Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
193.469.364 wizyty
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7365 tekstów. Zajęłyby one 29038 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 W jakiej walucie masz kredyt?
złoty
euro
frank
innej
już spłaciłem/am
nie mam
  

Oddano 229 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Nie może być ani wolności, ani równości, ani pełnej ludzkiej godności dla kobiet tam, gdzie nie ma prawa do decydowania o własnym ciele. Kiedy pytamy, czy kobieta urodzi, czy też nie urodzi dziecka, powinniśmy słuchać tylko jednego głosu - głosu sumienia tej kobiety i jej świadomego wyboru."
Komentarze do strony Wprowadzenie: Chrystianizm

Dodaj swój komentarz…
człowiek - W czym jest sedno
Po pierwsze aby podjać jakiekolwiek rozwazania muszą one być logiczne czyli poparte logiczną prawdą lub logicz. prawdopodobieństwem.Inaczej rozwazania prowadzą do nikąd a wnioski stają się fikcją lub kłamstwem. Rozpoczynając rozważania w tym temacie należy zburzyć średniowieczny pogląd nierozerwalności religji od wiary.Religje są tworem ludzkim a wiara w stwórcę świata jest jedna.Jeżeli oczywiście zakładamy że on jest,jeżeli nie to poco te rozwarzania? W pojeciu "Boga",żyjemy jeszcze w czasach porównywalnych do czasów inkwizycji za życia Galileusza i Kopernika.Widac to ewidentnie w relacjach pomiedzy kosciołem a społecznosciami. Żeby przejrzeć na świat i to zrozumieć potrzeba zrzucić jarzmo z umysłu-aby uzyskać szersze horyzonty widzenia i myślenia. Moja racjonalna wizja Swiata oparta jest na wierze w stwórcę świata-Boga lecz nie tego przetworzonego i ujarzmionego przez kościół katolicki i nie tylko. Jest on tak wielki i poteżny że wizje o kosmitach są malutkie i jeżeli istnieją a napewno tak to też istnieją dzięki niemu i przysłowiowo są jego dziećmi jak i my. Żeby to pojąć to potrzeba iść logiczną drogą Prawdy a wtedy zrozumiemy i pojmiemy sens Istnienia i Stworzenia
Autor: człowiek Dodano: 08-04-2008
Reklama
Róża
Ateista żyje w zgodzie z prawami naturalnymi z tego co się dowiedziałam, ma swoje czyste sumienie które punktuje, oczyszcza wedle swoich praw czyli zgodnie ze swoimi spostrzeżeniami, nie opierając się na jakiejkolwiek doktrynie. Sam sobie sterem, kapitanem i żaglem. To ciekawe nie powiem, ale i on sam wie co to jest dobro i zło więc skądś musiał zaczerpnąć tej wiedzy. Wolałabym by ateizm wykluwał się sam z siebie, a nie po "perypetiach". Ale prawdą jest też, że nikt sobie w dzieciństwie wiary nie wybiera to ona wybiera nas za pomocą społeczeństwa w jakim się rodzimy, rodziny, tradycji.
Cóż lepiej późno jak wcale. Żyć tak jak się chce w pełni odpowiadając za swoje postawy, przekonania.
Autor: Róża Dodano: 07-06-2008

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365