 |
Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 28-01-2021 23:53 | Paolo Monstro (6146 punktów) | Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
11 na 11 | Wg urzędu stanu cywilnego w 2020 roku, w Polsce zmarło o 82tys ludzi więcej niż wynosi średnia za lata 2016-2019. To w przeliczeniu na głowę 2gie najgorsze miejsce (po Bułgarii) w grupie 30 porównywanych krajów Europy. Te osoby nie są uznane za zmarłych z powodu COVIDa, ale system służby zdrowia z jakiegoś powodu nie uratował tych ludzi, mimo iż w latach bez COVIDa radził sobie lepiej. Statystyka nie wskaże niczego dokładnie, ale na tak dużym zbiorze skok o 82tys bez sytuacji wojny czy innej katastrofy, w sytuacji zmniejszonego nawet ruchu turystycznego wydaje się dobrą miarą efektu pandemii. Nie prezentuję tej grafiki by krytykować bądź chwalić sprawność polskiego rządu w okresie pandemii, bo te liczby bez dodatkowych analiz nie pokazują niczego o rządzie. Te liczby są jednak ilustracją propagandy PiS/Zjednoczonej Prawicy, która ma i miała miejsce w okresie pandemii. Partia: polski rząd, prezydent, urzędnicy powiązani z partią i członkowie partii krytykowali 'kraje Europy Zachodniej' na każdym kroku wychwalając swoje osiągniecia. Szczególnie dostało się Szwecji, którą Szumowski (podówczas minister zdrowia) oskarżył o 'eutanazję' już w kwietniu 2020. W czerwcu i lipcu odtrąbiliśmy sukces i powstrzymanie pandemii a nasz premier regularnie pozował do zdjęć na konferencjach z wykresami opartymi na .... stronie internetowej worldmeters.  Sam fakt, że Polski rząd podejmuje decyzje w oparciu o dane ze strony internetowej, bez zbadania czy liczby są porównywalne, bez głębszej analizy, jest już samo w sobie dowodem nieprofesjonalizmu a nie sukcesu. Mineło 9 miesięcy od rozpoczęcia propagandy jak to Polska radzi sobie najlepiej na świecie a 'zachód' tonie nieudolnie naśladując Polskę i dzisiaj mamy liczby, nie ze strony internetowej, ale porównywalne dane z Eurostatu, które pokazują, że Szwecja czy Niemcy, których pouczaliśmy mają ponad 3x mniejszą śmiertelność. Oczywiście na koniec pandemii sytuacja może wyglądać przeciwnie. Jednak już teraz widać, że propaganda była kompromitacją bo wyśmiewani przez nas na starcie, są w stanie, w pewnym momencie, prześcignąć nas o 3 okrążenia. Mam w związku z tym pytanie do wszystkich tych, którzy już w kwietniu, czyli na samym początku maratonu, analizowali, porównywali, zachłystywali się propagandą PiS ekstytowali się 'osiągnięciami' i w czambuł potępiali Niemców czy Szwedów: Nie głupio Wam? Ci zabijający staruszków, źli, cywilizacja śmierci ... w tych liczbach, którymi się szczyciliśmy wyglądają znacznie lepiej. Wyłączyli światła po konferencji, zdjęli plakaty a nam zostało 82tys trupów więcej ....choć tymi liczbami trupów oskarżaliśmy całą Europę.
Bajeczka w TVP nikogo nie ożywi, nie zaczaruje służby zdrowia, ani nikogo nie nakarmi poza partią może?
Pozdrawiam Paolo Monstro | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..#241 1 na 1 | Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > >>>Nie twój kapitał i gówno Tobie do niego.> >>Nic mi do tego od czego jestem egzystencjalnie zależny????> >dlatego, że nie brałeś udziału w tworzeniu tego kapitału,> W czym nie brałem udziału??? A o czym my rozmawiamy? Czy podszedłeś do właściciela środków produkcji i zaproponowałeś mu montaż i zakup nowej, wydajniejszej maszyny, z warunkiem, że koszty Ty ponosisz? Nie, bo Ciebie bynajmniej pękła by wątroba jakbyś miał coś dać, by produkcja była większa, lepsza i miał większą płacę. Ty tylko dokładasz swoją pracę, na którą zawarłeś umowę cywilno prawną i za to masz umownie ustalone wynagrodzenie. Ale to nie upoważnia w żadnym wypadku do sprawdzania stanu konta właściciela środków produkcji. > >>No chyba jednak COŚ mi do tego!Nic. Tu Twoja wyobraźnia już tego nie pojmuje. > >Powtórzę. Gówno Tobie do tego!> >Ty, pracownik najemny, gołodupiec, życzysz sobie kontrolować jego stan posiadania.> Zgadza się i nie tylko życzę sobie lecz kategorycznie żądam!Nie masz podstaw prawnych do takich działań. > A wy tradycyjne dziady, któregoś dnia ustąpicie pod naporem moich żądań.Wątpię. Nawet tradycyjne dziady nie ustępują pod naporem najzwyklejszej na świecie głupoty. Głupota może sobie pohasać ale tylko pod kontrolą. > Potrzebuję tylko zarazić własnymi emocjami umysły innych ludzi.Świetnie, jak widać to Tobie idzie. Ilu już przekonałeś na tym forum? Tyle już lat przekonujesz i co? Nawet chwalona przez Ciebie "chętnie racjonalistka" oraz "okrągły" odnoszą się tylko do stylu prowadzonych rozmów z Tobą. Ty nie masz żadnych emocji. Ty jesteś wyrachowany przekorny złośnik a nawet złośliwiec. Ze wszystkim co głosisz i nakłaniasz jest zwykle całkiem odwrotnie..
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność. |
| Hamerlik Konopka (19905 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > >>Nie bo korona jest powszechnie akceptowalna i 'przechowuje wartość' - tj możesz przewidzieć z bardzo wysokim prawdopodobieństwem, ile bochenków chleba kupisz za nią jutro.> >Tak się składa, że w większości miejsc na świecie prędzej zapłaciłbym bitcoinem niż koroną.> Nie sądzę, ja w większości krajów świata płacę kartą. Visa przelicza korony na dolary i dolary na lokalną walutę> Dokładnie tak samo robi z bitcoinem. Jedyną różnicą jest stabilność i przewidywalność kursu dolara wobec korony i bitcoina. Bitcoin może w każdej chwili moc zyskać, jak i moc stracićVisa, totalne, globale korpo uwierzyło w btc i zaczęło wystawiać karty w btc crypto.com/en/index.htmla szarley ufający tej globalnej kropo, kłami i pazurami walczący o interesy jej właścicieli, o których nic nie widomo, w bitcoina uwierzyć nie może. Aaaaa nie o to chodzi, że szarley nie może uwierzyć w btc, on go po prostu nie wybrał, bo nie ma nad nim żadnej kontroli. A w zmowie z cwanymi dziadami nad państwowym fiatem ma pewne minimum kontroli i to jest w jego interesie. Tobie nie chodzi o to, czy btc gwarantuje wartość, tylko o to, że w btc nie ma do kogo odwołać się, że ci się należy i nie macie narzędzi, żeby wasze roszczenia przemocą egzekwować. Nie chcesz btc, bo wasz komornik państwowy, nie zdoła go ukraść w biedocie w przymusowych podatkach stanowionych przez katolickiego boga i objawianych wyrazem nawiedzonych w duchu świętym. I z czego będzie renta kapitałowa jak komornik biedocie nic nie ukradnie? |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > Visa, totalne, globale korpo uwierzyło w btc i zaczęło wystawiać karty w btc> a szarley ufający tej globalnej kropo, kłami i pazurami walczący o interesy jej właścicieli,Ty stręczysz swoje dzieci pedofilom > nie o to chodzi, że szarley nie może uwierzyć w btc, on go po prostu nie wybrał, bo nie ma nad nim żadnej kontroli.Punctum! > A w zmowie z cwanymi dziadami nad państwowym fiatem ma pewne minimum kontroli i to jest w jego interesie.Takie samo minimum jak ty > Tobie nie chodzi o to, czy btc gwarantuje wartość, tylko o to, że w btc nie ma do kogo odwołać się, że ci się należy i nie macie narzędzi, żeby wasze roszczenia przemocą egzekwować.Dokładnie! > Nie chcesz btc, bo wasz komornik państwowy, nie zdoła go ukraść w biedocieKlienci twoich dzieci używają prezerwatyw? > I z czego będzie renta kapitałowa jak komornik biedocie nic nie ukradnie?Nie wiem z czego ją dostaniesz
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| 0363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? |
> >Natomiast za BTC stoi wiarygodność i uczciwość tworzonego przez niego systemu> Przez kogo?Napisałem "system pieniężny tworzony przez sieć BTC" i kontrolowany kolegialnie przez całe społeczeństwo, w którego interesie leży posiadanie bezpiecznego, wiarygodnego i uczciwego systemu wymiany świadczeń, a nie wieczne robienie w konia przez państwowe elity. > Śrubowanie cen paciorków i powolna wyprzedaż, żeby jelenie kupowały, a potem zwiń groch i niech się jelenie martwią że zostały na dnie finansowej piramidyA jakieś argumenty ? Czy jesteś w stanie to empirycznie udowodnić ? Prosiłem cię, żebyś podał konkretny rok, w którym przeciętnie zarabiający "jeleń" musiałby zacząć odkładać BTC, aby po 4 / 5 latach pracy nie kupić sobie za nie co najmniej nowego Mercedesa i willi z basenem pod Warszawą. Nie doczekałem się odpowiedzi i znając cię, nie doczekam się. . |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > >>Natomiast za BTC stoi wiarygodność i uczciwość tworzonego przez niego systemu> >Przez kogo?> Napisałem "system pieniężny tworzony przez sieć BTC" i kontrolowany kolegialnie przez całe społeczeństwo, w którego interesie leży posiadanie bezpiecznego, wiarygodnego i uczciwego systemu wymiany świadczeń, a nie wieczne robienie w konia przez państwowe elity.Jak wygląda ta społeczna kontrola? Tak technicznie... Kupuję 1 btc i co dalej? > >Śrubowanie cen paciorków i powolna wyprzedaż, żeby jelenie kupowały, a potem zwiń groch i niech się jelenie martwią że zostały na dnie finansowej piramidy> A jakieś argumenty ? Czy jesteś w stanie to empirycznie udowodnić ?Setki finansowych piramid, czasem tak zakamuflowanych, że dali się na to nabierać ludzie bynajmniej nie naiwni i nie szukający szybkiego zysku, np ubrane w nakładczą pracę Tysiące szwindli na pasztetach robionych ze złych kredytów, na których kładły się nawet duże banki Tysiące nadmuchanych baniek na giełdach. Mało? > Prosiłem cię, żebyś podał konkretny rok, w którym przeciętnie zarabiający "jeleń" musiałby zacząć odkładać BTC, aby po 4 / 5 latach pracy nie kupić sobie za nie co najmniej nowego Mercedesa i willi z basenem pod Warszawą. Nie doczekałem się odpowiedzi i znając cię, nie doczekam się.Wprzódy ja pytałem co zrobisz, kiedy ktoś nie przyjmie twojego btc na stacji paliw Nie przeczę, że oszczędzanie w btc przez 5 - 6 lat przyniosło zyski! (masz odpowiedź) , nie ufam temu, że będzie przynosiło zyski zawsze, bo nie wierzę w spółdzielnie bez głowy
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| 0363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? |
> >Napisałem "system pieniężny tworzony przez sieć BTC" i kontrolowany kolegialnie przez całe społeczeństwo, w którego interesie leży posiadanie bezpiecznego, wiarygodnego i uczciwego systemu wymiany świadczeń, a nie wieczne robienie w konia przez państwowe elity.> Jak wygląda ta społeczna kontrola?> Tak technicznie...> Kupuję 1 btc i co dalej?Każdy może uruchomić walidator w postaci pełnego węzła sieci, a wszelkie reguły działania sieci są jawnie znane. Pisałem o tym ostatnio w rozmowie z HK: Cytat:Wartość BTC wynika wyłącznie z akceptacji tej waluty przez społeczność. Każdy członek społeczności powinien mieć swój własny węzeł lokalny i na nim zweryfikować czy łańcuch spełnia reguły (szczególnie kiedy akceptuje płatność). Jeśli będziesz chciał komuś zapłacić 0.001 BTC w zamian za świadczenie z jego strony, to użytkownik przyjmujący przelew zaakceptuje go dopiero, jeżeli otrzyma łańcuch spełniający jego reguły (które weryfikuje lokalnie). W rezultacie nawet, jeżeli większość kopalni rozwijałaby i propagowała łańcuch według własnych reguł nieakceptowanych przez społeczność, to nikt nie uznałby przelewu zatwierdzonego w takim łańcuchu za poprawny, w rezultacie nikomu nie można by BTC potwierdzonych na takim łańcuchu sprzedać (byłyby bezwartościowe). Górnicy też mają swoje koszty i jeżeli nie byliby w stanie wymienić tych swoich pseudo BTC na prąd czy sprzęt, to długo by nie pociągnęli. W rezultacie ci, którzy chcieliby przetrwać musieliby ostatecznie zaakceptować reguły konsensusu, które byłyby wymuszane przez węzły użytkowników. www.racjonalista.pl/forum.php/s,829936#w830600Gdyby ktoś samowolnie zaczął tworzyć blockchain (niezgodnie z regułami wymuszonymi przez walidatory uruchomione przez społeczność), to społeczność takiego blockchaina nie uzna, nie uzna żadnej transkacji na takim blockchainie i nie wyświadczy za nią żadnej usługi lub pracy. Nie trzeba posiadać ani 1 BTC, żeby brać udział w walidowaniu sieci. Tak naprawdę walidowanie sieci jest najbardziej istotne (z uwagi na ryzyko próby oszustwa) w momencie, gdy jest się odbiorcą transakcji. Jest najbardziej istotne dla ludzi, którzy nie mają jeszcze oszczędności i chcą mieć pewność, że nabędą je w ramach wiarygodnego i uczciwego systemu. > Setki finansowych piramid, czasem tak zakamuflowanych, że dali się na to nabierać ludzie bynajmniej nie naiwni i nie szukający szybkiego zysku, np ubrane w nakładczą pracę> Tysiące szwindli na pasztetach robionych ze złych kredytów, na których kładły się nawet duże banki> Tysiące nadmuchanych baniek na giełdach.> Mało?Nie rozumiem tego porównania. Wszystkie piramidy finansowe potrzebują stałego napływu nowych ludzi i nowych środków. Z BTC mogłaby cały czas korzystać stała grupa ludzi (np. w ramach jakiejś zamkniętej gospodarki), czerpiąc cały czas korzyści z tego, że nie są okradani przez bank centralny. Taki zresztą jest ostateczny cel. . |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > >Jak wygląda ta społeczna kontrola?> >Tak technicznie...> >Kupuję 1 btc i co dalej?> Każdy może uruchomić walidator w postaci pełnego węzła sieci, a wszelkie reguły działania sieci są jawnie znane. Pisałem o tym ostatnio w rozmowie z HK:> Wartość BTC wynika wyłącznie z akceptacji tej waluty przez społeczność.DOKŁADNIE TAK! Jeśli społeczność przestanie akceptować tę walutę, np nastąpi panika spowodowana celowo lub niecelowo, akceptacja zacznie topnieć niemal natychmiast, i "społeczność zacznie się wyzbywać btc jak najszybciej. Dlatego pytam, co wtedy > >Setki finansowych piramid, czasem tak zakamuflowanych, że dali się na to nabierać ludzie bynajmniej nie naiwni i nie szukający szybkiego zysku, np ubrane w nakładczą pracę> >Tysiące szwindli na pasztetach robionych ze złych kredytów, na których kładły się nawet duże banki> >Tysiące nadmuchanych baniek na giełdach.> >Mało?> Nie rozumiem tego porównania. Wszystkie piramidy finansowe potrzebują stałego napływu nowych ludzi i nowych środków.Opierają się na tym samym założeniu: akceptacji, zaufaniu... > Z BTC mogłaby cały czas korzystać stała grupa ludzi (np. w ramach jakiejś zamkniętej gospodarki), czerpiąc cały czas korzyści z tego, że nie są okradani przez bank centralny. Taki zresztą jest ostateczny cel.Punctum! Jeśli jeden się wyłamie odchodząc do dolara, drugi zrobi to samo, trzeci się dowie, że dwóch odeszło... lawina rusza Ktoś ma nad tym kontrolę? Nikt
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| Hamerlik Konopka (19905 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | |
| Hamerlik Konopka (19905 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > a nie wieczne robienie w konia przez państwowe elityProblem w tym, że bitcoin nie uwzględnia podatków i redystrybucji dobra. Ponadto gwarantuje anonimowość właścicielom portfela a to znaczy, że ma wszelkie cechy, żeby stać się podstawą zmowy społecznej jednej kasy ludzi przeciw innym. Ty tego pewnie nie uznasz i wyjdziesz z założenia, że ludziom wolno umawiać się tak jak chcą ale rzeczywistość jest taka, że między ludźmi są tak wielkie różnice intelektualne, zakorzenione w różnych warunkach wychowania, że bez podatków system nie przetrwa. Wyobraź sobie własne, bezpośrednie umowy z Januszem wieloletnim alkoholikiem, który w tej chwili nie ma na chleb. Bez ingerencji, bez opodatkowania umniejszającego twoją pozycję względem Janusza wykorzystasz i wyzyskasz go całkowicie. Ludzie niestety tak działają doprowadzając innych ludzi do wyniszczenia ze szkodą dla całego społeczeństwa. Dlatego podatki redystrybuujące dobro do bogatych do biednych są konieczne. Nie byłby konieczne gdyby ludzie znajdowali się na podobnym poziomie rozwoju fizycznego i umysłowego ale tak nie jest. Różnice w rozwoju między ludźmi są kolosalne, ingerencja w umowy zawierane między ludźmi jest konieczna, podatki redystrybuujące bogactwo są najefektywniejszą formą ingerencji. Chwalę tym samym podatki ale chwalę podatki wybierane w demokracji bezpośredniej i przekazywane w zasadniczej części bezpośrednio z majątków osób majętnych do majątków osób bez mienia. Proszę nie kojarzyć mnie ze współczesnymi, przymusowymi podatkami, którymi obciążona jest w zasadzie biedota i które trafiają do kolesiowego koryta, dzięki czemu mogą rządzić i dzielić. |
#250 1 na 1 | Paolo Monstro (6146 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > >NBP, ale bardzo mało prawdopodobne jest to, że szalony prezes zacznie drukować biliony PLN pod obligacje rządu czy obniży stopy procentowe gdy inflacja sięgnie 10%.> Szalony prezes NBP nie potrzebowałby nawet drukarki i tuszu, bo dziś emisja pieniądza bez pokrycia polega po prostu na zmianie zapisu na dysku twardym w NBP.> >Wymień prezesa banku, któremu udało się pozmieniać konta klientów/swoje? (Operacje wolnego rynku nie są dowolną decyzja prezesa)> >Wymień pospolitego fałszerza, który z powodzeniem dodrukował znaczącą liczbę banknotów (tak, że nie zostały wykryte przez długi czas)?> Nie mogę wymienić takiego fałszerza, bo o tych najbardziej skutecznych z oczywistych powodów nikt nie wie. Idealna podróbka to taka nieodróżnialna od oryginału.Nie wymieniłeś więc: - prezesa, który nie może po prostu zmienić danych na dysku, może dokonać operacji w systemie, ale to nie jest jego dowolna fanaberia -pospolitego fałszerza, dla którego idealne podrabianie dużej pieniędzy jest wyzwaniem bo nie wystarczy do tego matryca ... Zgadzam się z Tobą, że istnieje możliwość zarówno oszustwa ze strony prezesa (w spisku z kilkoma osobami bo sam prezes nie ma takiej władzy) oraz raczej niepospolitego fałszerza, ale np. innego państwa drukującego pieniądze. Sam fakt, że nie umiesz wymienić takich przykładów wskazuje, że poziom bezpieczeństwa pieniędzy w banku raczej NIE JEST 0%. Jeśli 0% to poziom minimalny a system ma jakieś bariery - np. konieczność załatwienia papieru, matrycy, farby i uniknięcia służb to nie może to być 0% bo system, który tych barier nie oferuje oferuje mniejsze bezpieczeństwo. > >Skąd więc 0%? Podaj jak to wyliczyłeś?> Napisałem 0%, ponieważ już nawet oficjalnie ujawnione mechanizmy działania państwowego systemu finansowego świadczą o jego nieuczciwości i niesprawiedliwości.Powtarzam mówimy o bezpieczeństwie - czyli o pewności, że system daje to co obiecuje i tylko to. Jeśli masz w banku 100EUR to masz jakąś pewność, że to są Twoje pieniądze (nie znikną), że te 100EUR będzie znaczyło 100EUR każdym kraju, w którym płacisz w EUR, masz zaufanie do tego jak te pieniądze wymienić na dobra, jak wpłacić, przelać itd ... Uczciwość i sprawiedliwość to pojęcia względne i niezwiązane bezpośrednio z pieniędzmi. Jeśli będziesz w państwie Krystka używał BTC ale państwo zajmie Ci dom, który za to BTC kupiłeś a Ciebie wtrąci bez powodu do więzienia, albo nałoży na Ciebie karę lub podatek płatny w BTC - będzie to system nieuczciwy i niesprawiedliwy. BTC tego nie zmieni. System pieniędzy gwarantowany przez państwo jest tak uczciwy i sprawiedliwy jak to państwo. Masz nad tym jakąś kontrolę wybierając rząd. Podawanie przykładów republik bananowych nie wykazuje niczego - bo w republice bananowej nie będzie sprawiedliwie i uczciwie również z BTC. > Nie jest uczciwe ani sprawiedliwe sztuczne obniżanie kosztów kredytu i zasilanie budżetu nowo wyemitowanym pieniądzem, aby zapewnić pensje politykom, urzędnikom i zarządom spółek skarbu państwa. Nie ma nic za darmo, ktoś musi za to płacić i są to zwykli ludzie. Dlatego, nawet jeżeli państwowy system finansowy działałby dokładnie tak, jak to opisują podręczniki ekonomii i nawet w sytuacji, gdyby nie dochodziło do nadużyć, które opisałem wcześniej, to nie byłby to system uczciwy i bezpieczny dla moich pieniędzy.> .Zgadzam się, że to jest nieuczciwe, jak pisałem wyżej osiągnięcie tego samego będzie możliwe nawet jeśli państwo nie kontroluje systemu pieniędzy. Proponuję więc NIE mieszać UCZCIWOŚCI z bezpieczeństwem bo to dwie różne rzeczy, co więcej uczciwość będzie różnie oceniana przez każdego człowieka. Wracając do bezpieczeństwa BTC vs system FIAT - podaj jak wyliczyłeś 0% dla Fiata a 99% dla BTC. Ja nie mam liczb ani wzoru, ale twierdzę, że BTC jest mniej bezpieczne niż system gwarantowany przez stabilne, praworządne państwo. Z prostego powodu - w BTC - nie wiadomo kto gwarantuje bezpieczeństwo, nie wiesz kto koduje ten system ani ile w nim jest problemów, skąd więc te 99% ? Autor to Twoja rodzina i wierzysz jej? Sprawdziłeś CV? Odpowiedz konkretnie. Pozdrawiam Paolo Monstro |
#251 1 na 1 | Paolo Monstro (6146 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > >>Natomiast za BTC stoi wiarygodność i uczciwość tworzonego przez niego systemu> >Przez kogo?> Napisałem "system pieniężny tworzony przez sieć BTC" i kontrolowany kolegialnie przez całe społeczeństwo,Tyle, że napisaleś nieprawdę. System jest tworzony i kontrolowany przez określony zbiór osób, które go kodują. Użytkownicy nie mają NIC do powiedzenia. Co ciekawe podejrzewam, że nawet NIE WIESZ kto koduje ten system, jego pierwotny twórca nie ujawnił się do dzisiaj. Wskaż 1 mechanizm kontroli jaki ma użytkownik/posiadacz bitcoina? Ile lini kodu zakodowałeś i jak je kontrolujesz teraz? Pozdrawiam Polo Monstro |
#252 1 na 1 | Paolo Monstro (6146 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > >>>Natomiast za BTC stoi wiarygodność i uczciwość tworzonego przez niego systemu> >>Przez kogo?> >Napisałem "system pieniężny tworzony przez sieć BTC" i kontrolowany kolegialnie przez całe społeczeństwo, w którego interesie leży posiadanie bezpiecznego, wiarygodnego i uczciwego systemu wymiany świadczeń, a nie wieczne robienie w konia przez państwowe elity.> Jak wygląda ta społeczna kontrola?> Tak technicznie...> Kupuję 1 btc i co dalej?Nie ma jasnej kontroli, to bzudra rodem z facebookowych guru i 'ekspertów'. Autor bitcoina się nawet nie ujawnił, programiści, którzy to kodują nie są znani 99% użytkowników bitcoina a jednak wszyscy wierzą, ze ten system kontrolują, bo 'wszyscy tak mówią'. System przeszedł już wiele zmian - pytanie kto o tym decyduje jaki bitcoin będzie jutro? Kupujący bitcoina poprzez niezrozumienie idei wolnego oprogramowania błędnie zakładają, że: - 1. wszyscy użytkownicy wpływają na oprogramowanie (ja chce okrągłe okienka w Androidzie!!!!)
- 2. wolne oprogramowanie nie ma błędów (zarówno pomyłek jak i celowo wprowadzonych luk) - naiwniaków zapraszam do śledzenia list CVE , dla przykładu heartbleed.com/
- 3. programiści, którzy kodują wolne oprogramowanie są 'geniuszami' i ich oprogramowanie jest 'lepsze' niż zamknięte, w rzeczywistości każdy może się przyłączyć 50% nie ma nawet wykształcenia informatycznego, Krystek może to kodować (a pewnie nie jest informatykiem).
Nie krytykuję bitcoina czy innych tworzonych niemal codziennie kryptowalut, ale wiara, w cudowność tej idei (dość starej zresztą) jest jedną z największych manipulacji w historii IT, przekraczającej wiarę w dotcomy z lat 90tych. Pozdrawiam Paolo Monstro |
#253 -1 na 1 | Hamerlik Konopka (19905 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > >>>Natomiast za BTC stoi wiarygodność i uczciwość tworzonego przez niego systemu> >>Przez kogo?> >Napisałem "system pieniężny tworzony przez sieć BTC" i kontrolowany kolegialnie przez całe społeczeństwo,> Tyle, że napisaleś nieprawdę.> System jest tworzony i kontrolowany przez określony zbiór osób, które go kodują. Użytkownicy nie mają NIC do powiedzenia. Co ciekawe podejrzewam, że nawet NIE WIESZ kto koduje ten system, jego pierwotny twórca nie ujawnił się do dzisiaj.> Wskaż 1 mechanizm kontroli jaki ma użytkownik/posiadacz bitcoina? Ile lini kodu zakodowałeś i jak je kontrolujesz teraz?To nieprawda. Przebieg transakcji, łańcuch bloków może prześledzić każdy podobnie jak kod programu, który jest open source, w odróżnieniu od kodu Windowsa, którego maleńkie dzieci nauczane są w państwowych, przymusowych szkołach, finansowanych z przymusowych podatków od pracy i konsumpcji. Nie pytam już nawet dlaczego dzieci nie są nauczane Linuxa, bo wiem że to dziadowska zmowa. Nikt nie musi napisać kodu bitcoina, żeby go przeczytać, przeanalizować, zsyntetyzować na podstawie analizy wnioski i dokonać świadomego wyboru. |
#254 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | A odpowiesz w końcu na przykład oponiarza ? Odpowiesz na argumenta o czujnikach ruchu? Co rusz, ucieczka
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| Hamerlik Konopka (19905 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|