Racjonalista - Strona głównaDo treści
Manifest

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
18-02-2020 00:26Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Manifest
0 na 4
Wszystkim dobrze znany farmer uświadomił mi jałowość moich sporów o kapitalizm z kilkoma innymi użytkownikami tego forum.

Postanowiłem zrobić coś innego, coś nowego, mam nadzieję, mniej jałowego, coś produktywnego.
Postanowiłem napisać manifest, przetłumaczyć go na 2 inne języki, niemiecki, angielski i rozesłać do wszystkich partii i organizacji zajmującymi się prawami człowieka, jakich kontakty znajdę w sieci.

Wiecie i ja wiem, że do takich organizacji podobnych manifestów przychodzi 100 dziennie i zazwyczaj są ignorowane. Potrzebuję napisać coś, czego nie można łatwo zignorować. Muszę napisać zwięźle, esencjonalnie i trafnie. Jedna strona czystego sensu.

Jestem uzależniony od dyskusji na forum i od krytyki innych ludzi rodzącej u mnie nowe myśli, spróbuję zatem połączyć pisanie z dyskusją.

Będę tu pisał i publikował manifest po kawałku, poddam fragmenty krytyce i może dzięki niej zmienię je na lepsze, żeby ostatecznie zbudować potrzebny mi dokument.

Nie ma co się rozgadywać bo już północ, więc zaczynam.

Manifest

1. Społeczeństwo jako związek wspólnego dobra zapewni każdej jednostce dobrobyt, osiągając go poprzez łączne i złożone działania wszystkich swoich członków.
2. Zasady społeczne wynikające z indywidualnego i zbiorowego pędu do życia służyć będą wspólnemu dobru.
3. Źródłem społeczeństwa jest hierarchia jednostek, społeczny stosunek nadrzędności i podporządkowania, zdrowie i rozwój społeczeństwu zapewni niezbyt słaba i niezbyt silna hierarchia umiarkowana.

cdn.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 Dalej..
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi -jad-

>>Wszyscy np przedsiębiorcy mają tu opisany komfort.
>Z jednej strony, mają ten komfort a z drugiej, inne problemy.
Te inne problemy to konkurencja, jako że wolnym chce być każdy.


Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.

#122
23-02-2020 21:42
 Ocena 1 na 3
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi -jad-
>A w twoim systemie będzie można dostać te środki czy jak? Bo nie rozumiem o co ci chodzi.

W moim modelu będąc najemnikiem bez żadnego mienia nie zapłacisz żadnego podatku i od właścicieli uzyskasz dochód podatkowy obok wynagrodzenia za pracę. W moim modelu będziesz znał rozkład własności i pieniądza, co jest wiedzą potrzebną do właściwego określenia wysokości podatku od własności w demokracji bezpośredniej i do kształtowania prawidłowych stosunków umownych, w których zyskują dwie strony a nie tylko jedna. W moim modelu dostaniesz automatycznie debet do wartości posiadanej przez Ciebie jawnie i opodatkowanej własności, którego jedynym kosztem będzie podatek od własności.

Sam widzisz, to daje na start 100x więcej możliwości niż wasz podły kapitalizm, w którym człowiek bez mienia nie tylko płaci kosmiczne podatki, nie tylko skrepowany jest potężną biurokracją, nie tylko każdy kredyt kosztuje go wysoką lichwę i nacechowany jest wieloma pułapkami ale przede wszystkim taki człowiek nie ma żadnej wiedzy o swoim otoczeniu, przez co nie ma pojęcia które decyzje mogą być właściwe.

#123
23-02-2020 21:45
 Ocena 1 na 1
-jad- (18783 punktów)Odp: Manifest

>Te inne problemy to konkurencja, jako że wolnym chce być każdy.

Ja np. nie chcę. Nie mam do tego talentu ani chęci.
Prócz problemów z konkurencją są jeszcze problemy z klientami, przepisami i pracownikami, którym zawsze się wydaje, że ich niewolisz i tylko pasożytujesz na ich ciężkiej pracy

#124
23-02-2020 21:56
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi -jad-

>>Te inne problemy to konkurencja, jako że wolnym chce być każdy.
>Ja np. nie chcę. Nie mam do tego talentu ani chęci.
Pewnie jesteś burkiem z szarleyowej stopki.

>Prócz problemów z konkurencją są jeszcze problemy z klientami, przepisami i pracownikami, którym zawsze się wydaje, że ich niewolisz i tylko pasożytujesz na ich ciężkiej pracy
Piszesz, jakbyś się zatrudniał u szwagra.

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.

#125
23-02-2020 22:05
 Ocena 2 na 2
-jad- (18783 punktów)Odp: Manifest

>Pewnie jesteś burkiem z szarleyowej stopki.

Być może. Chociaż tam jest mowa o dyktaturze. Nie czuję się zniewolony w tym sensie. Wprost przeciwnie. Zdarzało mi się rzucać pracę po kłótni z przełożonym i zatrudniać się gdzie indziej. Dało mi to poczucie wolności.

>Piszesz, jakbyś się zatrudniał u szwagra.

Pracowałem z wieloma ludźmi i wiem, co ludzie przeważnie gadają. Liczą kasę szefa lepiej niż on sam i lepiej niż oni sami swoją. Po co?

#126
23-02-2020 22:24
 Ocena 1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi farmer
>całe życie pod górkę

Wysłane za twoją namową - pierwsze partie

Stronnictwo Demokratycze lp.ds@ds
Polska Partia Socjalistyczna ue.lpspp@spp
Unia Europejskich Demokratów lp.wotarkomedhciksjeporueainu@oruib
Unia Polityki Realnej lp.gro.jenlaerikytilopainu@zraterkes
Polskie Stronnictwo Ludowe lp.gro.lsp@wknoruib
Polska Wspólnota Narodowa lp.ofni.nwp@nwp
Liga Polskich Rodzin lp.pw@96tairaterkes
Narodowe Odrodzenie Polski lp.gro.pon@ofni
Unia Pracy lp.pw@gro.ycarpainu
Sojusz Lewicy Demokratycznej lp.gro.dls@kinzcezr
Porozumienie Jarosława Gowina lp.gro.gjp@oruib
Prawo i Sprawiedliwość lp.gro.sip@oruib
Platforma Obywatelska gro.amroftalp@oruib
Unia Polskich Ugrupowań Monarchistycznych lp.pw@45atiluj
Liga Obrony Suwerenności lp.ikslopsol@ikslopsol
Komunistyczna Partia Polski moc.liamg@dnalopfopc
Partia Zieloni lp.inoleizaitrap@tairaterkes

cisnę dalej

#127
23-02-2020 22:36
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>całe życie pod górkę
>Wysłane za twoją namową - pierwsze partie
>Stronnictwo Demokratycze lp.ds@ds
>Polska Partia Socjalistyczna ue.lpspp@spp
>Unia Europejskich Demokratów lp.wotarkomedhciksjeporueainu@oruib
>Unia Polityki Realnej lp.gro.jenlaerikytilopainu@zraterkes
>Polskie Stronnictwo Ludowe lp.gro.lsp@wknoruib
>Polska Wspólnota Narodowa lp.ofni.nwp@nwp
>Liga Polskich Rodzin lp.pw@96tairaterkes
>Narodowe Odrodzenie Polski lp.gro.pon@ofni
>Unia Pracy lp.pw@gro.ycarpainu
>Sojusz Lewicy Demokratycznej lp.gro.dls@kinzcezr
>Porozumienie Jarosława Gowina lp.gro.gjp@oruib
>Prawo i Sprawiedliwość lp.gro.sip@oruib
>Platforma Obywatelska gro.amroftalp@oruib
>Unia Polskich Ugrupowań Monarchistycznych lp.pw@45atiluj
>Liga Obrony Suwerenności lp.ikslopsol@ikslopsol
>Komunistyczna Partia Polski moc.liamg@dnalopfopc
>Partia Zieloni lp.inoleizaitrap@tairaterkes
>cisnę dalej

ciśnij. mam nadzieje że dopisałeś im najważniejsze

>Jesli użyjesz przemocy lub kogokolwiek do niej uprawnisz na drodze do egzekucji >własności utajnionej i nieopodatkowanej to będziesz bandyta.

Ja wciąż czekam na odpowiedź kto uprawnia kogo


Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi farmer
>ciśnij.

jeszcze parę

Socjaldemokracja Polska sdpl.pl/kontakt/
Stronnictwo Pracy lp.gro.ycarpowtcinnorts@oruib
Stronnictwo Narodowe lp.pw@rdins
Wolność i Równość wir.info.pl/kontakt/
Stronnictwo Polska Racja Stanu moc.liamg@srpowtcinnorts
II Rzeczpospolita Polska gro.pr-agurd@oruib
Związek Słowiański zs.org.pl/kontakt.html
Inicjatywa Feministyczna moc.liamg@lp.anzcytsinimefawytajcini
Prawica Rzeczypospolitej gro.jetilopsopyzcezraciwarp@iksnyzcul.hcel
Polska Lewica lp.aciwelakslop@dazraz
Europa Wolnych Ojczyzn lp.sri@keram
Polska Patriotyczna lp.gro.anzcytoirtapakslop@oruib
Samoobrona lp.gro.anorboomas@aitrap
Kongres Nowej Prawicy lp.gro.pnk@alartnec
Partia Rozwoju lp.ujarkujowzoraitrap@mada
Twój Ruch ue.hcurjowt@oruib
Solidarna Polska gro.anradilos@dazraz
Polska Partia Piratów lp.wotaripaitrapakslop@oruib

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi farmer
> mam nadzieje że dopisałeś im najważniejsze
>>Jesli użyjesz przemocy lub kogokolwiek do niej uprawnisz na drodze do egzekucji >własności utajnionej i nieopodatkowanej to będziesz bandyta.
>Ja wciąż czekam na odpowiedź kto uprawnia kogo

Napisałem to prowokacyjnie i widać prowokacja zadziałała, teraz opiszę to mniej prowokacyjnie.

NIE WOLNO przymusowo egzekwować utajnionej i nieopodatkowanej własności!

NIE WOLNO, bo to jest złe.

Kto utajnioną i nieopodatkowaną własność egzekwuje przemocą lub do tego uprawnia, namawia, przekonuje tej jest złym człowiekiem.

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi -jad-
>>Pewnie jesteś burkiem z szarleyowej stopki.
>Być może. Chociaż tam jest mowa o dyktaturze.

Czy Amazon i Microsoft to dyktatury?

#131
23-02-2020 23:18
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>> mam nadzieje że dopisałeś im najważniejsze
>>>Jesli użyjesz przemocy lub kogokolwiek do niej uprawnisz na drodze do egzekucji >własności utajnionej i nieopodatkowanej to będziesz bandyta.
>>Ja wciąż czekam na odpowiedź kto uprawnia kogo
>Napisałem to prowokacyjnie i widać prowokacja zadziałała, teraz opiszę to mniej prowokacyjnie.

Do tego jeszcze wrócę.

>NIE WOLNO przymusowo egzekwować utajnionej i nieopodatkowanej własności!
>NIE WOLNO, bo to jest złe.
>Kto utajnioną i nieopodatkowaną własność egzekwuje przemocą lub do tego uprawnia, namawia, przekonuje tej jest złym człowiekiem.

kto i jak uprawnia

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi farmer
>kto i jak uprawnia

Ty, wybierając w tajemnicy na prawodawcę człowieka, który stwierdza, że przymusowa egzekucja utajnionej, nieopodatkowanej własności jest dobra, sprawiedliwa i daje innym ludziom prawo do agresji w celu wymuszenia uznania takiej własności przez innych.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi -jad-

>>Pewnie jesteś burkiem z szarleyowej stopki.
>Być może. Chociaż tam jest mowa o dyktaturze.
Dyrektor, dyktator - przecież to jeden diabeł.

>Zdarzało mi się rzucać pracę po kłótni z przełożonym i zatrudniać się gdzie indziej. Dało mi to poczucie wolności.
Właśnie: wolności; czyli bez możliwości zatrudnienia się gdzie indziej czego miałbyś poczucie?

> wiem, co ludzie przeważnie gadają. Liczą kasę szefa lepiej niż on sam i lepiej niż oni sami swoją. Po co?
Żeby lepiej liczyć swoją.

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi farmer
>ciśnij.

Nie martw się zbytnio, obaj wiemy jak to zostanie potraktowane


Tak jak zawsze.
Ale kiedyś. Kiedyś kiedyś dojdzie do przełomu.

#135
23-02-2020 23:46
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>kto i jak uprawnia
>Ty, wybierając w tajemnicy na prawodawcę człowieka, który stwierdza, że przymusowa egzekucja utajnionej, nieopodatkowanej własności jest dobra, sprawiedliwa i daje innym ludziom prawo do agresji w celu wymuszenia uznania takiej własności przez innych.

Nigdy nie byłeś moim pracodawcą a ty jako jedyny tak stwierdzasz i myślisz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365