mieszkaniu, dlaczego ten pierwszy ma płacić temu drugiemu?
>>>ODPOWIESZ W KOŃCU NA TO PYTANIE ???????
>>Bo pierwszy zbudował ten dom również rękami drugiego.
>Dobrze się czujesz?
>Obaj robią w jednej fabryce na tym samym stanowisku. jeden ma mieszkanie drugi je wynajmuje. ten co je wynajmuje dostaje pieniądze od tego pierwszego co je kupił.
>>Wszyscy pracujemy wspólnie.
>>Jedni rządzą drudzy robią co im nakaza.
>>Nie może być tak, że robol pracuje na złoty pałac swojego Pana nie mając samemu co do gęby włożyć. To nie jest współpraca tylko dominacja.
>>I żeby do rozwoju dominacji i pasozytnictwa społecznego nie dopuścić własności powinna zostać ujawniona i opodatkowana a Konsumpcja z opodatkowania zwolniona.
>>Należy też zlikwidować lichwiarski pieniądz i państwowe koryto.
>Lichwa? Wciąż nie możesz wytłumaczyć się z daniny jaką płaci w TWOIM systemie najemny robol drugiemu najemnemu robolowi.
> Nie jesteś wstanie wytłumaczyć tego bajzlu z płaceniem robol robolowi choćbyś nie wiem jak kombinował bo jesteś autorem tej głupoty której nie przemyślałeś jak whuj innych rzeczy.
>


Wszystko co proponuje ten zlepek przypadkowych białek Hamerlik-z urwaną ręką bierze początek od podatku od "własności", czego zresztą nie określił (co uznaje za własność) na początku. Taki podatek nazywa się katastralnym, niezależnie od tego jakby się chciał wymigać, że źle rozumujemy, bo podatek katastralny jest od wartości, a nie "własności". Ja wiem iż prosto mówić to podatek od stanu posiadania. Reszta to tylko konsekwencja tego pomysłu.
Jak wygląda ta "dobroć" systemu, to można tylko wyczytać w publikacjach na portalach społecznościowych.
biznes.int(*)d-podatkiem-katast,nId,4360045
Opinie są jednoznaczne, że to będzie nie przewidywalna rewolta w stosunkach społecznych. Zwłaszcza po pewnych modyfikacjach proponowanych przez Hamerlika-z urwaną ręką (tak, bo on proponuje urwanie ręki by poczuć abstrakcję). Tu już moder powinien go wyp...lic za taką pisaninę i to w dziale "filozofia i światopogląd".
A ja mu zarzucam namawianie do rewolucji w stosunkach społecznościowych, niczym nie uzasadnionych. Jedynym uzasadnieniem jest jego chora jaźń i frustracja zakompleksionej osobowości. Bo jakby nie było uderza w podstawy państwowości. A więc rewolucyjne metody zmian systemowych, a więc, jak na razie, anarchizm graniczący poniekąd z rewolucją (nie mylić z sanacją), co dla mnie kojarzy się z bolszewizmem i "urowniłowką" bolszewicką. Jak mi wiadomo, to jest potwierdzone choćby naukami o ekonomii, system taki (rozdawnictwa) tworzy tylko apatię społeczną i stagnację rozwoju i postępu społeczeństwa. Wyjaśniłem to najprościej jak się dało, jemu już wielokrotnie, nie dociera. Ma pretensje, że to my nie chcemy się pochylić poważnie nad jego propozycjami. Nie chce sam tym samym, by sam się pochylił nad negatywnymi ocenami jego pomysłów, które uważa rozmówca za bzdurne, nie odpierając się rzeczowymi faktami.
Jest gościem tragicznym, którego na niemieckich portalach (tak, tak, bo szuka wszędzie zaczepek, wywalają na "dzień dobry"), co tylko świadczy o stanowczości Niemców i trzeźwym ich myśleniu. Dlatego tu siedzi i mąci, bo tu jest bezpiecznie się czującym, choć dostał na tym portalu tyle banów, że głowa może zaboleć. Po iloma już ksywkami występuje tutaj? Mogę wymienić, ale po co?

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365