 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 18-02-2020 00:26 | Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Manifest 0 na 4 | Wszystkim dobrze znany farmer uświadomił mi jałowość moich sporów o kapitalizm z kilkoma innymi użytkownikami tego forum.
Postanowiłem zrobić coś innego, coś nowego, mam nadzieję, mniej jałowego, coś produktywnego. Postanowiłem napisać manifest, przetłumaczyć go na 2 inne języki, niemiecki, angielski i rozesłać do wszystkich partii i organizacji zajmującymi się prawami człowieka, jakich kontakty znajdę w sieci.
Wiecie i ja wiem, że do takich organizacji podobnych manifestów przychodzi 100 dziennie i zazwyczaj są ignorowane. Potrzebuję napisać coś, czego nie można łatwo zignorować. Muszę napisać zwięźle, esencjonalnie i trafnie. Jedna strona czystego sensu.
Jestem uzależniony od dyskusji na forum i od krytyki innych ludzi rodzącej u mnie nowe myśli, spróbuję zatem połączyć pisanie z dyskusją.
Będę tu pisał i publikował manifest po kawałku, poddam fragmenty krytyce i może dzięki niej zmienię je na lepsze, żeby ostatecznie zbudować potrzebny mi dokument.
Nie ma co się rozgadywać bo już północ, więc zaczynam.
Manifest
1. Społeczeństwo jako związek wspólnego dobra zapewni każdej jednostce dobrobyt, osiągając go poprzez łączne i złożone działania wszystkich swoich członków. 2. Zasady społeczne wynikające z indywidualnego i zbiorowego pędu do życia służyć będą wspólnemu dobru. 3. Źródłem społeczeństwa jest hierarchia jednostek, społeczny stosunek nadrzędności i podporządkowania, zdrowie i rozwój społeczeństwu zapewni niezbyt słaba i niezbyt silna hierarchia umiarkowana.
cdn. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 Dalej..#91 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | Odp: Manifest | > >PISZ PO POLSKU TĘPY SADYSTO!> >Co to jest niezgodna jednostka?> >To po prostu złodziej.> Pojęcie złodzieja jest tak silnie zakorzenione w waszych pierwotnych/prymitywnych instynktwch, że przestajecie dostrzegać jednostkę łamiącą zasady a włącza Wam się "łapać złodzieja!".> Opisywać złożony świat odwołujac się do prymitywnych emocji? Bez sensu.www.racjon(*).php/z,0/d,21/s,802812#w804192> Jesli użyjesz przemocy lub kogokolwiek do niej uprawnisz na drodze do egzekucji >własności utajnionej i nieopodatkowanej to będziesz bandyta.Parafrazując Pojęcie bandydta jest tak silnie zakorzenione w twoich pierwotnych/prymitywnych instynktwch, że przestajesz dostrzegać jednostkę łamiącą zasady a włącza ci się " będziesz bandytą!".bez sensu. Idę na browara. Szkoda mi życia na te lingwistyczne zabawy. Napisz ten manifest i przetłumacz go jeszcze na Polski z przykładami. Bo ja nic nie rozumiem co ty piszesz. Szkoda mi już czasu na domysły. |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Manifest |
> w raju wolni umierali po kilku dniach.Kolejny raz do dupy z takim rajem! > najważniejsza jest przynależność i identyfikacja z wspólnotaAle nie jesteś we wspólnocie z tym, kto Tobą zarządza.
Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz. |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Manifest |
> Bo wolność w takim kontekście, w jakim o niej wspomniałaś, znaczy właśnie nie wiadomo co.Wiadomo: ta wolność to możliwość zarządzania swoim czasem i decyzjami w nie mniejszym stopniu niż ci, którzy nas ograniczają; kolega ogranicza, ale z odczuwalną wzajemnością, a np. szef bez. > Zaraz przychodzi na myśl wolność wielka, romantyczna, wyidealizowana. Taka bez konsekwencji.Bo bez tych konsekwencji, których doznawało się w warunkach niewoli.
Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz. |
#94 1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > Wg ciebie ochrona własności jest zła.Wg mnie zła jest państwowa, przymusowa egzekucja własności UTAJNIONEJ I NIEOPODATKOWANEJ! To określam ZŁEM! |
#95 2 na 2 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > Napisz ten manifest i przetłumacz go jeszcze na Polski z przykładami. Bo ja nic nie rozumiem co ty piszesz. Szkoda mi już czasu na domysły.Wyraźnie sprzeciwiasz się moim postulatom, tak jakbyś je rozumiał. |
#96 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Manifest | > >Wg ciebie ochrona własności jest zła.> Wg mnie zła jest państwowa, przymusowa egzekucja własności UTAJNIONEJ I NIEOPODATKOWANEJ!> To określam ZŁEM!A ty się dziwisz, że nie chcę ci powiedzieć gdzie mieszkam Przecież ty dajesz sobie prawo do zabrania z mojego domu wszyskiego co w nim jest i jeszcze podpalenia go na koniec Oczywiście jeśli wejdę do twojego mieszkania i opróżnię ci lodów z niejawnego i nieopodatkowanego piwa to wezwiesz policję. 
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#97 2 na 2 | okragly (21676 punktów) | Odp: Manifest | > >w raju wolni umierali po kilku dniach.> Kolejny raz do dupy z takim rajem!skąd ta zbitka "do dupy" albo "h.. mu w dupę" raj to forma organizacji 99.99% czasu istnienia h sapiens, to nasza istota, rezygnacja z korzenia z którego wyrósł człowiek jest nierozsądna > >najważniejsza jest przynależność i identyfikacja z wspólnota> Ale nie jesteś we wspólnocie z tym, kto Tobą zarządza.w raju nie było zarządzania, hierarchii, decydowali wspólnotowo, najchętniej słuchali rad najbardziej doświadczonej kobiety po menopauzie, dobrze na tym wychodzili. Nie było wodza, elit Dla podtrzymania tego sztucznego ukladu wepółcześnie potrzebujemy tyle wojska, policji, urzednikow, kamer, sądów, więzien co świadczy, że nie jest to normalny uklad. Żeby ten uklad dzialal Ty musisz byc wolny elektron, gromu, burzy, sily z niego nie będzie
szukanie raju, moim celem |
#98 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | Odp: Manifest | > >Jeśli wolność to mrzonka, co znaczy 'być wolnym> Być wolnym to odczuwać pozytywne emocje.tak bylo w raju > Umysl w stanie negatywnych emocji jest zniewoleniem.wyrzucony z raju umieral, choć zyskiwał nieograniczoną wolność > Bez względu na sposób osiągania tych emocji.nie krytykuj wiec raju, to miejsce pozytywnych emocji > Jeżeli inni wzbudzają u nas permanentnie negatywne emocje wówczas mówimy, że nas zniewalają.w raju nie występowało a więc byli wolni, choc (w naszym rozumieniu) byli zniewoleni.
szukanie raju, moim celem |
| Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Manifest | > w raju nie było zarządzania, hierarchii, decydowali wspólnotowo, najchętniej słuchali rad......ia Raj.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Manifest |
> Być wolnym to odczuwać pozytywne emocje. [...] Jeżeli inni wzbudzają u nas permanentnie negatywne emocje wówczas mówimy, że nas zniewalają.Na moje wyczucie masz rację. 
Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz. |
#101 1 na 1 | -jad- (18783 punktów) | Odp: Manifest |
> Wiadomo: ta wolność to możliwość zarządzania swoim czasem i decyzjami w nie mniejszym stopniu niż ci, którzy nas ograniczają; kolega ogranicza, ale z odczuwalną wzajemnością, a np. szef bez.Ciekawe. Zauważam jednak, że mam wolność wybrania sobie kolegi ale szefa również. Ba, mogę nie wybrać nikogo na kolegę ani nikogo na szefa. Fakt, że mam szefa to mój wolny wybór. Jak to się ma do twojej definicji wolności? |
#102 2 na 2 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > mam wolność wybrania sobie kolegi ale szefa również. Ba, mogę nie wybrać nikogo na kolegę ani nikogo na szefa.Załóżmy, że nic nie masz, nie posiadasz żadnej własności. Czy wówczas możesz nie wybrać nikogo na swojego szefa? I jeśli tak, to ile z takim wyborem w podlym kapitalizmie przezyjesz i co to za życie będzie? |
#103 -1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | 1. Die Gesellschaft als Vereinigung des Gemeinwohls wird das Wohlergehen jeder Person sicherstellen, die durch das kombinierte und komplexe Handeln aller ihrer Mitglieder erreicht.
2. Soziale Prinzipien, die sich aus dem individuellen und kollektiven Triebe nach Leben ergeben, werden dem Gemeinwohl dienen.
3. Die Quelle der Gesellschaft ist eine Hierarchie der Personen, das soziale Verhältnis von Überlegenheit und Unterordnung. Die Gesundheit und die Entwicklung der Gesellschaft werden durch eine nicht zu schwache und nicht zu starke gemäßigte Hierarchie gewährleistet.
4. Die Determinante der Hierarchie der Personen wird das Recht des öffentlichen Eigentums der Körpers und der Tätigkeiten.
5. Alle Eigentume werden in ein öffentliches Kapitalbuch geschrieben, dessen Aufzeichnung verteilt wird und bleibt ausschließlich unter der Kontrolle der Mehrheit des Kapitals. Jedes Eigentumszertifikat wird kryptografisch gesichert.
6. Das Eigentum wird durch die Steuer begrenzt, die in der öffentlichen, direkten und demokratischen Wahl angegeben wird.
7. Es werden keine andere Steuern als Eigentumssteuer erhoben.
8. Die Eigentumssteuer wird hauptsächlich ein direktes Einkommen der Arbeitnehmer, eine Leistung, die ihre Vergütung für die Arbeit ergänzt.
9. Die Geldschöpfung wird in zwei Phasen erfolgt, primär in Bezug auf die Anzahl der Geldnutzer und sekundär in Form eines negativen Debet in Bezug auf den Wert des Eigentums.
10. Die Kosten eines negativen Debets werden für alle ihre Eigentumssteuern.
11. Es werden keine anderen Verpflichtungen bestanden als die in der Geldverteilung festgelegten.
12. Die Verteilung des Eigentums und Geldes wird öffentlich.
13. Alle Eigentumsbescheinigungen werden von jedem Benutzer des Kapitalbuchs bis zu dem von ihm gehaltenen Geldbetrag bewertet. Jede aktive Bewertung der Eigentumsbescheinigung wird ein aktives Kaufangebot des Eigentums, das der Eigentümer jederzeit annehmen kann.
14. Der gewogene Mittelwert aller Bewertungen wird den Wert der Eigentumsbescheinigung bestimmt.
15. Der Wert der Bescheinigung wird die Grundlage für die Besteuerung des Eigentums.
16. Der Wert der Bescheinigung wird die Grundlage für die Vergabe eines negativen Debet.
17. Es wird eine Grenze für die Sparsamkeit, die das Sparlimit jedes Benutzers des Kapitalbuchs ohne Eigentum auf maximal zwei durchschnittliche monatliche Vergütungen begrenzt.
18. Der Wert der Eigentumsbescheinigung wird die Grundlage für die Verlängerung des Sparlimits.
19. Jede Eigentumsbescheinigung wird nur einem Benutzer des Kapitalbuchs gehören. 20. Jeder wird in der Lage ein Benutzer des Kapitalbuches sein, der die Akzeptanz der Mehrheit des Kapitals erlangt.
21. Die Mehrheit des Kapitals wird durch die Zugehörigkeit der Geldeinheiten ausgedrückt.
22. Die Geldeinheiten der ursprünglichen Geldschöpfung, die mit der Annahme der neuen Buchbenutzers verbundenen werden, werden den Eigentümern zugewiesen, die eine Akzeptanz der Annahme ausdrücken.
23. Die Rechte des Benutzers des Kapitalbuches an einer Person, die das Eigentum anderer Personen verletzt, wird die Mehrheit des Kapitals wegnehmen können.
24. Der Kapitalbuchsalgorithmus wird öffentlich.
25. Der Programmcode des Kapitalbuchs wird geöffnet. |
#104 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | Odp: Manifest | > >Napisz ten manifest i przetłumacz go jeszcze na Polski z przykładami. Bo ja nic nie rozumiem co ty piszesz. Szkoda mi już czasu na domysły.> Wyraźnie sprzeciwiasz się moim postulatom, tak jakbyś je rozumiał.Nie nie rozumiem. > Jesli użyjesz przemocy lub kogokolwiek do niej uprawnisz na drodze do egzekucji >własności utajnionej i nieopodatkowanej to będziesz bandyta.Wytłumacz użycie przemocy i jak się uprawnia. Co to znaczy bo ja nie wiem. Jak ktoś uprawnia kogoś przez co staje się bandytą. jestem ciekaw ilu bandytów jest w Polsce.....i na tym forum |
#105 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | Odp: Manifest | > >mam wolność wybrania sobie kolegi ale szefa również. Ba, mogę nie wybrać nikogo na kolegę ani nikogo na szefa.> Załóżmy, że nic nie masz, nie posiadasz żadnej własności.> Czy wówczas możesz nie wybrać nikogo na swojego szefa?> I jeśli tak, to ile z takim wyborem w podlym kapitalizmie przezyjesz i co to za życie będzie?Układanie płytek 100zł/m2 nie potrzeba szefa tylko klientów. Teraz u ciebie. Do układania płytek potrzeba świadectwo własności. Niewolnik w twoim systemie musi wykpić własność gdyby ktoś nie wiedział o co chodzi to krystkon tak tłumaczy wolność www.racjon(*).php/z,0/d,22/s,808979#w809724> Wówczas nie tylko może wyzyskać określoną, nową czynność krowy ale także ma na to >wyłączność, ktokolwiek inny kto zechce wyzyskać podobna czynność krowy będzie musiał >uzyskać zgodę właściciela tej czynności i zapłacić mu nią. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|