Racjonalista - Strona głównaDo treści
Manifest

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
18-02-2020 00:26Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Manifest
0 na 4
Wszystkim dobrze znany farmer uświadomił mi jałowość moich sporów o kapitalizm z kilkoma innymi użytkownikami tego forum.

Postanowiłem zrobić coś innego, coś nowego, mam nadzieję, mniej jałowego, coś produktywnego.
Postanowiłem napisać manifest, przetłumaczyć go na 2 inne języki, niemiecki, angielski i rozesłać do wszystkich partii i organizacji zajmującymi się prawami człowieka, jakich kontakty znajdę w sieci.

Wiecie i ja wiem, że do takich organizacji podobnych manifestów przychodzi 100 dziennie i zazwyczaj są ignorowane. Potrzebuję napisać coś, czego nie można łatwo zignorować. Muszę napisać zwięźle, esencjonalnie i trafnie. Jedna strona czystego sensu.

Jestem uzależniony od dyskusji na forum i od krytyki innych ludzi rodzącej u mnie nowe myśli, spróbuję zatem połączyć pisanie z dyskusją.

Będę tu pisał i publikował manifest po kawałku, poddam fragmenty krytyce i może dzięki niej zmienię je na lepsze, żeby ostatecznie zbudować potrzebny mi dokument.

Nie ma co się rozgadywać bo już północ, więc zaczynam.

Manifest

1. Społeczeństwo jako związek wspólnego dobra zapewni każdej jednostce dobrobyt, osiągając go poprzez łączne i złożone działania wszystkich swoich członków.
2. Zasady społeczne wynikające z indywidualnego i zbiorowego pędu do życia służyć będą wspólnemu dobru.
3. Źródłem społeczeństwa jest hierarchia jednostek, społeczny stosunek nadrzędności i podporządkowania, zdrowie i rozwój społeczeństwu zapewni niezbyt słaba i niezbyt silna hierarchia umiarkowana.

cdn.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 Dalej..
#421
11-04-2020 14:30
 0 na 2
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi szarley
>Mieszkasz w BERLINIE idioto, tam nie ma eksmisji na bruk!
>Nawet czynszu nie wolno ci podnieść bez uzasadnienia

Komunikuje Ci z, w twoim pojęciu, raju, który dla mnie stał się piekłem, że na moje postulaty na razie odpowiedzieli tylko komuchy i cos w stylu, że najwyższy jest naukowy marksizmleninizm i co by było, gdyby każdy miał własne postulaty polityczne.

Reszta mnie olała, tak jak się tego spodziewałem.

Wygląda na to, że na razie nie musisz martwić się o tajemnicę twojego mienia ani o opodatkowanie twojej, państwowo, przymusowo egzekwowanej własności, bo w ludzkich umysłach wciąż dominuje prymitywna kultura naszego dziadostwa.

Będą bronić twojego przed wyjawieniem i opodatkowaniem tak samo jak będą wymuszać podatki od roboli od każdego kęsu chleba.

To się szybko i łatwo nie zmieni.

Taka już jest ta wasza dziadowska tradycja.

Głowa do góry, robole wyświadcza Ci raczej twoja rentę kapitałową, która należy Ci się jak psu buda, za to, że przez wiele lat byłeś właścicielem i posiadałeś mienie.

szarley (54913 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>robole wyświadcza Ci raczej twoja rentę kapitałową, która należy Ci się jak psu buda, za to, że przez wiele lat byłeś właścicielem i posiadałeś mienie.

Ile brała twoja mamusia za numerek na Nadodrzu?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#423
11-04-2020 22:16
 Ocena-1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi szarley
>>robole wyświadcza Ci raczej twoja rentę kapitałową, która należy Ci się jak psu buda, za to, że przez wiele lat byłeś właścicielem i posiadałeś mienie.
>Ile brała twoja mamusia za numerek na Nadodrzu?

Twój kapitał nie pracuje?
To chyba inny kapitał niż te, które z waszego podlego kapitalizmu znam.
Normalne kapitały w waszym systemie pracują.

Kladziesz się spać mając 100 a budzisz się mając 105 a nie zdążyłeś się nawet jeszce po tyłku podrapać.

Jak ktoś ma naprawdę dużo, to jego kapitał pracuje szybciej niż 1000 roboli jednocześnie.
Mija godzina i przybywa Ci tyle, że nie dasz rady sam tego przejść a nie kiwnales przez tą godzinę nawet palcem w bucie.

Taki zgnily system.

Ale dla bałwochwalców jest najpiękniejszy i jak nie spytasz to tylko on zapewnia dobrobyt, sprawiedliwość i szczęście. Żadnej alternatywy nie ma.

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi szarley
>>robole wyświadcza Ci raczej twoja rentę kapitałową, która należy Ci się jak psu buda, za to, że przez wiele lat byłeś właścicielem i posiadałeś mienie.
>Ile brała twoja mamusia za numerek na Nadodrzu?

La République en Marche - contact.en(*)586639374-701258420.1586639374
Mouvement démocrate - www.mouvementdemocrate.fr/contact
Les Centristes - www.les-centristes.fr/contact
Union des démocrates et indépendants - rf.idu-itrap@tcatnoc
Les Républicains - rf.sniacilbuper@edf
Debout la France - rf.ecnarf-al-tuobed@reirruoc
Rassemblement National - rassemblem(*)ter-le-rassemblement-national/

szarley (54913 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka

>Kladziesz się spać mając 100 a budzisz się mając 105 a nie zdążyłeś się nawet jeszce po tyłku podrapać.
Ile brała twoja mamusia za numerek na Nadodrzu?

>Mija godzina i przybywa Ci tyle, że nie dasz rady sam tego przejść a nie kiwnales przez tą godzinę nawet palcem w bucie.
Ile brała twoja mamusia za numerek na Nadodrzu?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi szarley
>>Kladziesz się spać mając 100 a budzisz się mając 105 a nie zdążyłeś się nawet jeszce po tyłku podrapać.
>Ile brała twoja mamusia za numerek na Nadodrzu?
>>Mija godzina i przybywa Ci tyle, że nie dasz rady sam tego przejść a nie kiwnales przez tą godzinę nawet palcem w bucie.
>Ile brała twoja mamusia za numerek na Nadodrzu?

Czyż nie tak działa kapitał w waszym modelu stosunków społecznych?

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi szarley
>Ile brała twoja mamusia za numerek na Nadodrzu?

Alternativ Demokratesch Reformpartei - adr.lu/kontaktformular/
Chrëschtlech Sozial Vollekspartei - csv.lu/kontakt/
Demokratesch Partei - www.dp.lu/de/kontakt
Déi Gréng - wielgreng.lu/kontakt/
Déi Konservativ - info@déikonservativ.lu
Déi Lénk - ul.knel-ied@tairaterkes
Kommunistesch Partei Lëtzebuerg - ul.vlz@lpk
Lëtzebuerger Sozialistesch Aarbechterpartei - ul.pasl@ofni
Piratepartei Lëtzebuerg - ul.ietrapetarip@ioha

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi farmer
>>>ciśnij.
>>Nie martw się zbytnio, obaj wiemy jak to zostanie potraktowane
>Nie, ja nie wiem.
>
Partit Nazzjonalista - www.pn.org.mt/kuntatt
Partit Demokratiku - pd.org.mt/contact-us/
Alternattiva Demokratika - tm.gro.avittanretla@ofni
Imperium Europa - gro.aporue-muirepmi@ofni
Partit Laburista - gro.atsirubaltitrap@ofni
Alleanza Bidla - www.alleanzabidla.com/contact/

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi szarley
>Ile brała twoja mamusia za numerek na Nadodrzu?

Commonwealth of Nations - tni.htlaewnommoc@aveneg
Council of Europe - www.coe.in(*)cretary-general/private-office
European Bank for Reconstruction and Development - moc.drbe@eciffOtnorFDSA
United Nations Economic Commission for Europe - gro.nu@ofni_ecenu
Food and Agriculture Organization - gro.oaf@QH-OAF
International Atomic Energy Agency - www.iaea.org/contact/official-mail
International Bank for Reconstruction and Development - gro.knabdlrow@eciffo
International Civil Aviation Organization - www.facebo(*)onalCivilAviationOrganization/
INTERNATIONAL TRADE UNION CONFEDERATION - gro.isc-cuti@ofni
International Fund for Agricultural Development - gro.dafi@dafi
International Labour Organization - gro.oli@oli
International Monetary Fund - gro.fmi@sriaffacilbup
International Organization for Migration - tni.moi@qh
Organization for Security and Co-operation in Europe - gro.ecso@mp
Permanent Court of Arbitration - pca-cpa.org/en/contact/
United Nations - www.un.org/en/contact-us/
United Nations Conference on Trade and Development - www.facebook.com/UNCTAD
UNESCO - gro.ocsenu@liu
United Nations Industrial Development Organization - gro.odinu@slessurb.eciffo, gro.odinu@aveneg.eciffo
UNION OF INTERNATIONAL ASSOCIATIONS - uia.org/contact-uia
World Intellectual Property Organization - www3.wipo.int/contact/en/area.jsp?area=wno
World Trade Organization - gro.otw@seiriuqne

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi szarley
>>Kladziesz się spać mając 100 a budzisz się mając 105 a nie zdążyłeś się nawet jeszcze po tyłku podrapać.
>Ile brała twoja mamusia za numerek na Nadodrzu?

Christen-Democratisch Appèl - ln.adc@nejtneoh.nirak
Partij van de Arbeid - ln.advp@rettizroov
Volkspartij voor Vrijheid en Democratie - www.vvd.nl/persvoorlichters/
Forum voor Democratie - ln.dvf@jitrap
Democraten 66 - ln.66d@ofni
Socialistische Partij - ln.ps@ps
ChristenUnie - ln.einunetsirhc@ofni
Staatkundig Gereformeerde Partij - ln.pgs@ruutseb
Partij voor de Dieren - www.partijvoordedieren.nl/contact
GroenLinks - ln.remakedeewt@sknilneorg
Partij voor de Vrijheid - ln.remakedeewt@keilbup.vvp
Fryske Nasjonale Partij - lrf.pnf@suhpnf
Partij voor het Noorden - ln.nedroontehroovjitrap@tbmadlo

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi farmer
>>>ciśnij.
>>Nie martw się zbytnio, obaj wiemy jak to zostanie potraktowane
>Nie, ja nie wiem.
>
Liberal Party of Australia - ua.gro.larebil@mdabil
National Party of Australia - nationals.org.au/contact/
Australian Labor Party - ua.vog.hpa@pm.esenabla.a
Australian Greens - ua.gro.sneerg@sneerg
Centre Alliance - centrealliance.org.au/contact/
Katter's Australian Party - www.kap.org.au/contact/
Pauline Hanson's One Nation - www.onenation.org.au/contact-2/
Jacqui Lambie Network - www.senatorlambie.com.au/contact#contactanchor

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi farmer
>>>ciśnij.
>>Nie martw się zbytnio, obaj wiemy jak to zostanie potraktowane
>Nie, ja nie wiem.
>
Liberal Party of Canada - www.liberal.ca/contact/
Conservative Party of Canada - www.conservative.ca/contact/
Bloc Québécois - gro.colb@ofni
New Democratic Party - www.ndp.ca/contact
Green Party of Canada - www.greenparty.ca/en/contact
Animal Protection Party of Canada - www.animalprotectionparty.ca/contact-us/
Canadian Nationalist Party - ac.tsilanoitan@tcatnoc
Christian Heritage Party of Canada - www.chp.ca/contact/
Communist Party of Canada - ac.ccp-cpc@ofni
Libertarian Party of Canada - www.libertarian.ca/contact_us
Communist Party of Canada (Marxist-Leninist) - ac.lmcpc@ofni
National Citizens Alliance - www.nationalcitizensalliance.ca/contact/
People's Party of Canada - www.peoplespartyofcanada.ca/contact
Rhinoceros Party - www.facebook.com/PartiRhino/
Independent Senators Group - ac.cg.lrap.nes@ravdimO.antaR, ac.cg.lrap.nes@niamreg-tnias.ednomyar, ac.cg.lrap.nes@ooW.uaPneuY
Canadian Senators Group - ac.cg.lrap.nes@sannaT.ttocS, ac.cg.lrap.nes@renreV.eesoJ
Progressive Senate Group - ac.cg.lrap.nes@yad.hpesoj

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi farmer
>>>ciśnij.
>>Nie martw się zbytnio, obaj wiemy jak to zostanie potraktowane
>Nie, ja nie wiem.
>
New Zealand National Party - zn.gro.lanoitan@qh
New Zealand Labour Party - zn.gro.ruobal@noitpecer
New Zealand First - www.nzfirst.org.nz/contact
Green Party of Aotearoa New Zealand - www.greens.org.nz/contact
ACT New Zealand - www.act.org.nz/contact
Aotearoa Legalise Cannabis Party - moc.liamg@aidemznpcla
Māori Party - www.maoriparty.org/contact_us
New Conservative Party - www.newconservative.org.nz/contact
New Zealand Outdoors Party - www.outdoorsparty.co.nz/contact/
Social Credit Party - zn.tiderclaicos@seiriuqne
The Opportunities Party - www.top.org.nz/contact_us
Sustainable New Zealand Party - zn.gro.znelbaniatsus@seiriuqne
Better New Zealand - zn.znretteb@redael
GOdsownNZ - www.godsownnz.org.nz/Contact-Us/
Internet Party - zn.gro.tenretni@olleh
Kiwi Party - zn.oc.ytrapiwik@yraterces
New Zealand National Front - newcommunist.party/contact/
Real NZ Party - www.realnz.org.nz/contact-us
Pirate Party of New Zealand - zn.gro.ytrapetarip@seiriuqne
Socialist Aotearoa - socialistaotearoa.org.nz/about/

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi farmer
>>>ciśnij.
>>Nie martw się zbytnio, obaj wiemy jak to zostanie potraktowane
>Nie, ja nie wiem.
>
Partido Socialista Obrero Español - se.eosp@eospofni
Partido Popular - se.pp@2noicneta
Vox - se.anapsexov@ofni
Unidas Podemos - ofni.somedop@otcatnoc
Ciudadanos - www.ciudadanos-cs.org/contacto
Esquerra Republicana de Catalunya-Catalunya Sí - tac.arreuqse@ofni
Junts per Catalunya - www.facebook.com/JxCatalunya/
Partido Nacionalista Vasco - www.eaj-pnv.eus/es/contacto/
Partido Animalista Contra el Maltrato Animal - se.amcap@noicailifa
Euskal Herria Bildu - sue.udlibhe@udlibhe
Coalició Compromís - ten.simorpmoc@ofni
Coalición Canaria - gro.airanacnoicilaoc@noicailifa
Navarra Suma - se.amusarravan@ofni
Partido Regionalista de Cantabria - prc.es/prc.php/web/contactos

#435
18-04-2020 09:09
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)Odp: Manifest
>Wszystkim dobrze znany farmer uświadomił mi jałowość moich sporów o kapitalizm z kilkoma innymi
>użytkownikami tego forum.
>Postanowiłem zrobić coś innego, coś nowego, mam nadzieję, mniej jałowego, coś produktywnego.
>Postanowiłem napisać manifest, przetłumaczyć go na 2 inne języki, niemiecki, angielski i rozesłać do
>wszystkich partii i organizacji zajmującymi się prawami człowieka, jakich kontakty znajdę w sieci.
>Wiecie i ja wiem, że do takich organizacji podobnych manifestów przychodzi 100 dziennie i zazwyczaj
>są ignorowane. Potrzebuję napisać coś, czego nie można łatwo zignorować. Muszę napisać zwięźle,
>esencjonalnie i trafnie. Jedna strona czystego sensu.
>Jestem uzależniony od dyskusji na forum i od krytyki innych ludzi rodzącej u mnie nowe myśli,
>spróbuję zatem połączyć pisanie z dyskusją.
>Będę tu pisał i publikował manifest po kawałku, poddam fragmenty krytyce i może dzięki niej zmienię
>je na lepsze, żeby ostatecznie zbudować potrzebny mi dokument.
>Nie ma co się rozgadywać bo już północ, więc zaczynam.
>Manifest
>1. Społeczeństwo jako związek wspólnego dobra zapewni każdej jednostce dobrobyt, osiągając go
>poprzez łączne i złożone działania wszystkich swoich członków.
>2. Zasady społeczne wynikające z indywidualnego i zbiorowego pędu do życia służyć będą wspólnemu
>dobru.
>3. Źródłem społeczeństwa jest hierarchia jednostek, społeczny stosunek nadrzędności i
>podporządkowania, zdrowie i rozwój społeczeństwu zapewni niezbyt słaba i niezbyt silna hierarchia
>umiarkowana.
>cdn.

Tylko mogę prosić i nic więcej. Jak swój manifest przetłumaczysz na język niemiecki i angielski to nie rób tłumaczenia tak jak piszesz po polskiemu, bo znów Ciebie spotka rozczarowanie i wykpienie.

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365