Racjonalista - Strona głównaDo treści
Umowa w kulturze europejskiej

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
03-03-2019 23:00Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Umowa w kulturze europejskiej
Ocena 1 na 1
Kupuje stosunkowo dużo usług internetowych pochodzących z różnych krajów, co najmniej połowę od usługodawców amerykańskich, USA wciąż wiedzie prym w sieci, a resztę z całego świata.

Ostatnio akurat testuję dostawców usług telefonii voip. Popróbowałem NEXMO, 3CX i doszedłem do europejskiego SIPGATE gdzie również zrobiłem sobie konto testowe a tam:

Jetzt kostenlos testen
- voller Funktionsumfang
- Testphase endet automatisch
- ohne Angabe von Bankdaten

Co można przetłumaczyć tak:

Wypróbuj za darmo już teraz
- Pełna funkcjonalność
- Faza testowa kończy się automatycznie
- bez podawania danych banku

Szczególnie interesujące wydały mi się 2 ostatnie punkty tej krótkiej oferty:
- Faza testowa kończy się automatycznie
- bez podawania danych banku

Pomyślałem - po co ktoś o tym w ogóle pisze?
Choć właściwie natychmiast wiedziałem dlaczego ktoś to napisał.

A czy Wy wiecie?
signup.sip(*)51650170-1705116059.1551650170
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 Dalej..
#586
29-03-2019 22:32
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
> Wyraź swoje prawdziwe przekonania i nie kreuj fałszywych dla
> wprowadzenia innych w błąd

Jestem bardzo ciekaw, czy swoim żonom wykładałeś całą swoją "autentyczną" filozofię, którą tu wykładasz od lat.
Np. że podejmują osobiste ryzyko wiążąc się z tobą i planując dzieci.
Filozofię w oparciu o którą gdyby coś się stało, to nie zamierzasz na swoje dzieci łożyć, tylko iść dalej swoją niezależną od nikogo ścieżką, bez wszelkich zobowiązań itd.

Ciekaw jestem, czy byłeś ze swoimi żonami tak bardzo szczery, jak próbujesz być tu z forumowiczami.
Szczery, gdy je poznałeś.

Odpowiedź na te pytania to żaden temat tabu, prawda?

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#587
29-03-2019 22:37
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
> Ale czy uczucie smrodu moralnej zgnilizny można udowodnić temu, który
> doznaje wspaniałego zapachu?
> Czujesz albo nie czujesz.

Aż dziw mnie bierze, że kwestionujesz odczuwanie przez szarleya zapachu moralnego smrodu w rozmowach z tobą.

Jego co rusz bierze na wymioty, mówi o moralnej rzygowinie itd.
A ty uważasz, że on ciągle czuje wspaniały zapach.
Aż dziw mnie bierze..


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#588
29-03-2019 22:46
 Ocena-1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Umowa w kulturze europejskiej
Zaproponowałem jawną księgę kapitału, o rozproszonym i kryptograficznie zabezpieczonym zapisie i do tego publicznie jawny eksperyment społeczny oparty na nowym rodzaju stosunków społecznych a nie ciągnięcie kogokolwiek w dół.

Po co znowu zmyślasz? Zeby twoje wartości były górą choć są niskie?

Zaproponowałem, żeby nie włączać waszej własności do eksperymentu.

Oświadczyłem też, że nie wezmę udziału w waszych tajnych wyborach prawodawcow, żadnych praw wam nie ustanowie ani ich przymusowo egzekwować nie będę.

Zatem o co Ci chodzi?

Uważasz, że twoja wiara w dobroczynność podatku VAT jest wyższa od mojej w dobroczynność podatku od własności i zloczynnosc VATu?

Chodzi o to, ze nie wolno deptać twoich wartości, bo w nie wierzysz? Ale ja w nie nie wierzę.

#589
29-03-2019 22:58
 Ocena-1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Umowa w kulturze europejskiej

>Wszyscy socjaliści tutaj się kłócący, macie blade pojęcie o ekonomii i wolnym rynku.
>Na wolnym rynku cena żadnego towaru nie może utrzymywać się znacznie powyżej kosztów jego produkcji, bo gdyby cena danego towaru (akceptowana przez ludzi) znacznie przekraczała koszt jego wytwarzania to przedsiębiorcy zaczęliby masowo przerzucać się na jego produkcje i w końcu byłby taki nadmiar tego towaru na rynku, że przedsiębiorcy próbując go sprzedać zaczęliby konkurować pomiędzy sobą ceną, zbijając ją z powrotem do kosztów produkcji. Zbicie ceny do kosztów produkcji wyelimowałoby z kolei najmniej rentowne przedsiębiorstwa (więc i zmniejszyło podaż produkowanego towaru) co z kolei pociągnełoby na chwile wzrost ceny powyżej kosztów produkcji i cykl znów by się powtórzył z powrotem zbijając cene do kosztów produkcji.

Niestety nie potrafię się z Tobą zgodzić.
Mechanizm, który opisujesz działa jedynie przy rozproszonej własności środków produkcji, bo przy skoncentrowanej nie działa zupełnie.

Gdy posiade wszystkie pola uprawne i wystrzele z ceną kartofli w kosmos, nikt nie wyprodukuje ich taniej, bowiem nikt prócz mnie nie będzie miał zdolności produkcji.

Na tym polega koncentracja kapitału, na tym polega monopol, ze poprzez zawlaszczenie wszelkich zasobów znosi się zdolność rozwoju konkurencji.

#590
29-03-2019 23:15
 Ocena-1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Umowa w kulturze europejskiej
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Filozofię w oparciu o którą gdyby coś się stało, to nie zamierzasz na swoje dzieci łożyć, tylko iść dalej swoją niezależną od nikogo ścieżką, bez wszelkich zobowiązań itd.

Naprawdę wiwiodles z mojej filozofii, że krew z mojej krwii ważniejsza jest dla Ciebie niż dla mnie?

I co? Gotowy jesteś roztoczyc swoją "opiekę pasterza" tylko potrzebujesz prawa do przemocy?

Czy wiesz, że pasterze chronią swoje owieczki przed pozarciem przez wilka, żeby je samemu pożreć?

Zastanawiam się czy ktoś jeszcze oprócz twoich kolesi łyka te wywody? Ty zdaje się wierzysz, że tak ale ja nie jestem tego pewny.

szarley (54913 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
>Zgadza się złodzieju ludzkiej energii życiowej, którego nikt jeszcze nie ukarał za liczne przestępstwa.

Udowodnij choć jedno przestępstwo
Udowodnij lub przeproś

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#592
30-03-2019 06:39
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
>Zgadza się złodzieju ludzkiej energii życiowej, którego nikt jeszcze nie ukarał za liczne przestępstwa.

Udowodnij choć jedno przestępstwo
Udowodnij lub przeproś

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

szarley (54913 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
>>Zasobność klienta nie ma wpływu na ceny.
>>Wpływ na ceny ma zasobność klientów
>"Klienci" to jest liczba mnoga od "klient".

Mistrzyni słowa powinna to widzieć na początku

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#594
30-03-2019 06:44
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
>Nie bój się. Powiedz prawdę!
Nie zjadłem nerki twojemu dziecku

>Zgadza się złodzieju ludzkiej energii życiowej, którego nikt jeszcze nie ukarał za liczne przestępstwa.

Udowodnij choć jedno przestępstwo
Udowodnij lub przeproś


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
W odpowiedzi szarley

>>>Zasobność klienta nie ma wpływu na ceny.
>>>Wpływ na ceny ma zasobność klientów
>>"Klienci" to jest liczba mnoga od "klient".
>Mistrzyni słowa powinna to widzieć na początku
I wiedziałam; teraz się tą wiedzą tylko dzielę.

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.

szarley (54913 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
Zanim napiszesz "bzdura" przeczytaj do czego się odnosisz, i... otwórz okno

>>Wpływ na ceny ma zasobność klientów
>Wszyscy socjaliści tutaj się kłócący, macie blade pojęcie o ekonomii i wolnym rynku.
Ceny niektórych towarów w Warszawie są wyższe niż w Katowicach, w Katowicach wyższe niż w Wodzisławiu, a w Wodzisławiu wyższe niż w Godowie
To jest fakt, który dostrzega Chętnie_racjonalistka i ja zgadzam się z jej obserwacjami.

>Na wolnym rynku cena żadnego towaru nie może utrzymywać się znacznie powyżej kosztów jego produkcji, bo gdyby cena danego towaru ... znacznie przekraczała koszt jego wytwarzania to przedsiębiorcy zaczęliby się na jego produkcje i w końcu byłby taki .....
Model doskonały niewystępujący w przyrodzie
(pomijam przykład firm takich jak Gucci, które mają kosmiczną różnicę między kosztem wytworzenia a ceną )

>Tak to działa, powodując że w warunkcha pełnej swobody działalności gospodarczej
>klienci docelowi otrzymują zawsze towar po najlepszej możliwej dla nich cenie
>czyli po cenie kosztów produkcji.


1 Dlaczego więc cena kartofli jest wyższa w Warszawie niż w Katowicach? Do pól uprawnych bliżej....
2 Otrztmują towar po cenie kosztów produkcji????? Zastanowiłeś się nad tym co piszesz?

>>Owszem poziom zamożności mieszkańców Pułtuska jest niższy, niż poziom zamożności mieszkańców Warszawy i dlatego ceny (zwłaszcza na targowiskach!) są w Pułtusku niższe. Jednak nie jest tak, że Warszawianin wchodząc do sklepu w Pułtusku zapłaci więcej niż mieszkaniec Pułtuska
>Co za bzdura. Gdyby to byla prawda, że w Warszawie jakiś towar rzeczywiście jest znacznie droższy niż w innej części Polski to wolny rynek szybko dostrzegł by możliwość arbitrażu i ceny musiały by się wyrównać.
Jakoś św. Wolny Rynek dostrzegł tę różnicę a ceny mimo to są wyższe

>NIC NIE MUSICIE ROBIĆ I NIC NIE MUSICIE WYMYŚLAĆpooglądajcie lepiej Korwina:
>www.youtube.com/watch?v=Q_0B4m8MkUc
To wiele wyjaśnia
Rozumiem, że cena kartofli jest w Warszawie wyższa, bo podły rząd tą ceną reguluje....


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej

>gdyby człowiek wiedział, iż może zażądać wyższej ceny i jego oferta zostałaby przyjęta - zażądałby jej
Tak, na targowiskach, zwłaszcza na uboższym południu, cena "wywoławcza" służy do wysondowania - głównie - zasobności klienta.

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
W odpowiedzi szarley

>Bank, telekomunikacyjna firma, towarzystwo ubezpieczeniowe itp.... obniżają ceny dla bogatych klientów
Powiedz to oponiarzowi, może też ci za zmianę opon mniej policzy.

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.

szarley (54913 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
>>Bank, telekomunikacyjna firma, towarzystwo ubezpieczeniowe itp.... obniżają ceny dla bogatych klientów
>Powiedz to oponiarzowi, może też ci za zmianę opon mniej policzy.

Dzięki za podpowiedź. Skorzystam
Gdyby się jednak udało zyskać rabat z powodu wymiany opon dzięki zamożności, to byłby to chyba wielki cios dla bytownika fR, który uważa, że bogatemu oponiarz naliczy więcej

Zdać Ci relację z Twojego eksperymentu?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
W odpowiedzi szarley

>Gdyby się jednak udało zyskać rabat z powodu wymiany opon dzięki zamożności, to byłby to chyba wielki cios dla bytownika fR, który uważa, że bogatemu oponiarz naliczy więcej
>Zdać Ci relację z Twojego eksperymentu?
Dlaczego sądzisz, że będziesz wiarygodny?

Oraz skąd pomysł, że rezultat można uznać za miarodajny? Przecież właśnie dlatego, że jednostkowy przypadek może być wyjątkiem potrzebujemy statystki z Pułtuska i Warszawy.

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365