Racjonalista - Strona głównaDo treści
Manifest

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
18-02-2020 00:26Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Manifest
0 na 4
Wszystkim dobrze znany farmer uświadomił mi jałowość moich sporów o kapitalizm z kilkoma innymi użytkownikami tego forum.

Postanowiłem zrobić coś innego, coś nowego, mam nadzieję, mniej jałowego, coś produktywnego.
Postanowiłem napisać manifest, przetłumaczyć go na 2 inne języki, niemiecki, angielski i rozesłać do wszystkich partii i organizacji zajmującymi się prawami człowieka, jakich kontakty znajdę w sieci.

Wiecie i ja wiem, że do takich organizacji podobnych manifestów przychodzi 100 dziennie i zazwyczaj są ignorowane. Potrzebuję napisać coś, czego nie można łatwo zignorować. Muszę napisać zwięźle, esencjonalnie i trafnie. Jedna strona czystego sensu.

Jestem uzależniony od dyskusji na forum i od krytyki innych ludzi rodzącej u mnie nowe myśli, spróbuję zatem połączyć pisanie z dyskusją.

Będę tu pisał i publikował manifest po kawałku, poddam fragmenty krytyce i może dzięki niej zmienię je na lepsze, żeby ostatecznie zbudować potrzebny mi dokument.

Nie ma co się rozgadywać bo już północ, więc zaczynam.

Manifest

1. Społeczeństwo jako związek wspólnego dobra zapewni każdej jednostce dobrobyt, osiągając go poprzez łączne i złożone działania wszystkich swoich członków.
2. Zasady społeczne wynikające z indywidualnego i zbiorowego pędu do życia służyć będą wspólnemu dobru.
3. Źródłem społeczeństwa jest hierarchia jednostek, społeczny stosunek nadrzędności i podporządkowania, zdrowie i rozwój społeczeństwu zapewni niezbyt słaba i niezbyt silna hierarchia umiarkowana.

cdn.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 Dalej..
farmer (22440 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka

>Będę tylko opowiadał co uważam za słuszne, dobre i korzystna a co nie. To tylko tyle.

www.youtube.com/watch?v=Cyns-04T8vA
Punk nie umarł !
Punk olewa system !

Nie mamy przyszłości,
Nie mamy również pieniędzy,
Ale nie żyjemy w nędzy.

Bogactwa szukamy w tym co teraz jest,
Bo to co teraz zawsze będzie,
Bo my zawsze jesteśmy.
My jesteśmy przyszłością.
My jesteśmy przyszłością.
My jesteśmy nieładem społeczeństwa.
Oni przyjęli że są czyści, a zabijają.
Porządek jest w nas trzeba go znaleźć.
Porządek to nie automatyczne sterowanie.
Porządek to nie automatyczne przywiązanie.
Porządek to alternatywne rozwiązanie wobec chaosu.

(hhhe ostatnie wymiata)
Olewaj system olewaj system !
Olewaj system olewaj system !
I twój też.....



Starczy....na jakiś czas tych rozmów.

#467
25-04-2020 06:24
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>BLACK ROCK jest wytworem panujących zasad społecznych. Przy obecnych stosunkach społecznych BLACK ROCK taki czy inny MUSI się zrodzić.
>Bronisz tych zasad tak samo jak Szarey,

Odwal się ode mnie, skoro nie poradzisz uczciwie ze mną rozmawiać
Wytrzeźwiej i skończ stawiać chochoły

>Jesteście architektami BLACK ROCK.
Jasne Titanica też ja konstruowałem

>Ja nim nie jestem,
1 Jesteś. I ty i twój tatuś
2 żresz z tego naszego systemu jak pies z pełnej michy. Jesteś biorcą netto podatków
3 Nawet jeśli ktoś ten system krytykuje, to wg ciebie i tak go broni, bo po prostu NIE PORADZISZ CZYTAĆ analfabeto
4 Nie masz własnego domu? Twój wybór. Wolisz być leniem i utracjuszem

>nawet jeżeli płacę 1050 EUR czynszu miesięcznie jednemu z waszych totalnych koncernów.
Naszych czyli czyich ciulu?
Ja nie mam akcji Vonovii, więc mi nie płacisz.
Ja kupując samochód musiałem zapłacić tobie na dywidendę od twoich akcji VW

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#468
25-04-2020 06:36
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>Chodzi wyjawienie własności, zamianę podatku od pracy i konsumpcji na podatek od własności przysługujący bezpośrednio od właścicieli pracownikom najemnym, i kreację pieniądza bez lichwy.

Nie pisz po raz 1000czny twoich postulatów, tylko RAZ je uzadanij

Dwóch robotników pracuje przy jednej taśmie w VW. Jeden oszczędza, wraca do Polski i kupuje dom, drugi przehula i mieszka w najętym

Dlaczego ten pierwszy ma płacić haracz temu drugiemu?

Zaczynaliśmy z tej samej pozycji. Najemnych robotników z robotniczych rodzin. Czy tak? Ja pracowałem, oszczędzałem, mam dom i sad. Ty wydajesz na luksusy i nie masz
Dlaczego mam ci płacić?

Na to pytanie NIGDY nie odpowiedziałeś

Szach mat

>Chcę innych przekonać, że im się to opłaca.
Czym? Ucieczkami?

>Nie wezmę udziału w waszych tajnych i pośrednich wyborach.
Wolno ci!

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi farmer
>>Będę tylko opowiadał co uważam za słuszne, dobre i korzystna a co nie. To tylko tyle.
>www.youtube.com/watch?v=Cyns-04T8vA
>Punk nie umarł !
> Punk olewa system !
>Nie mamy przyszłości,
> Nie mamy również pieniędzy,
>Ale nie żyjemy w nędzy.

>Bogactwa szukamy w tym co teraz jest,
>Bo to co teraz zawsze będzie,
>Bo my zawsze jesteśmy.
>My jesteśmy przyszłością.
>My jesteśmy przyszłością.
> My jesteśmy nieładem społeczeństwa.
>Oni przyjęli że są czyści, a zabijają.
>Porządek jest w nas trzeba go znaleźć.
>Porządek to nie automatyczne sterowanie.
>Porządek to nie automatyczne przywiązanie.
> Porządek to alternatywne rozwiązanie wobec chaosu.
>(hhhe ostatnie wymiata)
>Olewaj system olewaj system !
>Olewaj system olewaj system !
> I twój też.....
>Starczy....na jakiś czas tych rozmów.
>

Pisales wcześniej, że w punku chodziło o baby a nie o politykę. Jednak nie o baby?

Skoro własność i pieniądze nie są istotne, nie masz na nie parcia, to ani wyjawienie własności ani tym bardziej jej opodatkowanie na rzecz najemnych roboli nie będzie dla Ciebie problemem.

Czy jednak będzie?

Bo chaos chosem, olanie systemu jego olaniem ale TWOJE MUSI POZOSTAĆ TWOJE?

Po twoim zaangażowaniu politycznym, również w rozmowie że mną, mogę ze spokojem swierdzic, że kto jak kto ale Ty na pewno nie olewasz systemu. Olewasz tylko taka wizję jego rozwoju, która w twojej projekcji tego rozwoju miałaby Ci umniejszyć.

Żeby to było chociaż prawdą.
Nie masz zdaje się pojęcia ile zysku pozbawiają Cię powszechne w waszym społeczeństwie manipulacje, przemoc, bezwzględność i wyzyk.

Waszym życiem rządzą strach, wstyd, pogarda, perwersyjne poczucie wyższości i agresja.

Te same agresywno-ulegle stosunki społeczne co u małp.

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi szarley
>4 Nie masz własnego domu? Twój wybór. Wolisz być leniem i utracjuszem

Jak i 85% ciężko pracującego społeczeństwa Berlina.

Brak domu nie wynika z lenistwa ani z rozrzutności ale z uległości agresywnym dziadom takim jak Ty, zejacym jadem, iż wszystko jest ich i wszystko się im należy a reszta jeśli im życie mile, ma usluznie podawać do stołu i czekać na resztki.

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi szarley
>Dlaczego ten pierwszy ma płacić haracz temu drugiemu?

Każdy właściciel ma wyjawic swoje mienie i zapłacić od niego demokratyczny podatek na rzecz pracowników najemnych, obok wynagrodzenia za pracę, żeby Black Rock nie rządziło światem a społeczeństwo nie zostało wyniszczone przy budowie złotej piramidy do nieba dla pasozytujacej na nim grupki "nadludzi".

>Zaczynaliśmy z tej samej pozycji.

Co to zmienia? Co to usprawiedliwia? Wadliwa hierarchię waszego społeczeństwa, która prowadzi do tego, że spoleczenstwo zamiast zapewnić sobie środki przetrwania zaczyna budować złote falusy?

Nie, to nie jest sprawiedliwość, może tylko w dziadowskiej głowie ale nie w mojej.

>Czy tak? Ja pracowałem, oszczędzałem, mam dom i sad. Ty wydajesz na luksusy i nie masz

Co nazywasz luksusem?
Czynsz za pomieszkanie w cudzym?
Bo można na ulicy albo w hotelu robotniczym na podłodze z 4 innymi najętymi pracownikami?

>Dlaczego mam ci płacić?

Zapłać pracownikom najemnym bez mienia za uznanie twojej własności, tj. podporządkowanie się twojej nadrzednosci, żeby ten porządek nabrał dla nich sensu.
Nie żyjemy dla rozwoju tylko jednej klasy społecznej właścicieli, choć Tobie i innym najwyraźniej się tak zdaje.

>>Nie wezmę udziału w waszych tajnych i pośrednich wyborach.
>Wolno ci!

Dziękuję, że pozwalasz mi na to, żebys Ty wybral za mnie. Na pewno dobrze wybierzesz. Może niedobrze dla mnie ale na pewno dobrze dla siebie.

Ale pamiętaj.
Wasze prawa nie są moimi prawami!

szarley (54913 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>4 Nie masz własnego domu? Twój wybór. Wolisz być leniem i utracjuszem
>Jak i 85% ciężko pracującego społeczeństwa Berlina.
Bo taki jest ich wybór kretynie. Taki jest styl życia bogatych społeczeństw.
kto chce mieć dom buduje dom. ciebie stać gdyby nie życie w luksusach
w Polsce żeby zarabiać tyle co ty, to trzeba być ordynatorem w szpitalu i jeszcze brać dyżury w niedziele a ty labidzisz na biedę jak posraniec na smród

>Brak domu nie wynika z lenistwa ani z rozrzutności
W twoim przypadku wyłącznie z rozrzutności i lenistwa
Z twoim dochodem każdy polski robotnik miałby dom, ale jak wolisz pławić się w luksusach...
Kupiłeś A6 i narzekasz że brakło na kawior?

>takim jak Ty, wszystko jest ich
Co jest moje ciulu? Dom? Zapracowałem na niego, a ty chcesz, żebym ci płacił mafijny haracz za to że go nie zabierasz. Sad? Zarobiłem na niego i pracuję w nim, a ty chcesz do niego wchodzić i jeść owoce bo płot to dominacjaaaaaa i właaaaaaaasność wielkiej posiadłości

>i wszystko się im należy
należy mi się to, na co zarobiłem pracą
Ty uważasz, że tobie się należy to na co ja zarobiłem pracą złodzieju

>a reszta jeśli im życie mile, ma usluznie podawać do stołu i czekać na resztki.
resztki to ty dajesz swojemu dziecku jako alimenta, dlatego nie możesz przyjechać do Polski, bo się boisz wyroku

Jedz za swoje i wreszcie odwal się ode mnie

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

szarley (54913 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>Co nazywasz luksusem?
Najm luksusowego mieszkania w centrum metroplii, Nigdy na coś takiego nie było mnie stać

>>Dlaczego mam ci płacić?
>Zapłać pracownikom najemnym bez mienia za uznanie twojej własności, tj. podporządkowanie się twojej nadrzednosci,

Jakiej k***a nadrzędności najarany kretynie!

>>>Nie wezmę udziału w waszych tajnych i pośrednich wyborach.
>>Wolno ci!
>Dziękuję, że pozwalasz mi na to, żebys Ty wybral za mnie. Na pewno dobrze wybierzesz.
Tobie też wolno wybierać. co ważne ponieważ wybory są tajne, nikt mnie nie szantażuje

>Wasze prawa nie są moimi prawami!
masz rację, złodzieju, oszuście, gwałcicielu, zabójco, pedofilu i cmentarna hieno
na te rzeczy sobie pozwalasz bo to nie są twoje prawa

W Polsce już zasłużyłeś na wyrok i dlatego uciekłeś do Berlina i teraz moralny stolcu dorabiasz sobie swoje prawa.

Przykro mi rzygam na ciebie


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi szarley
>Bo taki jest ich wybór kretynie. Taki jest styl życia bogatych społeczeństw.

Wybrali nic nie mieć, żeby wszytko mogli posiąść nieznani właścicielie Vonovii i waszych innych koncernów zbudowanych na funduszach inwestycyjnych dziadostwa.

Bo lubią dreszczyk emocji kiedy im nie wystarcza a funkcjonariusze państwa już stoją w boksach, żeby na zlecenie nieznanych powszechnie właścicieli, którzy ponoć istnieją ale nikt nie wie kim są, eksmitowac.

Dziadowska logika.

85% bogatego społeczeństwa tak wybralo ale nie Ty biedaku.

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi szarley
>Jakiej k***a nadrzędności najarany kretynie!

Prosiłem Cię, żebyś wybrał się na magazyn Amazonu i sprawdzil czy tam istnieje jakaś nadrzednosc właściciela Amazonu nad magazynierem Amazonu.

Nie poszedłeś, uznałeś że własność żadnej nadrzednosci i podporządkowania między ludźmi nie wyraża.

Na jakiej podstawie tak uznałeś?

Chyba na takiej, że gdyby własność oznaczała władzę, to wyjawienie własności i jej opodatkowanie w miejsce podatków od pracy i konsumpcji nabierałoby sensu a Ty nie zyczsz sobie ujawnienia twojego i żadnego opodatkowania twojego. Chętnie za to skorzystsz z dotacji i dopłaty dla właścicieli z podatków od biedy i długów biedoty wobec kapitalistow.

szarley (54913 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>a funkcjonariusze państwa już stoją w boksach, żeby na zlecenie nieznanych powszechnie właścicieli, którzy ponoć istnieją ale nikt nie wie kim są, eksmitowac.

W Berlinie nie ma eksmisji na bruk. wytrzeźwiej ciulu

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi szarley
>>a funkcjonariusze państwa już stoją w boksach, żeby na zlecenie nieznanych powszechnie właścicieli, którzy ponoć istnieją ale nikt nie wie kim są, eksmitowac.
>W Berlinie nie ma eksmisji na bruk. wytrzeźwiej ciulu

Nic nie pisałem o bruku.
Pisałem za to o waszych hotelach robotniczych.
Żeby hodowca miał wielki dom a koń pociągowy boks na tyle duży, żeby nie zdechnąć.

Bruk skończył się wtedy, kiedy właściciele pojęli, że zbrukowanych ludzi nie da się opanować.

szarley (54913 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
Pisz po polsku albo spierd.laj



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

szarley (54913 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>Pisałem za to o waszych hotelach robotniczych.

Naszych?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi szarley
>>Pisałem za to o waszych hotelach robotniczych.
>Naszych?

Do kogoś chyba należą? Czy nie?

Wiadomo ile taksówkarz zgarnął od rana utargu, bo ma zamontowane elektroniczne urządzenie śledzące, NA SWÓJ KOSZT, ale nie wiadomo do kogo należą hotele robotnicze?

Typowe.
Kto nie zapytasz, ten biedak i do wszystkiego dochodził od pucybuta.
A jeżeli zaproponujesz - wyjawmy mienie, żeby się wreszcie dowiedzieć, do kogo to wszystko należy - to NIE! Bo przyjdą złodzieje i szczotkę do pucowania butów ukradną.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365