 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 18-02-2020 00:26 | Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Manifest 0 na 4 | Wszystkim dobrze znany farmer uświadomił mi jałowość moich sporów o kapitalizm z kilkoma innymi użytkownikami tego forum.
Postanowiłem zrobić coś innego, coś nowego, mam nadzieję, mniej jałowego, coś produktywnego. Postanowiłem napisać manifest, przetłumaczyć go na 2 inne języki, niemiecki, angielski i rozesłać do wszystkich partii i organizacji zajmującymi się prawami człowieka, jakich kontakty znajdę w sieci.
Wiecie i ja wiem, że do takich organizacji podobnych manifestów przychodzi 100 dziennie i zazwyczaj są ignorowane. Potrzebuję napisać coś, czego nie można łatwo zignorować. Muszę napisać zwięźle, esencjonalnie i trafnie. Jedna strona czystego sensu.
Jestem uzależniony od dyskusji na forum i od krytyki innych ludzi rodzącej u mnie nowe myśli, spróbuję zatem połączyć pisanie z dyskusją.
Będę tu pisał i publikował manifest po kawałku, poddam fragmenty krytyce i może dzięki niej zmienię je na lepsze, żeby ostatecznie zbudować potrzebny mi dokument.
Nie ma co się rozgadywać bo już północ, więc zaczynam.
Manifest
1. Społeczeństwo jako związek wspólnego dobra zapewni każdej jednostce dobrobyt, osiągając go poprzez łączne i złożone działania wszystkich swoich członków. 2. Zasady społeczne wynikające z indywidualnego i zbiorowego pędu do życia służyć będą wspólnemu dobru. 3. Źródłem społeczeństwa jest hierarchia jednostek, społeczny stosunek nadrzędności i podporządkowania, zdrowie i rozwój społeczeństwu zapewni niezbyt słaba i niezbyt silna hierarchia umiarkowana.
cdn. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 Dalej..Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > Twierdzisz, że boję się ujawnienia swojego majątku, a tymczasem ty boisz się ujawnić swoje zobowiązania.> Wiem czego się boisz. okaże się że te alimenta to 3, może 5% twojego dochodu> Twoja hipokryzja budzi odruch wymiotny, zwolenniku jawności> Zacznij od siebie  Już przerabialiśmy sprawę moich alimentów i widziałeś nawet przelewy, ale już zapomniałeś, bo Ci się opłaciło zapomnieć. Wyjaśnimy. Nic Cię ta sprawa w gruncie rzeczy nie obchodzi. Obchodzi Cię zdyskredytowanie mojej idei wyjawienia mienia i opodatkowania własności w miejsce opodatkowania konsumpcji. Obawiasz się, że ubędzie właścicielom takim jak Ty i przybędzie najemnym robolom, przez co przestanie im się chcieć dla Was robić. Niepotrzebnie. Każdego człowieka można sprowokować do właściwej pracy pozytywnymi emocjami, to nie muszą być negatywne emocje, to nie musi być strach przed eksmisją, jeżeli nie opłacisz czynszu pożerającego większość twojego wynagrodzenia. Zaznaczyłem Ci na czerwono do czego Wasz model zmierza a przecież nie zdążył się jeszcze zupełnie rozwinąć  |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > No toś Amerykę odkrył> Tuwim:> Wszyscy dla wszystkich> Cytat:Murarz domy buduje, >Krawiec szyje ubrania, >Ale gdzieżby co uszył, >Gdyby nie miał mieszkania? >A i murarz by przecie >Na robotę nie ruszył, >Gdyby krawiec mu spodni >I fartucha nie uszył. >Piekarz musi mieć buty, >Więc do szewca iść trzeba, >No, a gdyby nie piekarz, >Toby szewc nie miał chleba. >Tak dla wspólnej korzyści >I dla dobra wspólnego >Wszyscy muszą pracować, >Mój maleńki kolego. Bezos to ten murarz a Gates to krawiec. Co mi powiesz, że Bezos organizuje ludzi dla ich własnego dobra? A co niby świadczy, że celem jest dobro wspólne? Jaka jest gwarancja, że Bezos pracy wszystkich swoich najemnych roboli nie ukierunkuje na budowę piramidy do nieba? Piramida do nieba, do której po wybudowaniu najemni robole będą mieli zakaz wstępu, będzie dla ich dobra? A może powstanie kosztem ich wyniszczenia? Żeby w piramidzie mogła się rozwinąć kasta nadludzi? |
#288 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | Odp: Manifest | > >w TWOJEJ strefie pamiętaj twojej KIEROWCA spiący w kabinie w 40 stopniowym upale myjacy się w misce szczający na koło jedzący zupki chińskie który kupił sobie mieszkanie płaci podatek na kolesia który siedzi za biurkiem w klimatyzowanym pomieszczeniu po którym sprząta service bo ten koleś wynajmuje mieszkanie!!!!> >Ale też zapłaci na każdego bo ma WŁADZE!!!!! To nic że dzieci widzi raz na dwa tygodnie i żonę też. To nic że w swoim mieszkaniu jest gościem ale ma władzę.> Dziwnie piszesz, jakby drogą do osiągnięć było sypianie w 40 stopniach i niemożliwość skorzystania z prysznica, jakby bogactwo gromadzili wyłącznie ludzie poświęcający własne zdrowie, wolność, szczęście i życie.> Praktyka pokazuje jednak na coś zupełnie innego.> Pokazuje, że ludzie tracący w pracy zdrowie i wolność nie osiągają niczego. W TWOJEJ strefie. Ile jeszcze potrzebujesz przykładów na to że najemny robol zapłaci podatek drugiemu najemnemu robolowi? czegoś nie rozumiesz? Nie rozumiesz ze kierowca śpiący w "budzie" zapłaci podatek pracownikowi biurowemu który najmuje mieszkanie tylko dlatego ze ten pierwszy zechce swoją wypłatę przeznaczyć na zakup mieszkania? Zapłaci i tyle. czego nie rozumiesz matematyki? 10% od mieszkania to tyle mniej z pensji rocznie kierowcy który dwa tygodnie jest poza swoim domem na rzecz kogoś kto woli pojechać do Maroka niż odkładać na mieszkanie. > Pokazuje także, że ludzie gromadzący bogactwo nie mają zbyt wiele wspólnego ze świadczeniem pracy dla drugiego człowieka.W TWOJEJ strefie bogactwo to mieszkanie od którego najemny robol po latach wyrzeczeń zapłaci podatek. A inny tego podatku nie zapłaci nawet ten sam robol zmiennik tego kierowcy. Nie jesteś wstanie wytłumaczyć tego bajzlu z płaceniem robol robolowi choćbyś nie wiem jak kombinował bo jesteś autorem tej głupoty której nie przemyślałeś jak whuj innych rzeczy. |
| farmer (22440 punktów) | Odp: Manifest | > >Jeden kupuje samochód i jeździ nim na wakacje, drugi kupuje samochód i jeździ nim jako taksówkarz w Lądku Zdroju> A trzeci kupuje pole uprawne, którego do niczego nie potrzebuje więc nie uprawia i w 5 lat na wzroście ceny zarabia tyle ile najemny robol przez całe swoje życie, świadcząc innym pracę od świtu do nocy.Kup...kup to pole. Kup coś, może być mieszkanie pole auto akcje i zarób. Wiesz ile ludzi pracujących za granicą zwanych przez ciebie robolem kupiło pole i sprzedało po 5 latach? Whuj. czemu tego nie zrobisz? przecież już raz kupiłeś pole pod Warszawą to czemu nie zarobiłeś na przebitce? Indeksy poleciały 15% w dół jesteś taki mądry to gdzie będzie dołek...chętnie wskoczę. |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > W TWOJEJ strefie bogactwo to mieszkanie od którego najemny robol po latach wyrzeczeń zapłaci podatek. A inny tego podatku nie zapłaci nawet ten sam robol zmiennik tego kierowcy.Pomijasz nie tylko dochód kapitałowy wyrażony poprzez przelewy pieniężne ale generalnie wszelkie uprawnienia wynikające z własności. Wyobrażasz sobie uprawnienie bez obowiązku? Wyobrażasz sobie uprawnienie do posiadania bez żadnego obowiązku? Czy w twojej firmie którykolwiek z pracowników ma przywileje bez żadnego obowiązku? Uprawnienie posiadania rodzi obowiązek podatkowy! W moim modelu stosunków społecznych nie można zająć ziemi z pominięciem dobra wspólnego, żadne zdrowe społeczeństwo nie powinno na coś podobnego pozwolić. U Was można posiadać ziemię, bez żadnych obowiązków i dobro innych ludzi mieć za nic. To jest choroba waszego systemu. |
#291 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | Odp: Manifest | > >W TWOJEJ strefie bogactwo to mieszkanie od którego najemny robol po latach wyrzeczeń zapłaci podatek. A inny tego podatku nie zapłaci nawet ten sam robol zmiennik tego kierowcy.> Pomijasz nie tylko dochód kapitałowy wyrażony poprzez przelewy pieniężne ale generalnie wszelkie uprawnienia wynikające z własności.> Wyobrażasz sobie uprawnienie bez obowiązku?> Wyobrażasz sobie uprawnienie do posiadania bez żadnego obowiązku?> Czy w twojej firmie którykolwiek z pracowników ma przywileje bez żadnego obowiązku?> Uprawnienie posiadania rodzi obowiązek podatkowy!> W moim modelu stosunków społecznych nie można zająć ziemi z pominięciem dobra wspólnego, żadne zdrowe społeczeństwo nie powinno na coś podobnego pozwolić.> U Was można posiadać ziemię, bez żadnych obowiązków i dobro innych ludzi mieć za nic. To jest choroba waszego systemu.Qrwa dom/mieszkanie  się nie uprawia. W domu się mieszka.....czy wódka jest potrzebna do życia jak chleb powiedzmy? No nie. Ty za wódkę nie weźmiesz podatku a za dom tak. |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > Kup...kup to pole. Kup coś, może być mieszkanie pole auto akcje i zarób.> Wiesz ile ludzi pracujących za granicą zwanych przez ciebie robolem kupiło pole i sprzedało po 5 latach? Whuj.> czemu tego nie zrobisz? przecież już raz kupiłeś pole pod Warszawą to czemu nie zarobiłeś na przebitce?Nie chcę kupować pola daleko od miejsca zamieszkania. Nic z nim nie zrobię, nie mam zupełnie wolnego czasu. Dopłaty z podatku VAT od biedoty dla właścicieli nie interesują mnie, nie chcę ich. |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > Qrwa dom/mieszkanie się nie uprawia. W domu się mieszka.....czy wódka jest potrzebna do życia jak chleb powiedzmy? No nie. Ty za wódkę nie weźmiesz podatku a za dom tak.Wyrażę swoje uzasadnienie dla mojego modelu najprościej jak potrafię. Nieważne jak dochodzi do koncentracji kapitału, czy jawi Ci się to umyśle jako sprawiedliwe, nadmierna koncentracja własności jest dla społeczeństwa szkodliwa i nie wolno do niej dopuścić. Przekonasz się o tym wówczas, kiedy wasz podły kapitalizm wejdzie w kolejny poważny kryzys, co się na pewno wydarzy. Wydarzyło się 1000x, wydarzy się 1001x Wystarczy tylko poczekać. W waszym błędnym modelu nie da się tego uniknąć, nawet wtedy gdybyście dodrukowali pierdylion dolarów, euro, złotówek i czego tam jeszcze. |
| farmer (22440 punktów) | Odp: Manifest | > >Kup...kup to pole. Kup coś, może być mieszkanie pole auto akcje i zarób.> >Wiesz ile ludzi pracujących za granicą zwanych przez ciebie robolem kupiło pole i sprzedało po 5 latach? Whuj.> >czemu tego nie zrobisz? przecież już raz kupiłeś pole pod Warszawą to czemu nie zarobiłeś na przebitce?> Nie chcę kupować pola daleko od miejsca zamieszkania.> Nic z nim nie zrobię, nie mam zupełnie wolnego czasu.20 lat temu ba 15 nie trzeba było Warszaw...tylko ten czas i perspektywy > Dopłaty z podatku VAT od biedoty dla właścicieli nie interesują mnie, nie chcę ich.Interesuj cie dopłata od mieszkania pracownika na rzecz pracownika. |
#295 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | Odp: Manifest | > >Qrwa dom/mieszkanie się nie uprawia. W domu się mieszka.....czy wódka jest potrzebna do życia jak chleb powiedzmy? No nie. Ty za wódkę nie weźmiesz podatku a za dom tak.> Wyrażę swoje uzasadnienie dla mojego modelu najprościej jak potrafię.> Nieważne jak dochodzi do koncentracji kapitału, czy jawi Ci się to umyśle jako sprawiedliwe, nadmierna koncentracja własności jest dla społeczeństwa szkodliwa i nie wolno do niej dopuścić.> Przekonasz się o tym wówczas, kiedy wasz podły kapitalizm wejdzie w kolejny poważny kryzys, co się na pewno wydarzy.> Wydarzyło się 1000x, wydarzy się 1001x> Wystarczy tylko poczekać.> W waszym błędnym modelu nie da się tego uniknąć, nawet wtedy gdybyście dodrukowali pierdylion dolarów, euro, złotówek i czego tam jeszcze.I kto zapłaci podatek jak staną fabryki? Wszystko będzie przecież piknie ładnie nie będzie miliardów na kontach firm. Wpadnie wirus a podatek trzeba płacić od mieszkania firm ziemi. Czytałeś ile spadła sprzedaż aut w Chinach 92% w jeden miesiąc!!! USA obniżyło stopy co podniosło giełdę na jedn dzień (wczoraj) a dziś znów wodospad. Tak właśnie działają twoje godzinki to gówno system oparty na niczym. Możesz sobie z dupy wyciągać wyceny ale co z tego jak ludzie do roboty nie chodzą bo nie mogą. Grzebanie w pieniądzach jest dobre jak wszyscy zdrowi to można p*****lić o wycenach koniunkturze PMI indeks (ang. Purchasing Managers Index ) itd. Zobacz gdzie jest złoto 1672 za uncje rok temu było po 1300 za uncje zobacz po ile ropa jest 46 dolców popyt spada bo wirus.....i ty chcesz to godzinkami......odleciałeś |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > I kto zapłaci podatek jak staną fabryki?Jeżeli ludzka praca zatrzyma się w miejscu to przez wasz błędny system, ktory doprowadza do nadmiernej koncentracji własności, co jest przyczyną załamania gospodarczego. |
#297 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | Odp: Manifest | > >I kto zapłaci podatek jak staną fabryki?> Jeżeli ludzka praca zatrzyma się w miejscu to przez wasz błędny system, ktory doprowadza do nadmiernej koncentracji własności, co jest przyczyną załamania gospodarczego.przez wirus....stanie. fabryki stoją już przez wirus. Z koniem się kopiesz? W twojej strefie nie będzie wirusa? Na wirusa nie pomoże ani Helicopter money ani QE ani twoje godzinki. Co zrobisz? W twojej strefie nie ma już Bezosa nadmiernej koncentracji kapitału tylko szaleje jakieś gówno i wyłącza ludzi nie ma kto kupować nie ma kto sprzedawać co robi najemny robol z mieszkaniem opodatkowanym? Co robisz TY? Nie można ot tak zdupy dodrukować miliardów i ogarniać to gówno. Ludzie są nie ubezpieczeni nie ma kto się nimi zająć łażą po ulicy zarażają, co robisz? Ogarniasz to jakoś czy chowasz się w domu? I nie ma gdzie spierdolic bo to gówno jest wszędzie. |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Manifest | > >Czy zauważyłeś, że on nie ma kontaktu rzeczywistością? Ty chcesz z niego wydusić jakąś sensowną wypowiedź?> Ależ Szarley i za nim Ty oczekujecie przyznania Wam racji.Ja tylko oczekuję - uczciwości w dyskusji, oparcia jej na faktach - nieobrażana mnie wymyślaniem mi rzekomych faktów w moim życiu > Bo za przyznaniem Wam racji oczekujecie właściwych uprawnień.Właśnie: domagam się uczciwości w dyskusji > Mam nagle uwierzyć, że utajnienie i zwolnienie z wszelkiego opodatkowania własności jest dla ludzkości zbawienne?Właśnie: domagam się uczciwości w dyskusji Nikt nie twierdzi,że jest zbawienne, wymagam, żebyś UZAASDNIŁ że ujawnienie jest lepsze, ARGUMNETOMA a nie ucieczkami Przykładem nieuczciwości w dyskusji jest twój postulat odkładania na starość w mieniu, np w ziemi, którą mam na starość wyprzedawać po kawałku 1 Ziemia będzie leżała odłogiem czego pono nie chcesz - SPRZECZNOŚĆ a brak reakcji na argumenta jest nieuczciwością w dyskusji 2 Nie wiesz kiedy umrę, nie wiesz ile tego pola mam rocznie wyprzedawać, żeby starczyło do śmierci - nie poradzisz przyznać się do tego, że palnąłeś głupstwo - nieuczciwość w dyskusji
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Manifest | > >Dwóch robotników dostaje za tę samą pracę, tę samą płacę. Jeden oszczędza i ma dom, drugi woli mieszkać w luksusowym najmowanym mieszkaniu. Dlaczego ten pierwszy ma płacić temu drugiemu?> A gdzie mieszka ten pierwszy co oszczędza?> Na ulicy?Obudź się. Gdzie mieszkają robotnicy, którzy dziś budują domy? W najmowanych skromnych mieszkaniach, w niewielkich mieszkaniach, które sprzewdawają, żeby skończyć budowę, u rodziców.... Gdzieś mieszkają a jednak budują. Oszczędzają na kupnie nowego samochodu, na wakacyjnych wyjazdach, popołudniami pracują na swoich budowach i budują. Fakt, nie stać na to sklepowej w wiejskim sklepie, ani salowej w szpitalu, ale są tacy, których stać, a ty chcesz w zawiści swojej im to uniemożliwić. > Skąd wziąłeś to, że najmowane mieszkanie jest luksusowe? Bardziej luksusowe od własnego domu?1 Więc zbuduj dom. Stać cię 2 Zanim zbudujesz, nie żyjesz w luksusach 3 za 1400 ero miesięcznie... to już masz luksus w dobrej dzielnicy > Podobnie jak nie wierzę w to, że najmowane mieszkania są bardziej luksusowe od własnych.Nie obchodzi mnie twoja wiara, Najmowane 80 m 2 mieszkanie w Berlinie jest bardziej luksusowe niż 40 m 2 w kamienicy w Kłodzku z węglowym piecem, nawet własne
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Manifest | > >Jeden kupuje samochód i jeździ nim na wakacje, drugi kupuje samochód i jeździ nim jako taksówkarz w Lądku Zdroju> A trzeci kupuje pole uprawne, którego do niczego nie potrzebuje więc nie uprawia i w 5 lat na wzroście ceny zarabia tyle ile najemny robol przez całe swoje życie, świadcząc innym pracę od świtu do nocy.1 Znów ucieczka 2 TY postulujesz, żebym na starość zabezpieczył się kupując pole i wyprzedawał je po kawałku nie uprawiając 3 TY UCIEKASZ od odpowiedzi na pytanie skąd wiesz kiedy umrę Pomysł,żeby opodatkować leżące odłogiem pola mi się podoba, już ci o tym pisałem, ale ty chcesz tak samo opodatkować pole leżące odłogiem jak uprawiane przez rolnika. Pomysł, żeby Bezos płacił większy podatek niż emeryt od domu też mi się podoba, ale ty proponujesz żeby ten emeryt płacił więcej
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|