Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy nieuctwo doprowadzi do zagłady człowieczeństwa?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
10-08-2016 20:58Šemū' el Lönneberg (1919 punktów)
(zablokowany)
Czy nieuctwo doprowadzi do zagłady człowieczeństwa?
Ocena 4 na 4
Hanna i Paweł Lis - Kuchnia Słowian:
Wydawać by się mogło, że znajomość zbóż to wiedza podstawowa. W dodatku codziennie je jemy. Dorośli nieźle sobie radzą z wymienieniem ich nazw, dzieci już niekoniecznie. Ale - o zgrozo! - kiedy prezentujemy kłosy i prosimy o ich nazwanie, to wszyscy maja problem nawet z rozpoznaniem tak charakterystycznych odmian jak pszenica czy owies.
   Oto smutny znak naszych czasów. Obecnie wszyscy doskonale rozpoznajemy laptopy i marki różnych firm, w tym spożywczych, nie rozpoznajemy natomiast podstawowych roślin, z których zrobione jest jedzenie. Ufamy produktom sterylnie zapakowanym w plastikowe opakowania i przetworzonym w wielkich fabrykach, boimy się zjeść roślinę zerwaną na łące. Wszak nie ma ona zaznaczonej daty przydatności do spożycia ani żadnego atestu.


   Etnobiolodzy na podstawie swoich badań stwierdzili, że społeczności łowców-zbieraczy oraz prymitywne ludy rolnicze dysponują ogromną wiedzą z zakresu botaniki praktycznej. Członkowie tych społeczności to chodzące encyklopedie wiedzy o środowisku naturalnym. Potrafią nazywać ponad tysiąc gatunków flory i fauny, opisać je oraz wskazać miejsca ich występowania, a także określić ich użyteczność.
Współcześni konsumenci wychowani przez wielkie korporacje, koncerny, kartele, konsorcja, syndykaty i holdingi by przetrwać niewiele muszą umieć - googlować i rozpoznawać oznaczenie kupowanych produktów. Uważam, że to znacznie łatwiejsze niż rozpoznawanie zbóż i umiejętność przyrządzania z nich smacznych i zdrowych posiłków.
Co z tego wynika?
Moim zdaniem coś straszniejszego dla naszej cywilizacji niż zderzenie z inną cywilizacją.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Dalej..
#136
20-08-2016 16:30
 Ocena 2 na 4
olson (9993 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy nieuctwo doprowadzi do zagłady człowieczeństwa?
>Choć każdy odpowiada za siebie i nikt nas nie skompromituje bardziej niż uczynimy tosami, to jednak Pański wątek i to Pan tu odpowiada za jego poziom i kulturę. Jak Pan dba, każdy sam widzi i co tu jeszcze dodawać?

Stały tekst bota. Umiesz coś napisać od siebie, czy już szare komórki nie pracują?

Oczywiście minus od W.R.

Normalnie nie informuję o takich rzeczach, bo nie jestem Bogusławskim, ale minus od tego kolesia robi za 3 plusy, więc trzeba

#137
20-08-2016 17:50
 Ocena 4 na 4
W.R. (3003 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy nieuctwo doprowadzi do zagłady człowieczeństwa?
W odpowiedzi olson
>>Choć każdy odpowiada za siebie i nikt nas nie skompromituje bardziej niż uczynimy tosami, to jednak Pański wątek i to Pan tu odpowiada za jego poziom i kulturę. Jak Pan dba, każdy sam widzi i co tu jeszcze dodawać?
>Stały tekst bota. Umiesz coś napisać od siebie, czy już szare komórki nie pracują?
>Oczywiście minus od W.R.
>Normalnie nie informuję o takich rzeczach, bo nie jestem Bogusławskim, ale minus od tego kolesia robi za 3 plusy, więc trzeba

Tylko na tyle zasługujesz.

#138
20-08-2016 17:54
 Ocena 4 na 4
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Czy nieuctwo doprowadzi do zagłady człowieczeństwa?
W odpowiedzi olson
.
Choć każdy odpowiada za siebie i nikt nas nie skompromituje bardziej niż uczynimy to sami, to jednak Pański wątek i to Pan tu odpowiada za jego poziom i kulturę. Jak Pan dba, każdy sam widzi i co tu jeszcze dodawać?
>Stały tekst bota. Umiesz coś napisać od siebie, czy już szare komórki nie pracują?
www.racjon(*)m.php/s,716930/z,0/d,3#w718854

@@@
.

#139
20-08-2016 17:56
 0 na 2
olson (9993 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy nieuctwo doprowadzi do zagłady człowieczeństwa?
W odpowiedzi W.R.
>Tylko na tyle zasługujesz.

Po pierwsze nie jesteś nikim kto mógłby stwierdzać na co kto zasługuje. Po drugie dostałeś mentalnie po łbie to się nie wychylaj.

#140
20-08-2016 17:57
 Ocena 3 na 3
W.R. (3003 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy nieuctwo doprowadzi do zagłady człowieczeństwa?
W odpowiedzi olson
>>Tylko na tyle zasługujesz.
>Po pierwsze nie jesteś nikim kto mógłby stwierdzać na co kto zasługuje. Po drugie dostałeś mentalnie po łbie to się nie wychylaj.

I znowu minus dla pana.

#141
20-08-2016 17:57
 0 na 2
olson (9993 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy nieuctwo doprowadzi do zagłady człowieczeństwa?
W odpowiedzi W.R.
Żałosna bezsilność.

#142
20-08-2016 17:58
 Ocena 1 na 3
olson (9993 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy nieuctwo doprowadzi do zagłady człowieczeństwa?
Czyli nie pracują. Tak myślałem. Żenada.

#143
20-08-2016 18:22
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Czy nieuctwo doprowadzi do zagłady człowieczeństwa?
W odpowiedzi olson

>Bogusławski [...] i tak nie odpuści
Najpewniej.
Taka ciekawostka, kiedyś napisałam mu żartem, że lubię mieć ostatnie słowo, z czasem okazało się, że to jego cecha. Ostatnio tutaj.

No ale to bot jest przecież.


Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.

#144
20-08-2016 18:35
 Ocena 4 na 4
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Czy nieuctwo doprowadzi do zagłady człowieczeństwa?
W odpowiedzi olson
.
>Šemū' el Lönneberg, Andrzej, ekhm Bogusławski (nazwisko zmienione) to troll, który lubi się wywyższać.

> Proszę tylko zobaczyć:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,716930#w717079
www.racjon(*)m.php/s,716930/z,0/d,1#w717671
www.racjon(*)m.php/s,716930/z,0/d,1#w717672
www.racjon(*)m.php/s,716930/z,0/d,1#w717674
www.racjon(*)m.php/s,716930/z,0/d,1#w717705
www.racjon(*)m.php/s,716930/z,0/d,2#w717719
www.racjon(*)m.php/s,716930/z,0/d,2#w717722
www.racjon(*)m.php/s,716930/z,0/d,2#w717774
www.racjon(*)m.php/s,716930/z,0/d,2#w717783
www.racjon(*)m.php/s,716930/z,0/d,2#w717799

>Miał być koniec trollu, a skoro nie, to mógłbyś chociaż wreszcie pierwszy raz użyć argumentów, ale tego nie zrobisz bo ich nie masz.
A co tu jeszcze dodawać? Tak jak Wielce Szanowny Pan chciał, to ostatnie zdanie tu miał i napisał nam o sobie wszystko. Reszta ocen już jest zależną od wiedzy i inteligencji czytelnika.


> Motaj się dalej

>I tego jest mnóstwo.
Normalnie, jak to u ludzi chorych. Nienawiść ich tak zaślepia, iż nie odpuszczą. Muszą szarpnąć, gdy już nie mogą za nogę, to choć za nogawkę. www.racjon(*)m.php/s,716930/z,0/d,3#w718854

>Andrzej I.. tzn Bogusławski to emeryt, któremu wydaje się, że jest bardzo mądry, w dodatku używa pseudo-kultury co świadczy o jego zakłamaniu, a na argumenty nie odpowiada. To tylko przykładowa próbka dyskusji z tym osobnikiem, który non stop projektuje na innych swoje cechy. Chcesz z nim dyskutować? Ok, ale to tylko jeśli lubisz denerwować trollobufonów Jeśli dyskutujesz na serio to przegrasz próbę nerwów, a on i tak nie odpuści.
Może się mylę, ale jakoś mi się wydaje, iż ta autocharakterystyka: www.racjonalista.pl/forum.php/s,718844 jest prawdziwszą, gdyż oparta na znajomości faktów i własnych emocji, niż projekcja skierowana na swojego wroga, wynikająca z psychozy. Choć takie projekcje też mówią sporo o danym przypadku. Troll nie odpuści, gdy zacietrzewienie żółcią cały mózg zalewa.

@@@
.

#145
20-08-2016 18:44
 Ocena 1 na 1
Šemū' el Lönneberg (1919 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy nieuctwo doprowadzi do zagłady człowieczeństwa?
> i co tu jeszcze dodawać?
Dodaj, że nikt nas nie skompromituje bardziej niż uczynimy to sami.

#146
20-08-2016 19:13
 Ocena 2 na 2
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Czy nieuctwo doprowadzi do zagłady człowieczeństwa?
.
>Synu, czy ktoś oprócz ciebie poczuł się ewangelizowany? Czy jest tu jakiś pan, którego uczucia naukowe obraziłem?
Choć każdy odpowiada za siebie i nikt nas nie skompromituje bardziej niż uczynimy to sami, to jednak Pański wątek i to Pan tu odpowiada za jego poziom i kulturę. Jak Pan dba, każdy sam widzi i co tu jeszcze dodawać?

>Dodaj, że nikt nas nie skompromituje bardziej niż uczynimy to sami.
I znowu Pan nie przeczytał nawet wypowiedzi, do której się odnosi. Przecież w niej jest to napisane. Koniecznie musi Pan tu wykazać własny poziom?

Miłego dnia.

@@@
.

#147
20-08-2016 19:28
 Ocena 1 na 1
Šemū' el Lönneberg (1919 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy nieuctwo doprowadzi do zagłady człowieczeństwa?
> Koniecznie musi Pan tu wykazać własny poziom?
No cóż... nikt nas nie skompromituje bardziej niż uczynimy to sami.

#148
20-08-2016 19:31
 0 na 2
olson (9993 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy nieuctwo doprowadzi do zagłady człowieczeństwa?
Czyli troll przyznaje się do psychozy, ale mimo tego nadal odpisuje w ten sposob. Trudno o lepsze świadectwo. Bardziej śmieszne czy żałosne?

#149
20-08-2016 19:35
 Ocena 3 na 3
W.R. (3003 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy nieuctwo doprowadzi do zagłady człowieczeństwa?

Panie Andrzeju mamy tu przed oczami zwykłą prymitywną prowokacje naszego trolla Olsona. Biedak miota się walczy i skomle o uwagę. A ode mnie dostanie tylko tyle czasu co kliknięcie znaczka minus.

Już wielokrotnie pisałem, że przy biernej postawie moderacji jedyną bronią na osobniki tego pokroju są minusy oraz ignorancja. Widok żalów olsona na minusy dowodzi mi słuszności takiej postawy.


#150
20-08-2016 20:21
 Ocena 1 na 1
Šemū' el Lönneberg (1919 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy nieuctwo doprowadzi do zagłady człowieczeństwa?
W odpowiedzi W.R.
>Już wielokrotnie pisałem, że przy biernej postawie moderacji jedyną bronią na osobniki tego pokroju są minusy oraz ignorancja.

Nikt go nie skompromituje bardziej niż uczyni to GMO.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365