 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 18-02-2020 00:26 | Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Manifest 0 na 4 | Wszystkim dobrze znany farmer uświadomił mi jałowość moich sporów o kapitalizm z kilkoma innymi użytkownikami tego forum.
Postanowiłem zrobić coś innego, coś nowego, mam nadzieję, mniej jałowego, coś produktywnego. Postanowiłem napisać manifest, przetłumaczyć go na 2 inne języki, niemiecki, angielski i rozesłać do wszystkich partii i organizacji zajmującymi się prawami człowieka, jakich kontakty znajdę w sieci.
Wiecie i ja wiem, że do takich organizacji podobnych manifestów przychodzi 100 dziennie i zazwyczaj są ignorowane. Potrzebuję napisać coś, czego nie można łatwo zignorować. Muszę napisać zwięźle, esencjonalnie i trafnie. Jedna strona czystego sensu.
Jestem uzależniony od dyskusji na forum i od krytyki innych ludzi rodzącej u mnie nowe myśli, spróbuję zatem połączyć pisanie z dyskusją.
Będę tu pisał i publikował manifest po kawałku, poddam fragmenty krytyce i może dzięki niej zmienię je na lepsze, żeby ostatecznie zbudować potrzebny mi dokument.
Nie ma co się rozgadywać bo już północ, więc zaczynam.
Manifest
1. Społeczeństwo jako związek wspólnego dobra zapewni każdej jednostce dobrobyt, osiągając go poprzez łączne i złożone działania wszystkich swoich członków. 2. Zasady społeczne wynikające z indywidualnego i zbiorowego pędu do życia służyć będą wspólnemu dobru. 3. Źródłem społeczeństwa jest hierarchia jednostek, społeczny stosunek nadrzędności i podporządkowania, zdrowie i rozwój społeczeństwu zapewni niezbyt słaba i niezbyt silna hierarchia umiarkowana.
cdn. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 Dalej..| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Manifest |
> Ludzie od zarania dziejów są od siebie zależni. Nie da się przed tym uciec. I nie należy.Nie wziąłeś pod uwagę ludzi mających - w odróżnieniu od łańcuchowych burków - potrzebę wolności. 
Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz. |
#62 2 na 2 | -jad- (18783 punktów) | Odp: Manifest |
> Ja, gdy nie radzę sobie z jakimś działaniem, staram się stworzyć narzędzia do jego opanowania, gdybym np. nie radził sobie z płynnym upuszczaniem czy zwijaniem liny na żaglowce to pomyślałbym o zbudowaniu jakiejś amortyzacji.> Jeżeli czego nie osiągam pewną metodą to szukam innej metody a nie zostaję uparty przy pierwszej tylko dla tego, że ktoś inny ją opanował.A mnie życie nauczyło, że jeśli ktoś doświadczony tłumaczy i pokazuje, jak coś się robi, to należy się do tego stosować. Przynajmniej przez jakiś czas. Instynktowne przeczucia, że po swojemu można to zrobić łatwiej i lepiej jakoś zawsze sprawiały, że było trudniej i gorzej. Oczywiście, można po swojemu- gdy już się coś potrafi. > Staram się nie robić tego czego nie potrafię i nie lubię, to bez sensu skoro inni to potrafią i lubią.Dlatego ja żeglować nawet nie próbowałem. Nie kręci mnie to. A tradycja i fundamentalne zasady rządzące tym światem, to dwie osobne sprawy. |
#63 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | Odp: Manifest | > >I jeśli dobrze cię rozumiem, jesteś w dupie.> Zależy jak na to spojrzeć.> Dla wielu moja sytuacja byłaby rajem dla mnie jest piekłem.No jasne. Dostatnie życie w luksusowym mieszkaniu z gwarancją niepodnoszenia czynszu i nieusuwalności,kilkanaście tysięcy złotych miesięcznego dochodu, opieka lekarska finansowana z podatków, w perspektywie suta emerytura... Istne piekło. Wymyślisz coś jeszcze? Napisałeś, że nie możesz budować domu, bo jak twierdzisz musiałby być daleko od miejsca pracy i dlatego MUSISZ mieszkać na HerthaStr w Berline. Innym razem napisałeś że dojeżdżasz z HerthaStr do pracy dwie godziny. W którym miejscu kłamałeś? > Nie potrafię żyć i być zależnym od innych ludzi, zwłaszcza takich, których wcale nie uznaje za dobrych czy moich.Zdefiniuj zależność od innych ludzi, bo znów tak jak z tą "przymusową egzekucją własności przez państwo" piszesz hamerbełkotem, który jest po prostu NIEZROZUMIAŁY Niewolę już zdefiniowałeś: kiedy Meister w fabryce kazał ci umyć po sobie maszynę, to była niewola Pisz po polsku - to wymóg regulaminu tego forum
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > Niewolę już zdefiniowałeś: kiedy Meister w fabryce kazał ci umyć po sobie maszynę, to była niewola> Pisz po polsku - to wymóg regulaminu tego forumNie, niewolę zdefiniowałem jako całkowitą zależność od cudzego ale Tobie się znowu zapomniało. Wciąż Ci się zapomina. |
#65 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Manifest | > Nie, niewolę zdefiniowałem jako całkowitą zależność od cudzego ale Tobie się znowu zapomniało.Czyli nigdy nie byłeś niewolnikiem Niemniej nadal czekam na to co to jest państwowa przymusowa egzekucja mienia
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > >Nie, niewolę zdefiniowałem jako całkowitą zależność od cudzego ale Tobie się znowu zapomniało.> Czyli nigdy nie byłeś niewolnikiem> Niemniej nadal czekam na to co to jest państwowa przymusowa egzekucja mienia> Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzebyNie tylko byłem ale nadal jestem. Nie wiesz co to państwowa, przymusowa egzekucja własności? A wiesz, żeby zadzwonić na waszą policję kiedy obcy przekracza granice twojego? |
#67 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | Odp: Manifest | > >>Nie, niewolę zdefiniowałem jako całkowitą zależność od cudzego ale Tobie się znowu zapomniało.> >Czyli nigdy nie byłeś niewolnikiem> Nie tylko byłem ale nadal jestem.Doprawdy? Czyli ma rację pisząc że czujesz się niewolnikiem kiedy Meister każe ci umyć po sobie maszynę. Gdzie się pomyliłem? Pisz po polsku. > >Niemniej nadal czekam na to co to jest państwowa przymusowa egzekucja mienia> Nie wiesz co to państwowa, przymusowa egzekucja własności?> A wiesz, żeby zadzwonić na waszą policję kiedy obcy przekracza granice twojego? co to jest państwowa przymusowa egzekucja mienia????? Pisz po polsku ! Czy to jest konfiskata mojego mienia przez państwo czy ochrona mojej sypialni przed najściem przez intruza. Pisz po polsku !
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | Napisałem o egzekucji mienia? Chodzi mi o egzekujce własności. Nie jest niewolą czyszczenie maszyny na polecenie innej osoby jeżeli jej polecenie nie jest obciazone groźba usunięcia Cię z cudzego domu na ulicę jeżeli tego polecenia nie wykonasz. A tak mnie naszło przy okazji, czy można zostać na ulicy czy z ulicy ludzie są usuwani? Kiedys można było spać na publicznej ulicy ale czy dalej wolno? Czy wolno spać w lesie albo na polu czy nie wolno bo teraz wszystko stanowi czyjaś własność? |
#69 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | Odp: Manifest | > Napisałem o egzekucji mienia?> Chodzi mi o egzekujce własności.Chodzi ci o dojenie krowy które to egzekwujesz lub wypad ze strefy. W moim modelu każdy użytkownik księgi kapitału może stworzyć nowe świadectwo własności bez żadnych ograniczen, określające nowe cialo lub nowa czynność, nie określone jeszcze przez żadne inne świadectwo własności. Z chwilą jego ogłoszenia i poddania wycenie przez innych staje się właścicielem nowej czynności.
Okej. Dojenie krowy przez człowieka . Jakieś qrwa pytania? Czy urząd się nie zgadza? prawo jazy......na samochód Zlecę wydojenie krowy i zawiezienie do mleczarni.....dziś to się qrwa nazywa własna działalność. masz mieć papiery pozwolenia i kwity wymagane przez system takie jak prawo jazdy też. I to system bedzie cię kontrolował na drodze nie właściciel krowy. Właściel...wróć koleś ma krowę, prawo do dojenia ma pracownik i do dojenia krowy. Tak winien posiadać dwa zezwolenia. Elegancko. przymusowa egzekucja własności z chwilą podjęcia dojenia. > Nie jest niewolą czyszczenie maszyny na polecenie innej osoby jeżeli jej polecenie nie jest obciazone groźba usunięcia Cię z cudzego domu na ulicę jeżeli tego polecenia nie wykonasz.I cyk nowa własność. Wynajmowanie cudzego domu. I już przymusowa egzekucja własności. > A tak mnie naszło przy okazji, czy można zostać na ulicy czy z ulicy ludzie są usuwani?> Kiedys można było spać na publicznej ulicy ale czy dalej wolno?> Czy wolno spać w lesie albo na polu czy nie wolno bo teraz wszystko stanowi czyjaś własność? Własność to na tym się śpi u ciebie? Qrwa leśniczy czasem ściga za palenie ognisk na mieniu państwowym
|
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > Własność to na tym się śpi u ciebie? Qrwa leśniczy czasem ściga za palenie ognisk na mieniu państwowym >Własność to stosunek nadrzędności i podporządkowania pomiędzy osobnikami. Chciałbyś, żeby w twoim lesie spał jakiś włóczęga? Wolno mu zignorować wolę właściciela? A jeśli wykopie ziemiankę, zacznie zbierać chrust do paleniska i polować na zwierzęta? |
#71 -1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | 1. Społeczeństwo jako związek wspólnego dobra zapewni każdej jednostce dobrobyt, osiągając go poprzez łączne i złożone działania wszystkich swoich członków.
2. Zasady społeczne wynikające z indywidualnego i zbiorowego pędu do życia służyć będą wspólnemu dobru.
3. Źródłem społeczeństwa jest hierarchia jednostek, społeczny stosunek nadrzędności i podporządkowania, zdrowie i rozwój społeczeństwu zapewni niezbyt słaba i niezbyt silna hierarchia umiarkowana.
4. Wyznacznikiem hierarchii jednostek społecznych będzie prawo publicznie jawnej własności ciał i czynności.
5. Wszelka własność zostanie spisana w jawnej księdze kapitału, której zapis zostanie rozproszony pozostając pod wyłączną kontrolą większości kapitału a każde świadectwo własności zostanie kryptograficznie zabezpieczone.
6. Własność zostanie ograniczona podatkiem określonym w jawnym i bezpośrednim wyborze demokratycznym.
7. Nie będzie innych podatków ponad podatkiem od własności.
8. Podatek od własności w zasadniczej części będzie bezpośrednim dochodem pracowników najemnych, świadczeniem uzupełniającym ich wynagrodzenie za pracę.
9. Kreacja pieniądza będzie dwustopniowa, pierwotna związana z liczebnością użytkowników pieniądza i wtórna pod postacią ujemnego debetu dłużnego związanego z wartością mienia.
10. Kosztem ujemnego debetu dłużnego dla każdego będzie jego podatek.
11. Nie będzie innych zobowiązań ponad określone przez rozkład pieniądza.
12. Rozkład własności i pieniądza będzie publicznie jawny.
13. Wszystkie świadectwa własności będą podlegały wycenie przez każdego użytkownika księgi kapitału do wysokości posiadanych przez niego środków pieniężnych. Każda aktywna wycena będzie aktywną ofertą zakupu świadectwa, którą właściciel będzie mógł w każdym momencie przyjąć.
14. Średnia ważona wszystkich wycen określi wartość świadectwa własności.
15. Wartość świadectwa będzie stanowić podstawę opodatkowania własności.
16. Wartość świadectwa będzie stanowić podstawę przyznania debetu dłużnego.
17. Powstanie limit oszczędności pieniężnych ograniczający zdolność oszczędzania każdego użytkownika księgi kapitału bez mienia do maksymalnej wysokości dwóch przeciętnych, miesięcznych wynagrodzeń za pracę.
18. Wartość świadectwa własności będzie stanowić podstawę rozszerzenia limitu oszczędności.
19. Każde świadectwo własności będzie przynależeć tylko do jednego użytkownika księgi kapitału. 20. Użytkownikiem księgi będzie mógł zostać każdy, kto zyska akceptację większości kapitału.
21. Większość kapitału będzie wyrażana poprzez przynależność jednostek pieniężnych.
22. Jednostki pieniężne kreacji pierwotnej związane z akceptacją nowego użytkownika księgi zostaną przypisane właścicielom, którzy wyrażą akceptację.
23. Uprawnienia użytkownika księgi osobie naruszającej cudzą własność większość kapitału będzie mogła odebrać.
24. Algorytm księgi kapitału będzie publicznie jawny.
25. Kod programowy księgi kapitału będzie otwarty. |
#72 2 na 2 | -jad- (18783 punktów) | Odp: Manifest |
> Nie wziąłeś pod uwagę ludzi mających - w odróżnieniu od łańcuchowych burków - potrzebę wolności.  Nie. Nawet nie przyszli mi do głowy z dwóch powodów. 1- Wolność to w istocie mrzonka. Wolnym można być tylko częściowo. Mowa o łańcuchowych burkach to demagogia. 2- Niewiele ma piernik do wiatraka  |
#73 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | Odp: Manifest | > > Własność to na tym się śpi u ciebie? Qrwa leśniczy czasem ściga za palenie ognisk na mieniu państwowym >>> Własność to stosunek nadrzędności i podporządkowania pomiędzy osobnikami.> Chciałbyś, żeby w twoim lesie spał jakiś włóczęga?> Wolno mu zignorować wolę właściciela?> A jeśli wykopie ziemiankę, zacznie zbierać chrust do paleniska i polować na zwierzęta?tak właściciel ma las ale nie ma świadectw własności wiec ma tyle samo do powiedzenia co włóczęga nie może rozpalić ogniska wykopać ziemianki zebrać chrustu i polować na zwierzęta jest zależny od właściciela świadectwa własności lasu na rozpalanie polowanie etc choć jest właścicielem lasu Włóczęga wykupi sobie swiadectwo do tego lasu i zrobi na co ma kwit a właściciel lasu nie może nic bo nie ma kwitu...ot takie twoje zależności zgodnie z tym: > Przy czym własność hodowli krowy nie zapewnia prawa własności ciała krowy i własność >programu nie zapewnia własności komputera. Właściciele derywatów bo tak to mniej więcej wygląda mają najwięcej praw w twoim systemie. Super system dla obracających niczym. Twój system sie wysypał zanim powstał a krowy go dobiły to mówię ja farmer hehhehehe |
#74 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Manifest | > Napisałem o egzekucji mienia?> Chodzi mi o egzekujce własności. PISZ PO POLSKU CO TO JEST EGZEKUCJA WŁASNOŚCI?!!?!??!?!?!?!?!?!?!??! Czym się różni mienie od własności? Jak dyskutować z kimś komu się ulewa bełkot? Co to znaczy po polsku? Konfiskata własności czy jej ochrona. Znów chyba sam nie rozumiesz swoich słów skoro ne poradzisz prosto ich zdefiniować i przełożyć na polski Czy to jest konfiskata mojego mienia przez państwo czy ochrona mojej sypialni przed najściem przez intruza. > Nie jest niewolą czyszczenie maszyny na polecenie innej osoby jeżeli jej polecenie nie jest obciazone groźba usunięcia Cię z cudzego domu na ulicę jeżeli tego polecenia nie wykonasz.Więc jesteś niewolnikiem tylko w swojej konfabulacji > A tak mnie naszło przy okazji, czy można zostać na ulicy czy z ulicy ludzie są usuwani?W Berlinie rodzice z trójką dzieci nie mogą być eksmitowani na ulicę. To twoja manipulacja. > Czy wolno spać w lesie albo na polu czy nie wolno bo teraz wszystko stanowi czyjaś własność?Na szczęście jeszcze nie ma krystkonizmu, więc nie wszystko stanowi czyjąś własność Znów udowodniłeś, że nie wiesz kim jestes
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Manifest |
> 1- Wolność to w istocie mrzonka. Wolnym można być tylko częściowo.Jeśli wolność to mrzonka, co znaczy 'być wolnym' (nawet i częściowo)? > 2- Niewiele ma piernik do wiatrakaWg definicji określenia zależni wiele.
Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|