 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 18-02-2020 00:26 | Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Manifest 0 na 4 | Wszystkim dobrze znany farmer uświadomił mi jałowość moich sporów o kapitalizm z kilkoma innymi użytkownikami tego forum.
Postanowiłem zrobić coś innego, coś nowego, mam nadzieję, mniej jałowego, coś produktywnego. Postanowiłem napisać manifest, przetłumaczyć go na 2 inne języki, niemiecki, angielski i rozesłać do wszystkich partii i organizacji zajmującymi się prawami człowieka, jakich kontakty znajdę w sieci.
Wiecie i ja wiem, że do takich organizacji podobnych manifestów przychodzi 100 dziennie i zazwyczaj są ignorowane. Potrzebuję napisać coś, czego nie można łatwo zignorować. Muszę napisać zwięźle, esencjonalnie i trafnie. Jedna strona czystego sensu.
Jestem uzależniony od dyskusji na forum i od krytyki innych ludzi rodzącej u mnie nowe myśli, spróbuję zatem połączyć pisanie z dyskusją.
Będę tu pisał i publikował manifest po kawałku, poddam fragmenty krytyce i może dzięki niej zmienię je na lepsze, żeby ostatecznie zbudować potrzebny mi dokument.
Nie ma co się rozgadywać bo już północ, więc zaczynam.
Manifest
1. Społeczeństwo jako związek wspólnego dobra zapewni każdej jednostce dobrobyt, osiągając go poprzez łączne i złożone działania wszystkich swoich członków. 2. Zasady społeczne wynikające z indywidualnego i zbiorowego pędu do życia służyć będą wspólnemu dobru. 3. Źródłem społeczeństwa jest hierarchia jednostek, społeczny stosunek nadrzędności i podporządkowania, zdrowie i rozwój społeczeństwu zapewni niezbyt słaba i niezbyt silna hierarchia umiarkowana.
cdn. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 Dalej..#526 -1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > WytrzeźwiejDostrzeż alternatywę dla dziadostwa i pojmij, że twoje życie może być lepsze. Skoro Wy budowaliście mechanizm antykorupcyjny, pozwól mi zbudować mechanizm antymanipulacyjny, żeby żaden człowiek nie potrafił więcej przekuć swojej wiedzy i niewiedzy innych we własny zysk i szkodę innych. |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Manifest | > >Wytrzeźwiej> Dostrzeż alternatywę dla dziadostwa i pojmij, że twoje życie może być lepsze.Skończ pieprzyć swoje mantry Nie poradzisz niczego uzasadnić żadnym wyliczeniem, żadnym argumentem Zarabiasz 70 000 zł/mies? To się ciesz Pokazałeś, że masz wyciągi z jednego z twoich bankowych kont i co? nie interesuje mnie to, a nawet gdybym znał twój majątkowy status, nawet gdybyś miał miliony na koncie nie zamiaruję cię szanować ponieważ jesteś moralną rzygowiną Zamiast odpowiadać na pytania wymyślasz chochoły i rozmawiasz z tymi chochołami Wymyślasz innym życiorysy i poglądy uciekasz od argumentów chlejesz jak wieprz wymyślasz teorie, których nie poradzisz udowodnić lamentujesz nad sobą jak obesraniec wymyślasz novomowę Jesteś nikim, a nawet gdybyś miał miliony będziesz nadal nikim Nawet gdybyś miał miliony w niczym nie będziesz miał wpływu na moje życie
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#528 -1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > Nie poradzisz niczego uzasadnićOświadczyłeś, że nie masz niczego do ukrycia po czym niczego nie wyjawiles - dlaczego? Dlatego, że twoja prymitywna kultura określa, że opłaca Ci się mieć wiedzę o innych i żeby inni nie mieli żadnej wiedzy o Tobie. Kiedy inni nic nie będą o Tobie wiedzieli, będziesz mógł udawać cokolwiek manipulując cudzymi emocjami. Przyjdzie do Ciebie robol z 4 dzieci w domu do wykarmienia i windykatorami chwilowki sapiacymi mu za karkiem, Ty będąc po najlepszym dealu życia w złocie skąpany będziesz jęczał i udawal - nie, nie mam kasy, sytuacja jest trudna, nie mogę Ci zapłacić 50 paciorków za cały dzień pracy. A jak wyczujesz, że gość jest zdesperowany, robole często pokazują wszytkie swoje emocje jak na widelcu, wtedy powiesz - nie marudź, rób za 2 dychy albo wynocha. Czyż nie dobrze uzasadniłem wasze umiłowanie tajemnicy mienia? ------- Ja moim modelem próbuje tylko oslom wytlumaczyc, że nigdy nie zjedzą marchewki na kiju, że ich Pan nigdy do tego nie dopuści, marchew zgnije ale osioł jej nie zje, bo nasycony nie zechciałby iść dalej. |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | |
| sztejkat (4743 punktów) | Odp: Manifest | Skasuj to zanim osoby wymienione w tych załącznikach się wkurzą.
Tomasz Sztejka |
#531 -1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > Skasuj to zanim osoby wymienione w tych załącznikach się wkurzą.> Tomasz SztejkaZa co się wkurzą? Za prawdę? Miałbym ukryć prawdę? Co to za morale? Czy tego chce wasz Bóg? Nie skasuję! To jest moralne. Tego chce mój Bóg. |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Manifest | Przykład oponiarza - uciekłeś, a teraz znów powtarzasz swoje p*****letty Oponiarz WIE jakim samochodem klient przyjeżdża, mam możliwość zróżnicowania ceny, a mimo to, tyle samo kosztuje zamiana opon w 105-tce co w nowym volvo NIGDY NIE ODNIOSŁEŚ SIĘ ARGUMENTOMA DO TEGO PRZYKŁADU I DLATEGO TWÓJ POGLĄD O WPŁYWIE JAWNOŚCI MAJĄTKU NA DECYZJE JEST BEŁKOTEM Przykład krów NIGDY NIE ODNIOSŁEŚ SIĘ ARGUMENTOMA DO TEGO PRZYKŁADU I DLATEGO TWÓJ POGLĄD O WPŁYWIE JAWNOŚCI MAJĄTKU NA DECYZJE JEST BEŁKOTEM > Przyjdzie do Ciebie robol z 4 dzieci w domu do wykarmienia i windykatorami chwilowki sapiacymi mu za karkiem, Ty będąc po najlepszym dealu życia w złocie skąpany będziesz jęczał i udawal - nie, nie mam kasy, sytuacja jest trudna, nie mogę Ci zapłacić 50 paciorków za cały dzień pracy. A jak wyczujesz, że gość jest zdesperowany, robole często pokazują wszytkie swoje emocje jak na widelcu, wtedy powiesz - nie marudź, rób za 2 dychy albo wynocha.> Czyż nie dobrze uzasadniłem wasze umiłowanie tajemnicy mienia?Kłamliwie, jak zwykle. Jeśli organizuję zespół do jakiegoś zadania, to robię w formie spółdzielni pracy, o czym WIELOKROTNIE CI PISAŁEM Więc znów nałgałeś żeby dorobić mi gębę Jeśli zaś potrzebuję fachowca, który ma mi np naprawić samochód, czy uszyć spodnie, to płacę ile zażąda lub szukam innego i mój majątkowy status nie ma żadnego znaczenia Oczywiście wiem, że twój szarley robi inaczej, ale twój szarley zjadł nerkę twojej mamie Jak zwykle z braku argumentów wymyślasz sobie rozmówcę Jest to szczyt twojej intelektualnej uczciwości moralna rzygowino Jesteś nikim, a nawet gdybyś miał miliony będziesz nadal nikim Nawet gdybyś miał miliony w niczym nie będziesz miał wpływu na moje życie
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#533 -1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > Przykład oponiarza - uciekłeś, a teraz znów powtarzasz swoje p*****letty> Oponiarz WIE jakim samochodem klient przyjeżdża, mam możliwość zróżnicowania ceny, a mimo to, tyle samo kosztuje zamiana opon w 105-tce co w nowym volvoSugerowałes i inni także, że gdyby oponiarz zażądał więcej od właściciela luksusowwgo auta niż od znajomego biedaka za wymianę opon, ten mógłby powiadomić waszą policję, żeby go za to surowo ukarała. Ostatecznie oponiarz wcale nie musi różnicować ceny za tą samą pracę, wystarczy, że przez opodatkowanie własności, Bezos nie wykupi zakładu jego pobliskiego konkurenta, w którym zatrudni ludzi za miskę ryżu, oferując część oszczędności na ich wynagrodzeniu za pracę klientom w postaci obniżonej ceny usług. Wówczas oponiarz nie będzie musiał wyrównywać ceny swoich świadczeń do poziomu wynagrodzeń najemnych pracowników Bezosa zatrudnionych przez wasza agencje pracy tymczasowej na śmieciowych umowach, sprowadzonych z innych krajów, w których gospodarka załamała się pod wpływem taniego importu i przejęć własności przez zachodnie koncerny globalne. |
#534 -1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > Przykład krówKażdy kto rządzi środkami przetrwania, od których jestem egzystencjalne zalezny, ma nade mną władzę. Taką władzę nade mną ma zarówno właściciel mieszkania, w którym pomieszkuję jak i właściciel krów, od mleka których jestem egzystencjalnie zależny. |
#535 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Manifest | > >Przykład oponiarza - uciekłeś, a teraz znów powtarzasz swoje p*****letty> >Oponiarz WIE jakim samochodem klient przyjeżdża, mam możliwość zróżnicowania ceny, a mimo to, tyle samo kosztuje zamiana opon w 105-tce co w nowym volvo> Sugerowałes i inni także, że gdyby oponiarz zażądał więcej od właściciela luksusowwgo auta niż od znajomego biedaka za wymianę opon, ten mógłby powiadomić waszą policję, żeby go za to surowo ukarała.ŁŻEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEESZ Po raz kolejny wymyślasz innym poglądy To jest twoja "intelektualna uczciwość" na poziomie p.ch Nigdy i nikt nie pisał ci tutaj, że zawiadomi policję, jeśli sprzedawca towaru czy usługi zastosuje rabat wobec innego klienta Po prostu po chamsku łżesz Jesteś pozbawiony podstawowej inteligencji i honoru Tfuuuu dziadostwo
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#536 -1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > >>Przykład oponiarza - uciekłeś, a teraz znów powtarzasz swoje p*****letty> >>Oponiarz WIE jakim samochodem klient przyjeżdża, mam możliwość zróżnicowania ceny, a mimo to, tyle samo kosztuje zamiana opon w 105-tce co w nowym volvo> >Sugerowałes i inni także, że gdyby oponiarz zażądał więcej od właściciela luksusowwgo auta niż od znajomego biedaka za wymianę opon, ten mógłby powiadomić waszą policję, żeby go za to surowo ukarała.> ŁŻEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEESZ> Po raz kolejny wymyślasz innym poglądy> To jest twoja "intelektualna uczciwość" na poziomie p.ch> Nigdy i nikt nie pisał ci tutaj, że zawiadomi policję, jeśli sprzedawca towaru czy usługi zastosuje rabat wobec innego klienta Po prostu po chamsku łżesz> Jesteś pozbawiony podstawowej inteligencji i honoru> Tfuuuu dziadostwoNie mów tak. W wielu sferach waszego życia społecznego, wasz tajnie wybrany rząd określa ceny towarów i usług a także wynagrodzenia za pracę. Jestem pewien, że oponiarz daje rabat znajomemu biedakowi, o którym wie, że ciężko tyra ku chwale Panów właścicieli, ma na utrzymaniu dzieci i pomieszkuje w cudzym za wysokie komorne. Nie wmówisz mi, że oponiarz udziela rabatów jedynie właścicielom najdroższych lexusów. |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Manifest | Przykład oponiarza - uciekłeś, Nigdy i nikt nie pisał ci tutaj, że zawiadomi policję, jeśli sprzedawca towaru czy usługi zastosuje rabat wobec innego klienta Po prostu po chamsku łżesz Jesteś pozbawiony podstawowej inteligencji i honoru Wymyślasz innym poglądy "uczciwy po hamelikańsku" > Nie wmówisz mi, że oponiarz udziela rabatów jedynie właścicielom najdroższych lexusów.Znów wymyśliłeś innym poglądy Tfuuuu dziadostwo Brak elementarnej uczciwości w każdym calu
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > Przykład oponiarza - uciekłeś,> Nigdy i nikt nie pisał ci tutaj, że zawiadomi policję, jeśli sprzedawca towaru czy usługi zastosuje rabat wobec innego klienta Po prostu po chamsku łżeszChcesz w ten sposób potwierdzić, że oponiarz udziela rabatów biedocie? I że zbudowałby własny program rabatowy na podstawie wiedzy o stanie majątkowym swoich klientów, przez co za wszelką cenę chcecie przed nim swój stan majątkowy utajnic? Żeby nie potraktował odróżnić biedoty od bogaczy i żeby bogaty nie stracił na braku rabatu, który zyska przez to biedny? |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Manifest | Przykład oponiarza - uciekłeś, Nigdy i nikt nie pisał ci tutaj, że zawiadomi policję, jeśli sprzedawca towaru czy usługi zastosuje rabat wobec innego klienta Po prostu po chamsku łżesz Przeproś, to odpowiem na twoje pytanie
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Manifest | > >Przykład krów> Każdy kto rządzi środkami przetrwania, od których jestem egzystencjalne zalezny, ma nade mną władzę.> Taką władzę nade mną ma zarówno właściciel mieszkania, w którym pomieszkuję jak i właściciel krów, od mleka których jestem egzystencjalnie zależny.Widać jak bardzo jesteś zbędny na tym świecie, skoro twoja praca nie czyni nikogo od niej zależnym (i skończ już z tym "pomieszkiwaniem" w luksusach z gwarancją nieusuwalności i gwarancją niepodnoszenia czynszu. z twoim dochodem każdy polski robotnik zbudowałby dom)
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|