Racjonalista - Strona głównaDo treści
Pytania do niewierzących

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
02-11-2014 10:44Jacek Przypadek (1069 punktów)Pytania do niewierzących
0 na 2
Proponuję, aby teiści z tego forum ujawnili się i zadawali pytania ateistom. Odpowiem na wszystkie mądre pytania i namawiam forumowych ateuszy do tego samego. Pytajcie o to, co chcielibyście wiedzieć na temat niewiary, prowokujcie, inteligentnie zagajajcie.

Żeby Was ośmielić, zadam pierwsze pytanie.

1. Ateiści, co przekonałoby Was do katolicyzmu?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 Dalej..
#376
13-11-2014 20:59
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)Odp: Pytania do niewierzących

>Halo, halo słuchajcie ludzie co wam prorok głosi: [color=blue]"Wiem, że mój program nie będzie przyjmowany, a wiem też, że będę piętnowany za ten program. I program ten będzie potępiony, nie tylko przez Żydów, ale także przez chrześcijan, komunistów, faszystów, przez liberałów, konserwatystów, przez reakcjonistów, a także przez antysemitów; słowem będę powszechnie potępiany; I będzie to powszechnie potępianie, ponieważ mój program jest radykalny, rewolucyjny
>i uniwersalny; jest to program nie tylko dla Żydów, ale dla całego rodzaju ludzkiego."

No więc gdzie tu antysemityzm i wyrazy poparcia dla nazizmu lub faszyzmu?

Nota bene sprawnie użył Pan translatora Google'a.

#377
13-11-2014 21:37
 Ocena 1 na 1
Andrzej Bogusławski (52271 punktów)Odp: Pytania do niewierzących
W odpowiedzi Elasp
.
> Nota bene sprawnie użył Pan translatora Google'a.
Cały czas używam tego co posiadam, a czego Panu ogromnie brakuje.

>No więc gdzie tu antysemityzm i wyrazy poparcia dla nazizmu lub faszyzmu?
W książce! Co nie czytał Pan?

@@@
.

Elasp (6859 punktów)Odp: Pytania do niewierzących

>W książce! Co nie czytał Pan?

Gdzie konkretnie? Proszę o podanie numeru strony (numerów stron).

Elasp (6859 punktów)Odp: Pytania do niewierzących

"ja dostrzegłem, że to samobójcza polityka, która przyniesie do Żydów nieskończone cierpienie."

Nie miał racji?

#380
13-11-2014 22:30
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Pytania do niewierzących
W odpowiedzi Elasp
> Gdzie konkretnie? Proszę o podanie numeru strony (numerów stron).

Panie Elaspie - pytałem w przypadku homoseksualistów, których utożsamił Pan w pewnym miejscu z pedofilami o stronę i wers z Pana źródła, który niby Pański osąd potwierdza.
I co? I nic. A więc standardy Kalego, bo chyba jakiejś rzetelnej odpowiedzi od p. Bogusławskiego Pan teraz oczekuje?

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#381
13-11-2014 22:33
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)Odp: Pytania do niewierzących
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>I co? I nic. A więc standardy Kalego, bo chyba jakiejś rzetelnej odpowiedzi od p. Bogusławskiego Pan teraz oczekuje?

Tak, p. Bogusławski na pewno pokaże klasę i poda numery stron, skoro twierdzi, że treść książki dowodzi antysemityzmu autora.

#382
13-11-2014 22:43
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Pytania do niewierzących
W odpowiedzi Elasp
> Tak, p. Bogusławski na pewno pokaże klasę i poda
> numery stron

Dla mnie to chwilowo sprawa drugorzędna. Interesuje mnie tu bardziej, czy Pan pokaże klasę i dowiedzie, gdzie Pana autor twierdzi iż większość homoseksualistów to pedofile.

Jeśli nie, to mamy do czynienia z sytuacją, gdzie wymaga Pan od innych czegoś, czemu sam nie może sprostać.
A takim osobom odpowiadać po prostu nie warto.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#383
14-11-2014 00:10
 Ocena 1 na 1
Andrzej Bogusławski (52271 punktów)Odp: Pytania do niewierzących
W odpowiedzi Elasp
.
I co? I nic. A więc standardy Kalego, bo chyba jakiejś rzetelnej odpowiedzi od p. Bogusławskiego Pan teraz oczekuje?
> Tak, p. Bogusławski na pewno pokaże klasę i poda numery stron, skoro twierdzi, że treść książki dowodzi antysemityzmu autora.
(Bogusławski już podał stosowne cytaty potwierdzające to co napisał i jemu to w zupełności wystarczy.)
Może nie wybijał bym na pierwszy plan antysemityzmu - tu może lepiej, gdyby jakiś Żyd lub większy znawca antysemityzmu się się wypowiedział - co bezwzględnej głupoty autora.
48. In this blessed country, the richest and most bountiful country, one can live a thousand years, and enjoy the greatest abundance of the gifts of nature and the products of human labor, without missing one single article produced in Germany. Is this a struggle, is this a fight? Only stupid babies living in the nursery can in their stupid imagination magnify this stupidity into the semblance of a heroic fight. This is not a struggle; it is a cowardly capitulation to vanity and stupidity. But what the Jews overlook and they refuse to recognize is that by this stupid boycott they aggravate the position of the Jews in Germany. In their vanity and stupidity the Jews in this country do not realize how inhuman and cruel it is to sacrifice the Jews in Germany in order to satisfy a stupid, and insane vanity. The Jews in this country cackle about self-respect and Jewish honor, what self-respect and honor do these Jews have? Is this self-respect and honor to sacrifice half a million Jews in Germany for the sake of false pride and stupid vanity? What moral cowardice this is! These Jews call my program a cowardly capitulation to the nazis and the fascists. Well, let these Jews try to overcome their false pride and stupid vanity, will they find it to be an easy task? But my program calls for just this: to overcome the false pride and stupid vanity that dictated the policy of the Jews until now. Let the Jews come out from their nursery, and let them face the reality and act rationally. Six years passed since the Jews outside of Germany declared war against Nazi Germany and Fascist Italy. The Jews will never admit that the recent pogroms had much to do with their stupid boycott. If, instead of wasting valuable time on a futile and hopeless struggle, the Jews had used these years for constructive work to help the Jews in distress, infinitely more good would have been accomplished. Hatred cannot be overcome by hatred; and, since the Jews want peace, they should be the first to endeavor to secure peace. The Jews must endeavor to understand nazism from the nazi viewpoint, and fascism from the fascist viewpoint. Self-preservation and self-interest should dictate to the Jews this policy. This course is as effective practically as it is morally justified.
W mojej ocenie człowiek, który dostrzega wartości w nazizmie i przedstawia Żydom program jego akceptacji oraz podporządkowania się Żydów hitlerowskim władzom zupełnie nie zasługuje na współczesne odwołania do swojego dorobku i poważnych dyskusji nad nim. Nie, Szanowny Panie Elasp, ja zdecydowanie nie chcę schodzić do Pańskiego poziomu. Przedstawianie takiego upokarzającego programu dla Żydów wymieszanego z pseudointelektualizmem jest właśnie dla mnie antysemityzmem. Brakiem szacunku dla narodu - nawet gdyby to był własny naród. Nie mam zamiaru brać dalszego udziału w promowaniu przez Pana tu tego idioty. Ciekawy jestem jak na podobną propozycję zareagowali by "polscy patrioci" tak bliscy Elaspowemu sercu?

@@@
.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Pytania do niewierzących
W odpowiedzi starog
>>Pytajcie o to, co chcielibyście wiedzieć na temat niewiary ...
>No to ... co to jest ... niewiara?

Starogu, ale żeś wszystkich swoim pytaniem zażył.. szok!
Niewiara, to brak wiary w religijnym sensie tego słowa (nie mylić np. z brakiem wiary w istnienie rzeki o nazwie Wisła).
Pozdrowienia

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#385
14-11-2014 07:20
 Ocena 1 na 1
astrotaurus (12445 punktów)Odp: Pytania do niewierzących
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>Niewiara, to brak wiary w religijnym sensie tego słowa (nie mylić np. z brakiem wiary w istnienie rzeki o nazwie Wisła).
Żebyż to było tak łatwo!
Niewiara może też od biedy oznaczać inne przeciwieństwo wiary - wiarę w przeciwieństwo twierdzenia objętego wiarą i tak jest, moim zdaniem, najczęściej rozumiana.
I skąd wytrzasnąłeś ten "religijny sens"? Skoro sam definiujesz pod pojęciem wiary dwa jej rodzaje, to czemu niewiara ma się odnosić wyłącznie do jednego?

Ej, jak chcesz dyscyplinować fideistów samemu żonglując do woli?


Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Pytania do niewierzących
W odpowiedzi astrotaurus
> I skąd wytrzasnąłeś ten "religijny sens"? Skoro sam definiujesz pod pojęciem
> wiary dwa jej rodzaje, to czemu niewiara ma się odnosić wyłącznie do jednego?
>Ej, jak chcesz dyscyplinować fideistów samemu żonglując do woli?

Wytrzasnąłem, bo w poście inicjującym jest mowa o teizmie i ateizmie, poza tym takie też było pytanie przedmówcy. A ja zazwyczaj mam skłonnosci do pisania na temat.
Poza tym chciałem uściślić, bo wiara bywa różnie rozumiana (jej drugie znaczenie nie leży w zakresie pytania).
Takie zawodowe dmuchanie na zimne

> Niewiara może też od biedy oznaczać inne przeciwieństwo wiary
> - wiarę w przeciwieństwo twierdzenia objętego wiarą

Może. Ale to jest już dostatecznie tutaj mocno tu skrytykowane (i stąd zapewne Twoje "od biedy"). Nie mniej masz rację, i tak bywa.

Pozdrawiam

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Elasp (6859 punktów)Odp: Pytania do niewierzących

>W mojej ocenie człowiek, który dostrzega wartości w nazizmie i przedstawia Żydom program jego akceptacji oraz podporządkowania się Żydów hitlerowskim władzom zupełnie nie zasługuje na współczesne odwołania do swojego dorobku i poważnych dyskusji nad nim.

Nie rozumie Pan zupełnie, o co chodzi autorowi (bariera językowa!) i obrzuca go obelgami i wyzwiskami. Waton twierdzi, że 1) Żydzi na całym świecie oczekują, że Żydzi niemieccy przeciwstawią się Hitlerowi, 2) taki sprzeciw nieuchronnie doprowadzi do zagłady Żydów niemieckich, żyjących tam od setek lat. Możemy z perspektywy czasu zastanawiać się, co dałby np. zbrojny sprzeciw Żydów niemieckich wobec Hitlera w roku 1939 - i chyba przyznamy rację autorowi.

Waton zachęca do tego, co Niemcy nazywają "Realpolitik", sprzeciwia się odwołaniom do romantycznej tradycji powstań żydowskich. Ewidentnie chodziło też Watonowi o wypracowanie uniwersalnej koncepcji, która pogodzi wszystkich i zapobiegnie wojnie (a w ten sposób zapewni Żydom przetrwanie). Na pewno nie ma w tym żadnej "bezwzględnej głupoty", którą Pan autorowi z tak wielką pewnością imputuje.

#388
14-11-2014 10:49
 Ocena 1 na 1
mayolina (2278 punktów)Odp: Pytania do niewierzących
W odpowiedzi Elasp
Przeczytałam cytowany tekst Watsona i jest dla mnie oczywiste, że tekstu nie zrozumiałeś lub zwyczajnie go nadinterpretujesz.

> Nie rozumie Pan zupełnie, o co chodzi autorowi (bariera językowa!) i obrzuca go obelgami i wyzwiskami. Waton twierdzi, że 1) Żydzi na całym świecie oczekują, że Żydzi niemieccy przeciwstawią się Hitlerowi, 2) taki sprzeciw nieuchronnie doprowadzi do zagłady Żydów niemieckich, żyjących tam od setek lat. Możemy z perspektywy czasu zastanawiać się, co dałby np. zbrojny sprzeciw Żydów niemieckich wobec Hitlera w roku 1939 - i chyba przyznamy rację autorowi.

Proszę o stosowne cytaty dotyczące tych kwestii, gdyż nigdzie w tekscie nie znalazłam ani twierdzenia, że Żydzi oczekują od Żydów niemieckich przeciwstawiania się Hitlerowi, ani tego, że taki opór doprowadzi do zagłady. Twierdzi natomiast Watson, że bojkot Niemiec i Włoch (czyli polityka Żydów amerykańskich) doprowadzi do zniszczenia Żydów niemieckich i jest przyczyną pogromów. Notabene, zdaniem Watsona polityka żydowska wobec faszystowskich Niemiec i Włoch to jedynie przejaw niedojrzałości politycznej środowisk żydowskich (w tekscie określenie jest ostrzejsze). Co jest oczywiste natomiast to to, że z punktu widzenia współczesnych standardów, polemika pisana jest językiem nienawiści.

#389
14-11-2014 12:11
 Ocena 1 na 1
Andrzej Bogusławski (52271 punktów)Odp: Pytania do niewierzących
W odpowiedzi Elasp

> Nie rozumie Pan zupełnie, o co chodzi autorowi (bariera językowa!) i obrzuca go obelgami i wyzwiskami.
Ale jakoś dziwnie tekst z Pańskiego linku zrozumiałem podobnie jak pani Mayolina: Proszę o stosowne cytaty dotyczące tych kwestii, gdyż nigdzie w tekście nie znalazłam ani twierdzenia, że Żydzi oczekują od Żydów niemieckich przeciwstawiania się Hitlerowi, ani tego, że taki opór doprowadzi do zagłady. Twierdzi natomiast Watson, że bojkot Niemiec i Włoch (czyli polityka Żydów amerykańskich) doprowadzi do zniszczenia Żydów niemieckich i jest przyczyną pogromów. Notabene, zdaniem Watsona polityka żydowska wobec faszystowskich Niemiec i Włoch to jedynie przejaw niedojrzałości politycznej środowisk żydowskich (w tekscie określenie jest ostrzejsze). Co jest oczywiste natomiast to to, że z punktu widzenia współczesnych standardów, polemika pisana jest językiem nienawiści. U niej też występuje bariera językowa?

> Nie rozumie Pan zupełnie, o co chodzi autorowi (bariera językowa!) i obrzuca go obelgami i wyzwiskami.
Dyskutowaliśmy tu o Marksie przy którym nieznajomość publikacji i bariera intelektualna nie pozwoliła Panu zupełnie zrozumieć o co autorowi chodziło i obrzucał go Pan obelgami i wyzwiskami. Także antysemickimi. Teraz nie potrafiąc udzielić odpowiedzi na pytanie: Na naszym forum używamy języka polskiego, ale niech Pan załączy cytat po niemiecku, angielsku, łacińsku, a nawet po chińsku, gdzie Marks nawołuje do przyspieszenia rewolucji? Dla ratunku resztek twarzy znalazł Pan jakieś opracowanie tekstów jakiegoś tam Watsona (z dużymi cytatami) na podstawie udowadnia Pan swoją rację. To czysta żenada intelektualna, ale u Pana to norma.

@@@
.

Anna Salman (16360 punktów)Odp: Pytania do niewierzących
W odpowiedzi cmos
>... on powtarza co przeczytał u Gabriele Kuby ...
A co to takiego???

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365