Racjonalista - Strona głównaDo treści
Manifest

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
18-02-2020 00:26Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Manifest
0 na 4
Wszystkim dobrze znany farmer uświadomił mi jałowość moich sporów o kapitalizm z kilkoma innymi użytkownikami tego forum.

Postanowiłem zrobić coś innego, coś nowego, mam nadzieję, mniej jałowego, coś produktywnego.
Postanowiłem napisać manifest, przetłumaczyć go na 2 inne języki, niemiecki, angielski i rozesłać do wszystkich partii i organizacji zajmującymi się prawami człowieka, jakich kontakty znajdę w sieci.

Wiecie i ja wiem, że do takich organizacji podobnych manifestów przychodzi 100 dziennie i zazwyczaj są ignorowane. Potrzebuję napisać coś, czego nie można łatwo zignorować. Muszę napisać zwięźle, esencjonalnie i trafnie. Jedna strona czystego sensu.

Jestem uzależniony od dyskusji na forum i od krytyki innych ludzi rodzącej u mnie nowe myśli, spróbuję zatem połączyć pisanie z dyskusją.

Będę tu pisał i publikował manifest po kawałku, poddam fragmenty krytyce i może dzięki niej zmienię je na lepsze, żeby ostatecznie zbudować potrzebny mi dokument.

Nie ma co się rozgadywać bo już północ, więc zaczynam.

Manifest

1. Społeczeństwo jako związek wspólnego dobra zapewni każdej jednostce dobrobyt, osiągając go poprzez łączne i złożone działania wszystkich swoich członków.
2. Zasady społeczne wynikające z indywidualnego i zbiorowego pędu do życia służyć będą wspólnemu dobru.
3. Źródłem społeczeństwa jest hierarchia jednostek, społeczny stosunek nadrzędności i podporządkowania, zdrowie i rozwój społeczeństwu zapewni niezbyt słaba i niezbyt silna hierarchia umiarkowana.

cdn.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 Dalej..
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi farmer
>>>ciśnij.
>>Nie martw się zbytnio, obaj wiemy jak to zostanie potraktowane
>Nie, ja nie wiem.
>

Democratic Party - democrats.org/contact-us/
www.gop.com/contact-djt-campaign
Republican Party - www.gop.com/platform/
Green Party - gro.pg@eciffo
Constitution Party - moc.ytrapnoitutitsnoc@pctcatnoc
Libertarian Party - gro.pl@ofni
Communist Party USA - gro.asupc@asupc
Reform Party of the United States of America - reformparty.org/contacts-connections/
Socialist Equality Party - - socialequality.com/join/
Socialist Party USA - gro.asu-ytraptsilaicos@cestan
Conservative Party of New York State - www.cpnys.org/contact/
Rent Is Too Damn High Party (New York) - moc.liamg@ytraptnernmad
Vermont Progressive Party - progressiveparty.org/contact/

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi farmer
>>>ciśnij.
>>Nie martw się zbytnio, obaj wiemy jak to zostanie potraktowane
>Nie, ja nie wiem.

Alliance Party of Northern Ireland - gro.ytrapecnailla@ecnailla
Conservative Party - www.conservatives.com/Contact
Democratic Unionist Party - moc.pudym@ofni
Green Party of England and Wales - ku.tnemailrap@pm.sacul.enilorac, gro.senojynnej@tcatnoc
Labour Party - ku.gro.ruobal@nodnol
Liberal Democrats - www.libdems.org.uk/contact
Scottish National Party - www.snp.org/contact/
Sinn Féin - ei.niefnnis@nimda

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi farmer
>>>ciśnij.
>>Nie martw się zbytnio, obaj wiemy jak to zostanie potraktowane
>Nie, ja nie wiem.

Europäische Volkspartei - www.epp.eu/stay-in-touch/
Sozialdemokratische Partei Europas - ue.sep@ofni
Europäische Konservative und Reformer - ue.ytraprce@ofni
Allianz der Liberalen und Demokraten für Europa - www.aldeparty.eu/contact
Europäische Grüne Partei - ue.sneergnaeporue@ofni
Identität und Demokratie Partei - www.de-id-party.eu/contact
Partei der Europäischen Linken - www.european-left.org/contact-internship/
Europäische Freie Allianz - www.e-f-a.org/contact/
Europäische Demokratische Partei - www.democrats.eu/
Europäische Christliche Politische Bewegung - ofni.mpce@eciffo

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi farmer
>>>ciśnij.
>>Nie martw się zbytnio, obaj wiemy jak to zostanie potraktowane
>Nie, ja nie wiem.

Scottish Conservative and Unionist Party - tocs.tnemailrap@walraC.noskcaJ
Scottish Green Party - ku.gro.sneerghsittocs@eciffo
Scottish Labour Party - ku.gro.ruobal@dnaltocs
Scottish Liberal Democrats - ku.gro.smedbiltocs@qh
Brexit Party - gro.ytraptixerbeht@ofni
UK Independence Party - www.ukip.org/contact-ukip.php
Welsh Conservative Party - moc.sevitavresnochslew@ofni
Welsh Labour Party - ku.gro.ruobal@selaw
Welsh Liberal Democrats - www.libdems.org.uk/contact
Alliance Party of Northern Ireland - gro.ytrapecnailla@ecnailla
Green Party in Northern Ireland - gro.ytrapneergin@yraterces
People Before Profit - ei.pbp@ofni
Traditional Unionist Voice - tuv.org.uk/contact-us/
Ulster Unionist Party - gro.puu@puu

#410
07-04-2020 10:59
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
> Jak umiałem tak przetłumaczyłem na angielski i zaraz zaleję
> tym całą Europę, Amerykę i w ogóle cały świat, bo co lepszego
> w waszym podłym kapitalizmie jest do roboty?

Spłacanie alimentów, płodzenia kolejnych dzieci i tak w kółko?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#411
07-04-2020 22:49
 Ocena 1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>> Jak umiałem tak przetłumaczyłem na angielski i zaraz zaleję
>> tym całą Europę, Amerykę i w ogóle cały świat, bo co lepszego
>> w waszym podłym kapitalizmie jest do roboty?
>Spłacanie alimentów, płodzenia kolejnych dzieci i tak w kółko?

Tak w kółko.

Animal Welfare Party - gro.ytraperaflewlamina@pihsrebmem
Independent Community and Health Concern - ku.gro.nrecnochtlaeh@su2klat
Pirate Party UK - ku.gro.ytrapetarip@ofni
Social Democratic Party - ku.gro.pds@ofni
Communist Party of Britain - ku.gro.ytrap-tsinummoc@eciffo
Communist Party of Great Britain - gro.lm-bgpc@rotid
Left Unity - gro.ytinutfel@eciffo
New Communist Party of Britain - gro.rekrowwen@seiriuqne
Socialist Equality Party - socialequality.org.uk/contact/
Socialist Party - ku.gro.ytraptsilaicos@ofni
Socialist Party of Great Britain - gro.msilaicosdlrow@bgps
Socialist Workers Party - traP.starcomeDhsilgnE@seiriuqnEy
Mebyon Kernow - www.mebyonkernow.org/contact/
Yorkshire Party - ku.gro.ytraperihskroy@seiriuqne
Scottish Socialist Party - scottishsocialistparty.org/contact-us/
Wales Green Party - moc.ytrapneergselaw@tcatnoc
Progressive Unionist Party - pupni.com/#contact
Socialist Party - socialistparty.ie/about-us/contact-us/
Workers' Party of Ireland - ei.ytrapsrekrow@ofni
Liberal Party - gro.lanoitanretni-larebil@eciffo

#412
07-04-2020 22:54
 Ocena 1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>> Jak umiałem tak przetłumaczyłem na angielski i zaraz zaleję
>> tym całą Europę, Amerykę i w ogóle cały świat, bo co lepszego
>> w waszym podłym kapitalizmie jest do roboty?
>Spłacanie alimentów, płodzenia kolejnych dzieci i tak w kółko?

A co polecasz?

Utajnienie własności, zbudowanie klik, narzucenie biedocie podatków od konsumpcji i zrobienie innych w konia?

Jakież społeczeństwo z tego powstanie?
Niedorozwinięty gniot?
Żeby paru cwaniaków rozwinęło się ponadprzeciętnie?

#413
08-04-2020 10:15
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>A co polecasz?

Z jabłek polecam papierówki oliwki żółte.
To odmiana typowo deserowa. Dojrzewa wcześniej bo już w połowie lipca. Jabłka są średniej wielkości, ale na glebach żyznych mogą rosnąc całkiem duże. Jeśli będziesz chciał przygotować glebę, powinna być lekko kwaśna i dobrze utrzymująca wilgoć, ale nie podmokła.
Nad moją śliwą dopiero pracuję - rodzi dużo małych smacznych i niestety w połowie robaczywych owoców, ale będzie lepiej. Ostatnio przycięliśmy drzewko, będziemy też pryskać. Eksperymentujemy tez z truskawkami na wysokich krzakach, rodzących cały sezon.

Polecam również pracę przy warzywniku. Tak się mówi, że zasadzić rośliny i tyle, ale to nie jest prawda. Trzeba odpowiednio przygotowac glebę (zrobilismy bazówkę na torfie do głębokości około 30 cm) nawozić, ogrodzić, podlewać (np. własną deszczówką z kolektora podziemnego - praca przy nim związana z systemem pompowym, to tez wyzwanie), odchwaszczać, odślimaczać itd.
Praca przy swoim daje sporo satysfakcji.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#414
08-04-2020 16:06
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
> Żeby paru cwaniaków rozwinęło się ponadprzeciętnie?

W obecnym systemie miliarder może co najwyżej wyrzucić z pracy. Pracownik znajdzie sobie najwyżej inną.
W twoim systemie cwaniak może szantażować zwykłego człowieka artykułami pierwszej potrzeby:
ceną żywności, leków, energii itd. Cwaniak ma u ciebie bojówki, jak Pablo Escobar.

Retoryczne pytanie: kto ma większą władzę: glosujący w twoim przejrzystym systemie nad podatkami cwaniaka, czy cwaniak nad nim?

Próbowałeś kwestionować nieudolnie sens tego kluczowego pytania, pisząc mętnie o zjednoczeniu głosujących.
Ale nie napisałeś, jak to zrobią i co właściwie zagwarantuje długofalowy pozytywny efekt.
Nawet gdy cwaniak zostanie jakoś siłą, czy też podatkami strącony ze szczytu, absolutnie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby jego miejsce zajął kolejny cwaniak, na kolejne długie lata.
Na ten argument również nie odpowiedziałeś.

Jak mam traktować cię poważnie?

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>W obecnym systemie miliarder może co najwyżej wyrzucić z pracy.

No to żadna władza. Zwłaszcza wobec najemnika bez żadnego mienia, który gdy nie zapłaci czynszu za pomieszkanie w cudzym, to kończy na ulicy.

>Pracownik znajdzie sobie najwyżej inną.

Najwyżej podporządkuje się innemu człowiekowi i stanie się całkowicie zależny od innego cudzego. Żaden problem. Jeśli się nie zechce podporządkować nikomu to sobie zdchnie z głodu.

>Nawet gdy cwaniak zostanie jakoś siłą, czy też podatkami strącony ze szczytu, absolutnie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby jego miejsce zajął kolejny cwaniak, na kolejne długie lata.Na ten argument również nie odpowiedziałeś.
>Jak mam traktować cię poważnie?

Nikt nie ma zostać stracony, zupełnie nie o to chodzi, nie kwestionuje hierarchii, wprost przeciwnie twierdzę, że hierarchia osobników jest wyłącznym źródłem społeczeństwa, chcę hierarchię społeczna utrzymać a nawet rozwijać.

Chodzi o zmianę umownych stosunków.
Chodzi o to, żeby społeczeństwo nakladem ogromnego wysilku nie rozwijało jedynie paru cwaniakow w złotych wieżach ale rozwijało się całkowicie.

Nie wolno zamknąć żadnego człowieka w ciemnej, zimnej hali, przy jednej maszynie na całe życie i udawać, że wszytko jest super.
Bo ten człowiek zredukuje się i zgnije.

To tak jakbyś dbal potężnie o rozwój własnego mózgu wystawiajac przy tym własne stopy i ręce na oparzenia i mróz.

Jak dobrze na tym wyjdziesz?

Możesz mieć najdoskonalsza elitę ale jesli z roboli zrobisz woly pociągowe to społeczeństwo będzie jako całość bardzo słabe.

Tego chcesz?
Panowania ze złotej wieży nad motłochem?

Jeżeli chcesz, żeby robol był kimś więcej, niż pociągowym wołem, musisz mu zapewnić warunki rozwojowe. Musisz z czegoś zrezygnować, żeby mogl to robol dostać i w oparciu o to rozwijać się.

Każde społeczeństwo o potężnych różnicach społecznych jako całość musi być słabe i nie może być silne.

Zastanów się jak ograniczyć różnice społeczne utrzymujac wolność wyboru?

Mam pomysł.
Ujawnić kapitał i opodatkować własności na rzecz najemnych roboli, podatkiem okreslanym jawnie w demokracji bezpośredniej.

To co stracisz na możliwości kontrolowania innych ludzi, po ujawnieniu i opodatkowaniu twojej własności, odzyskasz z nawiązką dzięki wzrostowi potencjału rozwiniętych, najemnych robotników, bo Ci zaczną działać wna bazie wyższych zdolności i wartości w porównaniu z pociągowymi wołami.

#416
10-04-2020 23:46
 Ocena 1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Spłacanie alimentów, płodzenia kolejnych dzieci i tak w kółko?

Bez przerwy:

Union populaire républicaine - www.upr.fr/nous-contacter/
Neue Antikapitalistische Partei - npa2009.org/formulaires/contact
Arbeiterkampf - www.lutte-ouvriere.org/contact
Parti de Gauche - rf.ehcuageditrapel@tcatnoc
Kommunistische Partei Frankreichs - rf.fcp@tcatnoc
La France insoumise - rf.esimuosniecnarfal@emmargorp-ecapse
Parti socialiste - www.parti-socialiste.fr/nous_contacter
Mouvement républicain et citoyen - www.mrc-france.org/contact
La Gauche moderne - www.lagauchemoderne.com/contact.html,4,47,0,0,0
Europe Écologie-Les Verts - rf.vlee@tcatnoc
Mouvement écologiste indépendant - m-e-i.fr/v(*)r-un-responsable/#page-content

szarley (54913 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>W obecnym systemie miliarder może co najwyżej wyrzucić z pracy.
>No to żadna władza. Zwłaszcza wobec najemnika bez żadnego mienia, który gdy nie zapłaci czynszu za pomieszkanie w cudzym, to kończy na ulicy.
>>Pracownik znajdzie sobie najwyżej inną.
>Najwyżej podporządkuje się innemu człowiekowi i stanie się całkowicie zależny od innego cudzego. Żaden problem. Jeśli się nie zechce podporządkować nikomu to sobie zdchnie z głodu.

A widziałeś te tysiące dzieci konające z głodu na ulicach Berlina?
8-letnie prostytutki?
Kanibalizm?
Berliński robol żyje średnio 35 lat pozbawiony zdrowotnej opieki, na którą płaci tylko japiszonom
Dziecko robola zaczyna pracę w kopalni w wieku 12 lat i dostaje za dniówkę 100 gram chleba, a musi jeszcze zapłacić podatek
Jeśli robol w Berlinie dożyje emerytury tu umiera po kilku miesiącach z głodu bo ostatni kęs chleba zabierają mu na jacht dla japiszona
Smród jest nie-do-opisania bo nie działa kanalizacja.
Wodę robol bierze z kałuży bo nie ma komunalnich wodociągów
A szczury mają po 7 funtów i jedzą niepogrzebane zwłoki berlińskich roboli. Dobrze że czasem jakiś robol złapie takiego szczura, ma na tydzień co jeść

Mieszkasz w BERLINIE idioto, tam nie ma eksmisji na bruk!
Nawet czynszu nie wolno ci podnieść bez uzasadnienia


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi szarley
>>>W obecnym systemie miliarder może co najwyżej wyrzucić z pracy.
>>No to żadna władza. Zwłaszcza wobec najemnika bez żadnego mienia, który gdy nie zapłaci czynszu za pomieszkanie w cudzym, to kończy na ulicy.
>>>Pracownik znajdzie sobie najwyżej inną.
>>Najwyżej podporządkuje się innemu człowiekowi i stanie się całkowicie zależny od innego cudzego. Żaden problem. Jeśli się nie zechce podporządkować nikomu to sobie zdchnie z głodu.
>A widziałeś te tysiące dzieci konające z głodu na ulicach Berlina?
>8-letnie prostytutki?
>Kanibalizm?
>Berliński robol żyje średnio 35 lat pozbawiony zdrowotnej opieki, na którą płaci tylko japiszonom
>Dziecko robola zaczyna pracę w kopalni w wieku 12 lat i dostaje za dniówkę 100 gram chleba, a musi jeszcze zapłacić podatek
>Jeśli robol w Berlinie dożyje emerytury tu umiera po kilku miesiącach z głodu bo ostatni kęs chleba zabierają mu na jacht dla japiszona
>Smród jest nie-do-opisania bo nie działa kanalizacja.
>Wodę robol bierze z kałuży bo nie ma komunalnich wodociągów
>A szczury mają po 7 funtów i jedzą niepogrzebane zwłoki berlińskich roboli. Dobrze że czasem jakiś robol złapie takiego szczura, ma na tydzień co jeść
>Mieszkasz w BERLINIE idioto, tam nie ma eksmisji na bruk!
>Nawet czynszu nie wolno ci podnieść bez uzasadnienia

Widziałem wielu ludzi, którzy przyjechali do Berlina, żeby spędzić tu życie, nigdy nic nie posiadjac lecz będąc przez całe swoje życie zależnymi od cudzego, dodam, przez całe życie pracując.

Czyż to nie spełnienie marzen klasy Panów właścicieli?
Ludzie, którzy nigdy i o niczym nie decydują a jedynie robią posłusznie, co się im każe?

I akurat Berlin i w ogóle Niemcy są światowym buredelem, każdy to wie. Na całym świecie organizowane są specjalne wycieczki, trasy po niemieckich burdelach. Masz np. tygodniowy wyjazd, podczas którego odwiedzasz 2 różne burdele każdego dnia.

Niemki przy tym w burdelach pracują raczej w administracji. Obsługa to głównie Europa Wschodnia.

Nie mam w tym zarzucie absolutnie nic do narodowości ale do stosunków własnościowych opartych na utajnionej i nieopodatkowanej własności i owszem.

szarley (54913 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>Widziałem wielu ludzi, którzy przyjechali do Berlina, żeby spędzić tu życie,
I marli tysiącami z głodu jako żebracy między szczurami

>Czyż to nie spełnienie marzen klasy Panów właścicieli?
Naszym marzeniem jest jeść ich nerki, Resztę przeznaczamy na mydło dla roboli

>Ludzie, którzy nigdy i o niczym nie decydują a jedynie robią posłusznie, co się im każe?
Sprzedają swoje dzieci na tucz wątróbek dla panów

>I akurat Berlin i w ogóle Niemcy są światowym buredelem,
To akurat widać po twojej żonie

>Niemki przy tym w burdelach pracują raczej w administracji. Obsługa to głównie Europa Wschodnia.
Cóż, skoro cię stać....

Mieszkasz w BERLINIE idioto, tam nie ma eksmisji na bruk!
Nawet czynszu nie wolno ci podnieść bez uzasadnienia


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#420
11-04-2020 12:20
 Ocena-1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi szarley
>Mieszkasz w BERLINIE idioto, tam nie ma eksmisji na bruk!
>Nawet czynszu nie wolno ci podnieść bez uzasadnienia

Ale to nie są już zasady waszego ukochanego kapitalizmu opartego na utajnionej i nieopodatkowanej własności, w którym każdy ze swoim robi co chce?

Skąd to zwątpienie w wasze ukochane zasady?
Czyż to nie jest już dobrze, żeby Kady że swoim robił co chce?

Jeżeli właściciel chce wynająć swoje mieszkanie najemnemu robolowi za 110% jego wynagrodzenia, żeby w nim pomieszkal do chwili ostatecznego wydojenia i znajdzie frajera, który na to pójdzie, to nie może?

Dlaczego?

Wprowadziliscie ograniczenia w uzysku z własności, bo się domyśliliście, że doicie za ostro i naszedł Was strach, że krowa się zbuntuje i zacznie kopać?

A dlaczego nie stworzyć warunków, w których robol zgodzi się zapłacić za najem wyłącznie mniej z jego wynagrodzenia albo zyska narzędzie, żeby połowę ze 110% czynszu z wynagrodzenia, uzyskać w podatku od własności od właścicieli?

Bo wtedy robol decydowałby sam za siebie?
A tak wciąż decydują za niego Panowie, którzy sami postanowili ograniczyć się w dojeniu roboli?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365