Racjonalista - Strona głównaDo treści
Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
08-08-2015 12:48Olek Mularski (3178 punktów)Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb.
Ocena 16 na 18
Z przykrością i żalem donoszę o powstawaniu w Kentucky, w USA ogromnego kreacjonistycznego centrum indoktrynacji i muzeum. Kosztująca setki milionów konstrukcja będzie miała kształt arki Noego, 155 metrów długości i 5 pięter. Podobno ma być budowana wg "oryginalnych" planów, jednak coś chyba nie wyszło, bo wymiary mitycznej arki były nieco mniejsze- 300 łokci długości, 50 łokci szerokości i 30 łokci wysokości, przyjmując, że łokieć miał 44,5 cm, to wymiary arki wynosiły 133,5 × 22,3 × 13,4 m. To nie jest jednak najważniejsze. Ta ogromna budowla powstaje w niesamowitym jak na konstrukcję drewnianą tempie i ma być gotowa już na początku 2016 roku. Świadczy to o nadal potężnym finansowaniu doktryny kreacjonistycznej z różnych źródeł i wciąż dużej jej popularności.

Gdy ta ideologiczno-architektoniczna maszkara powstanie w jej wnętrzu znajdzie się interaktywne, bardzo nowoczesne muzeum kreacjonizmu pełne fałszywych dowodów na słuszność doktryny kreacjonizmu młodej ziemi. Będzie się można między innymi dowiedzieć, że ziemia ma 6000 lat, oraz że dinozaury wymarły stosunkowo niedawno i ostatnie z nich stąpały po naszej planecie około 150 lat temu.

Część tego przybytku jest już czynna i funkcjonuje ku chwale głupoty. W ostatnim roku odwiedziło ją 250 tysięcy Amerykanów.

Oczywiście całości tego przybytku przyklaskują różne kościoły chrześcijańskie i sowicie ślą wsparcie finansowe dla projektu.

fakty.tvn2(*)erza-w-kreacjonizm,561484.html

Jeden tego typu wynalazek raczej nie jest groźny. Gdyby jednak miało powstać ich więcej mogłyby one stanowić poważne zagrożenie dla stosunkowo nisko wykształconego amerykańskiego społeczeństwa. Obecnie kreacjonizm popiera około 40% obywateli USA.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..
#271
11-10-2015 19:49
 Ocena 3 na 3
W.R. (3003 punktów)
(zablokowany)
Odp: Kreacjonistyczna hydra - telefony komórkowe ?
W odpowiedzi farmer

E tam liczyłem, że się zgodzi dałbym mu łatwe pytania on by odpowiedział, a ja tym fałszywie zafascynowany przekonałbym go do spędzenia nocy w jaskini z rozwścieczonym niedźwiedziem jako ostateczny dowód na prawdziwość jego religii i tak wyręczył bym moderację. A tak klops.

A to dla ducha. Duchu to jest żart wiesz takie humorystyczne stwierdzenie które ma rozbawić drugą osobę nic na poważnie. Wiem, że masz z tym problemy więc ci objaśniam.

Gdyż zaprawdę powiadam wam jeżeli już bóg ducha (o którym on nie wie czy jest) musi wysyłać misjonarzy niech to będą przynajmniej ludzie z poczuciem humoru.

#272
11-10-2015 20:02
 Ocena 5 na 5
Drobner (19539 punktów)Odp: Kreacjonistyczna hydra - telefony komórkowe ?
W odpowiedzi W.R.
>... duch ... gdyby na początku przyznał, że nie zna odpowiedzi na wszystkie pytania nie było by tej dyskusji. W końcu sam twierdził, że nie ma człowieka co wie wszystko a kiedym mu wyciągną[ł]!* jego własną odpowiedź zaczął się głupio wykręcać.

Problem jest trochę głębszy:
Sam Sławek mógłby się bez kłopotów przyznać do błędu.
Rzecz w tym, że to nie on mówi!
A Duch - jak zapewne Sławek sądzi - mylić się nie mógłby.

Rzadko który wierzący jest w stanie do takiego krytycznego momentu dotrzeć (zrozumieć).
Szacun dla Sławka!!!

Szczerze mówiąc, zaczynam się bać o niego.
Jeśli rozumie, to ma poważną zagwozdkę! (Dysonans poznawczy u samych źródeł, fundamentów.)

Usprawiedliwieniem jest to, że nikt go tu, do 'racjonalistów', na siłę nie przyciągnął.

Drobner, empatyczny co nieco..

*) Musiałem. no, musiałem!


"Znam odpowiedzi na wszystkie pytania." boskaprawda.blogspot.com/2011/05/boska-prawda.html
M.......... - Duch Prawdy, Chrystus, BÓG DUCH, Nauczyciel Świata, Ahura Mazda, Mahajana Siunjata, Mainju Spenta, Bodhisattwa Mandziuśri, Sawarni Manu, Mesjasz, Mana, Manah Wohu, Manda Dehaiji, Ósma Manwantara - Głowa Dni, Świetlisty Posłaniec, Pocieszyciel, Miłująca Dobroć, Duch Święty, Dobra Myśl, Syn Życia, Duch Światłości, Medium Boga, Pomazaniec Boga, Głos Prawdy, Mikołaj, Sławomir (1960-20?? n.e.) - ten, którego należy słuchać do kwadratu.

#273
11-10-2015 20:18
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Kreacjonistyczna hydra - telefony komórkowe ?
W odpowiedzi W.R.
>Toż cała dyskusja toczy się właśnie o to, że tak twierdziłeś.
Poprosiłem, żebyś zacytował moje słowa, wskazał link, źródło, gdzie tak twierdzę, a Ty ponownie piszesz pustosłowie. Skoro nie myślisz logicznie i racjonalnie to co robisz tutaj na forum Racjonalista, jesteś kolejnym trollem, który będzie tu uprawiał głupotę? :
www.racjonalista.pl/forum.php/s,673009#w679905
www.racjonalista.pl/forum.php/s,679221#w680044

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#274
11-10-2015 20:20
 Ocena 3 na 3
W.R. (3003 punktów)
(zablokowany)
Odp: Kreacjonistyczna hydra - telefony komórkowe ?
W odpowiedzi Duch Prawdy
Raz już przytoczyłem inteligentnemu by wystarczyło tobie nie twój problem. Rozumie, że w ten to sposób uciekasz i dalej twierdzisz, że znasz odpowiedzi, na wszystkie pytania. Ok myśl tak dalej nie takie myśli lęgną się w głowach chorych ludzi.

Widzę, że i Drobner przytoczył chociaż z innego forum. Ot i cała twoja prawda duchu.

#275
11-10-2015 21:26
 0 na 2
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Kreacjonistyczna hydra - telefony komórkowe ?
W odpowiedzi W.R.
>Raz już przytoczyłem
Ale linka wkleić nie potrafisz, żeby potwierdzić swoje słowa, czyli kłamiesz.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#276
11-10-2015 21:28
 Ocena 2 na 2
W.R. (3003 punktów)
(zablokowany)
Odp: Kreacjonistyczna hydra - telefony komórkowe ?
W odpowiedzi Duch Prawdy
Ech kto kłamie może lepiej by ocenili inni. Nie zamierzam się wygłupiać i udowadniać, że nie jestem wielbłądem po raz kolejny zresztą. Wszyscy mogą zobaczyć jak ładnie uciekasz od odpowiedzi i pokazujesz jak to z tą twoją prawdą jest.

#277
11-10-2015 21:33
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Kreacjonistyczna hydra - telefony komórkowe ?
W odpowiedzi W.R.
He, he..., no jednak w stronę trollowania się skłaniasz, wolna droga...pa.
Serdecznie pozdrawiam i żegnam na jakiś czas.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#278
11-10-2015 21:59
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)Odp: Kreacjonistyczna hydra - telefony komórkowe ?
W odpowiedzi Duch Prawdy
>>Może przed tym testem ustalmy jakieś zasady.
>>1 Nie możesz korzystać z neta no i książek. To ty twierdzisz, że znasz te odpowiedzi nie wujaszek gogle czy naukowcy przed tobą.
>Zanim ustosunkuję się do następnych warunków zacytuj, gdzie twierdzę, że znam te odpowiedzi nie wujaszek gogle (chodzi o Google?) czy naukowcy przede mną?

A na przykład tu:
Cytat:
>to chyba łatwe pytanie.
Dla mnie łatwe, znam odpowiedzi na wszystkie pytania.

www.racjonalista.pl/forum.php/s,679221#w679851

Oraz w mojej stopce.

Drobner, wskaźnik


" Znam odpowiedzi na wszystkie pytania." boskaprawda.blogspot.com/2011/05/boska-prawda.html
M.......... - Duch Prawdy, Chrystus, BÓG DUCH, Nauczyciel Świata, Ahura Mazda, Mahajana Siunjata, Mainju Spenta, Bodhisattwa Mandziuśri, Sawarni Manu, Mesjasz, Mana, Manah Wohu, Manda Dehaiji, Ósma Manwantara - Głowa Dni, Świetlisty Posłaniec, Pocieszyciel, Miłująca Dobroć, Duch Święty, Dobra Myśl, Syn Życia, Duch Światłości, Medium Boga, Pomazaniec Boga, Głos Prawdy, Mikołaj, Sławomir (1960-20?? n.e.) - ten, którego należy słuchać do kwadratu.

#279
11-10-2015 22:06
 0 na 2
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Kreacjonistyczna hydra - telefony komórkowe ?
W odpowiedzi Drobner
>>>Może przed tym testem ustalmy jakieś zasady.
>>>1 Nie możesz korzystać z neta no i książek. To ty twierdzisz, że znasz te odpowiedzi nie wujaszek gogle czy naukowcy przed tobą.
>>Zanim ustosunkuję się do następnych warunków zacytuj, gdzie twierdzę, że znam te odpowiedzi nie wujaszek gogle (chodzi o Google?) czy naukowcy przede mną?
>A na przykład tu:
> Cytat:
>to chyba łatwe pytanie.
>Dla mnie łatwe, znam odpowiedzi na wszystkie pytania.
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,679221#w679851

No i gdzie Ty tu widzisz moje twierdzenie, o którym pisze W.R., że znam te odpowiedzi nie wujaszek gogle czy naukowcy przede mną? Przecież to totalna bzdura co pisze W.R., że ja znam odpowiedzi nie wujaszek gogle czy naukowcy przede mną.
Pozdrawiam serdecznie i życzę logicznego myślenia.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#280
11-10-2015 22:12
 Ocena 2 na 2
W.R. (3003 punktów)
(zablokowany)
Odp: Kreacjonistyczna hydra - telefony komórkowe ?
W odpowiedzi Duch Prawdy
No i duchu dalej nie rozumiesz albo raczej udajesz, że nie rozumiesz. Piszesz jak byk, że ty znasz odpowiedzi na wszystkie pytania.

Ja postawiłem już na starcie zasadę, że przy odpowiadaniu na pytania nie będziesz korzystać z neta i książek bo byś miał za łatwo no a nic tam nie twierdzisz, że znasz odpowiedzi tylko jak masz dostęp do tych mediów. Ty oczywiście to zniekształcasz.

Naprawdę masz czytelników tego forum, za wyjątkowo ograniczonych skoro myślisz, że nikt nie dostrzega, jak prymitywnie manipulujesz i w sumie uciekasz. Ot i twoja prawda. Może zostań duchem kłamstwa będzie bardziej zgodne z prawdą.

#281
11-10-2015 22:54
 Ocena 3 na 3
Drobner (19539 punktów)Odp: Kreacjonistyczna hydra - telefony komórkowe ?
W odpowiedzi Duch Prawdy
>>>> Może przed tym testem ustalmy jakieś zasady.
>>>> 1 Nie możesz korzystać z neta no i książek. To ty twierdzisz, że znasz te odpowiedzi nie wujaszek gogle czy naukowcy przed tobą.

>>>Zanim ustosunkuję się do następnych warunków zacytuj, gdzie twierdzę, że znam te odpowiedzi nie wujaszek gogle (chodzi o Google?) czy naukowcy przede mną?

Przeczytaj pierwsze dwa zdania W.R. - te przed Twoim pogrubieniem.
Dla wygody - podkreśliłem je.

Sprawa byłaby czytelniejsza, gdyby W.R. zastosował przecinek:
"To ty twierdzisz, że znasz te odpowiedzi, nie wujaszek gogle czy naukowcy przed tobą".

Ale i bez tego - w świetle pierwszych zdań - jasna treść wynika z kontekstu: to Ty masz znać odpowiedzi bez wspomagania się Googlem i książkami (naukowców).

Drobner, bez rąbków u spódnicy...


Duch Prawdy: >Znam odpowiedzi na wszystkie pytania.
Drobner: >Pytam: "Czy bóg istnieje?"
Duch Prawdy: >Nie wiem.

#282
11-10-2015 23:03
 0 na 2
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Kreacjonistyczna hydra - telefony komórkowe ?
W odpowiedzi Drobner
>
Duch Prawdy: >Znam odpowiedzi na wszystkie pytania.

>Drobner: >Pytam: "Czy bóg istnieje?"
>Duch Prawdy: >Nie wiem.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,680162#w680239


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#283
11-10-2015 23:26
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)Odp: Kreacjonistyczna hydra - telefony komórkowe ?
W odpowiedzi Duch Prawdy
>>
Duch Prawdy: >Znam odpowiedzi na wszystkie pytania.

>>Drobner: >Pytam: "Czy bóg istnieje?"
>>Duch Prawdy: >Nie wiem.
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,680162#w680239


www.racjonalista.pl/forum.php/s,673009#w680155

(nieobowiązkowo: www.racjonalista.pl/forum.php/s,673009#w680177)

Drobner, tak-nie


"Jeśli ktoś tkwi w błędzie i chce w nim pozostać, cóż można na to poradzić..."
M.......... - Duch Prawdy, Chrystus, BÓG DUCH, Nauczyciel Świata, Ahura Mazda, Mahajana Siunjata, Mainju Spenta, Bodhisattwa Mandziuśri, Sawarni Manu, Mesjasz, Mana, Manah Wohu, Manda Dehaiji, Ósma Manwantara - Głowa Dni, Świetlisty Posłaniec, Pocieszyciel, Miłująca Dobroć, Duch Święty, Dobra Myśl, Syn Życia, Duch Światłości, Medium Boga, Pomazaniec Boga, Głos Prawdy, Mikołaj, Sławomir (1960-20?? n.e.) - ten, którego należy słuchać do kwadratu.

#284
12-10-2015 06:01
 Ocena-1 na 3
ZbyszekzWarszawy (299 punktów)Odp: Kreacjonistyczna hydra - forma dżed ?
W odpowiedzi Lilly Amina

>Zagadka została rozwiązana już dawno. Relief jest zerodowany a to, co widać, to efekt kolejnych jego przeróbek i erozji właśnie.
Czy wiesz w jakim miejscu znajdował się ten relief ? On zlokalizowany był we wnętrzu zamkniętej świątyni ...
>Wiem. Tu:
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Czy porównałaś już obydwie fotki ? ... dostrzegasz identyczne fragmenty ? ... moja pokazuje większą część tego reliefu włącznie z helikopterem, jednak samoloty pozostały identyczne... nie było żadnych przeróbek więc i zagadka wciąż pozostaje aktualna, wszystko wskazuje na to, że tak właśnie było jak to widać na fotkach.

O takich pojazdach zwanych Vimanami, wspominają Święte Księgi z Indii ... Na obecność samolotów w starożytności wskazuje budowa bunkrów co miały osłaniać przed widokiem z góry. Grube monolity kamienne stropu do bunkrów można było ułożyć helikopterem transportowym, podobnie można było je wykorzystać przy budowie piramid.

>A teraz przenosimy się do Dendery ...

-SkyFish

>... Przyjrzyj się uważnie temu fragmentowi, który prawdopodobnie uważasz za "oprawkę żarówki". To jest kwiat lotosu ... relief przedstawia stworzenie świata... Teraz zobacz, co ta stela (wężowa) robi na kwiecie lotosu. "Wyrasta" z niego, prawda?

Nie dostrzegam tu symbolu stworzenia świata, "oprawka żarówki" w kształcie kwiatu lotosu też dla mnie nie jest zbytnio istotna ... co więcej nie uważam aby była to żarówka. Widzę tam szklaną tubę z "wężem" w środku, a pod tubą klęczące kobiece postacie jak podczas modlitwy, ze złożonymi dłońmi w łódeczkę.

Na reliefie widoczne są dwie tuby, każda ma inną budowę. Ta po lewej stronie podparta jest przez kobietę z rozłożonymi rękami na kształt anteny rogowej, a ta po prawej oparta jest o dżed oraz podobną podpórkę w kształcie rogów. Poprzednio pytałem : czy wiesz czego symbolem u Egipcjan był wąż ?... no i co tam robi dżed ? ... czy wiesz dlaczego dżed jest symbolem Ozyrysa ?

>Nie zadawaj mi, proszę, głupich pytań. Tzw. "filar" dżed to łodyga z 4 pierścieniami wzrostu, symbol przebiegu życia z jego 4 etapami oraz trwania. Znasz chyba mit o Ozyrysie ... Wąż jest znakiem Wadżet, opiekunki Dolnego Egiptu ... Symbolizował też władzę królewską ... Urządzeniem technicznym na pewno nie. Jest symbolem Ozyrysa.

To nie są głupie pytania, one wynikają z mniej poetyckiego spojrzenia na rzeczywistość przedstawioną na tym reliefie. W tej sytuacji dżed nie jest ozdobą lecz urządzeniem technicznym, jest energetyczną formą. Wąż wewnątrz tuby, jest symbolem energii podobnie jak i dzisiaj błyskawica jest symbolem urządzenia elektrycznego.

O ile Ozyrys był bogiem przemiany śmierci w odrodzone życie, to wąż przedstawia energię biologiczną. Na zdjęciu obok reliefu widoczna jest energetyczna forma dżed na niebie jako SkyFish (rods), inaczej znana jako Czterej Synowie Horusa (Cztery Filary). www.racjonalista.pl/forum.php/s,630630#w632772.

>>Ozyrys jeśli jest zielony, to wynika to z głupoty obecnych przepisów które zmuszają autora opracowania do fałszerstwa aby nie był posądzony o kradzież praw autorskich.

>A to już jest, wybacz mocne słowa, totalna brednia.

>-Ozyrys

>Jak kiedyś będziesz w Krakowie, zajrzyj do Muzeum Archeologicznego i obejrzyj "mumię zbożową". I koniecznie daj mi o tym znać.... przeczytaj jeden rozdział z książki "Z powrotem na Ziemię" pod redakcją Andrzeja K. Wróblewskiego, Warszawa 2000, od strony 217 do 316, ... Pozdrawiam, LA

A mojego Ozyrysa na zdjęciu po prawej stronie, nie zdążyli pomalować albo zabrakło im farby. Co gorsze przełożyli jemu zabawki z ręki do ręki. Jeśli chodzi o p.Andrzeja Wróblewskiego to raczej niewiele interesował się on zagadnieniami technicznymi więc jego interpretacja takich urządzeń nie będzie prawidłowa.

Zastanów się Lilly , co te kobiety tam robią pod tubą z Dendery ? ... do czego służy to urządzenie oraz dlaczego podłączone jest ono do skrzyni ? Jak nie przychodzi tobie nic do głowy, to może Duch Prawdy nam pomoże, to chyba urządzenie z jego branży. Kiedy zagadkę rozwiążemy to szybciorem zabieramy się za wykonanie konstrukcji a z nią pędzimy do Urzędu Patentowego i po Nagrodę Nobla.

Pozdrawiam
(12październik2015-ZbyszekzWarszawy)

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Kreacjonistyczna hydra - telefony komórkowe ?
W odpowiedzi Duch Prawdy
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,680162#w680239

Przeczytałem ów wątek Twojej rozmowy z Doronerem, ciekawy. Jeśli chcesz znać moje zdanie - oto one:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,680162#w680273

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365