 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 18-02-2020 00:26 | Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Manifest 0 na 4 | Wszystkim dobrze znany farmer uświadomił mi jałowość moich sporów o kapitalizm z kilkoma innymi użytkownikami tego forum.
Postanowiłem zrobić coś innego, coś nowego, mam nadzieję, mniej jałowego, coś produktywnego. Postanowiłem napisać manifest, przetłumaczyć go na 2 inne języki, niemiecki, angielski i rozesłać do wszystkich partii i organizacji zajmującymi się prawami człowieka, jakich kontakty znajdę w sieci.
Wiecie i ja wiem, że do takich organizacji podobnych manifestów przychodzi 100 dziennie i zazwyczaj są ignorowane. Potrzebuję napisać coś, czego nie można łatwo zignorować. Muszę napisać zwięźle, esencjonalnie i trafnie. Jedna strona czystego sensu.
Jestem uzależniony od dyskusji na forum i od krytyki innych ludzi rodzącej u mnie nowe myśli, spróbuję zatem połączyć pisanie z dyskusją.
Będę tu pisał i publikował manifest po kawałku, poddam fragmenty krytyce i może dzięki niej zmienię je na lepsze, żeby ostatecznie zbudować potrzebny mi dokument.
Nie ma co się rozgadywać bo już północ, więc zaczynam.
Manifest
1. Społeczeństwo jako związek wspólnego dobra zapewni każdej jednostce dobrobyt, osiągając go poprzez łączne i złożone działania wszystkich swoich członków. 2. Zasady społeczne wynikające z indywidualnego i zbiorowego pędu do życia służyć będą wspólnemu dobru. 3. Źródłem społeczeństwa jest hierarchia jednostek, społeczny stosunek nadrzędności i podporządkowania, zdrowie i rozwój społeczeństwu zapewni niezbyt słaba i niezbyt silna hierarchia umiarkowana.
cdn. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 Dalej..#256 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Manifest | > >Ale jeśli mam wrotki to mam władzę....> A jeśli masz 100ha pól uprawnych, 200ha lasów i 1000 sztuk bydła po tatusiu, to czy poradzisz sobie innych ludzi podporządkować?1 Mając takie średnie gospodarstwo nikogo sobie nie podporządkowuję, co najwyżej nie pozwalam żeby mi ktoś wchodził i niszczył zasiewy, podobnie ty nie mając pola nie pozwalasz żeby ktoś wchodził do twojej kuchni i wypijał ci piwo z lodówki 2 w twoim świecie od takiego pola nie zapłacę żadnego podatku, 3 Skąd to "po tatusiu"? Ja rozumiem, że ty po tatusiu odziedziczyłeś tylko brak moralnych zasad 4 Nie ma niczego złego w dziedziczeniu. Zapewniam, że bardzo wielu ludzi nie budowałoby domów, gdyby nie perspektywa pozostawienia ich dzieciom, 5 Sam proponujesz, żeby na starość zabezpieczać się gromadząc majątek a potem go wyprzedawać, pytam jeśli mam u progu starości mieć 100 ha ziemi, to po ile rocznie mam wyprzedawać? Skąd mam wiedzieć kiedy umrę? 5.1 te 100 ha będą leżały odłogiem bo ja będę za stary, żeby uprawiać, a przecież to właśnie ci się nie podoba, że emerytalne fundusze gromadzą ziemię dla emerytów - to jest sprzeczność, która dowodzi twojego kłamstwa w sprawie twojego wykształcenia Dwóch robotników robi przy tej samej taśmie Jeden oszczędzał, popołudniami zad.piał na budowie i ma dom Drugi wydawał na najm luksusowego mieszkania w stolicy i wakacje, Dlaczego ten pierwszy ma temu drugiemu płacić haracz! Jakie są tego moralne podstawy? Jest jedna: Hamerlik nie ma mieszkania, to w jego oczach wszyscy są właścicielami Vonovii i wszyscy mają płacić na Hamerlika
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#257 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Manifest | > Mam wywieźć rodzinę na polską wieś, zerwac z nią kontaktyA jaka to różnica? Przychodzisz po pracy o 19:00, wtedy wciąż czytasz i piszesz na forum. Dzieciaki idą spać po 20:00. I tak nie masz z nimi kontaktu.Popracuj parę lat bardziej intensywnie w innym miejscu, pójdź do technikum wieczorowego. Później znajdziesz pracę z normalnym czasem 7-15 i pensją 2x większa, będziesz mógł pisać na forum 3x więcej 
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#258 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Manifest | > > miesięcznie, zalega z alimentami> Właśnie przelałem Vonovii 1400 EUR, tam też zalegam."A u was murzynów biją". Zmień lokum na jakieś dalsze od centrum, wprawdzie nie będziesz mógł jeździć rowerkiem do pracy, ale trochę oszczędzisz. Ach tak, wiem wiem - luksusy w centrum Berlina, jeżdżenie rowerkiem po ścieżkach rowerowych ze światłami i pasami ważniejsze, niż utrzymanie własnego dziecka. 
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#259 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Manifest | > Jeden oszczędzał, popołudniami zad.piał na> budowie i ma dom Drugi wydawał na najm luksusowego> mieszkania w stolicy i wakacje,> Dlaczego ten pierwszy ma temu drugiemu płacić haracz!Są dwa powody, obydwa tkwiące w psychice Hamkona: a) kiedyś tu pisał, że nie ma talentu do dbania o własność, do posiadania jej. Jest roztrzepany, ma gonitwę myśli - jakoś tak to szło. Inni mają, a on nie.  b) ma lęki przez zdominowaniem przez innych Świat ma podpasować prawo pod czyjeś 'pobożne' życzenia podszyte lękiem i zawiścią. 40ka na karku, a facet nie widzi własnej infantylności. Smutne.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#260 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Manifest | > OD BMW M3 tej samej wartości co M3 właściciel zapłaci> ten sam podatek, także ojciec dziecka matce bez żadnego mienia.> Pojawia się jednak pytanie dlaczego matka nic nie ma, choc> pracuje nieustannie? To kto ma to co ona stworzyła?A skąd wiesz, że nie skonsumowała tego, co stworzyła? Jeden jest oszczędny i zaciska pasa, drugi rozrzutny i konsumuje. Jeszcze inni coś pomiędzy. Chcesz promować rozrzutność na równi z eliminowaniem wykorzystywania pracowniczego? Coś ci powiem: człowiek zbyt intensywnie dotowany zatraca poczucie niezalezności, zaczyna być zależnym od innych. Działa to zarówno na człowieka rozrzutnego, jak i tego który jest oszczędny i ma nisko płatna pracę. Tego chcesz dla owej matki? (wiem wiem, teraz zacznie się rozpaczanie nad sprzataczką fabryki Hamerlikia, z którą nawet nie zamenił słowa)
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#261 -2 na 2 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > niczym nie uzasadnionych.Alez ja potrafię to bardzo łatwo uzasadnić, niedorowojem najemnych roboli w waszym podłym modelu społecznym opartym na utajnionej i nieopodarkowanej własności. Sam czytałem jak wielokrotnie narzekasz na motłoch, który siebie za prawodawcę wybiera Kaczyńskiego. Jak ktoś z ciemnej hali na słońce nie wychodzi i nieba nigdy nie widzi to nie ma co się dziwic i narzekać, że motłoch. Jak to mówią byt kształtuje świadomość. Latwo udwac cwaniaka jak się od dzieciństwa w dobrobycie pływa. Ale może nie wszytko tylko dla chciwej i bezwzględnej elity? |
#262 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Manifest | Dwóch robotników Jeden oszczędza, zad,pia popołudniami na budowie i ma dom, drugi woli najmować luksusowe mieszkanie Dlaczego ten pierwszy ma płacić haracz temu drugiemu? Twoje ucieczki od pytań świadczą tylko o jednym. Masz honor p.ch. > Alez ja potrafię to bardzo łatwo uzasadnić, niedorowojem najemnych roboliNajemny robolu za kilkanaście tysięcy zł miesięcznie z zaległościami w alimentach Ile ci ten sąd zasądził zwolenniku jawności MEGAKIPORYTO? zeskanujesz wyrok moralna szmato? > Jak ktoś z ciemnej hali na słońce nie wychodzi... to kłamliwy ciul z Lądka pisze, że leży w sadzie i żyje z pracy innych Pracowałeś kiedyś w kopalni? tam nie ma słońca. Proponowałem ci pracę na KWK Brzeszcze, nikt tam nie czuje się "robolem" nikt nie zalega z płatem za mieszkanie i alimentami > i nieba nigdy nie widzi... to kłamliwy ciul z Lądka pisze, że leży w sadzie i żyje z pracy innych Pracowałeś kiedyś w kopalni? tam nie ma słońca Proponowałem ci pracę na KWK Brzeszcze, nikt tam nie czuje się "robolem" nikt nie zalega z płatem za mieszkanie i alimentami Wytrzeźwiej i skończ konfabulować idioto Nikt nie wierzy w to, że pracowałeś w takich warunkach Moralna rzygowina Program Hamerlika "Płaćcie na mnie podatki" Dlaczego? "Bo macie" 
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#263 -1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > Program Hamerlika> "Płaćcie na mnie podatki"> Dlaczego?> "Bo macie">  Moj program jest inny. Przestańcie uznawac utajniona i nieopodatkowana własność, bo to szkodzi Wam i was zniszczy. |
#264 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Manifest | Dwóch robotników Jeden oszczędza, zad,pia popołudniami na budowie i ma dom, drugi woli najmować luksusowe mieszkanie Dlaczego ten pierwszy ma płacić haracz temu drugiemu? > Moj program jest inny.Twój program jest prosty: Pracujecie, oszczędzacie, płaćcie na mnie, bo uciekłem od alimentacyjnego obowiązku i mieszkam w luksiurmym mieszkaniu w Berlinie > Przestańcie uznawac utajniona i nieopodatkowana własność, bo to szkodzi Wam i was zniszczy.Ujawnij wyrok w sprawie swoich alimentów, zwolenniku jawności.
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#265 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Manifest | > Ujawnij wyrok w sprawie swoich alimentów, zwolenniku jawnościProponuję również, by ujawnił ile listów do niego sąd wysłał by się stawił na rozprawie. Kogo przesłuchał w celu ujawnienia miejsca zamieszkania Hamerlika. Jak intensywnie go Sąd szukał np. pod starymi adresami. Z dużym prawdopodobieństwem można przypuszczać, że wie co i jak, tylko łatwiej kłamać że od razu "źli funkcjonariusze państwowi nasłali wiedźmowatego komornika". 
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#266 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Manifest | > Przestańcie uznawac utajniona i nieopodatkowana własność,> bo to szkodzi Wam i was zniszczy.W porządku. Na razie nie znamy faktów, ile listów do ciebie sąd wysłał byś się stawił na rozprawie o alimenty. Kogo przesłuchał w celu ujawnienia twojego miejsca zamieszkania. Jak intensywnie cię sąd szukał np. pod starymi adresami. Jest to związane z twoją własnością, której nie przekazałeś w przeszłości dziecku, zatem jak ulał pasuje do twojego postulatu. Na chwilę załóżmy, że przestajemy uznawać cudze tajemnice. Podaj uczciwie te dane, tajemnice ci szkodzą i cię niszczą.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Manifest | > > Dwóch robotników. Jeden oszczędzał i zbudował dom, drugi mieszkał> > w luksusowym najmowanym mieszkaniu, dlaczego ten pierwszy ma płacić> > temu drugiemu?> > ODPOWIESZ W KOŃCU NA TO PYTANIE ???????> Bo pierwszy zbudował ten dom również rękami drugiego.Coooo? Dobrze się czujesz?? > Wszyscy pracujemy wspólnie.Ale to nie znaczy, że dostajemy wspólna wypłatę. W twoim systemie postulujesz indywidualne konta!! Nie rozumiesz własnych słów? > Jedni rządzą drudzy robią co im nakaza.Ale jak dwóch ramię w ramię robi, to czemu jeden ma później dawać własną kasę z tego urobku drugiemu? Za co? za to, ze ten jeden oszczędzał na dom, a ten drugi wszystko przepił i na ten dom nie oszczędził? Brawo hamerlik-raj nakazujący wspomaganie pijaków przez oszczędnych właścicieli domów!! Nakazujący KARANIE oszczędnych!!! 
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#268 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Manifest | > >> Dwóch robotników. Jeden oszczędzał i zbudował dom, drugi mieszkał> >> w luksusowym najmowanym mieszkaniu, dlaczego ten pierwszy ma płacić> >> temu drugiemu?> >> ODPOWIESZ W KOŃCU NA TO PYTANIE ???????> > Bo pierwszy zbudował ten dom również rękami drugiego.> Coooo? Dobrze się czujesz??Nie ma to jak zaliczyć kolejną działkę dopalacza i widzieć świat w odwróconych kolorach Myślałem, że po stwierdzeniu, że wszytskie ciała są wobec siebie równoległe lub prostopadłe, nie wymyśli już większego bęcwalstwa, ale jak widzisz.....
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Manifest | Facet się stacza. Smutne.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > >Ujawnij wyrok w sprawie swoich alimentów, zwolenniku jawności> Proponuję również, by ujawnił ile listów do niego sąd wysłał by się stawił na rozprawie.Uczyc się od Was co znaczy prowokacja to prawdziwa przyjemność  |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|