 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 18-02-2020 00:26 | Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Manifest 0 na 4 | Wszystkim dobrze znany farmer uświadomił mi jałowość moich sporów o kapitalizm z kilkoma innymi użytkownikami tego forum.
Postanowiłem zrobić coś innego, coś nowego, mam nadzieję, mniej jałowego, coś produktywnego. Postanowiłem napisać manifest, przetłumaczyć go na 2 inne języki, niemiecki, angielski i rozesłać do wszystkich partii i organizacji zajmującymi się prawami człowieka, jakich kontakty znajdę w sieci.
Wiecie i ja wiem, że do takich organizacji podobnych manifestów przychodzi 100 dziennie i zazwyczaj są ignorowane. Potrzebuję napisać coś, czego nie można łatwo zignorować. Muszę napisać zwięźle, esencjonalnie i trafnie. Jedna strona czystego sensu.
Jestem uzależniony od dyskusji na forum i od krytyki innych ludzi rodzącej u mnie nowe myśli, spróbuję zatem połączyć pisanie z dyskusją.
Będę tu pisał i publikował manifest po kawałku, poddam fragmenty krytyce i może dzięki niej zmienię je na lepsze, żeby ostatecznie zbudować potrzebny mi dokument.
Nie ma co się rozgadywać bo już północ, więc zaczynam.
Manifest
1. Społeczeństwo jako związek wspólnego dobra zapewni każdej jednostce dobrobyt, osiągając go poprzez łączne i złożone działania wszystkich swoich członków. 2. Zasady społeczne wynikające z indywidualnego i zbiorowego pędu do życia służyć będą wspólnemu dobru. 3. Źródłem społeczeństwa jest hierarchia jednostek, społeczny stosunek nadrzędności i podporządkowania, zdrowie i rozwój społeczeństwu zapewni niezbyt słaba i niezbyt silna hierarchia umiarkowana.
cdn. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 Dalej..| salek (4701 punktów) | Odp: Manifest | > ŁŻEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEESZ> Po raz kolejny wymyślasz innym poglądyNatomiast Ty po raz kolejny dajesz się ponieść emocjom i przygadujesz jełopowi, spodziewając się innej reakcji na te same argumenta. |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > Przykład oponiarza - uciekłeś,> Nigdy i nikt nie pisał ci tutaj, że zawiadomi policję, jeśli sprzedawca towaru czy usługi zastosuje rabat wobec innego klienta Po prostu po chamsku łżesz> Przeproś, to odpowiem na twoje pytaniePrzyznaje, że nie kojarzę takiej sugestii że strony innych. To było nieuczciwe nadużycie z mojej strony. Przepraszam, postaram się w przyszłości nie fałszować rzeczywiści i nie naciąć jej do własnych wyobrażeń i celów. |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > >ŁŻEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEESZ> >Po raz kolejny wymyślasz innym poglądy> Natomiast Ty po raz kolejny dajesz się ponieść emocjom i przygadujesz jełopowi, spodziewając się innej reakcji na te same argumenta.> To tak jakbyś oczekiwał innego wyniku działania 2+2. Logiki są różne ale każdy posługuje się tylko jedną. Nie uwierzę, że świat, w którym jest mi źle, jest dobry. Albo budujemy jakiś kompromisowy świat, w którym nam obu będzie względnie dobrze albo mamy konflikt, budujemy mury graniczne i prowadzimy zimną wojnę. Ty akurat w zimnej wojnie jestes niezły, bo milczysz i wyłącznie negatywnie oceniasz. |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Manifest | Skoro przeprosiłeś, to zobowiązany jestem odpowiedzieć > >Przykład oponiarza - uciekłeś,> Chcesz w ten sposób potwierdzić, że oponiarz udziela rabatów biedocie?To, co chcę powiedzieć, to już wielekroć pisałem, ale ty jakoś masz problem ze zrozumieniem prostego kumunikatu Oponiarz ZNA majątkowy status swoich klientów. Wie. kto przyjeżdża starym autem wartym 500 złotych, a kto luksusowym wartym 1 000 000. I ma możliwość różnicowania ceny w zależności od tego na co stać klienta. Może np określić, a nawet wprost napisać: Cytat:Wymiana opon 1 000 złotych, dla aut o wartości poniżej 2000 złotych promocja - cena 50 zł Wolno mu. A jednak tego nie robi, bo "wiedza" o majątkowym statusie innych osób nie ma żadnego znaczenia dla podejmowania decyzji.* Czego jeszcze nie rozumiesz? Ty w żaden sposób, żadną teorią, żadnym przykładem nie poradzisz uzasadnić swojego poglądu, że wiedza ile krów ma mój teść pozwoli ci na podjęcie innej decyzji Jest dwóch gospodarzy. Biedny ma 20 krów i chce ci sprzedać mleko po 2 zł/litr, bogaty ma 1000 krów i sprzedaje po 1,50. Sam przyznałeś, że kupiłbyś tańsze, więc po raz kolejny UDOWODNIŁEM, że jawność majątków nie ma znaczenia dla decyzji To jedynie twoja zawiść. Q.E.D. *wyjątek stanowią złodzieje i oszuści
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| salek (4701 punktów) | Odp: Manifest | > Nie uwierzę, że świat, w którym jest mi źle, jest dobry.Świat nie jest zły ani dobry. Jest taki, jaki sobie pościelesz. > Ty akurat w zimnej wojnie jestes niezły, bo milczysz i wyłącznie negatywnie oceniasz.Był czas na rozmowy. Wykazałeś niezbicie, że z tobą nie ma ani z kim, ani o czym, ani jak rozmawiać. Zmądrzyj, chłopie, to się i do rozmów wróci, a skończą się nieakceptowalne wygłupy, to skończą się i negatywne oceny wypowiedzi. |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > >Nie uwierzę, że świat, w którym jest mi źle, jest dobry.> Świat nie jest zły ani dobry. Jest taki, jaki sobie pościelesz.Właśnie sobie ściele. Dopiero jestem na etapie przecieradla i jak nie posciele tak tak jest krzywo, jakby mi ktoś na złość wszystko burzył. > >Ty akurat w zimnej wojnie jestes niezły, bo milczysz i wyłącznie negatywnie oceniasz.> Był czas na rozmowy. Wykazałeś niezbicie, że z tobą nie ma ani z kim, ani o czym, ani jak rozmawiać.No to nie mówmy, sprawy się wyjaśnia same. To dosc powszechna strategia powstrzymywania zmiany, porzez ignorowanie, przemilczanie, udawanie, że sprawy nie ma ale wszystko do czasu. > Zmądrzyj, chłopie, to się i do rozmów wróci, a skończą się nieakceptowalne wygłupy, to skończą się i negatywne oceny wypowiedzi.Czyli mam przyjąć twoje pojęcia i wierzenia za swoje? Czego oczekujesz? Że przejeżdżając obok centrum logistycznego Amazonu, będę myślał - wow ale się rozwinęliśmy? Przypomnę. Ja i Ty z organizacją Amazonu nie mamy nic wspólnego. To z całą pewnością nie jest mój i twój rozwój. |
#547 -1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > Oponiarz ZNA majątkowy status swoich klientów. Wie. kto przyjeżdża starym autem wartym 500 złotych, a kto luksusowym wartym 1 000 000. I ma możliwość różnicowania ceny w zależności od tego na co stać klienta.> Wolno mu. A jednak tego nie robi, bo "wiedza" o majątkowym statusie innych osób nie ma żadnego znaczenia dla podejmowania decyzji.*> Czego jeszcze nie rozumiesz?Zwyczajnie kłamiesz. Nie jestem tylko pewien czy jesteś świadom swoich klamstw, bo być może twój umysł znajduje się w stanie projekcji, wyobrażeń o świecie dopasowanych do twoich potrzeb i celów. ----------- Najlepszym dowodem na to, że kłamiesz jest fakt, iż nie chcesz ujawnić mienia i walczysz o zachowanie jego tajemnicy. Gdyby inni w żaden sposób nie reagowali na cudzy stan posiadania, tajemnica mienia byłby Ci obojętna. A jednak reagują i to dość intensywnie. Dlatego nie chcesz, żeby inni wiedzieli co posiadasz. |
#548 -1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > "wiedza" o majątkowym statusie innych osób nie ma żadnego znaczenia dla podejmowania decyzji.Może zapytam publicznie. Kto jeszcze oprócz Szarleya potwierdzi, że ten wniosek jest prawdziwy? A może ktoś będzie miał na tyle honoru i szacunku dla intelektu, żeby ten wniosek odrzucić? Czy nikt się nie odważy, bo to uderzy w panujący nam kapitalizm oparty na utajnionej własności? > To jedynie twoja zawiść.Zawiść jak każda inna emocja kształtuje ludzkie wybory. Zatem świadomy cudzej zawiści musisz być świadomy też własnych kłamstw. Kłamiesz świadomie, cynicznie, bezwzględnie i perfidnie? Żeby ostatecznie dla Ciebie było więcej a dla innych mniej? > wyjątek stanowią złodzieje i oszuściA ja sobie wyobrażam, że kapitalista bazując na podlym i godnym oplucia prawie utajnionej i nieopodatkowanej własności, potrafi najemnych roboli bez mienia okrasc z ich sokow życiowych. Czy to mylne wyobrażenie? Jesli tak, czy ktoś to jeszcze potwierdzi prócz Ciebie? Czy wszyscy będą wymownie milczeć, żeby nie taplac sie w twoich publicznych kłamstwach, w nadziei jednak, że Ty wykonasz za nich brudną robotę? |
#549 1 na 1 | sztejkat (4743 punktów) | Odp: Manifest | Za publikację danych osobowych: imienia i nazwiska w połączeniu z numerem konta bankowego oraz przelanymi kwotami. Nie wiem, czy te bliskie ci niewątpliwie osoby (sądząc po nazwisku) sobie tego życzą.
Tomasz Sztejka |
#550 1 na 1 | sztejkat (4743 punktów) | Odp: Manifest | > >"wiedza" o majątkowym statusie innych osób nie ma żadnego znaczenia dla podejmowania decyzji(...) ten wniosek odrzucić?Dla mnie ma. Być może nie do końca takie, o jakim myślisz, ale ma. Wszystko zależy od charakteru prowadzonej działalności i osobistego charakteru tego, kto ją prowadzi. Ja jestem tylko klientem i ewentualnie komuś za coś płacę lub coś od kogoś kupuję. Chętniej zapłacę za dobrą usługę nieco więcej komuś biedniejszemu niż dużej dobrze prosperującej firmie, bo mam wrażenie, że taka forma pochwały wpłynie pozytywnie na jakość jego pracy. Dlatego, że dla kogoś małego jestem ważnym klientem. Ale już zakupy przedmiotów trwałych wolę robić odwrotnie, tym razem kierując się zasadą, że bogatszy nie będzie robił problemów z ewentualnym zwrotem czy gwarancją, bo dla niego to nie jest gra warta świeczki i nie będzie się migał, bo go po prostu stać na taką stratę. Z kolei, z tego co wiem, to w kontaktach biznesowych powszechnie stosowana jest bariera "majątku spółki" czy "obrotów w okresie...." stosownych jako swoista rekomendacja i gwarancja, że kontrahent będzie w stanie udźwignąć zadanie wynikające z zawartej umowy. No, ale firmy to zazwyczaj nie są "osoby" w sensie "osoby fizycznej". Nawiasem mówiąc wszelka jawność "majątku osobistego" zaczyna się rozmywać, gdy w grę wchodzi dokładniejsze rozważenie owego "osobistego". Czy to, że mam kilka akcji firmy X która ma kilka akcji firmy Y sprawia, że firma Y także jest częścią mojego osobistego majątku? To wszystko jednak na marginesie, nie fatyguj się proszę z odpowiedzią. Wasza dyskusja, niestety, zmieniła się w bagno i już dawno przestała być interesująca, a teraz nawet i zabawna. Wróciłem po kilku latach na to forum w nadziei, że zmieniło się na lepsze. Niestety, jak widzę, nie bardzo. Jak w oczach czytelników wasze obrzucanie się błotem zestawia się z "racjonalistą"? "Racjonaliści?... pchi... kolejna banda bluzgających oszołomów". Ot tyle z tego będzie zysku. Myślę, że czasem warto po prostu zamilknąć.
Tomasz Sztejka |
#551 -1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > kolejna banda bluzgających oszołomów"Skoro już zarzucasz to może zacytuj te moje bluzgi. Do używania "dziadostwa" poczuwam się ale to mój sposób na określanie panującej kultury stosunków społecznych, kapitalizmu opartego na utajnionej i nieopodatkowanej własności jako archaicznego i prymitywnego. Sądzę, że taki bluzg jest do zniesienia. Zatem próbujesz mnie włożyć do wspólnego wora z Szarleyem i powiedzieć, że jesteśmy siebie warci? Tak chyba najłatwiej jeśli się z kims nie zgadzasz. Szarley przyjął kilka strategi zwalczania moich poglądów. Robienie bagna z każdej rozmowy to tylko jedna z wielu. Widać skuteczna. Skoro inni wymownie milczą, udając "ale o czym mowa" to rozmawiam z Szarleyem i taplam się w tym bagnie w nadziei na lepsze jutro. |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > >>"wiedza" o majątkowym statusie innych osób nie ma żadnego znaczenia dla podejmowania decyzji(...) ten wniosek odrzucić?> Dla mnie ma. Być może nie do końca takie, o jakim myślisz, ale ma.Dla wszytkich ma i stąd tajemnica mienia. To oczywiste. Takie oczywistości potrzeba potwierdzać tylko modelach społecznych zbudowanych od podstaw na kłamstwie. |
#553 -1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > Za publikację danych osobowych: imienia i nazwiska w połączeniu z numerem konta bankowego oraz przelanymi kwotami. Nie wiem, czy te bliskie ci niewątpliwie osoby (sądząc po nazwisku) sobie tego życzą.> Tomasz SztejkaLiczysz, że są ludźmi waszej kultury tajemnic? Że zaczną wstydzić się albo co gorsza odczuwać strach, że naruszają wasze normy społeczne? Wyciag bankowy jest mój i robię z nim co chcę. Nikt mi nie będzie mówił co mam robić że swoim. Waszą ochronę tajemnic po prostu mam gdzieś. To podłe prawo, wymysl samego Lucyfera, który je wprowadzil w ludzkie życie poprzez demony w ludzkiej postaci. |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|