Racjonalista - Strona głównaDo treści
Własność jest władzą

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
14-09-2020 22:41Hamerlik Konopka (19903 punktów)Własność jest władzą
0 na 2
Postanowiłem, że Wam nie odpuszczę dopóki w definicji własności nie znajdzie się właściwy zapis jej istoty, tzn.:

Własność jest władzą.

Wasza współczesna definicja własności
pl.wikipedia.org/wiki/Własność
może być tylko dopełnieniem tej istoty i wyjaśnieniem jak ta władza się realizuje.

Twierdzę, że wszyscy jesteście świadomi tej istoty własności.
Twierdzę, że wszyscy świadomie ją ignorujecie.
Czynicie to, bo wasze umysły opanowała ideologia kapitalizmu i wypieracie wszystko co jej zagraża.
Ideologia kapitalizmu jest religią a Wy jesteście jej wyznawcami.
Wasze emocje, wasze myśli, wasze wierzenia, sądy, wasze decyzje są tej religii całkowicie podporządkowane.
Nie potraficie wyjrzeć poza jej przykazania ale ja Was teraz do tego zmuszam.

Żądam od Was uznania władzy człowieka nad człowiekiem za istotę własności i musicie moje żądanie spełnić. Nie pozwolę Wam przed tym uciec w kolejne wyparcia, falsyfikacje rzeczywistości i fantastyczne projekcje.

Mam rację i Wy to wiecie!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej..
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>>A może Ty Arktykę z Antarktyką?
>Jak już - z Atlantydą
O, i ten kawałek jest niczyj.

>Jest w tym pewien niuans: Hamerlik jak większość tego typu rewolucjonistów, do znudzenia zniekształca rzeczywistość na swój sposób. Robi to b. skrajnie.
Skrajne jest to, że jest tu kilku stałych amatorów owych 'nudziarstw', którzy od lat z niezmienną pasją je torpedują.

>Utrzymywanie, że majątek takiego czy innego przedsiębiorcy jest tajny, dla mnie jest śmieszne.
>Na tego typu procedury istnieje w słowniku okreslenie bardziej akuratne: jest po prostu niepubliczne.
'Niepubliczne' to zaledwie 'niedotyczące ogółu', przeciwieństwem tajności jest jawność. Czyli jeśli majątki, o których piszesz, nie są jawne, to są one tajne.

>Ale co tam - przyjemniej przecież snuć teorie spiskowe.
Przez styl jego oponentów jest to masochistyczna przyjemność.


cr

#287
25-09-2020 09:36
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
>'Niepubliczne' to zaledwie 'niedotyczące ogółu', przeciwieństwem
> tajności jest jawność.

Serio? A przeciwieństwie czerni - biel.

> Czyli jeśli majątki, o których piszesz,
> nie są jawne, to są one tajne.

Tajność to postulat twój i twojego podopiecznego. Jak ładnie napisałaś, są zaledwie 'niedotyczące ogółu', czyli.. niepubliczne

>>Ale co tam - przyjemniej przecież snuć teorie spiskowe.
>Przez styl jego oponentów jest to masochistyczna przyjemność.

A kto się tu męczy?

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>>przeciwieństwem tajności jest jawność.
>Serio? A przeciwieństwie czerni - biel.
Dokładnie, czyli tutaj zgoda.

>Tajność to postulat twój...
Ja postuluję tajność? A gdzie?

>są zaledwie 'niedotyczące ogółu'
Jeśli czarne to zaledwie 'niebiałe', to tak.

>>>Ale co tam - przyjemniej przecież snuć teorie spiskowe.
>>Przez styl jego oponentów jest to masochistyczna przyjemność.
>A kto się tu męczy?
Sprawdź sobie czym jest masochizm, przeczytaj komu przypisujesz czerpanie przyjemności i będziesz miał odpowiedź na swoje sklerotyczne dociekanie.

cr

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
>>A kto się tu męczy?
>Sprawdź sobie czym jest masochizm

A po co. Bo nie znam?

> przeczytaj komu przypisujesz czerpanie przyjemności

Hamerlikowi. Napisałaś "styl jego oponentów jest to masochistyczna przyjemność".
Nie bardzo kumam co ma piernik do wiatraka.

> będziesz miał odpowiedź na swoje sklerotyczne dociekanie.

Mam już odpowiedź na serie twoich kul w płot.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#290
25-09-2020 11:13
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
> W jakim innym celu miałbyś prowadzić swoje dywagacje o sznurówkach?

Żeby wykazać liczne sprzeczności, lub nawet bezsens w rozumowaniu twórcy hamerlik-systemu?
Twój system nieustannie wysypuje się na szczegółach, ale to już wiesz.
Teraz pozostało ci wymyślić sposób, by trzymać fason i udawać przed innymi że "nic się niestało".
Już wymyśliłeś? A, przepraszam


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>>> A kto się tu męczy?
>>Sprawdź sobie czym jest masochizm
>A po co. Bo nie znam?
Z pytania wynika, że to całkiem możliwe.

>> przeczytaj komu przypisujesz czerpanie przyjemności
>Hamerlikowi. Napisałaś "styl jego oponentów jest to masochistyczna przyjemność".
>Nie bardzo kumam co ma piernik do wiatraka.
Dla podniesienia sobie kumacji można sprecyzować czym jest piernik, a czym wiatrak i zapytać.

>> będziesz miał odpowiedź na swoje sklerotyczne dociekanie.
>Mam już odpowiedź na serie twoich kul w płot.
A ujawnisz?


cr

#292
25-09-2020 12:08
 Ocena 3 na 3
salek (4701 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>> przeczytaj komu przypisujesz czerpanie przyjemności
>Hamerlikowi. Napisałaś "styl jego oponentów jest to masochistyczna przyjemność".
>Nie bardzo kumam co ma piernik do wiatraka.
Hm.. mam wrażenie, że to przeintelektualizowany zawijas słowny na stwierdzenie, że krystek lubi być bity.

#293
25-09-2020 12:12
 Ocena 2 na 2
salek (4701 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Ciągle pipcys o tym na forum, ludzi irytujesz. Nudne, jak flaki z olejem.

Ale to misja taka. Będzie tak długo ludzi irytował i drażnił, aż wszyscy pójdą za nim

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi salek
Całą bandą, by pomścić niewypłacenie kaski?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
>> Co później wyniknęło - nie ma związku z wiekiem, czy też "nowością" sznurówkek.
> To, co piszesz teraz nie ma; to, co pisałam o 11:15 - miało.

To co napisałaś przedwczoraj o 23:25 też nie miało.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
Nie pisze się oczywistych rzeczy.
Albo masz problemy z pamięcią, albo nie czytasz H dość wnikliwie.
Zapytaj Wenancjusza, może coś na ten temat Ci odpisze.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
>Z pytania wynika, że to całkiem możliwe.

Z pytania wynika ciekawość.
Wiara ponoć góry przenosi, choć sądzę że zawsze lepiej dopytać.

> Dla podniesienia sobie kumacji można sprecyzować czym
> jest piernik, a czym wiatrak i zapytać.

O wszystko można pytać, nawet o niezakumaną retoryczność.

>A ujawnisz?

Tak szybko, jak poprosisz.
Część zresztą już ujawniłem na kredyt.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#298
25-09-2020 12:42
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi salek
Krystek nie tylko lubi być bity, lubi też myszkować po fR w roli biednej ofiary.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

salek (4701 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Jacek Głodzik

No.. mścił się będzie żyjąc na koszt tych, co poszli za nim, bo to godne i sprawiedliwe jest

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>>> Co później wyniknęło - nie ma związku z wiekiem, czy też "nowością" sznurówkek.
>> To, co piszesz teraz nie ma; to, co pisałam o 11:15 - miało.
>To co napisałaś przedwczoraj o 23:25 też nie miało.
I jakiego Twojego merytorycznego twierdzenia to dowodzi?


cr

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365