 |
Umowa w kulturze europejskiej Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 03-03-2019 23:00 | Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Umowa w kulturze europejskiej
1 na 1 | Kupuje stosunkowo dużo usług internetowych pochodzących z różnych krajów, co najmniej połowę od usługodawców amerykańskich, USA wciąż wiedzie prym w sieci, a resztę z całego świata. Ostatnio akurat testuję dostawców usług telefonii voip. Popróbowałem NEXMO, 3CX i doszedłem do europejskiego SIPGATE gdzie również zrobiłem sobie konto testowe a tam: Jetzt kostenlos testen - voller Funktionsumfang - Testphase endet automatisch - ohne Angabe von Bankdaten Co można przetłumaczyć tak: Wypróbuj za darmo już teraz - Pełna funkcjonalność - Faza testowa kończy się automatycznie - bez podawania danych banku Szczególnie interesujące wydały mi się 2 ostatnie punkty tej krótkiej oferty: - Faza testowa kończy się automatycznie - bez podawania danych banku Pomyślałem - po co ktoś o tym w ogóle pisze? Choć właściwie natychmiast wiedziałem dlaczego ktoś to napisał. A czy Wy wiecie? signup.sip(*)51650170-1705116059.1551650170 | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 Dalej..#631 -2 na 2 Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > >Nie zartuje.> Ja też nie żartuję> Odpowiesz w końcu na pytani co zrobisz, kiedy na stacji paliw, sprzedawca odmówi przyjęcia twoich paciorków?> Bo ja wiem co zrobię kiedy w Jędrzejowie odmówi przyjęcia mojej koronyNiech zgadnę. Ukarzesz go jak to macie w dziadowskim zwyczaju, bo jego własność, z którą rzekomo może robić co chce, jest jego tylko jesli nie wejdzie dziadostwu w drogę. Kto dziadostwu wejdzie w drogę i nie zrobi co dziadostwo chce tego spotka surowa kara i zostanie nią zmuszony do wykonania woli dziadostwa. W moim swiecie jak ktoś nie chce mojej kasy to odjezdzam, bo co zrobić? Nie chce to nie, nie zamierza zawrzeć umowy trudno, zmusić go nie mogę. Ale w waszym dziadowskim swiecie spotka go terror, bo nie ważne czego chce, ważne co musi, ważne czego Wy chcecie. Dobry Bog da to dyski z zapisem rozkładu waszego pieniądza będzie można wykorzystać jeszcze do zapisu filmu zaciągniętego z neta albo co, bo zapis waszego pieniądza straci dla wszystkich znaczenie. |
#632 1 na 1 Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > co zrobisz, kiedy na stacji paliw, sprzedawca odmówi przyjęcia twoich paciorków?Pacze, ze bitcoinowy paciorek podskoczył akurat do blisko 20.000 polskich złotych paciorkow Sam zobacz bitcoin.plNiezły wynik jak na to, że 1 BTC jest tylko zapisem jedynki na paru komputerach. Najlepsze jest to, ze inni przeleja Ci swoje realne polskie złote paciorki w zamian za przelew jednego bitcoina i to w dziesiątkach tysięcy liczone. Za jeden bitcoinowy paciorek można się nieźle najeść, za złotego polskiego paciorka raczej nie bardzo. Szarleyu gdybyś miał wybrać: 1000 bitcoinowych paciorkow albo 1000 polskich złotych paciorkow to co wybierasz?  Publiczne złote paciorki a w tajemnicy wiadomo co. Ale biedote trzeba wkręcić w złote paciorki, |
#633 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > Odpowiesz w końcu na pytani co zrobisz, kiedy na stacji paliw,> sprzedawca odmówi przyjęcia twoich paciorków?Jak to co? Będzie ten sam monotonny lament, że rząd globalny przejął kontrolę i zasiedział BTC, a Konokpka znów zrobiony w balona przez obecny system, którego jesteś beneficjentem. 
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | Nie interesuje mnie twoja odpowiedź Zarzuciłeś mi przestępstwa Udowodnij lub przeproś
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#635 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > Jak juz mowilem, ja nie uwazam, ze nie nalezy dotrzymywać umow.> Wrecz przeciwnie, uwazam ze umow powinno sie dotrzymywac, tylko> ze system oparty na sądach i przemocy nie sprzyja temu !Zaproponuj inny system, każdy pomysł można teoretycznie rozważyć > Co zrobisz jesli trafisz w sadzie na cwaniaka ktory nie przyzna sie, ze zawarł umowe ? Jak to udowodnić ?Poważne umowy sporządza się w przytomności rejenta, pomniejsze także udaje się udowodnić. Paragon, faktura, bilet, polisa... Budowałem dom. Jedna z firm zgodziła się wykonać część robót, ale właściciel nie przedstawił do podpisu pisemnej umowy. Nie wpuściłem na teren budowy. > Dlatego panstwa i sądy cywilne powinny zostac calkowicie zlikwidowane i w ich miejsce powinien powstac SYSTEM ZAWIERANIA UMOW OPARTY O REPUTACJE UZYTKOWNIKOW.Nierealne 1 Chcę założyć firmę. Kiedyś musi być pierwszy klient, tymczasem reputacji (raczej referencji) brak. Wejście na rynek nowej firmy, będzie moc trudniejsze niż w systemie egzekwowanych umów. Reputacja też ma znaczenie, ale nie zastąpi egzekucji 2 Prowadzę firmę 40 lat. Mam dobrą reputację i ... ostatniego klienta. Robię go na wartość kontraktu bop na reputacji mi nie zależy 3 Prowadzę firmę. Nacinam 1% klientów. Wystarczy 4 Jestem klientem, np buduję dom 4.1 Nie mam czasu kontrolować referencji wszystkich firm 4.2 Nie mam pewności czy list referencyjnych nie wypisują konkurenci lub Krewni-i-Znajomi-Królika Naiwność bywa wadą
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| 0363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej |
> >Jak juz mowilem, ja nie uwazam, ze nie nalezy dotrzymywać umow.> >Wrecz przeciwnie, uwazam ze umow powinno sie dotrzymywac, tylko> >ze system oparty na sądach i przemocy nie sprzyja temu !Odnoszac sie do mojej wczesniejszej wypowiedzi, nie sadze, żeby całkowicie dało się wyeliminować w spoleczenstwie przemoc. Na przykład mogą się zdarzyć sytuacje, gdy swojego mienia trzeba bronic przemocą przed agresywnymi osobnikami. Dlatego matka natura (ewolucja) wytworzyła w nas z jednej strony naturalną sklonnosc do wspolpracy, ale z drugiej strony mamy sklonnosc do odwzajemniania przemocy, jezeli ktos nas pierwszy zaatakuje. To jest naturalny mechanizm ograniczajacy rozprzestrzenianie sie bezprawia i nie potrzeba do jego dzialania urzedasow ani zorganiozwanego wymiaru sprawiedliwosci. Tutaj mozna przeczytac wiecej na ten temat: kosmos.icm.edu.pl/PDF/2009/443.pdfJestem jedynie przeciwny tworzonemu przez panstwo monopolowi na przemoc w postaci policji, wojska i prawa regulujacego osobom prywatnym dostep do broni i materialow wybuchowych. Mechanizm o ktorym pisze wyzej dziala skutecznie jedynie wtedy, gdy osobniki mają wyrównane mozliwosci obrony i ataku. Dlatego po obaleniu zorganizowanego wymiaru sprawiedliwosci, bardzo istotne bedzie upowszechnienie broni palnej i wbicie ludziom do glowy jak bardzo istotna jest to sprawa. Jak tylko ludzie oddadzą broń to państwa znowu się odtworzą (na poczatku w formie mniej lub bardziej zorganizowanych grup przestepczych, zyjacych z prostego haraczu pobieranego od zastraszonej ludnosci) > Zaproponuj inny system, każdy pomysł można teoretycznie rozważyćTo co proponuje to w zasadzie nie system, ale brak systemu. Uwazam, ze same prawa natury wystarczajaco sprawiedliwie regulowalyby nasze stosunki spoleczne i nie potrzebujemy do tego sztucznie wymyslonych systemow. System socjalistycznej uwazam za chwilową anomalie, rodzaj nowotworu po ktorym spoleczenstwo znowu wroci do stanu rownowagi. > >Co zrobisz jesli trafisz w sadzie na cwaniaka ktory nie przyzna sie, ze zawarł umowe ? Jak to udowodnić ?> Poważne umowy sporządza się w przytomności rejenta, pomniejsze także udaje się udowodnić. Paragon, faktura, bilet, polisa...Niestety ale to wszystko mozna sfalszowac. Psychopaci tworzacy system prawny dobrze to wiedzą, ale ich to nie obchodzi, bo sami to robią. W waszym systemie korupcja jest nieunikniona, bo to sie po prostu za bardzo oplaca i nikt nie oprze sie tej pokusie. > >Dlatego panstwa i sądy cywilne powinny zostac calkowicie zlikwidowane i w ich miejsce powinien powstac SYSTEM ZAWIERANIA UMOW OPARTY O REPUTACJE UZYTKOWNIKOW.> Nierealne> 1 Chcę założyć firmę. Kiedyś musi być pierwszy klient, tymczasem reputacji (raczej referencji) brak. Wejście na rynek nowej firmy, będzie moc trudniejsze niż w R> 2 Prowadzę firmę 40 lat. Mam dobrą reputację i ... ostatniego klienta. Robię go na wartość kontraktu bop na reputacji mi nie zależyZapominasz, ze reputacje jak kazde dobro mozna rowniez kupic lub sprzedac na wolnym rynku. Na poczatku mozesz kupic reputacje od kogos innego, np. kogos przechodzacego juz na emeryture. Osobie przechodzacej na emeryture z kolei bardziej bedzie oplacalo sie sprzedac reputacje niz wykorzystywac ja do oszukania kogosc innego. . |
#637 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > nie sadze, żeby całkowicie dało się wyeliminować> w spoleczenstwie przemoc.Pytanie o definicję przemocy. Ostatnio naczytałem się na fR, że przemocą jest czerwone światło > Na przykład mogą się zdarzyć> sytuacje, gdy swojego mienia trzeba bronic przemocą> przed agresywnymi osobnikami.> i nie potrzeba do jego dzialania urzedasow ani zorganiozwanego wymiaru sprawiedliwosci.Doprawdy? Jeśli grupka osiłków chce wejść do domu staruszka i go okraść, to powinien się bronić, czy też raczej wezwać opłacaną z podatków policję? > Jestem jedynie przeciwny tworzonemu przez> panstwo monopolowi na przemoc w postaci> policji, wojska i prawa regulujacego> osobom prywatnym dostep do broni i materialow wybuchowych.Postaw sobie pole minowe w ogródku. Tylko nie zapomnij uprzedzić listonosza! > Mechanizm o ktorym pisze wyzej dziala skutecznie jedynie wtedy, gdy osobniki> mają wyrównane mozliwosci obrony i ataku.Jasne, grupka osiłków przeciwko staruszkowi > Dlatego po obaleniu> zorganizowanego wymiaru sprawiedliwosci, bardzo istotne> bedzie upowszechnienie broni palnej i wbicie ludziom do glowy> jak bardzo istotna jest to sprawa.Na każdym balkonie CKM? Co jeśli kogoś stać na czołg i rozwali mi dom? Odjeżdżasz.... > >Zaproponuj inny system, każdy pomysł można teoretycznie rozważyć> To co proponuje to w zasadzie nie system, ale brak systemu.> Uwazam, ze same prawa natury wystarczajaco sprawiedliwie regulowalyby nasze> stosunki spoleczne i nie potrzebujemy do tego sztucznie wymyslonych systemow.Przykro mi, nie interesuje mnie ani raj Okrągłego, ani krystkodupizm Pokaż gdzie tak system działa w społeczeństwach otwartych, to uwierzę > System socjalistycznej uwazam za chwilową anomalie, rodzaj nowotworu po> ktorym spoleczenstwo znowu wroci do stanu rownowagi.A co to jest system socjalistyczny? > >>Co zrobisz jesli trafisz w sadzie na cwaniaka ktory nie przyzna sie, ze zawarł umowe ? Jak to udowodnić ?> >Poważne umowy sporządza się w przytomności rejenta, pomniejsze także udaje się udowodnić. Paragon, faktura, bilet, polisa...> Niestety ale to wszystko mozna sfalszowac.No pewnie, dlatego każdy powininen mieć haubicę i sam wymierzać sprawiedliwość Pewien ćpun twierdzi, że zamknąłem go w fabryce bez okien i zmuszałem do niewolniczej pracy, dasz mu do ręki broń? > W waszym systemie korupcja jest nieunikniona,"waszym"... skąd to znam  > >>Dlatego panstwa i sądy cywilne powinny zostac calkowicie zlikwidowane i w ich miejsce powinien powstac SYSTEM ZAWIERANIA UMOW OPARTY O REPUTACJE UZYTKOWNIKOW.> >Nierealne> >1 Chcę założyć firmę. Kiedyś musi być pierwszy klient, tymczasem reputacji (raczej referencji) brak. Wejście na rynek nowej firmy, będzie moc trudniejsze niż w R> >2 Prowadzę firmę 40 lat. Mam dobrą reputację i ... ostatniego klienta. Robię go na wartość kontraktu bop na reputacji mi nie zależy> Zapominasz, ze reputacje jak kazde dobro> mozna rowniez kupic lub sprzedac na wolnym> rynku. Na poczatku mozesz kupic reputacje> od kogos innego, np. kogos przechodzacego> juz na emeryture. Osobie przechodzacej> na emeryture z kolei bardziej bedzie> oplacalo sie sprzedac reputacje> niz wykorzystywac ja do oszukania kogosc innego.Cooooooooooooooooo? Ilość firm = const? Reszta - ucieczka.
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > Doprawdy? Jeśli grupka osiłków chce wejść do domu staruszka i go okraść, to powinien się bronić, czy też raczej wezwać opłacaną z podatków policję?Grupka młodych ludzi mogłaby konstruować łazik księżycowy, tworzyć system wirtualnej rzeczywistości, organizować ruch społeczny wokół wybranego celu gdyby tylko zdołała się rozwinąć ale dziadostwo tworzące jej państwowe, przymusowe szkoły, w której człowiek niczego się nie uczy, pojace ich umysły ideami Pana i przymusu państwowego, nigdy do tego nie dopuści. Mlodzi, wolni, niezależni, inteligentni, samodzielni i odpowiedzialni ludzie są dla dziadostwa zagrożeniem, bo nie zrobią tego czego dziadostwo chce. |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > Pokaż gdzie tak system działa w społeczeństwach otwartych, to uwierzęToteż proponuje eksperyment, bo dokładnie wiem, że niewierny Tomasz jak nie zobaczy to nie uwierzy. Rozwinięty człowiek natychmiast zrozumialby, ze z doskonale zorganizowanej współpracy wyciągnie 1000x więcej niż z jednorazowego napadu na człowieka. Zeby zwykły człowiek mógł się rozwinąć wpierw potrzeba jego umysł z waszych idei, waszych wizji, wasze wierzen oczyścić. |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > >Pokaż gdzie tak system działa w społeczeństwach otwartych, to uwierzę> Toteż proponuje eksperyment,Zarzucasz mi popełnianie przestępstw Udowodnij lub przeproś
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#641 2 na 2 | zeniu73 (6483 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej |
> Toteż proponuje eksperyment...Nic nie proponujesz. Tylko p*****lisz. Tak jak ewidentnie kretynka dyskutujesz o eksperymencie dobrze wiedzac, ze nigdy zadnego eksperymentu ani nie przeprowadzisz ani nie wezmiesz w nim udzialu ani nawet nie bedziesz powaznie dyskutowal z ewentualnymi inwestorami tego eksperymentu. Tobie nie chodzi o zaden eksperyment a jedynie o jalowa dyskusje o nim. |
#642 -2 na 2 Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > >Toteż proponuje eksperyment...> Nic nie proponujesz. Tylko p*****lisz.> Tak jak ewidentnie kretynka dyskutujesz o eksperymencie dobrze wiedzac, ze nigdy zadnego eksperymentu ani nie przeprowadzisz ani nie wezmiesz w nim udzialu ani nawet nie bedziesz powaznie dyskutowal z ewentualnymi inwestorami tego eksperymentu.> Tobie nie chodzi o zaden eksperyment a jedynie o jalowa dyskusje o nim.Dlaczego wprowadzasz inwestorów do eksperymentu? Jaka ma być ich rola w eksperymencie? Mają posiadać i decydować? Bo własność z waszego świata jest niepodważalna? Czyli ja i inni mamy zabawić się w posiadanie ale na poważnie to wszystko będzie cudze, biedzie należeć do innych, którym musimy się podporządkować, bo cały świat został już zajęty i nie wolno tego podważać? Otóż Zeniu złe prawo nie tylko można zakwestionować ale nawet trzeba. Otóż Zeniu nie p*****l eksperyment się odbędzie tylko trzeba ideowo utemperowac dziadow, żeby przestali nad wszystkimi dominować. |
#643 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > Tobie nie chodzi o zaden eksperyment a jedynie> o jalowa dyskusje o nim.Dokladniej wg mnie szuka rozmowcow i cieszy sie, jesli ktos mu odpisze (w mysl starej zasady niewazne, czy z pozytywnymi czy negatywnymi emocjami - byle emocje byly). W przypadku szarleya nacial sie na grube emocje, ktore i nim poszarpaly. Ludzie czuja wtedy, ze zyja, zwlaszcza gdy w realnym zyciu cierpia z socjopatii. Pozniej rozmowca sie 'zuzywa', trzeba znalezc nowego z ktorym od nowa pzrejdzie sie ta sama droge: od spokojnej rozmowy do klinczu, wzglednie znudzenia. Mnie osobiscie odstrecza w ludziach pzrede wszystkim ekshibicjonizm i przy okazji robienie z siebie blazna. Ciesze sie, ze mam mozliwosc odpoczac. Ale ja, to ja. Wot i cala tajemnica 'eksperymentu' tudziez pseudo-teorii fizycznych Hamerlika. Przedstawienie jednak musi trwac.. co wiecej, uwazam ze nalezy mu na to pozwolic, krzywdy nikomu nie robi. I robic swoje. 
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > Mnie osobiscie odstrecza w ludziach pzrede wszystkim ekshibicjonizm i przy okazji robienie z siebie blazna. Ciesze sie, ze mam mozliwosc odpoczac.> Ale ja, to ja.Podejrzewam, ze nie o ekshibicjonizm mój Ci tu chodzi ale o naruszanie przeze mnie kulturowego tabu. Król jest święty i nie pytajmy o źródło jego władzy. Kapital jest takim kulturowym tabu. Właściciel jest święty i nie pytajmy o źródło jego praw. Tak być musi i nie rozmawiajmy o tym. Dla mnie Jacku właściciel nie jest święty i jestem zdolny zakwestionować prawo własności. Dokładnie opisałem jakie prawo kwestionuje - własność tajną i nieopodatkowana. Moj, jak to nazywasz, ekshibicjonizm jest tylko opisem skutków działań waszego małego kapitalizmu pełnego tajemnic i przemocy. Chyba nie przyjabys idei stworzonej bez ujawnienia motywów? A może zyczulbys sobie, żeby moja taka właśnie była abyś mógł poic umysły innych rozmówców fałszywym przekonaniem, że dążę do tego by ich okraść, oszukać, wykorzystać, wyzyskac? Wiem, ze tak. Szczerość kością Ci w gardle staje, bo nie możesz przez nią manipulować innymi tak jak potrafisz i lubisz. Zatem Jacku źródłem twoich praw własności jest hierarchia w grupie jaką własność i pieniądz oznacza. Jesli jesteś bardzo bogaty, znaczy siedzisz przy samym korycie i posilasz się pierwszy, zostawiając resztki pozostałym. |
| j23a (1186 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > Grupka młodych ludzi mogłaby konstruować łazik księżycowy, tworzyć system wirtualnej rzeczywistości, organizować ruch społeczny wokół wybranego celu gdyby tylko zdołała się rozwinąć ale dziadostwo tworzące jej państwowe, przymusowe szkoły, w której człowiek niczego się nie uczy, pojace ich umysły ideami Pana i przymusu państwowego, nigdy do tego nie dopuści.Słowo kluczowe Hackerspace. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|