Racjonalista - Strona głównaDo treści
Umowa w kulturze europejskiej

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
03-03-2019 23:00Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Umowa w kulturze europejskiej
Ocena 1 na 1
Kupuje stosunkowo dużo usług internetowych pochodzących z różnych krajów, co najmniej połowę od usługodawców amerykańskich, USA wciąż wiedzie prym w sieci, a resztę z całego świata.

Ostatnio akurat testuję dostawców usług telefonii voip. Popróbowałem NEXMO, 3CX i doszedłem do europejskiego SIPGATE gdzie również zrobiłem sobie konto testowe a tam:

Jetzt kostenlos testen
- voller Funktionsumfang
- Testphase endet automatisch
- ohne Angabe von Bankdaten

Co można przetłumaczyć tak:

Wypróbuj za darmo już teraz
- Pełna funkcjonalność
- Faza testowa kończy się automatycznie
- bez podawania danych banku

Szczególnie interesujące wydały mi się 2 ostatnie punkty tej krótkiej oferty:
- Faza testowa kończy się automatycznie
- bez podawania danych banku

Pomyślałem - po co ktoś o tym w ogóle pisze?
Choć właściwie natychmiast wiedziałem dlaczego ktoś to napisał.

A czy Wy wiecie?
signup.sip(*)51650170-1705116059.1551650170
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 Dalej..
#616
31-03-2019 09:49
 Ocena-2 na 2
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Umowa w kulturze europejskiej
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Jestem bardzo ciekaw, czy swoim żonom wykładałeś całą swoją "autentyczną" filozofię, np. że podejmują osobiste ryzyko wiążąc się z tobą i planując dzieci.
>Ta twoja filozofia polegała na tym, że gdyby coś się stało (np. zakochałbyś się w innej), to nie zamierzasz na swoje dzieci łożyć, tylko iść dalej swoją niezależną od nikogo ścieżką, bez wszelkich zobowiązań

Co Ty chcesz wyrazić.
Ze umówiłem się z Wami na określony porządek społeczny a teraz wykręcam się z uznania waszej nadrzednosci?
Nie nie umoiwilem się.
A nawet gdybym się umówił ale okazałoby się, że umowa jest dla mnie zupełnie niekorzystna, to ZAWSZE mogę się z niej wycofać.
Do umowy nie można zmusić ale może a przekonać wzajemnym korzyściami.
Tzw przymusowa egzekucja "umowy" to nie jest żadne wykonanie umowy tylko zwykła dominacja.
Gdzie nie ma wzajemnych korzyści ale jest jednostronna przemoc tam nie ma już żadnej umowy.

>Ciekawi mnie, czy byłeś ze swoimi żonami na początk znajomości tak bardzo szczery, jak próbujesz być tu desperacko z forumowiczami.

Pytasz czy poinformowałem wszystkie swoje żony, że gdy na mojej życiowej drodze stanie Jacek Glodzic, którymi swoimi licznymi oskarżeniami spróbuje zatruć mój umysł, to mogę być mniej dla nich a więcej dla walki z dominacją Jacka.

>Z jakim działaniem (konsekwencjami) wiążesz w swoim przyszłym systemie nieuznanie cudzej własności?

Nieuznanie własności?
Masz na myśli nieuznanie cudzych zasad, które uznaje za złe?

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>>>>Między wierszami wyczytałem, że zgadzasz się z K H-K
>>>Ciężkie oskarżenie.
>>Będzie musiał z nim żyć.
>Zawsze jakoś tak czułem, że jesteście z K H-K b. zgodni.. można powiedzieć bliscy, a teraz taki całkiem na zewnątrz wierszy coming-out.
>
A sprawdziłeś do kogo i o kim pisałam? Oraz co oznacza użyty przeze mnie zaimek?

No i czy wziąłeś pod uwagę, że Krystian użył sarkazmu, który ja albo uwzględniłam, albo nie...

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.

#618
31-03-2019 10:40
 Ocena-1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Umowa w kulturze europejskiej
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>>>>Między wierszami wyczytałem, że zgadzasz się z K H-K
>>>Ciężkie oskarżenie.
>>Będzie musiał z nim żyć.
>Zawsze jakoś tak czułem, że jesteście z K H-K b. zgodni.. można powiedzieć bliscy, a teraz taki całkiem na zewnątrz wierszy coming-out.
>

Jacku zauważyłeś, że Farmer odpadł z waszej sfory a teraz jeszcze Wenancjusz wyraźnie się oddala. Widać dostrzegł prymitywizm waszych wartości.

Salek Ci nie pomoże, bo milczy tyle co tam negatywnymi ocenami, zenciu jest z Wami na pol gwizdka.

Czyli grupa to już tylko Ty i Szarley.

Wyjaśniam Ci, bo może tego nie widzisz i nagle obudzisz się w ręka w nocniku zaskoczony, że zostałeś sam.

Na jak długo wystarczy Ci jeszcze jadu?
Co będzie kiedy gruczoły jadowe odmówią posłuszeństwa?

#619
31-03-2019 18:45
 Ocena 3 na 3
zeniu73 (6483 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej

>Salek Ci nie pomoże, bo milczy tyle co tam negatywnymi ocenami, zenciu jest z Wami na pol gwizdka.

Bo ilez mozna z idiotami sie kopac?
Od czasu do czasu mozna cos skrobnac ale juz po pierwszej odpowiedzi czlowiek sobie przypomina, ze dyskutuje z idiota albo ewidentnie kretynka 😀😀😀

#620
31-03-2019 18:56
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
> Czyli grupa to już tylko Ty i Szarley.
> Wyjaśniam Ci, bo może tego nie widzisz i nagle obudzisz się w
> ręka w nocniku zaskoczony, że zostałeś sam.
> Na jak długo wystarczy Ci jeszcze jadu?
> Co będzie kiedy gruczoły jadowe odmówią posłuszeństwa?

Stawiasz sobie nowego chochoła.
Swoją drogą może zauważyłeś, że ja sam już b. rzadko odpowiadam i czytam treści w wiadomych wątkach.
Polecam uważnie przeczytać, co napisał zeniu Cytat:
Bo ilez mozna z idiotami sie kopac? Od czasu do czasu mozna cos skrobnac ale juz po pierwszej odpowiedzi czlowiek sobie przypomina, ze dyskutuje z idiota albo ewidentnie kretynka


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#621
31-03-2019 19:03
 Ocena 3 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
>> Z jakim działaniem (konsekwencjami) wiążesz w swoim przyszłym
>> systemie nieuznanie cudzej własności?
> Nieuznanie własności?
> Masz na myśli nieuznanie cudzych zasad, które uznaje za złe?

Nie wiem jak mają inni, ale osobiście zastanawiając się chwilę nad tym czy udajesz Greka, czy nim jesteś - pomału skłaniam się ku temu ostatniemu.
Odpowiadając na twoje wątpliwości: w moim pytaniu o działanie (konsekwencje) z którymi wiążesz w swoim przyszłym systemie nieuznanie cudzej własności? chodziło o czynność. Konsekwencje, czyli coś co robisz w reakcji na to, co widzisz.
W innym wątku opisałem sytuację, w której może się to zdarzyć, czyli ktoś (zbiedniały lub niezbyt pracowity rolnik) może w twoim systemie nie uznać twojej własności, choć legalnie płacisz od niej podatek w zasądzonej w bezpośrednim głosowaniu wysokości.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,783530#w784457

Rozumiem że jeszcze czytasz po polsku: z jakim działaniem (konsekwencjami) wiążesz w swoim przyszłym systemie nieuznanie cudzej własności?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#622
01-04-2019 08:37
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
>> Z jakim działaniem (konsekwencjami) wiążesz w swoim przyszłym
>> systemie nieuznanie cudzej własności?
> Nieuznanie własności?
> Masz na myśli nieuznanie cudzych zasad, które uznaje
> za złe?

To może prościej.
Panuje krystkonizm. Idziesz obok posesji sąsiada. Z braku lepszego zajęcia prześwietlasz dla zabicia czasu jego podatki i księgi. Całą jego własność.
Program porównuje jego wypływy do twojego portfela z twoimi wypływami do jego portfela.

Wychodzi, że płacisz mu więcej niż on tobie. Z ksiąg jasno wynika, że ma znacznie więcej od ciebie:
a) kapitału czyli władzy
b) luksusu
c) wolnego czasu
d) kochających go dzieci etc.

Pojawia się w tobie bunt i chęć nieuznania jego własności, wspierana świadomoscią że twój pojedynczy głos w uchwalaniu mu wyższego podatku niewiele zmieni.
Bunt na to, co własnie zobaczyłeś rośnie i wypłenia cię.
Co robisz gdy już wiesz, że chciałbyś jego własności po prostu nie uznać?

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Umowa w kulturze europejskiej
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Co robisz gdy już wiesz, że chciałbyś jego własności po prostu nie uznać?

Następnym razem idę do niego do roboty za półtorej stawki albo wcale nie idę.

Zaczynam sobie zdawać sprawę, że umawiajac się ze mną tylko pozuje na podobnego do mnie i równego mi, bo nasze różnice wlasnosciowe powodują, że zupełnie nade mną dominuje tak jak bank nad patentem przychodzącym po chwilowke, żeby przetrwać do końca miesiąca.

#624
01-04-2019 20:24
 Ocena-2 na 2
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Umowa w kulturze europejskiej
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Odpowiadając na twoje wątpliwości: w moim pytaniu o działanie (konsekwencje) z którymi wiążesz w swoim przyszłym systemie nieuznanie cudzej własności? chodziło o czynność. Konsekwencje, czyli coś co robisz w reakcji na to, co widzisz.

Widzisz tak mnie przyzwyczaiłes już do oskarżeń, że gdy znowu oskarżasz nie potrafię się nawet domyślić, że może chodzić o kogoś innego?

Moglibyśmy w tym wypadku skorzystać z tradycji dziadostwa, żeby się od Was całkowicie nie odcinać, za łeb i wynocha. Ale już bez tych cyrków w stylu grożenie bronią czy więzienie w metalowych klatkach.
Bo co uwiezisz człowieka za to, że Co Alexe zabrał?

Gdyby wszelkie mienie było opisane w powszechnej i jawnej księdze kapitału naprawdę ciężko byłoby ukraść coś wartościowego.
Ale Ty łatwo na taką księgę nie przestaniesz, bo wasze robienie biedoty w konia zostałoby zdemaskowane i trzeba byloby wziąć się do prawdziwej roboty a to już nie są żarty.

0363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej

>Na szczęście pomaganie sobie takimi główniamymi kartami to tylko rozwiązanie przejściowe, użyteczne dopóki bitcoin się nie rozpowszechni i ludzie nie zaczną używać tylko BTC do wzajemnego rozliczania się ze sobą zamiast oszukańczych rozwiązań wciskanych im przez obecne banki.
>.
>

Jakby ktoś jeszcze nie zauważył,

w ciągu ostatniej godziny wartość dolara w stosunku do BTC spadła o 20%

Jak tak dalej pójdzie to niebawem dolarami i innymi rządowymi walutami będziecie palić
w piecu

:D

.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>Polecam uważnie przeczytać, co napisał zeniu Cytat:
Bo ilez mozna z idiotami sie kopac? Od czasu do czasu mozna cos skrobnac ale juz po pierwszej odpowiedzi czlowiek sobie przypomina, ze dyskutuje z idiota albo ewidentnie kretynka

Skoro od czasu do czasu można, to ja Ci niniejszym skrobię, że ile by się za zeniowym chamstwem nie chować, i tak się samemu na ewidentnego chama wyjdzie.


Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.

#627
02-04-2019 09:07
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
>> Co robisz gdy już wiesz, że chciałbyś jego własności po prostu nie uznać?
> Następnym razem idę do niego do roboty za półtorej stawki albo wcale nie idę.

Znów nie czytasz uważnie. To jest tylko sąsiad, nie wiąże cię z nim żaden stosunek pracy.

> Zaczynam sobie zdawać sprawę, że umawiając się ze mną tylko pozuje
> na podobnego do mnie i równego mi

On się z tobą w ogóle w niczym nie umawia. Jedynie co wasz łączy, to płacenie podatków.
On płaci m.in. tobie, a ty m.in. jemu.
On ma więcej, ale płaci ci mniej, niż ty jemu. Czaisz.

> bo nasze różnice wlasnosciowe powodują, że zupełnie
> nade mną dominuje

No nie dominuje. Ale gdyby miał silownie prądu i jednyną sieć w okolicy, to by dominował. Na szczeście nie ma. Jeszcze.
A wracając - na razie jest tylko bogatym właścicielem ziemskim o pokaźnym luksusowym domu i wianuszku kochających go dzieci.
Niestety on płaci m.in. tobie mniej, niż ty jemu. Jawna demokracja to okresliła. Czaisz.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#628
02-04-2019 09:13
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
> gdy znowu oskarżasz nie potrafię się nawet domyślić, że może chodzić o kogoś innego?

No tak, nie potrafisz się nawet domyślić tego co masz napisane wprost, że w moim pytaniu chodziło tylko o działanie (konsekwencje) z którymi wiążesz w swoim przyszłym systemie nieuznanie cudzej własności.

>Moglibyśmy w tym wypadku skorzystać z tradycji dziadostwa

Oj tam, zostaw to za sobą. Napisz z jakimi działaniami wiążesz nieuznanie cudzej własności w twoim systemie, tak bez tradycji dziadostwa.

> Gdyby wszelkie mienie było opisane w powszechnej i jawnej
> księdze kapitału naprawdę ciężko byłoby ukraść coś wartościowego.

I dlatego nic nie sugeruję. Napisz, jakie są działania (konsekwencje) z którymi wiążesz w swoim przyszłym systemie nieuznanie cudzej własności.

> Ale Ty łatwo na taką księgę nie przestaniesz, bo wasze robienie
> biedoty w konia zostałoby zdemaskowane i trzeba byloby wziąć się do
> prawdziwej roboty a to już nie są żarty.

Ooo.. znów ataki ad personam. Próby wzbudzenia poczucia winy etc.
A mnie chodziło tylko o to, z jakimi działanimi (konsekwencjami) wiążesz w swoim przyszłym systemie nieuznanie cudzej własności.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

0363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
W odpowiedzi j23a

>Masz historie wpłat, przelewy, opinie i materialne przedmioty.
>To nie bzdura klasy BITCOIN.

Ostatnio nagle w ciagu godziny dolar stracil 20% wartosci wzgledem
BTC o czym informowalem na żywo tu:

www.racjonalista.pl/forum.php/s,783530#w786145

ale gdy przyjdzie hiperinflacja wszystko potoczy sie duzo szybciej

Jak najszybciej przenies wszystkie swoje oszczednosci
do BTC jesli nie chcesz ich stracic.
Nie zartuje.

.

#630
03-04-2019 21:36
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
>Nie zartuje.

Ja też nie żartuję
Odpowiesz w końcu na pytani co zrobisz, kiedy na stacji paliw, sprzedawca odmówi przyjęcia twoich paciorków?

Bo ja wiem co zrobię kiedy w Jędrzejowie odmówi przyjęcia mojej korony

odpowiesz?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365