 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 26-03-2015 05:26 | Duch Prawdy (14788 punktów) | Religia Prawdy
-7 na 15 | W związku z głupotami, które co poniektórzy wypisują na temat Religii, Wiary i Boga przedstawiam bardzo pokrótce genezę i założenia Religii Prawdy, której jestem twórcą. Ogólnie Religia to Wiara w Boga, o którego istnieniu nie wiemy, jedynie zakładamy, że istnieje Bóg=Duch (Duch, a więc coś abstrakcyjnego, niewyobrażeniowego), który jest stwórcą świata materialnego. Natomiast ślepe religie (pseudo religie) to wiary w różne wyobrażenia Boga, o którego istnieniu i działalności ich wyznawcy posiadają jakąś wiedzę zapisaną w tzw. "świętych" księgach, np: Bóg Jehowa wybrał sobie jeden naród, któremu pomagał mordować inne narody, albo Bóg Allah (który jest podobno tym samym bogiem co Jehowa) wybrał sobie inny naród, któremu każe: (9 sura: A kiedy miną święte miesiące, wtedy zabijajcie bałwochwalców, tam gdzie ich znajdziecie; chwytajcie ich, oblegajcie i przygotowujcie dla nich wszelkie zasadzki!), albo Bóg Trójca Przenajświętsza (który jest podobno tym samym bogiem co Jehowa (Allah) tylko dodatkowo składa się jeszcze z Syna i Ducha). Myślę, że te 3 przykłady wystarczą, żeby zrozumieć, czym Bóg (Duch) różni się od bogów wyobrażeniowych i 300 milionów bogów hinduizmu i innych pseudo religii wyobrażonych jako słoń, krowa, szczur, ośmioramienny młodzieniec itd.... wymieniać już nie trzeba. 1. Religia Prawdy powstała 2 maja 2010 roku. Jej wyznawcy nie wiedzą, czy Bóg=Duch istnieje, jedni wierzą, że tak, inni nie wierzą, że istnieje. Skąd ten paradoks, że są wyznawcy, którzy nie wierzą w istnienie Boga, otóż Religia Prawdy nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących, ale jej wyznawcami są czyniący dobro, a więc ten sam człowiek, gdy czyni dobro jest wyznawcą Religii Prawdy, a gdy czyni zło, nie jest. Z powyższego wynika, że większość ludzi nawet nie wie, że są wyznawcami Religii Prawdy. 2. Religia Prawdy zakończyła duchowo ślepe religie, które nie dość, że wierzą w wyobrażenia, zamiast w Boga, to jeszcze dzielą ludzi na swoich wiernych, których grupują w kościołach, związkach wyznaniowych, sektach i resztę ludzi, którzy nie należą do tych instytucji. 3. Religia Prawdy nigdy nie była, nie jest i nigdy nie będzie żadną instytucją, ponieważ nie dzieli ludzi na swoich wiernych i resztę, lecz łączy ludzi dobrej woli we wspólnym budowaniu Miłości na Ziemi, bez względu na to, czy ktoś należy jeszcze do jakiegoś instytucjonalnego kościoła, jest wyznawcą jakiejś ślepej religii, czy jest niewierzącym. 4. Wiara w Boga to nie przymus, wszyscy ludzie są wolni, dlatego Religia Prawdy nikogo nie przekonuje do wiary, tylko do czynienia Miłości. 5. Kościół Boga to cała Ziemia, nie podział na miejsca święte i zwyczajne. Kościół Boga to wszyscy ludzie dobrej woli. 6. Religia Prawdy opiera się tylko na jednym dogmacie: Absolutną Prawdą jest Miłość. To by było pokrótce, więcej tutaj: boskaprawda.blogspot.com/ | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 Dalej..| ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Religia Prawdy - wygląd Ducha | > ... czym jest 'Duch' ... nie wiesz, o czym mówisz i nie wiesz sam w co wierzysz.Ta wypowiedź nie jest co prawda skierowana do mnie ale może i ja przy okazji dowiem się jak wygląda Duch Święty bo mam nadzieję że wytłumaczysz wszystkim w co oni wierzą. W takiej sytuacji, że wierzą w bezpostaciowego Allaha znajduje się przynajmniej 1,4 mld muzułmanów a podobno "Teoria próżni" Gennadija Iwanowicza Szypowa jest naukowym dowodem na istnienie Boga ( www.oswiecenie.com/pola_torsyjne.htm) ... czy można z tego dowodu wywnioskować jak ten Duch Święty wygląda ? Pozdrawiam (2lipiec2015-ZbyszekzWarszawy) |
#407 1 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Religia Prawdy | .. i domyślam się, że minusa wczoraj dostałeś też od niego. Hihi 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#408 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Religia Prawdy - wygląd Ducha | > "Teoria próżni" Gennadija Iwanowicza Szypowa jest> naukowym dowodem na istnienie Boga (ciach).Cytat:Członek-korespondent Akademii Nauk ZSRR (dziś akademik) E. B. Aleksandrow z trybuny Zgromadzenia Ogólnego Akademii Nauk ZSRR zdemaskował aferę z polami torsyjnymi (do tego czasu pola spinorowe przeobraziły się w pola torsyjne). Po dyskusji na forum Wydziału Fizyki Ogólnej i Astronomii Akademii Nauk ZSRR oraz apelu do komitetu Rady Najwyższej ZSRR, ten ostatni przyjął uchwałę "O karygodnej praktyce finansowania badań pseudonaukowych ze źródeł państwowych". Zaraz potem Centrum Technologii Niekonwencjonalnych - założone przy Państwowym Komitecie Nauki i Techniki ZSRR dla realizacji "programu torsyjnego" - zostało rozwiązane. Dyrektor Centrum, A. E. Akimow - ojciec chrzestny całej tej afery - został zwolniony. Wkrótce Akimow zorganizował małe przedsięwzięcie o szumnej nazwie "Międzynarodowy Instytut Fizyki Teoretycznej i Stosowanej" przy Rosyjskiej Akademii Nauk Przyrodniczych. Od tego momentu "afera torsyjna" rośnie i roztacza coraz szersze kręgi. W latach 1992-1995 Akimow w niepojęty sposób otrzymuje finansowanie od Ministerstwa Nauki. W latach 1996-1997 Ministerstwo Obrony finansowało prace Akimowa nad mitycznymi torsyjnymi liniami telekomunikacyjnymi. Możliwe, że finansowanie trwało i dalej, lecz to już trudno stwierdzić: prace były utajnione. Sam w sobie fakt, że prawie 10 lat prowadzi się tajne prace nad nieznanym nauce światowej piątym typem oddziaływań, o którym wie tylko garstka wtajemniczonych, wygląda groteskowo i może mieć tylko jedno rozsądne wyjaśnienie: korupcja. Interesujące, że dziś pan Akimow niepomny już jest swoich obietnic o superbroni torsyjnej. Obecnie jest mowa o unikalnych pokojowych technologiach torsyjnych. I tu od czasu do czasu bywa przyłapywany na kłamstwie. W 1996 roku na przykład oświadczył: "Pierwszy latający talerz będzie wkrótce testowany w Naukowym Towarzystwie Produkcyjnym "Energia" [dziś: Korporacja Kosmiczno-Rakietowa "Energia"]. Zasada napędu pojazdu jest całkowicie nowa - nie używa ona siły reakcji. Jeśli testy odniosą sukces, to istnieje realna perspektywa przewrotu całego transportu [tak w tekście!] samochodów, pociągów itp. na nową zasadę, bez użycia silnika z wewnętrznym spalaniem." (Czystyj Mir, 4, 1996), humanism.al.ru/en/articles.phtml?num=000010Źródło www.imaginarium.org.plI czy trzeba dodawać coś jeszcze? Karty na stół Zbyszku. Obiecanki-cacanki (co rusz bardziej spektakularne) maja niestety to do siebie, że są obiecankami w nieskończoność. Na podstawie obiecanek zbudowano już niejedną finansową piramidę, i oby tylko finansową.. Na Racjonaliście trzeba używać argumentów i badań z przeprowadzaonych testów, podawać wyniki eksperymentów, a nie w kółko obiecanki i argumenty na wiarę. Pozdrowienia
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#409 3 na 5 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Religia Prawdy | Wiesz Sławku, że dawanie negatywów to żadna pedagogika. Osobiście myślę, że gdzieś na dnie to już sam wyczuwasz. I choć oficjalnie niektórzy na siłę wierzą inaczej, kijem Racjonalizmu nie zatrzymasz. Serdecznie pozdrawiam!
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#410 1 na 3 | vilomort (59 punktów) | Odp: Religia Prawdy - wygląd Ducha | > >... czym jest 'Duch' ... nie wiesz, o czym mówisz i nie wiesz sam w co wierzysz.> Ta wypowiedź nie jest co prawda skierowana do mnie ale może i ja przy okazji dowiem się jak wygląda Duch Święty bo mam nadzieję że wytłumaczysz wszystkim w co oni wierzą.Wg mnie wierzą tylko i wyłącznie w moc obrzędów: nie wiedzą kim/czym jest bog/duch (sami nie potrafią go zdefiniować - oczywiście próbują, ale pełno w tym tautologii i niejednoznaczności). Wierzą natomiast, że po powtórzeniu 40 zdrowasiek 'coś dobrego' się wydarzy. Córka zda maturę, chory ojciec wyzdrowieje, a proboszcz dożyje setki. Wierzą w moc pielgrzymek, czytania 'świątych ksiąg' i śpiewów do-nie-wiadomo-kogo. Niczym to się nie różni od afrykańskich, czy hinduskich obrzędów. To są jedyne 'konkrety', które wierzący potrafią zdefiniować w zrozumiały sposób: np. jeśli codziennie wypowiem modlitwy (jasno zdefiniowane zaklęcia), to np. chory synek poczuje się lepiej. Oczywiście zupełnie nie przeszkadza im fakt, że synek poczuł się lepiej, bo dostał antybiotyk, ale jest to jedyna sfera ich wierzeń, które potrafią opisać w zrozumiały sposób. Co do Twojego pytania 'jak wygląda Duch Święty'? A skąd ja mam wiedzieć?!  Ja mogę Ci powiedzieć jak wygląda Duży Latający Różowy Jednorożec. Jest duży, różowy, wygląda jak koń, ale ma jeden róg na czole i potrafi latać. Dodam tylko, że jeśli nie wierzysz w jego istnienie, to trafisz po śmierci do grobu. |
| ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Religia Prawdy - wygląd Ducha | > >... jak wygląda Duch Święty mam nadzieję że wytłumaczysz wszystkim w co oni wierzą.> Wg mnie wierzą tylko i wyłącznie w moc obrzędów: nie wiedzą kim/czym jest bog/duch...W pewnym sensie masz rację , dla ludzi ważny jest skutek. Ludzie zrozumieli, że ich słowa i myśli znajdują odpowiedź w naszej rzeczywistości. Układają swoją myśl w modlitwę a ich myśl wchodzi w reakcję z myślami innych ludzi i "duchem" materii, bowiem tak myśl jak i materia to rodzaj energii i są w stanie oddziaływać na siebie. Taką odpowiedzią na potrzebę może być podpowiedź intuicji co należy w tej sytuacji zrobić. Intuicja jest naszym dodatkowym zmysłem , ona może spenetrować otoczenie w poszukiwaniu rozwiązania dla naszego problemu. Wówczas spotykamy coś w rodzaju olśnienia lub zjawiają się na naszej drodze ludzie czy informacje jakie mogą nam pomóc. Pozdrawiam (3lipiec2015-Zbyszek-zWarszawy) |
| vilomort (59 punktów) | Odp: Religia Prawdy - wygląd Ducha | > >>... jak wygląda Duch Święty mam nadzieję że wytłumaczysz wszystkim w co oni wierzą.> >Wg mnie wierzą tylko i wyłącznie w moc obrzędów: nie wiedzą kim/czym jest bog/duch...> W pewnym sensie masz rację , dla ludzi ważny jest skutek. Ludzie zrozumieli, że ich słowa i myśli znajdują odpowiedź w naszej rzeczywistości. Układają swoją myśl w modlitwę a ich myśl wchodzi w reakcję z myślami innych ludzi i "duchem" materii, bowiem tak myśl jak i materia to rodzaj energii i są w stanie oddziaływać na siebie.> Taką odpowiedzią na potrzebę może być podpowiedź intuicji co należy w tej sytuacji zrobić. Intuicja jest naszym dodatkowym zmysłem , ona może spenetrować otoczenie w poszukiwaniu rozwiązania dla naszego problemu. Wówczas spotykamy coś w rodzaju olśnienia lub zjawiają się na naszej drodze ludzie czy informacje jakie mogą nam pomóc.> Pozdrawiam> (3lipiec2015-Zbyszek-zWarszawy)Nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. Chodzi mi o to, że wiele religii opiera się na niejasnych tezach (wierni sami nie wiedzą, w co wierzą), więc wierni próbują znaleźć jakiekolwiek konkrety tworząc obrzędy i wierząc w ich moc. To nie ma nic wspólnego z jakimkolwiek 'duchem' materii, intuicją, czy 'dodatkowym zmysłem'. To ma za to wiele wspólnego z zabobonem i brakiem inteligencji. To dlatego m. in. niektórzy modlą się (albo tańczą) do bóstw o zesłanie deszczu, zdrowia, szczęścia itp. - i zupełnie im nie przeszkadza fakt, że deszcz pada też na tych, którzy nie wierzą w żadne bóstwa. Nie przeszkadza im też fakt, że czasem mimo tych modłów nic się nie dzieje. Jakiej byś nie wymyślił religii, zawsze będziesz musiał zignorować rozum. Świadomie lub nie. Ty i/lub Twoi współwyznawcy. |
#413 1 na 3 | Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Religia Prawdy - wygląd Ducha | > Jakiej byś nie wymyślił religii, zawsze będziesz musiał zignorować rozum.Ślepe religie ignorują rozum, wierzą w cuda. Religia Prawdy to wiara rozumna.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#414 4 na 4 | vilomort (59 punktów) | Odp: Religia Prawdy - wygląd Ducha | > >Jakiej byś nie wymyślił religii, zawsze będziesz musiał zignorować rozum.> Ślepe religie ignorują rozum, wierzą w cuda. Religia Prawdy to wiara rozumna.> ( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.Skoro tak twierdzisz, to podaj mi proszę definicję bezinteresownej miłości. Żebyśmy się zrozumieli, definicja nie może być ani tautologiczna, ani fałszywa, ani za wąska, ani za szeroka. Twoje twierdzenie "Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość" to próba opisywania jednego zupełnie niejasnego pojęcia, drugim zupełnie niejasnym pojęciem. |
| ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Religia Prawdy - wygląd Ducha | > ... wiele religii opiera się na niejasnych tezach (wierni sami nie wiedzą, w co wierzą), więc wierni próbują znaleźć jakiekolwiek konkrety tworząc obrzędy i wierząc w ich moc ... To ma ... wiele wspólnego z zabobonem i brakiem inteligencji.Prawdopodobnie nie wszyscy wierni rozumieją dokładnie tezy własnej religii (ateiści również), podobnie ma się rzecz z wiarą w teorie wielkich naukowców np. WW lub OTW Einsteina co również jak i Bóg nie są udowodnione. Nikomu to nie przeszkadza aby o takich teoriach nauczać w szkole i na ich podstawie tłumaczyć występowanie np. powszechnej grawitacji. > ... niektórzy modlą się (albo tańczą) do bóstw o zesłanie deszczu, zdrowia, szczęścia itp. - i zupełnie im nie przeszkadza fakt, że deszcz pada też na tych, którzy nie wierzą w żadne bóstwa. Nie przeszkadza im też fakt, że czasem mimo tych modłów nic się nie dzieje.Podobnie ma się sprawa z twoim śpiewaniem pod nosem oraz "tańcem", kiedy dopadnie cię miłość lub smutek zaczynasz zaklinać rzeczywistość aby ziściły się twoje marzenia i zaczynasz wierzyć w przeznaczenie. Nic tobie nie przeszkadza "też fakt, że czasem mimo tych modłów nic się nie dzieje". > Jakiej byś nie wymyślił religii, zawsze będziesz musiał zignorować rozum. Świadomie lub nie. Ty i/lub Twoi współwyznawcy.Podobnie będzie z tobą kiedy zakochasz się - stracisz dla niej rozum, chyba właśnie o takiej bezinteresownej miłości wspomina Duch Prawdy. Pozdrawiam (8lipiec2015-ZbyszekzWarszawy |
| ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Religia Prawdy - ciało energii | ... "ciałem energii jest materia" ... Wciąż nie rozumiemy podstaw wiedzy i tak np. nie wiemy czym jest bezwładność ani grawitacja, czym jest prąd czy światło, nie wiemy czym jest atom ani elektron i skąd się bierze jego energia , nie wiemy czym jest materia ani ciemna materia, nie wiemy dlaczego Słońce świeci ani dlaczego planety krążą, dlaczego Ziemia ma jądro co ją grzeje i obraca się względem skorupy. > Fizyka ukuła ... dość dobre określenia stanów, zjawisk czy fenomenów ...Te fenomeny to energia atomowa (zmiana wiązań w cząsteczkach) ... odczuwasz głód wiedzy, tylko uzupełniasz ją sobie w dziwaczny i wymyślony sposób pomijając całkiem dobrze napisane podręczniki do liceum.Z doświadczenia wiem, że rozpoznanie zagadnienia z różnych źródeł ułatwia przyswojenie i zrozumienie jego istoty. Podręczniki ani skrypty nie są dobrze napisane skoro uczniowie, studenci ani absolwenci nie rozumieją fizyki i nie odczuwają głodu wiedzy, a tak można wnioskować bo Fizyka nie robi postępów od stuleci. Cała nasza Nauka jest Religią wiary opartą na przypuszczeniach i założeniach, ograniczającą się do opisu obserwowanych zjawisk i zdarzeń. Zapamiętaj to sobie raz na zawsze - nasza nauka niczego nie wyjaśnia z powodu własnych ograniczeń w poznawaniu. Jest to wystarczający powód aby na to co niby rozumiemy spojrzeć inaczej by możliwym stało się wyjaśnienie przyczyn obserwowanych zjawisk. Pozdrawiam (9lipiec2015-ZbyszekzWarszawy) |
| ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Religia Prawdy - wynalazki | > Teoria próżni G.Szypowa "... prawie 10 lat prowadzi się tajne prace nad nieznanym nauce światowej piątym typem oddziaływań, o którym wie tylko garstka wtajemniczonych, wygląda groteskowo i może mieć tylko jedno rozsądne wyjaśnienie: korupcja ... od czasu do czasu bywa przyłapywany na kłamstwie... Zasada napędu pojazdu jest całkowicie nowa - nie używa ona siły reakcji..." www.imaginarium.org.pl> I czy trzeba dodawać coś jeszcze? Karty na stół Zbyszku. Obiecanki-cacanki ... Na Racjonaliście trzeba używać argumentów i badań z przeprowadzonych testów, podawać wyniki eksperymentów, a nie w kółko obiecanki i argumenty na wiarę.Ależ Jacku, jeśli badania są utajnione , to żadne wyniki z badań nie będą podawane do wiadomości publicznej. Podobnie ma się sprawa z "pędnikiem" - wynalazkiem Łucjana Łągiewki, badania nad tym urządzeniem również zostały objęte tajemnicą wojskową. Taka sytuacja nie świadczy o korupcji lecz o blokadzie informacji. Zobacz trudności, jakie napotkał Ł.Łągiewka zamiast pochwał : kwasnicki.(*)l/pliki/Kamnska Lagiewka.pdfPodobnie jak G.Szypow i jego współpracownik A.E.Akimow , oszustem i szarlatanem zastał nazwany Łucjan Łągiewka a wcześniej Nikola Tesla oraz Wilhelm Reich - czy trzeba dodawać coś jeszcze ? Jeśli chcesz spać spokojnie to nazwij to moją teorią spiskową i o tym zapomnij. Kiedy coś oczekuje na swoją wielką chwilę nikt nie będzie wykładał swoich kart na stół w zamian za obelgi i pomówienia lub co najwyżej w zamian za nic. Pokazałem na tym forum "buławę" ( www.racjon(*)m/59677/568938001434710478.jpg) i jak wydaje się tobie czy ktoś zrozumiał co zobaczył na zdjęciu ? Jak na razie to zdjęcie (podobnie jak wcześniejsze) przewyższa możliwości percepcji waszej świadomości i wyobraźni, czy w tej sytuacji potrzebne są następne ? Pozdrawiam (9lipiec2015-ZbyszekzWarszawy) |
#418 2 na 2 | vilomort (59 punktów) | Odp: Religia Prawdy - wygląd Ducha | > >... wiele religii opiera się na niejasnych tezach (wierni sami nie wiedzą, w co wierzą), więc wierni próbują znaleźć jakiekolwiek konkrety tworząc obrzędy i wierząc w ich moc ... To ma ... wiele wspólnego z zabobonem i brakiem inteligencji.> Prawdopodobnie nie wszyscy wierni rozumieją dokładnie tezy własnej religii (ateiści również), podobnie ma się rzecz z wiarą w teorie wielkich naukowców np. WW lub OTW Einsteina co również jak i Bóg nie są udowodnione. Nikomu to nie przeszkadza aby o takich teoriach nauczać w szkole i na ich podstawie tłumaczyć występowanie np. powszechnej grawitacji.Na razie nie rozumiesz różnicy między teorią a teorią naukową. Proponuję, żebyś doczytał - na pewno Ci się rozjaśni. > >Jakiej byś nie wymyślił religii, zawsze będziesz musiał zignorować rozum. Świadomie lub nie. Ty i/lub Twoi współwyznawcy.> Podobnie będzie z tobą kiedy zakochasz się - stracisz dla niej rozum, chyba właśnie o takiej bezinteresownej miłości wspomina Duch Prawdy.> Pozdrawiam> (8lipiec2015-ZbyszekzWarszawyAch to teraz mamy 'chyba właśnie'? Czyli chyba-wiesz w co wierzysz? W chyba-ducha? I nie - miłość do kobiety nie polega na utracie rozumu. To co opisujesz pasuje bardziej do zwierzęcego pożądania lub zwierzęcego instynktu i nie ma niczego wspólnego z miłością między ludźmi. Pisałeś niedawno, że Twoja religia wypływa z rozumu, a teraz twierdzisz, że ten rozum trzeba jednak stracić. Twierdzę, że nie wiesz, w co wierzysz. Mam pytanie: a gdzież ten Duch Prawdy wspomina o tej miłości? Co do 'śpiewania pod nosem' - nie mam pojęcia czemu Ty śpiewasz sobie pod nosem - ja nie robię tego, żeby cokolwiek 'zaklinać'. Uwierz mi  |
| Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Religia Prawdy - wygląd Ducha | . > Na razie nie rozumiesz różnicy między teorią a teorią naukową.www.racjon(*)m.php/s,573743/z,0/d,8#w575884www.racjon(*)m.php/z,0/d,4/s,617075#w617370> Proponuję, żebyś doczytał - na pewno Ci się rozjaśni.Ej tam - chyba w cudy Pan wierzy. __________ PS. Czytelnik 'ZbyszekzWarszawy' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Filozoficzne podstawy ateizmu.' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,617075#w617370Czytelnik 'ZbyszekzWarszawy' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Co było początkiem wszystkiego.' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,573743#w575884 Czytelnik 'ZbyszekzWarszawy' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Religia Prawdy - wygląd Ducha' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262#w670617 Nikt nas nie skompromituje bardziej niż uczynimy to sami.www.racjon(*).php/z,0/d,20/s,622763#w624217Chyba już to co było dobrego na naszym forum To se ne vrati! Teraz za naukowy autorytet na naszym forum robi, miedzy innymi, pan 'ZbyszekzWarszawy'. Który swoim autorytetem Warszawiaka przeczy współczesnym metodom nauk przyrodniczych. @@@ . |
#420 1 na 5 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Religia Prawdy - wygląd Ducha | . > Pisałeś niedawno, że Twoja religia wypływa z rozumu, Czego to ludzie nie opowiadają? Zestaw bzdur, w który ludzie święcie wierzą jest nieograniczonym. W zakresie nauki fajne czasy w naszym kraju teraz nastały. Na stronie Zakładu Wibroakustyki i Bio-Dynamiki Systemów Politechniki Poznańskiej możemy znaleźć "naukowy" tekst, po którym nie tylko spodnie opadają. Mamy obecnie w Polsce wielu wybitnych uczonych o niekwestionowanym dorobku, takich jak np. prof. zw. dr hab. Zbigniew Jacyna-Onyszkiewicz. Nasze forum też teraz różne trolle obsiały, które głoszą tu swoje niepodważalne i niedyskutowalne Prawdy. Czy jest sens prowadzenia dyskusji z czyjąś głęboką wiarą? Przecież wierzącego i tak nikt nie przekona, że białe jest białe, a czarne jest czarne, gdy on wierzy inaczej. Tak, religia wypływa z rozumu wypchniętego z umysłu przez wiarę. www.racjon(*)m.php/z,0/d,6/s,665367#w666087www.racjon(*)m.php/z,0/d,7/s,665367#w666115Przedmiot wiary jest tu dalece wtórnym. Najistotniejszą jest jej głębokość. ___________ PS. Mam zaszczyt być przedmiotem zainteresowania wielkiego intelektualisty naszego forum Pana 'ZbyszekzWarszawy' - 175 wypowiedzi na forum, za które został oceniony 243 razy, w tym 121 plusów oraz 124 minusy. (mgr inż Zbyszek Gliński, absolwent Politechniki Warszawskiej, specjalizacja - Maszyny Robocze i Pojazdy. Od 40 lat interesuje się zjawiskami niewyjaśnionymi przez nauke. Wieloletnie badania uwieńczone sukcesem rozpoznania mechanizmu funkcjonowania jasnowidzenia i telepatii w oparciu o posiadane dowody rzeczowe.)Czytelnik 'ZbyszekzWarszawy' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Religia Prawdy - wygląd Ducha' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262#w670680Czytelnik 'ZbyszekzWarszawy' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Kolejne wyróżnienie dla księdza profesora' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,624150#w624252 Czytelnik 'ZbyszekzWarszawy' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Ekstremalna indoktrynacja.' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,641881#w644794 Czytelnik 'ZbyszekzWarszawy' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Ja JA steruję mózgiem, myślę? ... a procesy ' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,665367#w666115 Czytelnik 'ZbyszekzWarszawy' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: boga na pewno nie ma - przypadki umysłu' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,668549#w670184 Czytelnik 'ZbyszekzWarszawy' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: boga na pewno nie ma - przypadki umysłu' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,668549#w670626 Czytelnik 'ZbyszekzWarszawy' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Terlikowski i zgwałcona 11- latka w ciąży' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,622763#w624217Minusy, od niektórych osób są dla mnie poziomem do dumy i nimi się po prostu, chwalę.Gdyby postawił mi je ktoś, kogo szanuję i z którego opinią się liczę, to bym się wstydził i cicho siedział. www.racjon(*)m.php/z,0/d,6/s,598296#w598982@@@ . |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|