 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 26-08-2012 20:19 | michu (73 punktów) | Przemyślenia. | Dzisiaj w kościele odczytuje się z Biblii o cudzie w Kanie Galilejskiej. Od dziecka zastanawiałem się, co w tym takiego ważnego. Spotkałem się z argumentacją, że to pokazuje jak Matka Boska kocha ludzi, otwarta jest na ich potrzeby i za pośrednictwem Jezusa wspomogą. Hmm, nie przekonuje mnie to. Analogicznie, pomagając bezinteresownie innym, robiąc im prezenty, czy coś w tym stylu zasługuję na wpis do Księgi Życia? Kolejna sprawa, dziewictwo NMP. Nawet jeśli zapłodnienie Jej, odbyło się od tak sobie, magiczną różdżką (uznajmy, że Jezus to dziecko Pana Boga) to czy kopulowanie z Józefem,a właściwie nie kopulowanie zasługuje na rozpamiętywanie? Szczerze, z punktu widzenia medycznego można uznać, że było coś nie tak może z psychiką. Nie widzę sensu gadania i wychwalania dziewictwa i niedziewictwa. Interesuje mnie sens formułki " nie jestem godzien, abyś przyszedł do mnie,ale powiedz tylko słowo a będzie uzdrowiona dusza moja" -dlaczego ja jako człowiek stworzony przez Boga mam nie być godny? a kto jest godny? -co znaczy uzdrowienie duszy? -przed Komunią się wygłasza tą formułę, ludzie przystępują potem do niej,a wcześniej mówią,że nie są godni Proszę o wypowiedzi osób znających się na rzeczy, może teologów.Interesują mnie też wypowiedzi osób wierzących  Chciałbym poznać ten "naukowo-katolicki" punkt widzenia. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 Dalej..#301 1 na 3 | 876543 (243 punktów) | Odp: Przemyślenia. |
> Paweł dokładnie, jak to Deschner wyłuskał, oznajmia o dobrodziejstwie w posuwaniu się do kłamstwa właśnie w Liscie do Rzymian (3:7). Naturalnie krygując się nieco i usiłując się wybielać. Oczekujesz, że złodziej przyzna się bez bicia do kradzieży, a zabójca do morderstwa, matacz do kręcenia etc... i nie będą się próbowali usprawiedliwiać? Deschner niczego nie wyjął z kontekstu. Może li tylko popełnił błąd poprzestawszy na tym jednam zdaniu, a nie przytoczywszy następującego po nim:> I czyż to znaczy, iż mamy czynić zło, aby stąd wynikło dobro? - jak nas niektórzy oczerniają i jak nam zarzucają, że tak mówimy. Takich czeka sprawiedliwa kara.(3:8)> Owo wyraźnie już mówi, że nie tylko Deschner, ale i współcześni Pawłowi mają mu coś do zarzucenia. Przeoczyłeś taktycznie ten urywek, czy cię pan ślepotą dotknął? Naturalnie świętoszkowaty Pawełek gromi krytykę i sięga do ulubionych metod: zastraszyc, pożyczyć nieco złego oponentom ... jakże to po chrześcijańsku.Nie przeoczyłem tego zdania. Po prostu nie rozumiesz jego sensu i podajesz go jako przykład czegoś, czym ono nie jest. Już nie pamiętam o którą to dokładnie sektę chodziło, chyba gnostycką, która uważała, że świat został stworzony przez złego stwórce i dlatego jest zły, ale ma przyjść, gdy się przepełni miara grzechów, dobry bóg i stworzyć świat na nowo. Dlatego członkowie tej sekty celowo robili różne okropności, aby on wcześniej przyszedł. Dla pogan, nierozeznanych w niuansach religii, chrześcijański Szatan mógł być utożsamiany z tym złym Demiurgiem, Apokalipsa z jego przyjściem itp. Więc oskarżali chrześcijan że nalezą do tych ludzi, co Paweł zaznacza- jest nieprawdą. Nic więc nie przeoczyłem bo > To kolejnie zdanie już dobitnie wskazuje, że nie jest tak, jak ty byś sobie życzył. Mianowicie jakoby Paweł cały czas tylko o obrzezaniu plótł.jest to właśnie powiązane z tym, że Paweł mówi o odstępstwie od obrzezania, bo a)obrzezany powinien trzymać się Prawa Mojżeszowego a grzeszy, b)Biblia nie mówi, że człowiek, poza Chrystusem może być bezgrzeszny i Paweł na to właśnie wskazuje itp itd W dalszym więc ciągu podtrzymuje że Deschner paskudnie manipuluje wykorzystując waszą niewiedzę i to, że nie sprawdzacie tego co pisze. Wciska Wam kit. Jeśli nie to pokaż- gdzie ten Paweł mówi, że dla chwały Chrystusa on kłamie. No śmiało. Obroń wreszcie tego Deschenra. Jeśli Deschenr to wiarygodny naukowiec, to nie powinnaś mieć z tym żadnych problemów. |
#302 2 na 2 | 876543 (243 punktów) | Odp: Przemyślenia. | Posłuchaj: Powiedziałem podając przykład: Deschner to kłamca i manipulant, bo wyrwał zdanie z kontekstu i napisał że ono znaczy coś zupełnie innego. Pisze, że św Paweł kłamie- wymyślając dla chwały Bożej coś co nie istnieje, podbudowuje prawdy wiary kłamstwem. Podałem konkretny przykład z tekstu i wrzuciłem całość fragmentu który Deschner zmanipulował -SAMODZIELNIE- bo to nie przypis z czyjejś książki, ale jego własna interpretacja. Jeśli chcesz obalić moją tezę to po prostu musisz- Pokazać gdzie Paweł kłamie, o chrześcijańskich prawdach wiary. Zobacz co pisze ten oszust Deschner Cytat:Chrześcijańskie prawdy wiary były podbudowywane kłamstwem nawet przez najwybitniejszych przedstawicieli Kościoła . Na Pawła też pada podejrzenie o podobne praktyki. Bo przecież pisze on: "Ale jeżeli przez moje kłamstwo (!) prawda Boża tym więcej się uwydatnia ku Jego chwale, jakim prawem jeszcze i ja mam być sądzony jako grzesznik?" Wyznaje, iż chodzi tylko o to, by gloryfikować Chrystusa - "czy to obłudnie, czy naprawdę'". Natomiast Ty zboczyłeś zupełnie z tematu. Z uporem godnym lepszej sprawy, interpretujesz słowa Pawła, jakby chodził o udowodnienie, że Paweł ma grzechy. Ma. Biblia mówi, że każdy człowiek grzeszy, z wyjątkiem Chrystusa. Paweł też. Nie wnikam, które z rzeczy przypisywanych mu przez Ciebie to prawda, bo to nie na temat. Nie jest to o zmienianiu prawd wiary. Ale pokaż mi gdzie to niby "chrześcijańskie prawdy wiary podbudowuje kłamstwem"? Wiesz dlaczego nie możesz znaleźć takiego fragmentu? Bo Deschner to kłamca i manipulator. Oszukuje swoich czytelników, bo dobrze wie, że jeśli z szybkością karabinu maszynowego poda rożne naciągane fakty, to nikt nie będzie sprawdzał przypisów. Dlatego właśnie, nie mając dowodów na swoje śmieszne tezy, wyciąga zdanie z kontekstu i okłamuje ludzi. Spróbuj go sam posprawdzać, skoro stać Cię na tak dokładne analizowanie Listów Pawła(to niezła analiza), to na pewno będziesz w stanie bez mojej interwencji sam się rozprawić z tym "Deschenrem". Zabawę będziesz miał przednią, gwarantuje Ci. |
#303 10 na 10 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Przemyślenia. | . > Nie przeoczyłem tego zdania. Po prostu nie rozumiesz jego sensu i podajesz go jako przykład czegoś, czym ono nie jest.Oczywiście stare pieprzenie o Szopenie - wszyscy są głupcami, którzy sensu biblijnego bełkotu nie chcą rozumieć tak, jak im do bezwzględnego wierzenia nakazuje Magisterium Kościoła. Uważam, że racjonaliści z naszego forum - chcący rozmawiać z odwiedzającymi mas ewangelizatorami - powinni pilnie przestudiować dla zrozumienia ich mentalności, wskazówki bp Kazimierza Romaniuka Specjalnie załączam dla Państwa wskazówki zawarte w książce "Nowy Testament bez problemów". [Załącznik]Natomiast wszyscy chcący poważnie rozmawiać o "Nowym Testamencie" powinni przeczytać i przemyśleć książkę prof. Erhmana "Przeinaczanie Jezusa". Dopiero wtedy zaczynamy sobie zdawać sprawę z kim rozmawiamy i o czym w ogóle mówimy. @@@ . |
#304 2 na 2 | 876543 (243 punktów) | Odp: Przemyślenia. | Nie masz racji. Jest jedna wspólna cecha, która łączy wiele osób na tym forum- brzydzimy się podłym kłamstwem. Natomiast rożni nas pogląd na to co jest tym kłamstwem. Wy uważacie, że Biblia i to co się z nią wiąże (religia, wiara itp). My natomiast uważamy, że kłamstwem jest ideologia tego portalu, kłamstwa o Chrystusie czy o św Pawle. Ja np czuję ostatnio szczerą niechęć, jak mam tu zajrzeć. Z dwóch powodów. Pierwszy wynika z mojego charakteru. Osobowościowo blisko mi do sangwinika i już się znudziłem dyskusjami tutaj. Drugi to ludzie, jakich miałem nieprzyjemność spotkać (Nie Ty, czy Ignorancja). Ale jest tu strasznie dużo ludzi, którzy maja usta pełne frazesów o rozumie i pletą niestworzone bzdury. Którzy wykrzykują hasła o wiedzy, a jednocześnie potrafią Izydę nazywać dziewicą, nazywają Mitre protoplastą Chrystusa wnioskując to na podstawie rzeźb z 4 i 5 wieku naszej ery. Ludzie którzy obrzucają mnie stekiem wyzwisk, pomówień i oszczerstw, nie wiedząc nawet kim jestem, a jednocześnie mówią o wyższości niewierzących nad chrześcijanami. Którzy twierdzą, nie podając żadnych naukowych badań, że to religia wywołuje zło na świecie i wystarczy ją usunąć i będzie lepiej, a zapomnieli o ateistycznym społeczeństwie ZSSR i ludziach tam mordowanych? Mam wymieniać dalej? To aż tak rażący kontrast, że strasznie mnie odpycha. Jeśli natomiast mimo wszystko się tu pojawiam, to tylko dlatego, że od czasu do czasu, któś może poczytać o tych kłamstwach Deschebra i przestanie budować swój światopogląd w oparci o te bzdury. A Twoja opinia tego jakie cele ma wspólnota chrześcijańska, może i jest oparta na ludziach , których znasz, ale to nie o mnie i nie o tych chrześcijanach, jakich ja znam. PS Obirek? ks. Węcławski? Nie żartuj, gdyby nie jakieś medialne zainteresowanie nikt by o nich nie słyszał i się nimi zajmował. Dla Ciebie to są ważni członkowie wspólnoty, który niby mają mnie do czegoś powodować? Ja im tylko współczuje wyboru, ale są wolni, ich decyzja. Zresztą nie wiem nawet kim jest ten drugi. |
#305 5 na 5 | Jacek_G (35558 punktów) | Odp: Przemyślenia. | Zgadza się, zboczyłem z tematu świadomie (dygresja). Nie chcę zabierać się za obalanie Twojej tezy co najmniej z dwóch powodów: a) nie czuję się kompetentny, uczciwie rzecz biorąc musiałbym najpierw Deschnera przeczytać całego b) jak widzisz są tu ode mnie bardziej wnikliwi i znający temat A propos cytatu który podałeś ze św. Pawła "Ale jeżeli przez moje kłamstwo (!) prawda Boża tym więcej się uwydatnia ku Jego chwale, jakim prawem jeszcze i ja mam być sądzony jako grzesznik?" Dla mnie to po prostu jest słabe. Henek, a gdybyś Ty skłamał w imię szerzenia swojej wiary, w imię Boże to kto Ci dziś zaufa? Sądzisz, że sam byś się z tym dobrze czuł? Jeszcze jeśli chodzi o moją intencję wpisu powyżej - chcę żebyśmy się dobrze zrozumieli, nie interpretuję słów św. Pawła w celu udowodnienia, że ma grzechy. Tu się z Tobą całkowicie zgadzam - oczywiście że ma; i Biblia też pewnie mówi, że każdy człowiek grzeszy, z wyjątkiem Chrystusa. Wiec i św. Paweł też grzeszy, ale to jeszcze nie powód żeby go stygmatyzować - ja w kazdym razie tego nie chcę robić. Jednak zaufanie zaufaniem a on we mnie go nie wzbudza, to o to chodzi. Nie wzbudza i już, choćbyś mnie palił rozgrzanym żelazem to nie wzbudza. Dlaczego? Po prostu kreuje siebie, a jesli chodzi o egocentryków zapatrzonych w siebie to z natury jestem podejrzliwy i to niezależnie czy jest to mój wujek, który chwali się wszem i wobec kogo to w mieście nie zna, czy też św. Paweł. > Spróbuj go sam posprawdzać, skoro stać Cię na tak dokładne> analizowanie Listów Pawła(to niezła analiza), to na pewno> będziesz w stanie bez mojej interwencji sam się rozprawić> z tym "Deschenrem"Może kiedyś faktycznie spróbuję. Dzięki za rady, serdecznosci łączę |
#306 1 na 3 | 876543 (243 punktów) | Odp: Przemyślenia. |
> A propos cytatu który podałeś ze św. Pawła "Ale jeżeli przez moje kłamstwo (!) prawda Boża tym więcej się uwydatnia ku Jego chwale, jakim prawem jeszcze i ja mam być sądzony jako grzesznik?" Dla mnie to po prostu jest słabe. Henek, a gdybyś Ty skłamał w imię szerzenia swojej wiary, w imię Boże to kto Ci dziś zaufa? Sądzisz, że sam byś się z tym dobrze czuł?Ale chyba nie zrozumiałeś. Św Paweł nie kłamie w imię wiary. To Deschner tak twierdzi i to Deschner kłamie a nie św Paweł . |
#307 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Przemyślenia. | . > To kolejne zdanie już dobitnie wskazuje, że nie jest tak, jak ty byś sobie życzył. Mianowicie jakoby Paweł cały czas tylko o obrzezaniu plótł.Ja myślę, że ten pan już tak musi: www.racjon(*).php/z,0/d,20/s,515897#w526972Pozdrawiam serdecznie. @@@ . |
#308 7 na 7 | Jacek_G (35558 punktów) | Odp: Przemyślenia. | > Nie masz racjiSzczerze - przyznawanie racji mnie nie interesuje Henek. Mnie chodzi tylko i wyłącznie o własne szczęście i wyrażanie siebie, o życie zgodnie z sobą i zasadami Matki Natury. O ludzi których kocham, na których mam wpływ i na których mi zależy. Mnie nie chodzi o żadną rację. > Ja np czuję ostatnio szczerą niechęć, jak mam tu zajrzećTo po co to robisz? Wrzuć na luz. > jest tu strasznie dużo ludzi, którzy maja usta pełne> frazesów o rozumie i pletą niestworzone bzduryAno bywa. My tu jesteśmy zwykłymi ludźmi. Nie to co Wy > Którzy twierdzą, nie podając żadnych naukowych badań, że> to religia wywołuje zło na świecie i wystarczy ją usunąć i będzie> lepiej, a zapomnieli o ateistycznym społeczeństwie ZSSR> i ludziach tam mordowanych?Akurat piszę te słowa z byłogo ZSRR więc trochę mogę powiedzieć co tu zaszło. To nie ateizm ni racjonalizm wywołał tu takie rozruchy. Stalinizm był ruchem parareligijnym, było tu dużo polowania na czarownice wywołanego zwykłym lękiem. Ale i w Tylawie też panował lęk, jak broniono proboszcza do którego górale podsyłali przez 30 lat małe dziewczynki żeby się z nimi zabawiał. Mam wymieniać dalej? > Jeśli natomiast mimo wszystko się tu pojawiam, to tylko dlatego,> że od czasu do czasu, któś może poczytać o tych kłamstwach> Deschebra i przestanie budować swój światopogląd w oparci> o te bzdury.Uparciuch widze z Ciebie, próbujesz zbawić świat.. czy czasem to nie za męczące?  > A Twoja opinia tego jakie cele ma wspólnota chrześcijańska,> może i jest oparta na ludziach , których znasz, ale to nie o> mnie i nie o tych chrześcijanach, jakich ja znam.Powiedz mi w takim razie, na czym oparta jest wspólnota w której jesteś? > PS Obirek? ks. Węcławski?Oczywiscie > Nie żartujNie robie tego. Pisałem o nich całkiem poważnie i mam nadzieję że odbierasz to zgodnie z moją intencją. Inaczej nie ma sensu w ogóle żebyś się w tym temacie wypowiadał. Albo traktujemy się poważnie, albo lebiej w ogóle nie rozmawiać. > Dla Ciebie to są ważni członkowie wspólnoty,> który niby mają mnie do czegoś powodować?A w ogóle Henek to tych panów czytałeś? Znasz ich, rozmawiałeś z nimi? Ja z jednego z nich znam osobićie, dlatego myslę że mam prawo z tego czego oni doswiadczyli wyciągać wnioski i o nich pisać. > Ja im tylko współczuje wyboru, ale są wolni, ich decyzja> Zresztą nie wiem nawet kim jest ten drugi.Nie obraź się, może to zabrzmi trochę pryncypialnie: uważam że warto się najpierw zaznajomić z cudzą historią życia, a póżniej ewent delikweta skreślać. Inaczej to nie ma jakiegokolwiek sensu. Serdecznie pozdrawiam |
#309 7 na 7 | Jacek_G (35558 punktów) | Odp: Przemyślenia. | > Ale chyba nie zrozumiałeś. Św Paweł nie kłamie w imię wiary.> To Deschner tak twierdzi i to Deschner kłamie a nie św PawełPrzypatrz się uwazniej. Rozumiem to, tylko prozaicznie w tej chwili nie chcę się za to brać. Za to interesuje mnie coś innego, a z Ciebie jak widzę uparciuch bo nie chcesz odpowiedzieć na moje pytanie, nie chcesz nawet go przeczytać, nie mówiąc o zważeniu w sercu. Przypuśćmy że gdybyś Ty skłamał w imię szerzenia swojej wiary, w imię Boże to kto Ci dziś zaufa? Sądzisz, że sam byś się z tym dobrze czuł? Czy pochwalasz kłamanie dla potrzeb uwydatnienia prawdy Bożej? pozdrowienia |
#310 4 na 4 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Przemyślenia. |
> Ale chyba nie zrozumiałeś. Św Paweł nie kłamie w imię wiary. To Deschner tak twierdzi i to Deschner kłamie a nie św Paweł .Pan 876543:*Pod jego odpowiedzią jest moja. www.racjonalista.pl/forum.php/s,515897#w520528 Da się z niej wyczytać, jakim niewiarygodnym naukowcem jest Deschner, który widzi, że Raschke snuje domysły nie mając dowodów a mimo to (!) go cytuje. Rzecz niespotykana w pracach naukowych, bo kompromituje badacza. Jeśli ktoś podaje niesprawdzone tezy, to uważa się go za osła i takie mam zdanie o Deschnerze po przeczytanie tego co mi zacytował Andrzej.51 Sprawdź sam. *Niedawno tutaj ktoś w dyskusji wymusił na mnie przeczytanie Deschnera. Otworzyłem go, zacząłem czytać i trafiłem na zwykłe kłamstwo autora. Napisał, że św Paweł usprawiedliwiał kłamstwo i podał cytat z listów. Ale po prostu otworzyłem ten list i się okazało, że Paweł mówił tam o obrzezaniu, a nie jak chciał Deschner, o tym, że trzeba fałszować pismo na chwałę bożą. Czy po tym doświadczeniu mam być chętniejszy na czytanie kolejnych artykułów z tego portalu, który tak się zachwyca Deschnerem? Skoro nawet taki "nieuk sromotnikowy" jak ja(cytat o mnie), z taką łatwością łapie "autorytet" na kłamstwie. I nawet nie chodzi o czytanie, ale o zwykłe ufanie bez sprawdzania. www.racjon(*).php/z,0/d,14/s,515897#w523245www.racjon(*).php/s,515897/z,0/d,15#w523512www.racjon(*).php/s,515897/z,0/d,15#w523513www.racjon(*).php/s,515897/z,0/d,15#w523524www.racjon(*).php/s,515897/z,0/d,15#w523530www.racjon(*).php/s,515897/z,0/d,15#w523603www.racjon(*).php/s,515897/z,0/d,15#w524808@@@ . |
#311 3 na 3 | Jacek_G (35558 punktów) | Odp: Przemyślenia. | > To Deschner tak twierdz (że św. Paweł kłamie) i to Deschner kłamie a nie św PawełBądźmy precyzyjni: z tego co widzę u Deschnera nie znajdziesz twierdzenia że św. Paweł kłamie. Mówi jedynie, że na Pawła pada podejrzenie a to różnica. Teraz Ty Henek, proszę odpowiedz na moje pytania. łącząc pozdrowienia |
#312 2 na 2 | Jacek_G (35558 punktów) | Odp: Przemyślenia. | Obym tylko sam nie wpadł w bufonadę i samouwielbienie od Twoich słów..  Z kompensacją zadanych Ci minusików damy radę  serdecznie pozdrawiam |
#313 2 na 2 | 876543 (243 punktów) | Odp: Przemyślenia. |
> Bądźmy precyzyjni: z tego co widzę u Deschnera nie znajdziesz twierdzenia że św. Paweł kłamie. Mówi jedynie, że na Pawła pada podejrzenie a to różnica.> Teraz Ty Henek, proszę odpowiedz na moje pytania.> łącząc pozdrowieniaPo prostu nie wchodzę na to forum codziennie. Jeśli bym skłamał, to raczej na pewno źle bym się z tym czuł. Co bym zrobił wtedy jest oczywiste, musiałbym to odwołać, przeprosić, sprostować. Tylko że sugerujesz tym samym że Deschner ma racje i Paweł kłamał. Nie zgodzę się z tym, bo nic o tym nie świadczy. Co do Deschenra- mówi "Na Pawła też pada podejrzenie o podobne praktyki" i od razu myślisz- czyje podejrzenie- ale nie zdążysz się zastanowić bo Deschenr daje Ci odpowiedź czy to prawda. Odpowiedź która jest wyrwanym zdaniem z kontekstu i nieprawdą. Co więcej Deschenr nie podaje kto to niby podejrzewał Pawła. A czemu tutaj można zapytać? Moim zdaniem bo nikt wcześniej takiego absurdalnego stwierdzenia nie wysunął. To wymysł pana D. który wie, jaka to nieprawda i dlatego posunął się do kłamstwa. Taka metoda Palikota- Czy to prawda że... Podłość po prostu polegająca na sugestii. Rożnica, jak napisałeś, byłby gdyby Deschenr się zatrzymał po tym zdaniu, że pada podejrzenie. Ale on daje dowód tego, że Paweł kłamie. Dowód który jest pseudo-dowodem i manipulacją. Na które jeszcze pytania mam odpowiedzieć? Trochę się pogubiłem. PS sorry za chaos tego wpisu. |
#314 4 na 4 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Przemyślenia. | . > Na które jeszcze pytania mam odpowiedzieć?Najlepiej na żadne. > Trochę się pogubiłem.Trochę!? @@@ . |
#315 2 na 2 | Jacek_G (35558 punktów) | Odp: Przemyślenia. | > >Na które jeszcze pytania mam odpowiedzieć?> Najlepiej na żadne.> >Trochę się pogubiłem.> Trochę!? Ale pan ich goni, pozdrawiam |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|