Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
200.634.976 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 355 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Być może religia jest martwa, a jeśli tak, lepiej przyjmijmy to do wiadomości i spróbujmy odkryć inne źródła siły moralnej, zanim będzie za późno".
Komentarze do strony Optymalizm i optymały

Dodaj swój komentarz…
Apokalipsus   1 na 1
Ciekawy tekst napisałeś. Bardzo podobają mi się Twoje neologizmy i ogólnie ta pewna, drobna co prawda, krytyka ateistów wierzących, że dzięki samemu odrzuceniu idei boga, stają się alfą i omegą we wszystkich sprawach (mam nadzieję, że nie popełniam nadinterpretacji). Mam nadzieję na więcej takich publikacji w przyszłości.
Autor: Apokalipsus  Dodano: 03-04-2012
Reklama
Paprocki
Dziękuję :) Cóż, takie właśnie mam przemyślenia na temat. ;)
Autor: Paprocki  Dodano: 03-04-2012
mieduwalszczyk
Tak na marginesie tego godnego przeczytania tekstu ( w końcu to łamy Racjonalisty !) - niech się autor nie gniewa, ale wkradł się w jednym miejscu błąd stylistyczny. Moim zdaniem nie powinno się napisać "I o tę optymalność w całym tekście będzie się rozchodzić" ale "I o tę optymalność w całym tekście będzie chodzić". Pozdrawiam
Autor: mieduwalszczyk  Dodano: 04-04-2012
Paprocki
Rzeczywiście, zanim w ogóle przepisałem tekst z a4 ktoś zwrócił mi na to uwagę. Jednak obstawałem przy swoim, że obie formy są poprawne- teraz już sam nie wiem.
Autor: Paprocki  Dodano: 04-04-2012
mieduwalszczyk
Sam zwrot : "a o co się rozchodzi ?" jest bardzo stylowy i zawsze sprawia mi ogromną radość, gdy słucham go w skeczu S. Tyma "Ucz się Jasiu". Niezastąpiony Jan Kobuszewski jako majster, chyba najlepiej potrafił oddać urok rzeczonych słów. Tak jakoś w mojej świadomości się odcisnęło, że jest on zarezerwowany (zwrot) dla określonego typu ludzi - Kobuszewski kreował ich w niedościgniony sposób. Nie pasowało mi to do tematyki i języka Pana artykułu.
Autor: mieduwalszczyk  Dodano: 04-04-2012
Sugar Man - Dziękuję!
Optymalizm jako zespół prawideł chodził mi od jakiegoś czasu po głowie. Teraz natrafiłem na ten artykuł, który z pewnością spełnił swoją funkcje porządkującą. Dziękuję za niego.

Jedynie nie zgadzam się z jednym z ostatnich przykładów. Może to wynika z mojego niezrozumienia jego pierwotnego kontekstu (np. niewystarczającej wiedzy), lub po prostu mojego wewnętrznego sprzeciwu co do kontekstu w jakim ja go widzę. Status "wiek emerytalny" wg. mnie wynika z systemu przekonań opartych na idealizmie jaki propaguje "państwo opiekuńcze", zatem czy warto jest szukać strategi optymalnych w anty-optymalnym systemie (bo idealistycznym)? Wydaje mi się, że nie. Dlatego kłóci się to dla mnie z tematyką artykułu. Chętnie w tym miejscu zobaczył inny przykład stojący w zgodzie z omawianą koncepcją. Nie mniej jednak jestem wstanie przymknąć na to oko uznając wartość poznawczą tekstu. ;)

Pozdrawiam
Autor: Sugar Man  Dodano: 21-12-2013

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365