 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 02-11-2014 10:44 | Jacek Przypadek (1069 punktów) | Pytania do niewierzących 0 na 2 | Proponuję, aby teiści z tego forum ujawnili się i zadawali pytania ateistom. Odpowiem na wszystkie mądre pytania i namawiam forumowych ateuszy do tego samego. Pytajcie o to, co chcielibyście wiedzieć na temat niewiary, prowokujcie, inteligentnie zagajajcie.
Żeby Was ośmielić, zadam pierwsze pytanie.
1. Ateiści, co przekonałoby Was do katolicyzmu? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 Dalej..#391 2 na 2 | Anna Salman (16360 punktów) | Odp: Pytania do niewierzących | > ... Samo zapoznanie się z dorobkiem poprzedników od czasu Arystotelesa ...No dobra ... niech im tam. Ale jednak wygrzewanie się w ciepełku, czy życie na cudzy koszt (mój ulubiony JJR), mniej wymaga wysiłku, niż np. polityczna agitacja, zwłaszcza ta poparta tworzeniem jakiegoś programu. Nie każdy polityk jest tak wątły intelektualnie, jak Mussolini, czy Hitler, że o naszych nie wspomnę. > ... Masz może na poparcie tej tezy jakieś argumenty?Dane statystyczne mówiące, że w krajach o mniejszym wskaźniku nierówności, jest również niższy poziom przemocy. I te kraje lokują się w czołówce HPI, nie tylko skandynawskie. > Mnie się wydaje, że ludzkość w swojej niepohamowanej ekspansji kroczy od wojny do wojny.Bo masz tylko ogląd medialny. Jedyna wojna w pobliżu, wywołana staraniami naszych polityków właśnie chyba dogasa. Reszta jest daleko i jest wciąż prowokowana z zewnątrz. > Agresja stanowi pewien parametr...Agresja jest pochodną tchórzostwa. Zdejmijmy z większości ludzi strach i tzw. presja społeczna spacyfikuje nielicznych agresorów. |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Pytania do niewierzących | > > Nie rozumie Pan zupełnie, o co chodzi autorowi (bariera językowa!) i obrzuca go obelgami i wyzwiskami.> Ale jakoś dziwnie tekst z Pańskiego linku zrozumiałem podobnie jak pani Mayolina: [ Niech się Pan nie chowa za plecami kobiety, bo to niemęskie. Odpowiem i Panu, i p. Mayolinie wieczorem, jeżeli można. |
#393 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Pytania do niewierzących | . > Nie rozumie Pan zupełnie, o co chodzi autorowi (bariera językowa!) i obrzuca go obelgami i wyzwiskami.Ale jakoś dziwnie tekst z Pańskiego linku zrozumiałem podobnie jak pani Mayolina: (...) U niej też występuje bariera językowa?> Niech się Pan nie chowa za plecami kobiety, bo to niemęskie.Nie tylko jest Pan antysemitą, ale także mizoginem. Nie chowam się za plecami kobiety, tylko korzystam z intelektu oraz dobrej znajomości angielskiego jednego z forumowych racjonalistów, który jest kobietą. To raczej Pan przy Pańskiej postawie wobec kobiet powinien się wstydzić, iż kobieta znowu zapędziła Pana w "kozi róg", ale wstyd, jak pokazuje Pan stale na naszym forum, to odczucie Panu całkowicie obce. > Odpowiem i Panu, i p. Mayolinie wieczorem, jeżeli można.Zdecydowanie mało mnie Pańskie kręcenie bez żadnej odpowiedzialności za słowo interesuje, chyba iż nareszcie udzieli Pan odpowiedzi na moje pytanie: Dyskutowaliśmy tu o Marksie przy którym nieznajomość publikacji i bariera intelektualna nie pozwoliła Panu zupełnie zrozumieć o co autorowi chodziło i obrzucał go Pan obelgami i wyzwiskami. Także antysemickimi. Teraz nie potrafiąc udzielić odpowiedzi na pytanie: Na naszym forum używamy języka polskiego, ale niech Pan załączy cytat po niemiecku, angielsku, łacińsku, a nawet po chińsku, gdzie Marks nawołuje do przyspieszenia rewolucji? Dla ratunku resztek twarzy znalazł Pan jakieś opracowanie tekstów jakiegoś tam Watsona (z dużymi cytatami) na podstawie udowadnia Pan swoją rację. To czysta żenada intelektualna, ale u Pana to norma. Gdyż według mnie jest znacznie ciekawszym myślicielem niż Pan razem z rabinem Harry'm Waton'em. I tu żadna, nawet najbardziej złośliwa dyskredytacja, Pańskich oponentów - często ludzi, którym intelektualnie nie sięga Pan nawet pięt - nic Panu nie Panu nie pomoże. Tu potrzebną jest wiedza i racjonalne argumenty. @@@ . |
#394 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Pytania do niewierzących | > "ja dostrzegłem, że to samobójcza polityka, która przyniesie do Żydów> nieskończone cierpienie." Nie miał racji?No nie bardzo. Pytanie, w jaki sposób Żydzi zaczęli pzred 1939r. tą niby wojnę przeciwko nazistowskim Niemcom i faszyzmowi, oraz czym jest w tym znaczeniu wojna - tego autor nie precyzuje. A z historii nijak to nie wynika. Więc gdzie ta "racja"? Wojnę z Niemcami w klasycznym słowa znaczeniu tamtych czasów, to prowadził Anielewicz, Klepfisz, Edelman i inni dysponując w 1943r. (a wiec dużo później) w Getcie Warszawskim kilkudziesięcioma pistoletami, takąż liczbą granatów, kilkunastoma karabinami i dwoma (sic!) minami. I czym się tu podniecać? Podziwia Pan człowieka, który stał właściwie na równi ze starotestamentowymi prorokami. Gratuluję. Pozdrowienia |
#395 2 na 2 | cmos (1664 punktów) | Odp: Pytania do niewierzących | > >... on powtarza co przeczytał u Gabriele Kuby ...> A co to takiego???To jest taka niemiecka fundamentalistka katolicka, walnięta zresztą dość poważnie. Pamiętasz teksty o tym jaki Harry Potter jest antykatolicki i w ogóle groźny? To było z jej książki, ona podarowała ją Ratzingerowi i stąd wzięło się potem stanowisko Watykanu. Całe te gendery i masturbacja w niemieckich przedszkolach którymi straszą biskupi też są stuprocentowo i dosłownie przepisane z jej książek. "Ideologia gender" jest autorskim wkładem tłumacza na polski - bo on nie wiedział jak przetłumaczyć "gender mainstreaming". Zresztą już prawie rok temu miałem o tym notkę u siebie na blogu: nrdblog.cm(*)olscy-biskupi-i-gabriele-kuby/ |
#396 1 na 1 | Elasp (6859 punktów) | Odp: Pytania do niewierzących |
> Nie tylko jest Pan antysemitą, ale także mizoginem... Itd. Odpowiem wieczorem. Przyjrzę się jeszcze raz stanowisku Watona. Nie twierdzę, że na pewno mam rację. Jeżeli więc będzie trzeba, przyznam rację p. Mayolinie, jeżeli zajdzie potrzeba - Panu także. Dwie uwagi tymczasem: to, że Marks nie posłużył się słowem "przyspieszenie", nie oznacza, że nie nawojuje do przyspieszenia (rewolucji). Powinien Pan odróżniać mowę zależną od niezależnej. Ponadto, stanowisko Watona było wiązane przeze mnie nie z ideą przyspieszenia rewolucji, ale z możliwością religijnej interpretacji jego filozofii, o której także mówiłem. Innymi sowy: Marks = Mojżesz kapitalizm = niewola egipska proletariat = Żydzi rewolucja = ucieczka z tej niewoli komunizm = ziemia obiecana. konieczny bieg dziejów = Bóg. Marksizm jest judaizmem odzianym w szaty (dziewiętnastowiecznej) nauki. |
#397 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Pytania do niewierzących | Jeszcze jedno. Rabn H. Waton Cytat:Kiedy Żydzi zaczęli wojnę przeciwko nazistowskim Niemcom i faszyzmowi, ja dostrzegłem, że to samobójcza polityka Kol. Elasp: Cytat:Możemy z perspektywy czasu zastanawiać się, co dałby np. zbrojny sprzeciw Żydów niemieckich wobec Hitlera w roku 1939 Nieśmiało zauważę, że Rabin już jakoś to dostrzegł, ale kol. Elasp, który go przerasta głównie bardziej światlejszymi czasami - zastanawia się nad tym dalej. Ma Pan skłonność razem z H. Watonem do zastanawiania się nad mało realnymi rzeczami. Właściwie tak jest od poczatku Pana bytności na naszym forum. Pana domena to głowienie się nad ewentualnoscią, zwłaszcza oderwaną od rzeczywistości. Racjonalistów domena, to twarde stąpanie po ziemi. Każdy wybiera to, co dla niego najlepsze, a życie to potem weryfikuje  Pozdrowienia
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#398 1 na 1 | Elasp (6859 punktów) | Odp: Pytania do niewierzących | > Jeszcze jedno.> Rabn H. Waton Cytat:Kiedy Żydzi zaczęli wojnę przeciwko nazistowskim Niemcom i faszyzmowi, ja dostrzegłem, że to samobójcza polityka > Kol. Elasp: Cytat:Możemy z perspektywy czasu zastanawiać się, co dałby np. zbrojny sprzeciw Żydów niemieckich wobec Hitlera w roku 1939 > Nieśmiało zauważę, że Rabin już jakoś to dostrzegł, ale kol. Elasp, który go przerasta głównie bardziej światlejszymi czasami - zastanawia się nad tym dalej."Możemy z perspektywy czasu zastanawiać się, co dałby np. zbrojny sprzeciw Żydów niemieckich wobec Hitlera w roku 1939 - i chyba przyznamy rację autorowi." Nie dostrzega Pan ani końcówki zdania, ani nuty ironii ("możemy", "chyba")? Dla mnie też jest najzupełniej oczywiste, że sprzeciw nie miałby sensu. |
#399 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Pytania do niewierzących |
> Odpowiem wieczorem. Przyjrzę się jeszcze raz stanowisku Watona. Nie twierdzę, że na pewno mam rację.> Jeżeli więc będzie trzeba, przyznam rację p. Mayolinie, jeżeli zajdzie potrzeba - Panu także.Na podstawie wszystkich doświadczeń rozmów z Panem, które tu poznałem mam ogromne co tego wątpliwości, ale zobaczymy? > Dwie uwagi tymczasem: to, że Marks nie posłużył się słowem "przyspieszenie", nie oznacza, że nie nawojuje do przyspieszenia (rewolucji).Ma Pan ogromne trudności, że zrozumieniem tekstu. Przecież mnie nie o sam termin "beschleunigung" chodzi, a o zupełne niezrozumienie przez Pana marksowskiej koncepcji materializmu historycznego. Patrz [Załącznik]: "Na określonym szczeblu swego rozwoju materialne siły wytwórcze społeczeństwa popadają w sprzeczność z istniejącymi stosunkami produkcji albo - co jest tylko prawnym tego wyrazem - ze stosunkami własności, w których łonie one się dotąd rozwijały. Z form rozwoju sił wytwórczych stosunki te zamieniają się w ich kajdany. Wówczas następuje epoka rewolucji socjalnej".Ale Pan jak zwykle - nie mając nawet podstawowej wiedzy w temacie, w którym zabiera Pan autorytatywny głos - po chamsku dyskredytuje swoich ideowych przeciwników, a później kręci i mataczy. Pytam więc - już tylko tak dla zasady - jeszcze raz, gdzie Marks nawołuje do przyspieszenia rewolucji?> Powinien Pan odróżniać mowę zależną od niezależnej.A Pan zamiast pouczać powinien zacząć się uczyć aby ewidentnych bredni nie wypisywać. > Ponadto, stanowisko Watona było wiązane przeze mnie nie z ideą przyspieszenia rewolucji, ale z możliwością religijnej interpretacji jego filozofii, o której także mówiłem.> Innymi sowy:> Marks = Mojżesz> kapitalizm = niewola egipska> proletariat = Żydzi> rewolucja = ucieczka z tej niewoli> komunizm = ziemia obiecana.> konieczny bieg dziejów = Bóg.> Marksizm jest judaizmem odzianym w szaty (dziewiętnastowiecznej) nauki.To tylko Pańskie chore projekcje (na poziomie ks. prof. Oko) bez najmniejszych podstaw merytorycznych. Pieprzenie głupot - wynikające głównie z Pańskiej wyobraźni, jak dla mnie, jest mało ciekawe. www.racjon(*).php/s,640660/z,0/d,23#w642259@@@ . |
#400 4 na 4 darkside (7775 punktów) (zablokowany) | Odp: Pytania do niewierzących | > Marks = Mojżesz> kapitalizm = niewola egipska> proletariat = Żydzi> rewolucja = ucieczka z tej niewoli> komunizm = ziemia obiecana.> konieczny bieg dziejów = Bóg.Rydzyk = Mojżesz UE = niewola egipska katolicy = Żydzi zwycięstwo PIS = ucieczka z tej niewoli katolicka (a najlepiej polskokatolicka) Europa = ziemia obiecana. JPII = Bóg. Wszystko jest judaizmem. |
#401 2 na 2 | Elasp (6859 punktów) | Odp: Pytania do niewierzących |
> Wszystko jest judaizmem. Panie Darkside i p. Bogusławski - naprawdę zastanówcie się dziesięć razy zanim do mnie napiszecie, być może dzięki temu unikniecie całkowitej kompromitacji. Trochę ludzi jednak czyta te wypowiedzi i dziwi się dlaczego jakiś tam Elasp tak was ogrywa. Jest tak po prostu dlatego, że jakiś tam Elasp zastanawia się głębiej, zanim coś napisze. Oto coś, co przed chwilą znalazłem: "The bond that has united the Jews for thousands of years and that unites them today is, above all, the democratic ideal of social justice, coupled with the ideal of mutual aid and tolerance among all men. Even the most ancient religious scriptures of the Jews are steeped in these social ideals, which have powerfully affected Christianity and Mohammedanism and have a benign influence upon the social structure of a great part of mankind. The introduction of a weekly day of rest should be remembered here - a profound blessing to all mankind. Personalities such as Moses, Spinoza, and Karl Marx, dissimilar as they may be, all lived and sacrificed themselves for the ideal of social justice; and it was the tradition of their forefathers that led them on this thorny path. The unique accomplishments of the Jews in the field of philanthropy spring from the same source." Napisał te słowa nie kto inny, jak Albert Einstein w rozprawie "Why Do They Hate The Jews?" (1938). Proszę teraz jego krytykować za zestawianie Marksa z Mojżeszem. |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Pytania do niewierzących | > Nie dostrzega Pan ani końcówki zdania, ani nuty ironii> ("możemy", "chyba")? Dla mnie też jest najzupełniej> oczywiste, że sprzeciw nie miałby sensu.Myśli Pan o jakimś konkretnym sprzeciwie? Tja.. dla mnie ironia leży gdzie indziej. Dalej zastosowanie ma moja uwaga wyrażona tutaj: www.racjonalista.pl/forum.php/s,640660#w642394Pozdrowienia
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Pytania do niewierzących | >Proponuję, aby teiści z tego forum ujawnili się i zadawali pytania ateistom. Odpowiem na wszystkie mądre pytania...
Jaki dowód, możliwy do pomyślenia dzisiaj, na istnienie boga (niech będzie katolickiego) byłby dla ateistów wystarczający, aby uznać iż bóg istnieje?
|
#404 3 na 3 darkside (7775 punktów) (zablokowany) | Odp: Pytania do niewierzących | Ależ mnie to nie dziwi, bo wszystko, co jest systemem (albo i nie jest, tylko się na jakiś użytek w system poskłada) z jakąś eschatologią (bajaniem o losie i przeznaczeniu świata), może być podpięte pod judaizm. To kwestia takiej, a nie innej konstrukcji. Nic więcej. P.S. Jeszcze nie widziałem, żeby ktoś tu twierdził, że kogokolwiek tu ogrywasz. No może sam siebie. |
#405 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Pytania do niewierzących | > zastanówcie się dziesięć razy zanim do mnie napiszecie (..)> Trochę ludzi jednak czyta te wypowiedzi i dziwi się dlaczego> jakiś tam Elasp tak was ogrywa. Jest tak po prostu> dlatego, że jakiś tam Elasp zastanawia się głębiej, zanim coś napisze.Hm, czyli tzw. 'nieme zdziwienie'. Praktyka jednakowoż potwierdza coś przeciwnego, bo punktacja p. Elaspa, kol. Darkside i p. Bogusławskiego jest jaka jest i inna być nie chce. Chyba, że ma Pan dar prześwietlania myśli czytelników, lub piszą do Pana setki i tysiące maili, ale dotąd się z tym nie zdradził  Pozdrowienia
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|