Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
201.236.820 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 424 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Pomysł, że dobry Bóg wysyła ludzi na męki piekielne, jest całkowicie godny potępienia. Są to majaczenia obłędu, zdegenerowane przesądy".

Dodaj swój komentarz…
Kowal - Bandyckie prawo
To tylko prawo, to społeczeństwo pozwala na ekscesy świętych mężów, w końcu kto podskoczy panu w czarnej sukience. Trzeba nam ewolucji jak w stanach. A tak nawiasem mówiąc rygor wizowy ma swoje zalety, pozwala zablokować falę tępych, prymitywnych rasistów.
Autor: Kowal  Dodano: 17-11-2008
Reklama
Stanisławska
Skąd ja to znam. Kiedy w gimnazjum chciałam się wypisać z religii dałam wychowawcy karteczkę z tekstem "proszę o zwolnienie mojego dziecka z lekcji religii" i podpisem mamy. Jakież było moje zdziwienie kiedy usłyszałam, że mam przynieść... podanie!

Tak jakbym ja miała o coś prosić, jakby nauczyciel robił mi łaskę, że pozwala mi podjąć decyzję do której mam konstytucyjne prawo. Też mi pomysł - podanie to powinno się pisać jak się człowiek chce zapisać na religię a nie z niej wypisać.
Autor: Stanisławska  Dodano: 14-12-2008
rory f. - kreska?
nie uczęszczam na religię,a zdziwiło mnie zdanie o `kresce` na świadectwie w rubryce religia/etyka.nigdy nie pomyślałam o tym,że umieszczanie jej tam,gdy dana osoba nie ma możliwości chodzenia na etykę,gdyż w wielu szkołach takich zajęć po prostu nie ma, jest niewłaściwe.cóż...
Autor: rory f. Dodano: 14-12-2008
Misio - Aby nie zamykać drogi...  -4 na 4
A ja chodzę na religie tylko dla tego że wymagane jest to aby wziąć bierzmowanie. A na bierzmowanie chodzę po to aby kiedyś wziąć ślub i móc być chrzestnym. Bo ślub kościelny dla mnie nie jest wartością kościelną tylko znakiem który mówi jak bardzo kocham się z moja żoną. A jak kiedyś coś sprawi że zacznę wieżyc tak naprawdę to będę już miał bierzmowanie. Może i to nie jest "właściwe" rozumowanie ale takie są właśnie moje przekonania.
Autor: Misio Dodano: 15-12-2008
Misiallini
Nie uważam za sensowne namawianie w do "niechodzenia" na religię i uznawanie tego za powód do dumy czy ewentualnej zazdrości .To jest sprawa dla każdego indywidualna ,powinna być wolna od sugestii.
Autor: Misiallini  Dodano: 27-07-2009
hoopak
Czy drugi akapit, odnośnie tego, że nie muszę dawać żadnych oświadczeń
czy karteczek jest nadal aktualny po reformach IV RP (p. Giertycha)?
Autor: hoopak  Dodano: 11-09-2009
Mariusz Agnosiewicz - odp.
Giertych dodał religię do średniej ocen, ale w zakresie obowiązku uczęszczania nie zmienił prawa. Według jego nowelizacji rozporządzenia w sprawuie warunków i sposobu oceniania, stopnie z religii, etyki lub innych dodatkowych
zajęć edukacyjnych będą wliczane do średniej ocen. Rozporządzenie
weszło w życie od 1 września 2007.
Autor: Mariusz Agnosiewicz  Dodano: 20-09-2009
belfer - Nieścisłości
Wypowiedź P. JT jest nieścisła.
Cyt. JT: "Zachęćcie dziecko do nieuczęszczania na religię" - Czy nie jest to łamanie praw dziecka do wolności? Skoro chodzi może mu się to podoba. Taką decyzję też trzeba uszanować.
Dalej: "Zostawcie jednak decyzję dziecku" - no właśnie! To zdanie wyklucza wcześniejsze! Albo się namawia dziecko do niechodzenia, albo pozwala wybrać.
Dalej: "...rodzice pozwolili mu podjąć decyzję samodzielnie" - samodzielna decyzja? Przecież trzeba "namawiać do niechodzenia"!
JT: "Jego prestiż (.) wzrośnie, (.) będą mu zazdrościć" - zazdrościć będą tylko wolnej godziny.
JT: "Nie musicie pisać żadnych oświadczeń. Wystarczy zawiadomić szkołę ustnie" - nie prawda; szkoła musi zagwarantować opiekę nad dzieckiem nieuczestniczącym w lekcji (tu: l. religii, ale też w innych l. np. wf) - potrzeba tu dok. na piśmie (np. deklaracji o niechodzeniu lub zwolnienia lekarskiego). Religia jest traktowana jak każdy przedmiot. Poza tym jeśli dzieci będzie 7+, to szkoła ma mieć etykę.
Aha: "-" na świadectwie musi być, gdy uczeń nie uczęszcza na zajęcia (np. ww. w-f). Nie wolno zostawić na świadectwie możliwości do dopisania oceny z jakiegokolwiek przedmiotu.
Sz. Pani JT, proszę racjonalnie przemyśleć te ważne kwestie zanim zacznie do czegokolwiek "namawiać".
Autor: belfer Dodano: 27-01-2010
mra - dyrekcja, a prawo.
Witam, mam problem z wypisaniem się z lekcji religii. Otrzymałem zgodę nieuczęszczania w zajęciach od rodziców, wychowawcy klasy, jak i księdza, który prowadzi lekcje. Problem pojawił się, gdy sprawa trafiła do "góry" czyli dyrekcji szkoły.
Chodzę do 3 klasy gimnazjum, przez wszystkie lata nauki uczęszczałem w lekcjach religii.
Jednak było to wymuszone przez rodziców, niż żeby miało mnie to w jakiś sposób interesować. Gdy w końcu moje argumenty przekonały rodziców, a wychowawca i ksiądz zgodzili się bez żadnego "ale", napotkałem kolejny problem. Wychowawca przekazał mi informacje, o odmowie dyrekcji.
Czy dyrekcja ma do tego prawo, pomimo zgody rodziców i księdza, który prowadzi lekcje?
*(jest już drugi semestr szkolny)
Autor: mra Dodano: 27-03-2010
Mafema
Bardzo proszę o pomoc w wyszukaniu odpowiedzi na pytanie: czy uczestnictwo jednocześnie i w religii i etyce rzeczywiście jest wykluczone? Taką informację otrzymałam dzisiaj na zebraniu, w rezultacie czego rodzice zmuszeni do wyboru pomiędzy religią a etyką zaczęli wykreślać podpisy z etyki i pozostałam w klasie jako jedyna chętna na organizację tego przedmiotu. Pomocy!
Autor: Mafema  Dodano: 12-09-2013

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365