Racjonalista - Strona głównaDo treści
Manifest

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
18-02-2020 00:26Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Manifest
0 na 4
Wszystkim dobrze znany farmer uświadomił mi jałowość moich sporów o kapitalizm z kilkoma innymi użytkownikami tego forum.

Postanowiłem zrobić coś innego, coś nowego, mam nadzieję, mniej jałowego, coś produktywnego.
Postanowiłem napisać manifest, przetłumaczyć go na 2 inne języki, niemiecki, angielski i rozesłać do wszystkich partii i organizacji zajmującymi się prawami człowieka, jakich kontakty znajdę w sieci.

Wiecie i ja wiem, że do takich organizacji podobnych manifestów przychodzi 100 dziennie i zazwyczaj są ignorowane. Potrzebuję napisać coś, czego nie można łatwo zignorować. Muszę napisać zwięźle, esencjonalnie i trafnie. Jedna strona czystego sensu.

Jestem uzależniony od dyskusji na forum i od krytyki innych ludzi rodzącej u mnie nowe myśli, spróbuję zatem połączyć pisanie z dyskusją.

Będę tu pisał i publikował manifest po kawałku, poddam fragmenty krytyce i może dzięki niej zmienię je na lepsze, żeby ostatecznie zbudować potrzebny mi dokument.

Nie ma co się rozgadywać bo już północ, więc zaczynam.

Manifest

1. Społeczeństwo jako związek wspólnego dobra zapewni każdej jednostce dobrobyt, osiągając go poprzez łączne i złożone działania wszystkich swoich członków.
2. Zasady społeczne wynikające z indywidualnego i zbiorowego pędu do życia służyć będą wspólnemu dobru.
3. Źródłem społeczeństwa jest hierarchia jednostek, społeczny stosunek nadrzędności i podporządkowania, zdrowie i rozwój społeczeństwu zapewni niezbyt słaba i niezbyt silna hierarchia umiarkowana.

cdn.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 Dalej..
#346
08-03-2020 01:52
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>Powiedz czym się różni dla ciebie auto zamknięte od otwartego?
>Nie stanowi to dla mnie problemu.
>Problemem jest dla mnie różnica pomiędzy własnością auta utajnioną i nieopodatkowaną a własnością jawną i opodatkowaną.

pierdolisz gadaliśmy o kłódce
>>Ostatnio wymieniłem kłódkę w bramie...
>>Wiem, wiem, straszny bandyta ze mnie
>Mówisz o takiej, którą wasz komornik państwowy zgodnie z waszym i nie moim prawem może wyłamać, żeby wynieść schowane fanty na zaspokojenie roszczeń z tytułu umownej kary dawcow chwilówek i najemcow czynszówek?

Nie, kłódka zamek jest żeby jakiś debil nie zajebał czegoś. Kłódka dla komornika gówno znaczy czyż nie panie krystkon.....

jest kłódka nie ma huj ci do tego jesteś złodziejem?

ja wiem co mam i czyjeś kłodki mnie nie interesują ty masz z tym problem..bo?




>Z miejsca, w którym się urodziłem, wiele osób dojeżdża do fabryki Skody. Bardzo daleko. Praca z dojazdem zajmuje im całe aktywne życie. Prócz snu w tygodniu nic więcej już nie robią.
>Ich dziadostwo żyło inaczej. Świadczyło sobie wzajemnie usługi. Oni też świadczą usługi ale nie wiadomo konkretnie komu. Z wynagrodzenia też niewiele mogą sobie kupić.
>Jeszcze raz powtórzę bo chyba nie zapamiętałeś.
>Nie nazywam bandytą nikogo, kto zamyka drzwi na zamek.
>Nazywam BANDYTAMI tych, którzy podejmują się PRZYMUSOWEJ EGZEKUCJI UTAJNIONEJ i NIEOPODATKOWANEJ WŁASNOŚCI, jak również tych, którzy innych do tego uprawniają.
>Nie wierzę w dobroczynność prawa do tajemnicy mienia.
>Nie wierzę w dobroczynność prawa własności zwolnionego od wszelkiego opodatkowania.
>Nie wierzę w dobroczynność prawa zobowiązań.
>Propagujecie fałszywe idee, fałszywego Boga.
>Wierzycie w nie ale ja w nie nie wierzę.
>Nie uwierzyłem w wasze dobro.
>Nie jesteśmy z tej samej gliny.
>

Masz problem z kłódkami do nie twoich spraw. Co przeszkadza ci kłódka jak nie twoje. Masz ból dupy o nie twoje rzeczy? Zapracowałeś na nie? Nie.

kłódka jest po to żeby jakiś debil tego nie zajebał. Nie jego a jak tego nie rozumie bo jest pojebanym do cna debilem to się zakłada kłódkę. Tyle kropka.


#347
08-03-2020 05:23
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi farmer
>Nie, kłódka zamek jest żeby jakiś debil nie zajebał czegoś. Kłódka dla komornika gówno znaczy czyż nie panie krystkon.....

W moim przypadku kłódka jest po to, żeby brama się nie otwierała na wietrze i nie wchodziła do sadu zwierzyna, która wyrządza szkody


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

szarley (54913 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>Ostatnio wymieniłem kłódkę w bramie...
>>Wiem, wiem, straszny bandyta ze mnie
>Mówisz o takiej, ....

Mówię, że proponujesz debilny system, który nie trzyma się kupy

Zamiast emerytury proponujesz odkładanie na starość w majątku który mam wyprzedawać.

Wyobraź sobie, że w twoim hamerraju zgromadziłem 50 ha ziemi (oczywiście jej nie uprawiam , bo za stary jestem) na ile części mam ją podzielić???????????????????????????????
Skąd mam wiedzieć kiedy umrę?



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

szarley (54913 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>Nie nazywam bandytą nikogo, kto zamyka drzwi na zamek.
>Nazywam BANDYTAMI tych, którzy podejmują się PRZYMUSOWEJ EGZEKUCJI UTAJNIONEJ i NIEOPODATKOWANEJ WŁASNOŚCI,

przeczysz sobie
Nazywasz bandytami ludzi, którzy chronią własność
Bandytą jest wg ciebie policjant, który odbiera złodziejowi twój samochód, bo ten samochód nie jest jawny ani opodatkowany w bezpośredniej demokracji

Ilu już masz zwolenników tego raju bojówkarzy?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi szarley
>Zamiast emerytury proponujesz odkładanie na starość w majątku który mam wyprzedawać.

To się rozumie samo przez się.

Emerytura bez przekazania własności młodszemu pokoleniu to są diabelskie żarty z ludzkiego życia, to poroniona idea społeczna.

Skoro twierdzisz, że mlody człowiek jest Ci winny, bo zbudowales mu drogę, to oddaj mu tę drogę w posiadanie za emeryturę.

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi szarley
>>Nie nazywam bandytą nikogo, kto zamyka drzwi na zamek.
>>Nazywam BANDYTAMI tych, którzy podejmują się PRZYMUSOWEJ EGZEKUCJI UTAJNIONEJ i NIEOPODATKOWANEJ WŁASNOŚCI,
>przeczysz sobie
>Nazywasz bandytami ludzi, którzy chronią własność
>Bandytą jest wg ciebie policjant, który odbiera złodziejowi twój samochód, bo ten samochód nie jest jawny ani opodatkowany w bezpośredniej demokracji
>Ilu już masz zwolenników tego raju bojówkarzy?

Storzyliscie bandyckie, wrogie społeczeństwu i zwyklemu człowiekowi państwo, w którym wyzysk człowieka przez człowieka prowadzący do redukcji ludzi, żeby elitarna grupka mogła się rozwinąć ponad miarę, to NORMA.

Co mam powiedzieć?

Dla was to raj a dla mnie piekło.

Nie potrzebuję żadnych bojówkarzy.
Nie interesują mnie organizacje militarne.
Nie jestem do Was podobny więc nie oczekuj, że będę działał wg waszych schematów.

szarley (54913 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>Zamiast emerytury proponujesz odkładanie na starość w majątku który mam wyprzedawać.
>To się rozumie samo przez się.

Pytanie przed którym oczywiście uciekłeś w bełkot brzmiało:
Cytat:
Wyobraź sobie, że w twoim hamerraju zgromadziłem 50 ha ziemi (oczywiście jej nie uprawiam , bo za stary jestem) na ile części mam ją podzielić???????????????????????????????
Skąd mam wiedzieć kiedy umrę?


Skąd mam wiedzieć kiedy umrę?

Ile razy jeszcze uciekniesz przed tym pytaniem??

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

szarley (54913 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>Dla was to raj a dla mnie piekło.
To skończ ćpać

>Nie potrzebuję żadnych bojówkarzy.
a kto w twoim raju bez policji ochroni twoje mieszkania przed bandytami?

>Nie jestem do Was podobny więc nie oczekuj, że będę działał wg waszych schematów.
i dlatego przyznajesz sobie prawo do gwałcenia dzieci?

Rozczaruję cię. Musisz się dostosować do niektórych wymagań społeczeństwa
Nie wolno ci kraść, zabijać, gwałcić, sypiać ze swoimi dziećmi
I psińco mnie obchodzi, czy te zasady akceptujesz czy nie.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi szarley
>i dlatego przyznajesz sobie prawo do gwałcenia dzieci?
>Rozczaruję cię. Musisz się dostosować do niektórych wymagań społeczeństwa
>Nie wolno ci kraść, zabijać, gwałcić, sypiać ze swoimi dziećmi
>I psińco mnie obchodzi, czy te zasady akceptujesz czy nie.

A wolno mi żądać wyjawienia cudzej własności i opodatkowania jej na rzecz pracowników najemnych?

Czy to jest gwałt w waszym pojęciu na tym co wasze i tylko wasze?

#355
08-03-2020 09:41
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
Proste pytanie:
Zamiast emerytury proponujesz odkładanie na starość w majątku który mam wyprzedawać.

Wyobraź sobie, że w twoim hamerraju zgromadziłem 50 ha ziemi (oczywiście jej nie uprawiam , bo za stary jestem) na ile części mam ją podzielić???????????????????????????????
Skąd mam wiedzieć kiedy umrę?

Ile razy jeszcze uciekniesz człowieczku bez honoru?

>>Nie wolno ci kraść, zabijać, gwałcić, sypiać ze swoimi dziećmi
>>I psińco mnie obchodzi, czy te zasady akceptujesz czy nie.
>A wolno mi żądać wyjawienia cudzej własności i opodatkowania jej na rzecz pracowników najemnych?

Robisz to od pięciu lat, spotkała cię jakaś kara ze strony "naszego" państwa?

Ja ci nawet obiecałem, że ogłoszę cały swój majątkowy stan, jeśli tylko napiszesz ile alimentów masz płacić na swoje dziecko, zwolenniku jawności


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#356
08-03-2020 09:53
 Ocena 3 na 3
farmer (22440 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>i dlatego przyznajesz sobie prawo do gwałcenia dzieci?
>>Rozczaruję cię. Musisz się dostosować do niektórych wymagań społeczeństwa
>>Nie wolno ci kraść, zabijać, gwałcić, sypiać ze swoimi dziećmi
>>I psińco mnie obchodzi, czy te zasady akceptujesz czy nie.
>A wolno mi żądać wyjawienia cudzej własności i opodatkowania jej na rzecz pracowników najemnych?

Pytasz się szarleya haha jebłem.....Z tego co mi wiadomo to prezydentem jest Andrzej Duda A w Polsce w sejmie rządzi PIS


>Czy to jest gwałt w waszym pojęciu na tym co wasze i tylko wasze?

czekaj.....to może ja spróbuje..... przestań pisać na forum. To rozkaz...eeee to władza...eee hmmmm rzondam stanowczo żebyś przestał pisać na forum.

Może inaczej ......obywatele i obywateli ja nie ale WY posłuchajcie Krystkona....na mnie nie patrzcie. Może nawet nie wiecie że istnieje ja i on może nawet nie wiecie że chodzicie na wybory i jesteście prymitywami...to nic.


To jeszcze inaczej..... czy ty uważasz że ja mam za ciebie qrwa robić referendum w tej sprawie? I pytać się wszystkich.

Wyjdź na ulice i zrób to sam. Bo narazie nie widzę żeby ci ktos odpisał w tej sprawie. Chyba nawet ty rozumiesz że z niemieckiego forum cię wyjebali choć ja tam nigdy nie byłem.


Więc jeszcze raz....przestań pisac na forum





#357
08-03-2020 10:05
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi szarley
>Proste pytanie:
>Zamiast emerytury proponujesz odkładanie na starość w majątku który mam wyprzedawać.
>Wyobraź sobie, że w twoim hamerraju zgromadziłem 50 ha ziemi (oczywiście jej nie uprawiam , bo za stary jestem) na ile części mam ją podzielić???????????????????????????????
> Skąd mam wiedzieć kiedy umrę? Ile razy jeszcze uciekniesz człowieczku bez honoru?
>>>Nie wolno ci kraść, zabijać, gwałcić, sypiać ze swoimi dziećmi
>>>I psińco mnie obchodzi, czy te zasady akceptujesz czy nie.
>>A wolno mi żądać wyjawienia cudzej własności i opodatkowania jej na rzecz pracowników najemnych?
>Robisz to od pięciu lat, spotkała cię jakaś kara ze strony "naszego" państwa?
>Ja ci nawet obiecałem, że ogłoszę cały swój majątkowy stan, jeśli tylko napiszesz ile alimentów masz płacić na swoje dziecko, zwolenniku jawności
>
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby


Trzy osoby blokują światową rewolucję ewolucję no jaka szkoda. Może do KIMA napisze.

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi szarley
> Skąd mam wiedzieć kiedy umrę? Ile razy jeszcze uciekniesz człowieczku bez honoru?

Nie potrzebujesz wiedzieć kiedy umrzesz, wystarczy, że będąc niezdolnym do świadczenia innym czegokolwiek, zaakceptujesz twoją zależność od tych, którzy świadczą Ci.

Ty chciałbyś pożerać cudzą energię zycuowa, wpływać na innych i pozostać bez wpływu innych na Ciebie. Tak można tylko w dziadowskim systemie.

Świadczenie emerytury kosztuje utratę własności.

Nie może być mowy o tym, żebyś po 10 latach emerytury, posiadał więcej niż jej początku. To byłoby społecznie bardzo chore.

szarley (54913 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>> Skąd mam wiedzieć kiedy umrę?
>Nie potrzebujesz wiedzieć kiedy umrzesz, wystarczy, że będąc niezdolnym do świadczenia innym czegokolwiek, zaakceptujesz twoją zależność od tych, którzy świadczą Ci.

To po co mam oszczędzać na starość?
Przecież i bez tego mogę zaakceptować swoją zależność.
Rzecz w tym, że ja nie zamiaruję żyć z czyjejś łaski
Twój system jest do dupy a właśnie rozbił się po raz kolejny o wewnętrzną sprzeczność

>Ty chciałbyś pożerać cudzą energię zycuowa,
Ile bierzesz za numerek z twoją córką?

Oczywiście na pozostałe pytania i argumenta nie odpowiedziałeś.

Propozycję jawności jak na hipokrytę przystało olałeś

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi szarley
>To po co mam oszczędzać na starość?

Masz gromadzić do starości, żeby na starość wydać wszystko co zgromadziłeś.

Masz na starość rozsprzedac co miałeś wydając uzykana cenę na świadczenie przez innych pracy dla Ciebie.

Tak działa prawidłowa gospodarka a nie wasze "pracujące" kapitały, które są zrobieniem najemnych pracowników w konia i gwarancja ich całożyciowe biedy.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365