 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 18-02-2020 00:26 | Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Manifest 0 na 4 | Wszystkim dobrze znany farmer uświadomił mi jałowość moich sporów o kapitalizm z kilkoma innymi użytkownikami tego forum.
Postanowiłem zrobić coś innego, coś nowego, mam nadzieję, mniej jałowego, coś produktywnego. Postanowiłem napisać manifest, przetłumaczyć go na 2 inne języki, niemiecki, angielski i rozesłać do wszystkich partii i organizacji zajmującymi się prawami człowieka, jakich kontakty znajdę w sieci.
Wiecie i ja wiem, że do takich organizacji podobnych manifestów przychodzi 100 dziennie i zazwyczaj są ignorowane. Potrzebuję napisać coś, czego nie można łatwo zignorować. Muszę napisać zwięźle, esencjonalnie i trafnie. Jedna strona czystego sensu.
Jestem uzależniony od dyskusji na forum i od krytyki innych ludzi rodzącej u mnie nowe myśli, spróbuję zatem połączyć pisanie z dyskusją.
Będę tu pisał i publikował manifest po kawałku, poddam fragmenty krytyce i może dzięki niej zmienię je na lepsze, żeby ostatecznie zbudować potrzebny mi dokument.
Nie ma co się rozgadywać bo już północ, więc zaczynam.
Manifest
1. Społeczeństwo jako związek wspólnego dobra zapewni każdej jednostce dobrobyt, osiągając go poprzez łączne i złożone działania wszystkich swoich członków. 2. Zasady społeczne wynikające z indywidualnego i zbiorowego pędu do życia służyć będą wspólnemu dobru. 3. Źródłem społeczeństwa jest hierarchia jednostek, społeczny stosunek nadrzędności i podporządkowania, zdrowie i rozwój społeczeństwu zapewni niezbyt słaba i niezbyt silna hierarchia umiarkowana.
cdn. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 Dalej..| Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Manifest | > >Manifest> 1 Wszystkie podatki, które płaci Krystian Hamerlik - Konopka mają być zniesione> 2 Ma być wprowadzony jeden podatek, który wszyscy zapłacą Hamerlikowi - Konopce> Reszta to dekoracje> Idziecie w to?> Nie????> Wasz zgniły kapitalizm utajnionej nieopodatkowanej własności prowadzi tylko do tego:> Cytat:Czy wiesz jaki wpływ na rozwój osobowości dziecka mają ciagle braki i doznawane przerażenie rodziców, którzy nie potrafią wyobrazić sobie przeżycia jutra? > Wszyscy jesteście winni że Hamerlik - Konopka nie może zapłacić swoich utajnionych i nieopodatkowanych alimenów, bo nie chcecie płacić na jego dzieciZ konieczności miałem małą przerwę w kontaktach z forum. Teraz staram się odrobić zaległości i odczytuję co się tu działo. A działo się i to nie mało. Oj tam szarley'u. Wiemy już doskonale kto to zacz Hamerlik-oderwana ręka. No jest facio trafiony jakimś idee fix. To jest wyraźnie z zaniedbanym leczeniem ADHD. Chaos i brak kompozycyjnego myślenia. Oczywiście występuje zawsze w roli niesprawiedliwie krzywdzonego przez "niektórych" forumowiczów, złymi opiniami. Na ten przykład niepodatkowanej własności dam przykład p. Skrzydlewskiego, głównego sponsora, prawie właściciela żużlowej drużyny drugoligowej "Orzeł" Łódź. Płaci 250 mln zł co miesiąc, za swoją ogólną działalność gospodarczą. Jest jednym z najbogatszych ludzi w Łodzi, a może i w Polsce. Sponsoruje drużynę żużla, ma 40 kwiaciarni w Łodzi i okolicach oraz dwóch dużych zakładów pogrzebowych z krematoriami. Hamerlik-oderwana ręka tego nie wie i nie chce wiedzieć, bo mu niewygodne jest. To jest ta ukryta/utajniona własność, którą w razie potrzeby można schować pod dywan i polski Urząd Skarbowy nie może tego odnaleźć. Czy nie widzisz jak ten człowiek bredzi? Mając taki rozmach w działalności to go ukryjesz? Tak może być tylko w handlu narkotykami gdzie transakcje robione są "z ręki do ręki". No aż żal dupę ściska gdy się czyta takie pieprzenie bez sensu. Gdzie ta kaleka widzi utajnianie dochodów i czy ma na to dowody? Może w Niemczech zauważył ale w Polsce przed Urzędem Skarbowym się nie wywiniesz. Na początek dostaniesz karę, zwanym za komuny "domiar" co wstępnie niszczyło twoją działalno0ść. Sankcje ukrywania były zabójcze. Co najgorsze rzadko kiedy udaje się wytłumaczyć nieraz poszlakowe mocno twoje przewiny. Ten idiota obstaje przy tym, że nasz kapitalizm jest dziadostwem, a on żyje w jakim kapitalizmie? Niemieckim? Czym się różni od Polskiego? Kieruję to pytanie do absolwenta Uniwerku wrocławskiego wydziału ekonomii! A kapitalizm marokański, który odwiedził sobie, co nie jest dostępne polskiemu "robolowi"? Polski, rewelacyjny inżynier informatyk z Wrocławia, Jacek Karpiński na początku ery rozwoju komputeryzacji, stworzył komputer nazywając go K-2, będący rozmiarami wielkości biurka urzędnika przeciętnego. Japończycy go molestowali wręcz na wykup licencji. Nie sprzedał praw bo chciał by Polska zszokowała, świat komputerów. Wtedy był napęd na elektronikę, gierkowski napęd.(Zakłady Kasprzaka, "Diora", Zakłady "Neptuna" w Gdańsku, "Tonsil" we Wrześni) To była rewelacja światowa. Kto go wykończył jak nie Urząd skarbowy? A taki Hamerlik- oderwana ręka, uważa, że mieliśmy dziadostwo. Jak go trafię na ulicy, to podejdę i dam mu w mordę z całej siły bez pytania, a za okulary noszone nie zwrócę. Tak, żeby był klientem chirurgii drugiej urazowej. Wiesz co Karpiński zrobił jak go wykończył Urząd skarbowy? Hoduje gęsi na mięso ubojowe. Tak się niszczyło ludzi uczciwych z pomysłem. A ten gówniarz Hamerlik-oderwana ręka, uciekł z Polski przed prozaicznymi problemami brania konsekwencji za brak umiejętności "kiszenia ogórka", gdzie i w takiej sytuacji należy myśleć jak odpowiedzialny absolwent studiów wyższych, tzn. myśleć odpowiednią częścią ciała. Ucieczka do Niemiec jest tylko wyrazem jego naiwnego prostactwa unikania odpowiedzialności za swoje czyny. To jest właśnie dowód prymitywizmu jego myślenia. Podobnie zrobił Wałęsa. Zepsuł dziewczynę i uciekł do stoczni w Gdańsku, z małej wiochy pod Lipnem/k Włocławka. Już był prezydentem, kiedy jego syn umarł. Nazywał się Lewandowski. Grobu dziś nie ma! Kto kazał go zniszczyć? To są bohaterowie robiący sobie charyzmat. Hamerlik-oderwana ręka robi podobnie. To śmieć ludzki, i jego nędza.. Jego filozofią jest antyspołeczna, socjopatyczna postawa mizantropa, nauczyciela zasad nie pasujących społecznie.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność. |
#437 1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | Donikąd nie uciekłem. Robisz mi gebe. Jestem 85km od granicy z Polską a mamy UE, które wielu pojmuje jako państwo europejskie. Ponoc wszytkie kary jakich możesz dla mnie żądać w Polsce możesz dla mnie żądać także w UE, więc czego Ci żal? O podłości współczesnego kapitalizmu zacząłem mówić opisując kapitalizm niemiecki więc co Ci chodzi? Postuluje jawną księgę kapitału pod wyłączna kontrolą większości kapitału, podatek od własności określany jawnie w demokracji bezpośredniej i przelewany automatycznie i bezpośrednio z majatków właścicieli do majątków robotników najemnych obok wynagrodzenia za pracę. Jaki urząd skarbowy wykończy Karpińskiego w moim modelu skoro żadnego urzędu skarbowego ani koryta państwowego w moim modelu nie ma? Projektujesz wasz system przemocy społecznej na mój model ale to wszytko są fałszywe projekcje. Właścicieli 40 kwiaciarni w Łodzi każesz się domyślać ale taksówkarzowi pod groźbą wysokiej kary nakazesz instalacje w jego taksówce, na własny koszt, kasy fiskalnej, żeby nie ukrył przed Wami nawet 5zl przychodu od klienta? Nie wiadomo do kogo należy świat ale wiadomo dokładnie ile dziś zarobiła od rana kwiaciarka, bo w celu jej opodatkowania wszytko jest na dyskach i w papierach? Tfuuuu dziadostwo! |
#438 1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | Dlaczego świat jest lepszy kiedy 40 kwiaciarni należy do Skrzydlewskiego a nie do 40 osób, które je prowadzą? Bo wtedy 1 kwiat kosztuje Cię 1 paciorek a kiedy własność jest rozproszona to 1 kwiat kosztuje 5 paciorków? A Ty chciałbyś mieć kwiatów jak najwięcej dla siebie? Rozumowanie szarańczy, pożrecie cały świat i co wtedy będziecie żreć? Siebie nawzajem? Czy opisując niszczenie idei i ludzi przez wasze urzędy skarbowe, plujesz na własne państwo i na własny model stosunków społecznych? Żeby potem zbudować wniosek, że dla tego co właśnie oplułeś nie ma żadnej alternatywny i to już jest najlepszych co tylko możliwe, że nawet nie próbujmy niczego innego? |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | |
#444 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Manifest | > Chodzi o to, żeby społeczeństwo nakladem ogromnego wysilku> nie rozwijało jedynie paru cwaniakow w złotych wieżach ale> rozwijało się całkowicie.To po co wspierasz w swoim systemie brakiem tajemnic, oraz brakie skutecznych Sądów/Policji, cwaniactwo? U ciebie nawet gdy cwaniak zostanie jakoś siłą, czy też podatkami strącony ze szczytu, absolutnie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby jego miejsce zajął kolejny cwaniak, na kolejne długie lata.Na ten argument nigdy nie odpowiedziałeś. Wydaje mi się, że nie masz dobrej odpowiedzi i stąd te uniki.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > > Chodzi o to, żeby społeczeństwo nakladem ogromnego wysilku> > nie rozwijało jedynie paru cwaniakow w złotych wieżach ale> > rozwijało się całkowicie.> To po co wspierasz w swoim systemie brakiem tajemnic, oraz brakie skutecznych Sądów/Policji, cwaniactwo? U ciebie nawet gdy cwaniak zostanie jakoś siłą, czy też podatkami strącony ze szczytu, absolutnie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby jego miejsce zajął kolejny cwaniak, na kolejne długie lata.Na ten argument nigdy nie odpowiedziałeś.> Wydaje mi się, że nie masz dobrej odpowiedzi i stąd te uniki.> Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.Bycie na szczycie nie musi byc cwaniactwem i pasozytnictwem. Nie mam zamiaru szczytów i dolin znosic. Odróżnij przywództwo od dominacji, odróżnij symbioze od pasozytnictwa. Wielki przywódca prowadzi społeczeństwo do stworzenia źródła wody. Podły dominator prowadzi spoleczenatwo do stworzenia złotej wieży. Moj model nie ma zniesc hierarchii między ludźmi, wprost przeciwnie, mój model ma ją umacniać. Moj model ma jednak zmienić ludzkie motywacje w stosunkach społecznych, żeby w oczach kazdego inny przestał byc jedynie materia do wyzysku względnie śmiertelnym wrogiem. |
#446 3 na 3 | farmer (22440 punktów) | Odp: Manifest |
> Moj model ma jednak zmienić ludzkie motywacje w stosunkach społecznych, żeby w oczach kazdego inny przestał byc jedynie materia do wyzysku względnie śmiertelnym wrogiem.Haracz od mieszkania to materia do wyzysku. Nie uznajesz mieszkania robotnika. Uznasz go gdy zapłaci ci haracz. Haracz za uznanie mieszkania. Syf jakich mało. Znajdź mi robotnika któremu powiesz że siedzisz 8 lat w Berlinie i chcesz od niego pieniądze gdyż on po 8 latach pracy zbudował/kupił mieszkanie powinien zapłacić ci haracz z tego powodu |
#447 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Manifest | > Moj model nie ma zniesc hierarchii między ludźmi, wprost> przeciwnie, mój model ma ją umacniać.> Moj model ma jednak zmienić ludzkie motywacje w stosunkach> społecznych, żeby w oczach kazdego inny przestał byc jedynie> materia do wyzysku względnie śmiertelnym wrogiem.Takie pobożne życzenia czytałem nie raz. Nie pokazałeś, jak eliminujesz wyzysk. Eliminacja niestety nie nastąpi przez jawną demokrację bezpośrednią, jak tu forumowicze pokazywali nie raz, ona tylko umacnia pasożytnictwo. Jeśli jednak w twoim odmiennym języku cwaniactwo i gnębienie reszty ludzi ma być w rzeczy samej 'dobrą symbiozą i przywództwem,' to nie mam pytań.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#448 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Manifest | > Znajdź mi robotnika któremu powiesz że siedzisz 8 lat w Berlinie> i chcesz od niego pieniądze gdyż on po 8 latach pracy> zbudował/kupił mieszkanie powinien zapłacić ci haracz z tego powoduWiara że znajdzie umiera ostatnia. To mu zostało. Z wiarą dyskusji nie ma, a i czasu szkoda.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#449 -3 na 3 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > Takie pobożne życzenia czytałem nie raz.> Nie pokazałeś, jak eliminujesz wyzysk. Eliminacja niestety nie nastąpi przez jawną demokrację bezpośrednią, jak tu forumowicze pokazywali nie raz, ona tylko umacnia pasożytnictwo.Jeżeli zwolnisz człowieka z pracy, za to, że określił Ci wysoki podatek od własności, jako bezrobotny określi Ci podatek dwukrotnie wyższy. Jeżeli wywalisz człowieka z księgi kapitału, bo Ci nie pasuje, bo nie chce się zachowywać jak tego oczekujesz i za dużo rości, ten stworzy odrębny system polityczny, który będzie mówił, że twoja własność to kłamstwo i bzdura, chore rojenie w twojej głowie. Jedynym sensownym rozwiązaniem będzie dać pracownikowi wyższe wynagrodzenie, żeby też sobie coś kupił a posiadając mienie, żeby zdecydował się na niski podatek od własności. Będąc właścicielem fabryki i płacąc wyższe wynagrodzenia nie będziesz miał już takiego zysku, nie odkupisz wszystkich fabryk innych ludzi, nie postawisz sobie złotej wieży pośród baraków biedoty ale wciąż będziesz właścicielem fabryki. Przyjęło się w waszej kulturze, że właściciele przedsiębiorstw winni mieć po 5 domów, po 5 łodzi, i mienie, z którym nie ma żadnego styku bo jest go tyle, bo jest tak rozproszone, że nawet nie sposób. Nie musi tak być. Człowiek może mieć jedną fabrykę, jeden dom, jedną łódkę i wciąż zachowywać motywację do dalszego działania ale w trochę mniej podłej od waszej kulturze stosunków społecznych. > Jeśli jednak w twoim odmiennym języku cwaniactwo i gnębienie reszty ludzi ma być w rzeczy samej 'dobrą symbiozą i przywództwem,' to nie mam pytań.Zgnębię Cię ujawnieniem tego co posiadasz i podatkiem od tego co masz na rzecz najemnych roboli, w miejsce wszystkich podatków od pracy, konsumpcji i biedy na rzecz Panów właścicieli. Będziesz straszliwie zgnębiony. Nie dasz już rady dobrze żyć z dochodów z papierów wartościowych i chcąc nie chcą będziesz zmuszony kiwnąć palcem w bucie dla drugiego człowieka. |
#450 -1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > Haracz od mieszkania to materia do wyzysku. Nie uznajesz mieszkania robotnika. Uznasz go gdy zapłaci ci haracz.A może haracz to czynsz od użyczania swojego? Albo lichwa związana z państwowym pieniądzem? Albo dochody kapitałowe? Stworzyliście świat bez haraczu i jak on wygląda? Przyjrzyj się krajom, w którym podatki są znikome albo tylko dla picu. Jak ten świat bez haraczu wygląda? Tyrający całymi dnami robole śpią w stajni albo na ulicy? Martwisz się, że podatek od własności uderzy w robola a wasze podatki od pracy i konsumpcji roboli, przeznaczane na dotacje dla rozwoju majątków wielkich Panów właścicieli są super w porządku? Syf jakich mało już stworzyliście, bronicie go kłami i pazurami, ja nigdy nie powtórzę waszego sukcesu a już na pewno z pomocą jawnej księgi kapitału i podatku od własności określanego w jawnej demokracji bezpośredniej, przelewanego w zasadniczej części bezpośrednio z majątków właścicieli do majątków roboli najemnych. Waszego sukcesu dominacji człowieka nad człowiekiem nie uda mi się powtórzyć. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|