Racjonalista - Strona głównaDo treści
Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
02-12-2014 22:12PSOL (2 punktów)Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono?
Ocena 1 na 1
Pytanie sformułowane w tytule kieruję do szanownych rozmówców wyznających światopogląd agnostyczny. Skoro świat (wszechświat) nie zawiera żadnych przesłanek na istnienie Stwórcy, chciałbym zapytać, o to jakie (jakiego rodzaju) dowody musiałyby zaistnieć, aby mogli Państwo stwierdzić, że stanowią potwierdzenie Jego istnienia?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 Dalej..
#466
27-02-2015 12:59
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14788 punktów)Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>> czyżbyś chciał powiedzieć, że kwalifikuję się do zakładu psychiatrycznego?
>Tego nie chcę powiedzieć, ale pewna analogia dla tego kto chce patrzeć może być dostrzegalna z wszelkimi ograniczeniami. Nie ma w tym nic niestosownego. "Kto ma uszy niechaj słucha"
Wszystkie dialogi przegrałeś i sięgasz już po najniższe chwyty z erystycznego rynsztoka...


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#467
27-02-2015 13:15
 Ocena 3 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono?
W odpowiedzi Duch Prawdy
Tja.. brakuje argumentów więc chwytamy się bycia sędzią we własnej sprawie, tudzież inwektyw obrzydzając sobie i poniżając interlokutora do granic? I wtedy nasze złote myśli tym bardziej błyszczą
Swoista etyka, widzę że nic a nic nie zmieniłeś się od grudnia 2014.
Ja nie gram z Tobą w żadne dialogi, oceniają nas tylko i wyłącznie czytelnicy. Jeśli tego nie dostrzegłeś - już to zresztą zrobili.
Ok Duchu: pobawiłem się trollem, czuję sytość - miłego dnia, pa!

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#468
27-02-2015 13:35
 Ocena 1 na 3
Duch Prawdy (14788 punktów)Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Ja nie gram z Tobą w żadne dialogi, oceniają nas tylko i wyłącznie czytelnicy.
Nie tylko, Ty też oceniasz: "Ok Duchu: pobawiłem się trollem, czuję sytość - miłego dnia, pa!"
>Jeśli tego nie dostrzegłeś - już to zresztą zrobili.
Farmer i jemu podobni Ci przyklaskują, dla mnie to wystarczająca recenzja Twoich wypowiedzi...


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#469
27-02-2015 13:51
 Ocena 4 na 4
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono?
W odpowiedzi Duch Prawdy
Klasyfikacja. Dajesz się łatwo zaklasyfikować, zwłaszcza że już nic nowego i od początku prawie nic sensownego do powiedzenia nie masz. Co do ocen negatywny / pozytywny - nic nie mam do trolli jako takich. Z rózmów z nimi jak widzisz czerpię nawet rozrywkę, gdy mam chwilę czasu. Na szczęście jak dotąd nie jesteś typem nachalnym i to jest to duży plus.

>Farmer i jemu podobni Ci przyklaskują, dla mnie to wystarczająca recenzja Twoich wypowiedzi...

Tak, a świstak zawija w sreberka. Na tym naszą dzisiejszą rozmowę chciałbym zakończyć.
Pa pa!

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#470
27-02-2015 14:12
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14788 punktów)Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Tak, a świstak zawija w sreberka. Na tym naszą dzisiejszą rozmowę chciałbym zakończyć.
>Pa pa!
To dobrze, bo rozmowy z Tobą są jałowe.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#471
27-02-2015 19:59
 Ocena 2 na 2
logout (171 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono?
W odpowiedzi Duch Prawdy
>>>Wierzę w BOGA=DUCHA
>>Pisałeś, że duchy nie istnieją.
>He, he...... eh...
>
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.


No i wyzionąłeś ducha

Duch Prawdy (14788 punktów)Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono?
W odpowiedzi logout
>No i wyzionąłeś ducha
Jeszcze nie, he, he


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#473
02-03-2015 10:07
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono?
W odpowiedzi Duch Prawdy
>To dobrze, bo rozmowy z Tobą są jałowe.

Przede wszystkim ja z Tobą nie rozmawiam Filozofie-Duchu, taka relacja między nami jest zupełnie niemożliwa.
Po drugie, Twoje wypowiedzi akurat nie są jakłowe, bardzo dużo o Tobie mówią. Np. Twój stosunek do interlokutora, czy ogółu forumowiczów w poniższym zdaniu jest wyraźnie widoczny, nie potrzeba nic dododawać:
"Farmer i jemu podobni Ci przyklaskują, dla mnie to wystarczająca recenzja Twoich wypowiedzi".
A myślałby kto, że pogarda Miłościwym Duchom Prawdy i Jedynej Słusznej Religii jest obca, tja..
Przedstawienie musi trwać. Smutne

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#474
02-03-2015 10:35
 0 na 2
Duch Prawdy (14788 punktów)Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
> "Farmer i jemu podobni Ci przyklaskują, dla mnie to wystarczająca recenzja Twoich wypowiedzi".
>A myślałby kto, że pogarda Miłościwym Duchom Prawdy i Jedynej Słusznej Religii jest obca, tja..
>Przedstawienie musi trwać. Smutne
Rzeczywiście to smutne, nie muszę nawet cytować ile pogardy jest w waszych słowach wymierzonych we mnie, kto czyta od początku ten wie... i to cyniczne "odwracanie kota ogonem" też jest bardzo smutne, ale takie "Putinowskie-Ławrowowskie" teraz czasy mamy niestety, udziela się to na różnych szczeblach i w różnych dziedzinach, a cynizm, szyderstwo i buta są szczególnie w internecie obecne i dobrze widoczne..., kiedyś w życiu to się po prostu nazywało po imieniu; chamstwem, teraz mówi się grzeczniej; trollowanie...


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#475
02-03-2015 11:13
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono?
W odpowiedzi Duch Prawdy
> Rzeczywiście to smutne, nie muszę nawet cytować ile pogardy jest w waszych
> słowach wymierzonych we mnie, kto czyta od początku ten wie...

Duchu, myli Ci się krytyka Twojego sposobu bycia i swiatopolgladu oraz obnażanie głupot które po 100kroć nam tu powtarzasz - od sekowania osoby.

> takie "Putinowskie-Ławrowowskie" teraz czasy mamy niestety, udziela
> się to na różnych szczeblach i w różnych dziedzinach

Bla bla bla. A wszystko to po to, by nie zauważyć własnej pyszałkowatości.
Powinieneś dziękować Bogu, że ktoś w ogóle zwraca baczniej uwagę na to, co piszesz. Baczniej niż przypuszczałbyś wchodząc tu.

> a cynizm, szyderstwo i buta są szczególnie w internecie obecne i dobrze widoczne...

Na Twoim miejscu spojrzałbym pierwszy raz do lusterka. Niestety wydaje mi się, że gdyby nawet cały internet (a właściwie stojący za nim ludzie) by Ci mówili o Tobie prawdę jednym głosem - i tak wyznawałbyś swoje.
Z religiantami zawsze jest podobnie, arogancja do kwadratu.

> kiedyś w życiu to się po prostu nazywało po imieniu; chamstwem,
> teraz mówi się grzeczniej; trollowanie...

Oj tam, od razu ciężki kaliber i etykietka: "chamstwo".
Zawsze gdy ktoś obnaży kilka cech z którymi trudno się nam zgodzić (dotykają do żywego przez warstwy obronne zbroi) jest trudno. Ale wszystko na zdrowie.
Tyś chamstwa w życiu nie widział, kol. Duchu.
Upraszałem w grudniu o odrobinę szacunku dla ludzi, którzy są tu znacznie dłużej niż Ty - ignorowałeś ich, jak i zresztą wszystkich dookoła. Sam sobie zapracowałeś na obecną "renomę" Nic dodać, nic ująć.
Pozdrowienia

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#476
02-03-2015 11:23
 Ocena 2 na 2
e-duch (1053 punktów)Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono?
W odpowiedzi Duch Prawdy
ile pogardy jest w waszych słowach wymierzonych we mnie

A ile jest pogardy w twoich słowach wymierzonych w ... innych ?

e-duch

szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku

#477
02-03-2015 11:37
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14788 punktów)Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono?
W odpowiedzi e-duch
>ile pogardy jest w waszych słowach wymierzonych we mnie
>A ile jest pogardy w twoich słowach wymierzonych w ... innych ?
Zacytuj, nie pomawiaj.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#478
02-03-2015 11:37
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono?
W odpowiedzi e-duch
>> ile pogardy jest w waszych słowach wymierzonych we mnie
>A ile jest pogardy w twoich słowach wymierzonych w ... innych ?

Duch nie mierzy słowami pogardy w innych.
Duch tylko i wyłącznie:
1. Miłościwie głosi bliźnim Absolutną Prawdę i żywi do Wszystkich ("tylko sith kupczy absolutem") Bezinteresowną Miłość.
2. Jeśli jest inaczej - patrz punkt 1.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono?
W odpowiedzi Duch Prawdy
>Zacytuj, nie pomawiaj.

Duch Prawdy Cytat:
Farmer i jemu podobni Ci przyklaskują, dla mnie to wystarczająca recenzja Twoich wypowiedzi

Tylko po co to cytowanie w koło Macieju, i tak przecież nie dotrze

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#480
02-03-2015 12:30
 Ocena 2 na 2
setarkos (10757 punktów)Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono?
W odpowiedzi Duch Prawdy
> ile pogardy jest w waszych słowach wymierzonych we mnie
Przesadzasz Duchu (dlaczego zresztą generalizujesz mówiąc per "wy"), a i jakby schlebiasz sobie twierdząc, że ktoś tu Cię specjalnie wybrał do ataków - więcej skromności.
W ostatnim pod-wątku sam sobie zasługujesz na krytykę broniąc siewcy słów, który może je jakoby rzucać byle jak i gdzie popadnie, a winą za marnowanie ziarna obarczać słabą glebę - więcej dbałości o słowa.

PS
Nie każde zdanie jest perłą i nie każdy interlokutor wieprzem, ale "nie martw się, przecież wiesz, w życiu zdarza się czasem kiepski tekst".

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365