 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 18-02-2020 00:26 | Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Manifest 0 na 4 | Wszystkim dobrze znany farmer uświadomił mi jałowość moich sporów o kapitalizm z kilkoma innymi użytkownikami tego forum.
Postanowiłem zrobić coś innego, coś nowego, mam nadzieję, mniej jałowego, coś produktywnego. Postanowiłem napisać manifest, przetłumaczyć go na 2 inne języki, niemiecki, angielski i rozesłać do wszystkich partii i organizacji zajmującymi się prawami człowieka, jakich kontakty znajdę w sieci.
Wiecie i ja wiem, że do takich organizacji podobnych manifestów przychodzi 100 dziennie i zazwyczaj są ignorowane. Potrzebuję napisać coś, czego nie można łatwo zignorować. Muszę napisać zwięźle, esencjonalnie i trafnie. Jedna strona czystego sensu.
Jestem uzależniony od dyskusji na forum i od krytyki innych ludzi rodzącej u mnie nowe myśli, spróbuję zatem połączyć pisanie z dyskusją.
Będę tu pisał i publikował manifest po kawałku, poddam fragmenty krytyce i może dzięki niej zmienię je na lepsze, żeby ostatecznie zbudować potrzebny mi dokument.
Nie ma co się rozgadywać bo już północ, więc zaczynam.
Manifest
1. Społeczeństwo jako związek wspólnego dobra zapewni każdej jednostce dobrobyt, osiągając go poprzez łączne i złożone działania wszystkich swoich członków. 2. Zasady społeczne wynikające z indywidualnego i zbiorowego pędu do życia służyć będą wspólnemu dobru. 3. Źródłem społeczeństwa jest hierarchia jednostek, społeczny stosunek nadrzędności i podporządkowania, zdrowie i rozwój społeczeństwu zapewni niezbyt słaba i niezbyt silna hierarchia umiarkowana.
cdn. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 Dalej..#46 2 na 2 | -jad- (18783 punktów) | Odp: Manifest |
> No ale ja podejmuje pracę.> Czytales manifest?> Zaraz coś dopisze.> Przecież to jest ludzki wysiłek.Dupa tam a nie wysiłek. Robisz to z nudów i dla przyjemności. Rozszerzenie swych kwalifikacji to jest wysiłek. Coś co robisz kosztem przyjemności, rodziny, snu a czasem własnej godności. A cel daaaleko. Spłacanie długów, wychodzenie z nałogów. Odbijanie się od dna mozolną pracą i cierpliwością. Taki wysiłek szanuję. Pisanie listy życzeń nie ma z tym nic wspólnego. > Jeżeli chcesz powiedzieć, że aby coś zyskać potrzeba wpierw zrobić to czego chcą inni, to ja zaprzeczam i stwierdzam, że czasem można zyskać sprzeciwiając się woli innych.Użalanie się nad sobą prowadzi w przeciwnym do sukcesu kierunku. |
#47 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | Odp: Manifest | > > Czy ty sobie zdajesz sprawę z rozpatrywania takich spraw> > gdzie skrzynki mejlowe bedą zawalone gówno problemami typu> > widziałem jak sąsiad stał na krześle i wkręcał żarówkę a> > krzesło kupił do siedzenia przy stole.....ukarać> Doprecyzujmy: wg tej idei ludzie będą zawalać sobie wzajem skrzynki. Będą pisać, czytać i klikać w nieskończoność.> Gdzie czas na pracę? > W momencie gdy odpuszczą - wejdą do gry dawni spekulanci.> Tak źle, tak niedobrze. Wot, Hamerlika  Tak czy inaczej Krsytkon strzela sobie w stopę. Bo co za różnica czy umawiasz się z jednym gościem czy z 1000. Druga strona nie ma prawa karać wg niego za nie dotrzymanie umowy z której się ktoś nie wywiązał. Bo to jest umowa. jego system właśnie się anihilował ale nawet jeśli te bugi mu nie straszne to co z człowiekiem i jego krową? Doi i handluje mlekiem na koncie żony? |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > > Czy ty sobie zdajesz sprawę z rozpatrywania takich spraw> > gdzie skrzynki mejlowe bedą zawalone gówno problemami typu> > widziałem jak sąsiad stał na krześle i wkręcał żarówkę a> > krzesło kupił do siedzenia przy stole.....ukarać> Doprecyzujmy: wg tej idei ludzie będą zawalać sobie wzajem skrzynki. Będą pisać, czytać i klikać w nieskończoność.> Gdzie czas na pracę? > W momencie gdy odpuszczą - wejdą do gry dawni spekulanci.> Tak źle, tak niedobrze. Wot, Hamerlika  > Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.Ja to widzę inaczej. Jednostki pieniężne - tokeny łańcucha bloków to nic innego jak klucze prywatne. pl.m.wikip(*)ryptografia_klucza_publicznegoTakim kluczem możesz podpisać inne tokeny, tzn. tokeny paszportów. Token paszportu ogłasza się w sieci. Zawiera się w nim oznaczenie tożsamości i opis osoby. Zyska podpisy 50% tokenów pieniężnych albo nie. Może to trwać minuty a może trwać latami. Wyobraz sobie, że jestes fabrykantem, któremu brakuje taniej siły roboczej, bo wszyscy użytkownicy księgi kapitału cenią się wysoko. Co robisz? Podpisujesz swoją kasą nowe paszportu oczekujące na akceptację. Możesz przy tym zatrudnić jakąś organizacje do zrecenzjonowania tokenów paszportów oczekujących na potwierdzenie, żebyś wiedział co podpisać a co nie. |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > > Czy ty sobie zdajesz sprawę z rozpatrywania takich spraw> > gdzie skrzynki mejlowe bedą zawalone gówno problemami typu> > widziałem jak sąsiad stał na krześle i wkręcał żarówkę a> > krzesło kupił do siedzenia przy stole.....ukarać> Doprecyzujmy: wg tej idei ludzie będą zawalać sobie wzajem skrzynki. Będą pisać, czytać i klikać w nieskończoność.> Gdzie czas na pracę? > W momencie gdy odpuszczą - wejdą do gry dawni spekulanci.> Tak źle, tak niedobrze. Wot, Hamerlika  > Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.Ja to widzę inaczej. Jednostki pieniężne - tokeny łańcucha bloków to nic innego jak klucze prywatne. pl.m.wikip(*)ryptografia_klucza_publicznegoTakim kluczem możesz podpisać inne tokeny, tzn. tokeny paszportów. Token paszportu ogłasza się w sieci. Zawiera się w nim oznaczenie tożsamości i opis osoby. Zyska podpisy 50% tokenów pieniężnych albo nie. Może to trwać minuty a może trwać latami. Wyobraz sobie, że jestes fabrykantem, któremu brakuje taniej siły roboczej, bo wszyscy użytkownicy księgi kapitału cenią się wysoko. Co robisz? Podpisujesz swoją kasą nowe paszportu oczekujące na akceptację. Możesz przy tym zatrudnić jakąś organizacje do zrecenzjonowania tokenów paszportów oczekujących na potwierdzenie, żebyś wiedział co podpisać a co nie. |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > Dupa tam a nie wysiłek. Robisz to z nudów i dla przyjemności. Rozszerzenie swych kwalifikacji to jest wysiłek. Coś co robisz kosztem przyjemności, rodziny, snu a czasem własnej godności. A cel daaaleko.> Spłacanie długów, wychodzenie z nałogów. Odbijanie się od dna mozolną pracą i cierpliwością. Taki wysiłek szanuję. Pisanie listy życzeń nie ma z tym nic wspólnego.Zapomniałeś o jednym proponując postępowanie zgodnie z waszymi zasadami. Wpierw potrzeba uznać wasz model stosunków społecznych za dobry a ja go uznaję za zły. I to nie jest nawet kwestia mojego wyboru lecz rozwiniętego u mnie instynktu przetrwania. W gruncie rzeczy wyraziłeś, że należy stać się do Ciebie podobnym i zrobić to Ty zrobiłbys a wówczas można zasłużyć na twój respekt. Ja podążam własną ścieżka a nie cudzymi drogami i jeżeli kiedys zasłużę na szacunek to przez to kim jestem naprawdę a nie tym kim inni chcieli żebym był. Nawet jeżeli kreacja mojej wizji świata jest dla mnie przyjemna to nadal jest to wysiłek. Spróbuj odeprzeć tyle nieprzychylności i pogardy co ja i pozostać nadal przy swoim. Wiesz ile to kosztuje psychicznego wysiłku? Wiesz jak bardzo zatruwa mózg? |
#51 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Manifest | > Wpierw potrzeba uznać wasz model stosunków społecznych za dobry a ja go uznaję za zły. I to nie jest nawet kwestia mojego wyboru lecz rozwiniętego u mnie instynktu przetrwania.Przetrwanie (def Hamerlika) = dostatnie życie w luksusowym mieszkaniu w dobrej dzielnicy europejskiej metropolii z gwarancją niepodnoszenia czynszu i nieusuwalności z mieszkania za kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie i cyniczne p*****lenie o swojej biedzie > Ja podążam własną ścieżka a nie cudzymi drogami i jeżeli kiedys zasłużę na szacunekCzym? Ucieczkami? wymyślaniem innym życiorysów? Lenistwem? > Spróbuj odeprzeć tyle nieprzychylności i pogardy co jaMasz rację zadawanie przez ciebie pogardy jest sporym wysiłkiem. Trzeba się mocno starać żeby tak okazywać pogardę wymyślając innym że ........ Trzeba też sporej fantazji, żeby pochwałę pedofilnego gwałtu na własnym dziecku ubierać w słodkie słowa "niezgodności" > Wiesz jak bardzo zatruwa mózg?Twój jest dość zatruty sadyzmem zawiścią, głupotą i skłonnością do konfabulacji Małe Hamerliczątka jako JEDYNE dzieci w Berlinie nie dostają jedzenia, bo ich "ojciec" nie ma pieniędzy i zabiera dziecku bułkę przed pójściem do pracy Berlińskie hamerliczątka głodują, a "tatuś" W Afryce za pieniądze z lizania przez córkę .... Ty to jednak masz specyficzne poczucie moralności
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > wymyślając innym że ........Nie koncentruje się na twoim życiu. Raz czy dwa wspomnialem, że kiedy Ty siedzisz sobie w domku i robisz co chcesz inni skoro świt wsiadają do cudzych autobusów, jada daleko do cudzych fabryk, spędzają swoje aktywne życie produkując cudze produkty przy cudzych maszynach, po czym zmordowani wracają do cudzych domów. Raczej zajmuje mnie kwestia propagowania wyjawienia i opodatkowania mienia, które w waszym podlym kapitalizmie jest utajnione, nieopodatkowane i którego własnośc jest przez wasze podle państwo przymusowo egzekwowane. Takze tu nie chodzi wcale o Ciebie. |
#53 -1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | 1. Społeczeństwo jako związek wspólnego dobra zapewni każdej jednostce dobrobyt, osiągając go poprzez łączne i złożone działania wszystkich swoich członków.
2. Zasady społeczne wynikające z indywidualnego i zbiorowego pędu do życia służyć będą wspólnemu dobru.
3. Źródłem społeczeństwa jest hierarchia jednostek, społeczny stosunek nadrzędności i podporządkowania, zdrowie i rozwój społeczeństwu zapewni niezbyt słaba i niezbyt silna hierarchia umiarkowana.
4. Wyznacznikiem hierarchii jednostek społecznych będzie prawo publicznie jawnej własności ciał i czynności.
5. Wszelka własność zostanie spisana w jawnej księdze kapitału, której zapis zostanie rozproszony pozostając pod wyłączną kontrolą większości kapitału a każde świadectwo własności zostanie kryptograficznie zabezpieczone.
6. Własność zostanie ograniczona podatkiem określonym w jawnym i bezpośrednim wyborze demokratycznym.
7. Nie będzie innych podatków ponad podatkiem od własności.
8. Podatek od własności w zasadniczej części będzie bezpośrednim dochodem pracowników najemnych, świadczeniem uzupełniającym ich wynagrodzenie za pracę.
9. Kreacja pieniądza będzie dwustopniowa, pierwotna związana z liczebnością użytkowników pieniądza i wtórna pod postacią ujemnego debetu dłużnego związanego z wartością mienia.
10. Kosztem ujemnego debetu dłużnego dla każdego będzie jego podatek.
11. Nie będzie innych zobowiązań ponad określone przez rozkład pieniądza.
12. Rozkład własności i pieniądza będzie publicznie jawny.
13. Wszystkie świadectwa własności będą podlegały wycenie przez każdego użytkownika księgi kapitału do wysokości posiadanych przez niego środków pieniężnych. Każda aktywna wycena będzie aktywną ofertą zakupu świadectwa, którą właściciel będzie mógł w każdym momencie przyjąć.
14. Średnia ważona wszystkich wycen określi wartość świadectwa własności.
15. Wartość świadectwa będzie stanowić podstawę opodatkowania własności.
16. Wartość świadectwa będzie stanowić podstawę przyznania debetu dłużnego.
17. Powstanie limit oszczędności pieniężnych ograniczający zdolność oszczędzania każdego użytkownika księgi kapitału bez mienia do maksymalnej wysokości dwóch przeciętnych, miesięcznych wynagrodzeń za pracę.
18. Wartość świadectwa własności będzie stanowić podstawę rozszerzenia limitu oszczędności pieniężnych. |
#54 1 na 1 | -jad- (18783 punktów) | Odp: Manifest |
> Zapomniałeś o jednym proponując postępowanie zgodnie z waszymi zasadami.Po pierwsze, z jakimi NASZYMI zasadami? Ja żadnych zasad na tym świecie nie ustalałem tylko je zastałem. > W gruncie rzeczy wyraziłeś, że należy stać się do Ciebie podobnym i zrobić to Ty zrobiłbys a wówczas można zasłużyć na twój respekt.Nie. Mam słabą wolę i źle znoszę wyrzeczenia. Żeby zasłużyć sobie na mój respekt trzeba zrobić coś czego ja nie potrafię. Różnica między nami jest tylko taka, że ja za swoje lenistwo i nieporadność biorę odpowiedzialność. > Ja podążam własną ścieżka a nie cudzymi drogamiI jeśli dobrze cię rozumiem, jesteś w dupie. > i jeżeli kiedys zasłużę na szacunek to przez to kim jestem naprawdę a nie tym kim inni chcieli żebym był.Mam szczerze gdzieś, kim jesteś więc nie zależy mi na tym, żebyś był kimś innym. > Nawet jeżeli kreacja mojej wizji świata jest dla mnie przyjemna to nadal jest to wysiłek.Niewielki. Dla mnie największym wysiłkiem jest robienie coś, czego nie lubię czy nie potrafię. Te dwie rzeczy często idą w parze. Nigdy nie wpadłem na to, że jeśli na przykład nie umiem żeglować, to jest to wina wszystkich tych, którzy radzą sobie z tym dobrze. Producentów żaglówek i sztuki żeglowania samej w sobie. > Spróbuj odeprzeć tyle nieprzychylności i pogardy co ja i pozostać nadal przy swoim. Wiesz ile to kosztuje psychicznego wysiłku?> Wiesz jak bardzo zatruwa mózg?Nie wiem. |
| -jad- (18783 punktów) | Odp: Manifest |
> Wiele osób tu przeczy, że własność oznacza władzęZaraz, zaraz, zależy co masz na myśli. Jeśli jeden ma dwa samochody a drugi żadnego, to nie oznacza, że jeden ma nad drugim jakąś władzę. Pierwszy może się co najwyżej cieszyć większym poważaniem wśród sąsiadów i mieć lepsze powodzenie u kobiet. > co mnie nie dziwi, bo władza rodzi obowiązki władców wobec poddanychJakie obowiązki? |
#56 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Manifest | > >wymyślając innym że ........> Nie koncentruje się na twoim życiu.> Raz czy dwa wspomnialem, że kiedy Ty siedzisz sobie w domku i robisz co chcesz1 nie raz i nie dwa, tylko dziesiątki razy wymyślałeś brednie na mój temat. których kluczem zawsze było to, że inni na mnie pracują > inni skoro świt wsiadają do cudzych autobusów, jada daleko do cudzych fabryk, spędzają swoje aktywne życie produkując cudze produkty przy cudzych maszynach, po czym zmordowani wracają do cudzych domów.1 Popatrz do lustra Kiedy ty wieczorkiem smacznie zasypiasz, inni.... 2 Wg ciebie nikt ich ani ciebie do takiego życia nie zmusza, wystarczy. Popatrz na swoją córkę - 18 lat, kręci lizaki i stać ją na podróże po trzech kontynentach W którymś punkcie kłamiesz Tym razem znów zawarłeś w swoim wpisie haniebną sugestię stręczyciela Ja też wsiadam czasem do cudzego pociągu lub samolotu i jadę nawet kilka dni do pracy daleko od domu, żeby w cudzej kopalni pracować Tylko twój skretyniały od zawiści móżdżek nie poradzi wyrwać się z narkotycznego zwidu i cokolwiek napiszę zawsze widzi tylko szarleya w leżącego sadzie To jeden z argumentów za UTAJNIENIEM majątku: ty i tak dorobisz komuś gębę, dla ciebie rzeczywistość nie ma znaczenia, ty i tak tylko postawisz chochoła > Raczej zajmuje mnie kwestia propagowania wyjawienia i opodatkowania mienia, które w waszym podlym kapitalizmie jest utajnione,1 To się nazywa wścibstwo 2 Pisałem wielekroć jakie są motywacje - nieprzeczytałeś 3 Pytałem wielekroć o społeczne korzyści - uciekałeś przed argumentoma w pijacki zwid > którego własnośc jest przez wasze podle państwo przymusowo egzekwowane.Dziesiątki razy pytałem co w polszczyźnie znaczy ta hamerlikańska słowna zbitka CO TO ZNACZY PRZYMUSOWO EGZEKWOWANA WŁASNOŚĆ!!!!! > Takze tu nie chodzi wcale o Ciebie.Więc się ode mnie odgdakaj Przestań mi dopisywać życiorys, poglądy majątkowy status, w przeciwnym razie zawsze skontruję cię pytaniem o stręczycielstwo
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#57 -1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > Mam szczerze gdzieś, kim jesteś więc nie zależy mi na tym, żebyś był kimś innym.I nie należy o tym zapominać patrząc na twoje *dobre" rady. > Nigdy nie wpadłem na to, że jeśli na przykład nie umiem żeglować, to jest to wina wszystkich tych, którzy radzą sobie z tym dobrze. Producentów żaglówek i sztuki żeglowania samej w sobie.Ja, gdy nie radzę sobie z jakimś działaniem, staram się stworzyć narzędzia do jego opanowania, gdybym np. nie radził sobie z płynnym upuszczaniem czy zwijaniem liny na żaglowce to pomyślałbym o zbudowaniu jakiejś amortyzacji. Jeżeli czego nie osiągam pewną metodą to szukam innej metody a nie zostaję uparty przy pierwszej tylko dla tego, że ktoś inny ją opanował. Staram się nie robić tego czego nie potrafię i nie lubię, to bez sensu skoro inni to potrafią i lubią. Ja też zasady zastałem ale wcale nie wierzę, że co zastane to dobre. Mam problemy z akceptacją tradycji. |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > I jeśli dobrze cię rozumiem, jesteś w dupie.Zależy jak na to spojrzeć. Dla wielu moja sytuacja byłaby rajem dla mnie jest piekłem. Nie potrafię żyć i być zależnym od innych ludzi, zwłaszcza takich, których wcale nie uznaje za dobrych czy moich. |
#59 1 na 1 | -jad- (18783 punktów) | Odp: Manifest |
> Zależy jak na to spojrzeć.> Dla wielu moja sytuacja byłaby rajem dla mnie jest piekłem.To rzeczywiście ciekawe. > Nie potrafię żyć i być zależnym od innych ludzi, zwłaszcza takich, których wcale nie uznaje za dobrych czy moich.Ludzie od zarania dziejów są od siebie zależni. Nie da się przed tym uciec. I nie należy. |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > Ludzie od zarania dziejów są od siebie zależni. Nie da się przed tym uciec. I nie należy.Ale należy właściwe kształtować stosunki społeczne co niniejszym czynię. Przyczynie się do zmniejszenia wzajemnych antagonizmow w społeczenstwie, wzajemnej agresji wyjawiając mienie, nawet jeśli początkowo to zwiększy antagonizmy i agresję. Wybieram przyszłość naprzeciw tym, którzy wybierają przeszłość. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|