 |
Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 02-12-2014 22:12 | PSOL (2 punktów) | Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono?
1 na 1 | Pytanie sformułowane w tytule kieruję do szanownych rozmówców wyznających światopogląd agnostyczny. Skoro świat (wszechświat) nie zawiera żadnych przesłanek na istnienie Stwórcy, chciałbym zapytać, o to jakie (jakiego rodzaju) dowody musiałyby zaistnieć, aby mogli Państwo stwierdzić, że stanowią potwierdzenie Jego istnienia? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 Dalej..#466 2 na 2 | Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono? | > > czyżbyś chciał powiedzieć, że kwalifikuję się do zakładu psychiatrycznego?> Tego nie chcę powiedzieć, ale pewna analogia dla tego kto chce patrzeć może być dostrzegalna z wszelkimi ograniczeniami. Nie ma w tym nic niestosownego. "Kto ma uszy niechaj słucha"  Wszystkie dialogi przegrałeś i sięgasz już po najniższe chwyty z erystycznego rynsztoka... 
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#467 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono? | Tja.. brakuje argumentów więc chwytamy się bycia sędzią we własnej sprawie, tudzież inwektyw obrzydzając sobie i poniżając interlokutora do granic? I wtedy nasze złote myśli tym bardziej błyszczą  Swoista etyka, widzę że nic a nic nie zmieniłeś się od grudnia 2014. Ja nie gram z Tobą w żadne dialogi, oceniają nas tylko i wyłącznie czytelnicy. Jeśli tego nie dostrzegłeś - już to zresztą zrobili. Ok Duchu: pobawiłem się trollem, czuję sytość - miłego dnia, pa!
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#468 1 na 3 | Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono? | > Ja nie gram z Tobą w żadne dialogi, oceniają nas tylko i wyłącznie czytelnicy.Nie tylko, Ty też oceniasz: "Ok Duchu: pobawiłem się trollem, czuję sytość - miłego dnia, pa!" > Jeśli tego nie dostrzegłeś - już to zresztą zrobili.Farmer i jemu podobni Ci przyklaskują, dla mnie to wystarczająca recenzja Twoich wypowiedzi... 
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#469 4 na 4 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono? | Klasyfikacja. Dajesz się łatwo zaklasyfikować, zwłaszcza że już nic nowego i od początku prawie nic sensownego do powiedzenia nie masz. Co do ocen negatywny / pozytywny - nic nie mam do trolli jako takich. Z rózmów z nimi jak widzisz czerpię nawet rozrywkę, gdy mam chwilę czasu. Na szczęście jak dotąd nie jesteś typem nachalnym i to jest to duży plus. > Farmer i jemu podobni Ci przyklaskują, dla mnie to wystarczająca recenzja Twoich wypowiedzi... Tak, a świstak zawija w sreberka. Na tym naszą dzisiejszą rozmowę chciałbym zakończyć. Pa pa!
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#470 2 na 2 | Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono? | > Tak, a świstak zawija w sreberka. Na tym naszą dzisiejszą rozmowę chciałbym zakończyć.> Pa pa!To dobrze, bo rozmowy z Tobą są jałowe.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#471 2 na 2 logout (171 punktów) (zablokowany) | Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono? | > >>Wierzę w BOGA=DUCHA> >Pisałeś, że duchy nie istnieją.  > He, he...... eh...> ( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.No i wyzionąłeś ducha  |
| Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono? | > No i wyzionąłeś ducha Jeszcze nie, he, he 
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#473 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono? | > To dobrze, bo rozmowy z Tobą są jałowe.Przede wszystkim ja z Tobą nie rozmawiam Filozofie-Duchu, taka relacja między nami jest zupełnie niemożliwa. Po drugie, Twoje wypowiedzi akurat nie są jakłowe, bardzo dużo o Tobie mówią. Np. Twój stosunek do interlokutora, czy ogółu forumowiczów w poniższym zdaniu jest wyraźnie widoczny, nie potrzeba nic dododawać: "Farmer i jemu podobni Ci przyklaskują, dla mnie to wystarczająca recenzja Twoich wypowiedzi".A myślałby kto, że pogarda Miłościwym Duchom Prawdy i Jedynej Słusznej Religii jest obca, tja.. Przedstawienie musi trwać. Smutne 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono? | > "Farmer i jemu podobni Ci przyklaskują, dla mnie to wystarczająca recenzja Twoich wypowiedzi".> A myślałby kto, że pogarda Miłościwym Duchom Prawdy i Jedynej Słusznej Religii jest obca, tja..> Przedstawienie musi trwać. Smutne  Rzeczywiście to smutne, nie muszę nawet cytować ile pogardy jest w waszych słowach wymierzonych we mnie, kto czyta od początku ten wie... i to cyniczne "odwracanie kota ogonem" też jest bardzo smutne, ale takie "Putinowskie-Ławrowowskie" teraz czasy mamy niestety, udziela się to na różnych szczeblach i w różnych dziedzinach, a cynizm, szyderstwo i buta są szczególnie w internecie obecne i dobrze widoczne..., kiedyś w życiu to się po prostu nazywało po imieniu; chamstwem, teraz mówi się grzeczniej; trollowanie... 
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#475 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono? | > Rzeczywiście to smutne, nie muszę nawet cytować ile pogardy jest w waszych> słowach wymierzonych we mnie, kto czyta od początku ten wie...Duchu, myli Ci się krytyka Twojego sposobu bycia i swiatopolgladu oraz obnażanie głupot które po 100kroć nam tu powtarzasz - od sekowania osoby. > takie "Putinowskie-Ławrowowskie" teraz czasy mamy niestety, udziela> się to na różnych szczeblach i w różnych dziedzinachBla bla bla. A wszystko to po to, by nie zauważyć własnej pyszałkowatości. Powinieneś dziękować Bogu, że ktoś w ogóle zwraca baczniej uwagę na to, co piszesz. Baczniej niż przypuszczałbyś wchodząc tu. > a cynizm, szyderstwo i buta są szczególnie w internecie obecne i dobrze widoczne...Na Twoim miejscu spojrzałbym pierwszy raz do lusterka. Niestety wydaje mi się, że gdyby nawet cały internet (a właściwie stojący za nim ludzie) by Ci mówili o Tobie prawdę jednym głosem - i tak wyznawałbyś swoje. Z religiantami zawsze jest podobnie, arogancja do kwadratu. > kiedyś w życiu to się po prostu nazywało po imieniu; chamstwem,> teraz mówi się grzeczniej; trollowanie...  Oj tam, od razu ciężki kaliber i etykietka: "chamstwo". Zawsze gdy ktoś obnaży kilka cech z którymi trudno się nam zgodzić (dotykają do żywego przez warstwy obronne zbroi) jest trudno. Ale wszystko na zdrowie. Tyś chamstwa w życiu nie widział, kol. Duchu. Upraszałem w grudniu o odrobinę szacunku dla ludzi, którzy są tu znacznie dłużej niż Ty - ignorowałeś ich, jak i zresztą wszystkich dookoła. Sam sobie zapracowałeś na obecną "renomę" Nic dodać, nic ująć. Pozdrowienia
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#476 2 na 2 | e-duch (1053 punktów) | Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono? | ile pogardy jest w waszych słowach wymierzonych we mnie A ile jest pogardy w twoich słowach wymierzonych w ... innych ? e-duch
szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku |
#477 2 na 2 | Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono? | > ile pogardy jest w waszych słowach wymierzonych we mnie> A ile jest pogardy w twoich słowach wymierzonych w ... innych ?Zacytuj, nie pomawiaj.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#478 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono? | > > ile pogardy jest w waszych słowach wymierzonych we mnie> A ile jest pogardy w twoich słowach wymierzonych w ... innych ?Duch nie mierzy słowami pogardy w innych. Duch tylko i wyłącznie: 1. Miłościwie głosi bliźnim Absolutną Prawdę i żywi do Wszystkich ("tylko sith kupczy absolutem") Bezinteresowną Miłość. 2. Jeśli jest inaczej - patrz punkt 1.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono? | > Zacytuj, nie pomawiaj.Duch Prawdy Cytat:Farmer i jemu podobni Ci przyklaskują, dla mnie to wystarczająca recenzja Twoich wypowiedzi Tylko po co to cytowanie w koło Macieju, i tak przecież nie dotrze 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#480 2 na 2 | setarkos (10757 punktów) | Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono? | > ile pogardy jest w waszych słowach wymierzonych we mniePrzesadzasz Duchu (dlaczego zresztą generalizujesz mówiąc per "wy"), a i jakby schlebiasz sobie twierdząc, że ktoś tu Cię specjalnie wybrał do ataków - więcej skromności. W ostatnim pod-wątku sam sobie zasługujesz na krytykę broniąc siewcy słów, który może je jakoby rzucać byle jak i gdzie popadnie, a winą za marnowanie ziarna obarczać słabą glebę - więcej dbałości o słowa. PS Nie każde zdanie jest perłą i nie każdy interlokutor wieprzem, ale "nie martw się, przecież wiesz, w życiu zdarza się czasem kiepski tekst". |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|