Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
204.909.320 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 736 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
W istocie, tylko naiwny antropocentryzm może upatrywać wyłącznie w ludzkości zarówno stronę bierną, jak i czynną przy rozważaniu problematyki zła.
Nowinki i ciekawostki naukowe
Informatyka
Polacy mistrzami Europy Środkowej w programowaniu zespołowym (19-11-2015)

Studenci Uniwersytetu Warszawskiego wygrali XXI Akademickie Mistrzostwa Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym, które odbyły się na Uniwersytecie w Zagrzebiu. Kolejne dwa miejsca na podium zajęli studenci Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu Jagiellońskiego.

XXI Akademickie Mistrzostwa Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym odbyły się w połowie listopada na Uniwersytecie w Zagrzebiu. Są one jednocześnie eliminacjami do przyszłorocznych Finałów Akademickich Mistrzostw Świata (The 2016 ACM-ICPC World Finals), które w maju odbędą się w Tajlandii. Polskę będą reprezentowały w nich drużyny Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego.

"W zawodach w Zagrzebiu wzięło udział 60 drużyn z najlepszych uczelni informatycznych Austrii, Chorwacji, Czech, Polski, Słowacji, Słowenii i Węgier. Organizatorzy przygotowali 12 ciekawych, ale bardzo trudnych zadań" - informuje Uniwersytet Warszawski.

Pierwsze miejsce zdobyła drużyna studentów Uniwersytetu Warszawskiego: Wojciech Nadara, Marcin Smulewicz oraz Marek Sokołowski. Informatycy z UW zdobyli ten tytuł po raz czternasty w historii, w tym roku odzyskali go po czterech latach. Jako jedyni w stawce rozwiązali dziesięć konkursowych zadań.

W najlepszej dziesiątce znalazło się aż sześć zespołów z polskich uczelni. Drugą pozycję zajęła drużyna z Uniwersytetu Wrocławskiego w składzie: Bartłomiej Dudek, Maciej Dulęba, Mateusz Gołębiewski. Wrocławianie rozwiązali osiem zadań. Trzecie miejsce wywalczyli studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego. Szymon Łukasz, Krzysztof Maziarz, Michał Zając rozwiązali siedem zadań.

Na piątej pozycji uplasowała się kolejna drużyna Uniwersytetu Jagiellońskiego w składzie: Michał Glapa, Karol Kaszuba, Michał Seweryn. Siódme i ósme miejsce zajęły dwie drużyny z Uniwersytetu Warszawskiego. W pierwszej walczyli: Patryk Czajka, Karol Farbiś i Krzysztof Pszeniczny, a w drugiej: Kamil Dębowski, Błażej Magnowski i Marek Sommer.

Akademickie Mistrzostwa Świata w Programowaniu Zespołowym (ACM ICPC) to najstarszy i najbardziej prestiżowy konkurs informatyczny na świecie, skierowany do studentów. Zawody organizuje Association for Computing Machinery - międzynarodowe stowarzyszenie informatyków, skupiające ponad 80 tys. członków, zarówno naukowców, jak i informatyków-praktyków. Pierwszy raz drużyna z Polski uczestniczyła w nim w 1994 roku. Byli to studenci informatyki UW, którzy zwyciężyli w europejskich zawodach regionalnych w Amsterdamie.

Wyniki Akademickich Mistrzostw Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym są dostępne na stronie internetowej.

PAP - Nauka w Polsce. Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl


Dodaj komentarz do wiadomości..

Nauka - sondaż Racjonalisty

 Neuroenhancement, czyli chemiczne wspomaganie pracy mózgu to:
sposób na optymalne wykorzystanie ludzkiego potencjału
pożyteczna dziedzina badań naukowych
kolejny krok ku dehumanizacji człowieka
chwyt marketingowy przemysłu farmaceutycznego
zwykła życiowa konieczność
nie mam zdania
  

Oddano 26288 głosów.


Reklama

Racjonalista wspiera naukę. Dołącz do naszych drużyn klikając na banner!
 
 
 
Więcej informacji znajdziesz TUTAJ
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365