 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 18-02-2020 00:26 | Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Manifest 0 na 4 | Wszystkim dobrze znany farmer uświadomił mi jałowość moich sporów o kapitalizm z kilkoma innymi użytkownikami tego forum.
Postanowiłem zrobić coś innego, coś nowego, mam nadzieję, mniej jałowego, coś produktywnego. Postanowiłem napisać manifest, przetłumaczyć go na 2 inne języki, niemiecki, angielski i rozesłać do wszystkich partii i organizacji zajmującymi się prawami człowieka, jakich kontakty znajdę w sieci.
Wiecie i ja wiem, że do takich organizacji podobnych manifestów przychodzi 100 dziennie i zazwyczaj są ignorowane. Potrzebuję napisać coś, czego nie można łatwo zignorować. Muszę napisać zwięźle, esencjonalnie i trafnie. Jedna strona czystego sensu.
Jestem uzależniony od dyskusji na forum i od krytyki innych ludzi rodzącej u mnie nowe myśli, spróbuję zatem połączyć pisanie z dyskusją.
Będę tu pisał i publikował manifest po kawałku, poddam fragmenty krytyce i może dzięki niej zmienię je na lepsze, żeby ostatecznie zbudować potrzebny mi dokument.
Nie ma co się rozgadywać bo już północ, więc zaczynam.
Manifest
1. Społeczeństwo jako związek wspólnego dobra zapewni każdej jednostce dobrobyt, osiągając go poprzez łączne i złożone działania wszystkich swoich członków. 2. Zasady społeczne wynikające z indywidualnego i zbiorowego pędu do życia służyć będą wspólnemu dobru. 3. Źródłem społeczeństwa jest hierarchia jednostek, społeczny stosunek nadrzędności i podporządkowania, zdrowie i rozwój społeczeństwu zapewni niezbyt słaba i niezbyt silna hierarchia umiarkowana.
cdn. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 Dalej..Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > >Zastąpienie prawa do 8h dnia pracy i prawa do płatnego urlopu prawem demokratycznego wyboru podatku od własności stanowiącego bezpośrednio dochód pracownika najemnego w uzupełnieniu jego wynagrodzenia.> Gdybym nadal był najmenym pracownikiem to mając taki wybór nie wahałby, się ani chwili, w nosie mam ten niepewny ochłap , wolę mieć prawo do urlopu i 8-odzinny dzień pracyKłamiesz. Sam wybrałeś biznes, samostanowienie i niezaleznosc ale dla innych wybierasz zorganizowane podporządkowanie i zależność od cudzego. Pozwol innym wybrać samym za siebie. Umożliw innym alternatywę dla waszego podlego kapitalizmu opartego na utajnionej, nieopodatkowanej, państwowo, przymusowo egzekwowanej własności. |
#32 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Manifest | > >Masz lepszy pomysł oprócz rozpłakania się ucieczek i zaklinania rzeczywistości> Oczywiście!> Wyrażenie wszelkich zobowiązań w rozkładzie pieniądza.Co ty znów pieprzysz!!!!! Nawet nie przeczytałeś o co mi chodzi! Piszesz, że ma być natychmiastowy przelew własności za kasę a ja pytam jak w tym raju funkcjonują ubezpieczenia. a ty mi o jakimś rozkładzie pieniądza??? Ubezpieczyciel ma 1 mln godzinek a ja 100 i co ?? Jak w twoim hamerlikowym raju wygląda egzekwowanie ubezpieczeniowej polisy?? > Gsybys był dobrym obserwatorem świata widziałbyś, że spoleczenstwo jest tym bardziej rozwinięte im mniej w nim agresywnych stosunków społecznych.Gwarancja wypłaty polisy nie jest niczym agresywnym. w twoim systemie do egzekucji reklamacji za żelazko trzeba będzie nająć bojówkę. > Wasza przymus państwowy stał się narzędziem robienia szaraków przez cwaniakow w konia i tylko człowiek złej woli tego nie zauważy.Gdybys był dobrym obserwatorem świata widziałbyś, że pieprzysz bez sensu Ubezpieczyciel ode mnie przemocą składki nie wyciągnie Ja w razie czego dostanę odszkodowanie bo państwo mi pomoże a ty znów uciekniesz w marzenia > Nauczyłeś się dzięki wzajemnej agresji korzystac,Za ile stręczysz dzieci? Ilekroć będziesz mi wmawiał coś czego nie robię - dostaniesz to pytanie > >I kolejna wisienka:> >>Skoro 1000 osób systematycznie wypłaca odszkodowanie członkowi grupy, jeżeli mu się szkoda przytrafi, przez ostatnie lata to zaczynasz wierzyć że jak przystapiasz, wypłacisz odszkodawnie innym, będziesz miał szkodę Tobie też wypłaca.> >Panie udający ekonomistę: Tak właśnie działają finansowe piramidy, które w twoim świecie będą bezkarne> Wypłata odszkodowania poszkodowanej osobie jest piramidą finansową?Nie, KRETYNIE czytaj co napisałem . Brak egzekucji zobowiązań doprowadzi do finansowej piramidy Ubezpieczyciel, będzie dopóty wypłacał polisy dopóki nie przekona miliona ludzi, jak przekona to fiuuuuuu z kasą. Tak działa TWÓJ system oparty na wypisywaniu opinii i braku państwa > A ja myślałem, że wypłata wynagrodzenia osobie za wciągnięcie kolejnych 10 w "inwestycje", której nie ma jest piramida finansowa.A ty "myślałeś" , pozyskaj jakąkolwiek wiedzę z ekonomii zamiast udawać ekonomistę Co z pozostałymi pytaniami? Jak poradzi sobie krowa zimą puszczona samopas, bo właściciel nie ma licencji na karmienie? Znów ucieczka? Jak w twoim świecie wychodzić z biedy bez oszczędności i kredytu? Ucieczka www.racjonalista.pl/forum.php/s,772371ucieczka Propozycja eksperymentu - ucieczka
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#33 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Manifest | > >>Zastąpienie prawa do 8h dnia pracy i prawa do płatnego urlopu prawem demokratycznego wyboru podatku od własności stanowiącego bezpośrednio dochód pracownika najemnego w uzupełnieniu jego wynagrodzenia.> >Gdybym nadal był najmenym pracownikiem to mając taki wybór nie wahałby, się ani chwili, w nosie mam ten niepewny ochłap , wolę mieć prawo do urlopu i 8-odzinny dzień pracy> Kłamiesz. Sam wybrałeś biznes,Znów nie przeczytałeś tego do czego się odnosisz!!!!!!!!!!!! GDYBYM BYŁ NAJEMNYM PRACOWNIKIEM!!!!!!!!!!!!! wolałbym gwarancje urlopu i 8-godzinnego dnia pracy Ty też megahipokryto! > Pozwol innym wybrać samym za siebie.Ty pozwól. Pokaż jak w krystkonizmie najemny taksówkarz dorabia się swojej taksówki i z najemnika staje się samodzielnym przedsiębiorcą Ucieczka
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#34 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Manifest | > To jest trudna koncepcja, zaakceptowanie jej wymaga wysiłku.Nie ma to, jak dodać sobie kurażu.  Podważanie twoich pomysłów nigdy nie stanowiło szczególnego wyzwania. Popatrz choćby na wpisy farmera. > Zauważ, że rozmawiam o tym głównie z elitą, która wierzy,> że tajemnica mienia i własność wolna od podatku opalaca się jej bardziej.Po pierwsze nie jesteśmy tu żadną finansową elitą. Po drugie faktycznie twoja zawiść względem rozsądnie pracowitych i lepiej sytuowanych, którzy nie pchają się do dzielenia z tobą-pasożytem.. żadną tajemnica nie jest.  > Ale jeszcze 5, jeszcze 10 lat i może dojdzie do jakiegoś przelomu. Jak dożyjemy  Jak uczy religia wiara góry przenosi, ale jak konstatują psychoterapeuci: zła wiara często powoduje jeszcze szybszą auto-destrukcję. 
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#35 4 na 4 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Manifest | > Sam wybrałeś biznes, samostanowienie i niezaleznosc ale> dla innych wybierasz zorganizowane podporządkowanie i> zależność od cudzego. Pozwol innym wybrać samym za siebie.Zaraz zaraz. Ale ty przeciecz kiedyś już wybrałeś: kredyt na pałac i karocę, którego nie udźwignąłeś, wianuszek dzieci którymi się nie zajmujesz, handel internetowy, imprezowanie na studiach (wiadomo jakim kosztem), wątpliwie moralna pracę w zarządzie firmy windykacyjnej, pasożytowanie na najstarszej córce itd. NIKT NIE ZABRANIAŁ CI WYBIERAĆ!!! Usiłujesz teraz wmówić szarleyowi, ze to on za ciebie ustawił konsekwencje twoich wyborów? On namówił bank, żeby jednak dbał o swoje? On nakręcił wszystkie sensowne firmy które odrzucały twoje CVki i teraz musisz klepać tu swoje mantry, bo tylko to ci zostało? OFIARA.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#36 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Manifest | > Przede wszytkim zależy mi na sobie.Czyli magiczny reset przeszłych-nietrafionych wyborów Hamerlika, które ciągną się za nim jak smród w gaciach. Jednak  Hamerliku, jest prosta droga (dla ciebie osiągalna) do tego co chcesz zrobić: zmień imię i nazwisko, w końcu zrób to, w czym szlifujesz swoje umiejętności od lat: ucieczka całkiem.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Manifest | > Można się innym podporządkować ale mądrze, nie należy> tego robić bezmyślnie i głupio.Np. podobnie do twojej aprobaty stosowania transparentności z umiarem: www.racjonalista.pl/forum.php/s,808205#w809737
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#38 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Manifest | > Skoro 1000 osób systematycznie wypłaca odszkodowanie> członkowi grupy, jeżeli mu się szkoda przytrafi, przez> ostatnie lata to zaczynasz wierzyć (..)To nie jest ani oryginalne, ani nowe. Na świecie jest wiele państw, które opierają się na wierze miast racjonalnym prawie. Stosują prawidła wiary do ekonomii stosunków międzyludzkich: jaki jest tam pozom życia, wiadomo.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#39 1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > > Skoro 1000 osób systematycznie wypłaca odszkodowanie> > członkowi grupy, jeżeli mu się szkoda przytrafi, przez> > ostatnie lata to zaczynasz wierzyć (..)> To nie jest ani oryginalne, ani nowe. Na świecie jest wiele państw, które opierają się na wierze miast racjonalnym prawie. Stosują prawidła wiary do ekonomii stosunków międzyludzkich: jaki jest tam pozom życia, wiadomo.Co nazywasz "racjonalnym prawem"? Uprawnienie do przymusu/przemocy? |
#40 3 na 3 | farmer (22440 punktów) | Odp: Manifest | > >> Skoro 1000 osób systematycznie wypłaca odszkodowanie> >> członkowi grupy, jeżeli mu się szkoda przytrafi, przez> >> ostatnie lata to zaczynasz wierzyć (..)> >To nie jest ani oryginalne, ani nowe. Na świecie jest wiele państw, które opierają się na wierze miast racjonalnym prawie. Stosują prawidła wiary do ekonomii stosunków międzyludzkich: jaki jest tam pozom życia, wiadomo.> Co nazywasz "racjonalnym prawem"?> Uprawnienie do przymusu/przemocy?kto kasuje użytkownika z twojej strefy bo dziś nie wiem? Ktos nie wykupił licencji na dojenie krowy łamie prawo!!! kto jest egzekutorem urzędnikiem u ciebie i posiada uprawnienia do przymusowego usunięcia z ksiegi? |
#41 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Manifest | > Co nazywasz "racjonalnym prawem"?> Uprawnienie do przymusu/przemocy?Jasne. Pan Kowalski nie wywiązał się ze społecznej umowy parkowania w odległości dalszej niż 10 metrów od skrzyżowania, zaparkował bliżej - musi zapłacić mandat. Nie chce tego zrobić dobrowolnie, przymuszamy do zapłacenia. Ale przecież u ciebie tez to nawet szerzej działa: powinności same znikają z twojego konta np. zasądzony w demokracji podatek. Chcesz mi wmówić, że jak inni zasądza mi wysoki podatek i nie mam szans się sprzeciwić, bo od chwili głosowania określone kwoty z mojego konta po prostu zaczynają znikać czy chcę tego czy nie, to nie przemoc? HIPOKRYTA!!!
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > kto kasuje użytkownika z twojej strefy bo dziś nie wiem? Ktos nie wykupił licencji na dojenie krowy łamie prawo!!!> kto jest egzekutorem urzędnikiem u ciebie i posiada uprawnienia do przymusowego usunięcia z ksiegi?Większość kapitału wyrażona poprzez większość jednostek pieniężnych. Akceptację i dezakceptację paszportu muszą podpisać ZAWSZE właściciele ponad 50% jednostek pieniężnych w obiegu. |
#43 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Manifest | > > kto jest egzekutorem urzędnikiem u ciebie i posiada uprawnienia> > do przymusowego usunięcia z ksiegi?> Akceptację i dezakceptację paszportu muszą podpisać ZAWSZE właściciele> ponad 50% jednostek pieniężnych w obiegu.Czyli zanim kworum się nie zbierze i nie ustali usunięcia, delikwent może łamać zasady i nic mu nie grozi. Doi krowę bez opamiętania i bez licencji. Faaaaaaajnie!  A kto sprawdza, czy w ogóle doi? Przecież może dać do sprzedania mleko temu, kto ma licencję. A, sorki, tak tak. Cofam moje słowa. Zachodzi permanentna inwigilacja a kworum błyskawiczne jest. Ludzie u ciebie nie odchodzą od komputerów. 
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#44 3 na 3 | farmer (22440 punktów) | Odp: Manifest | > >kto kasuje użytkownika z twojej strefy bo dziś nie wiem? Ktos nie wykupił licencji na dojenie krowy łamie prawo!!!> >kto jest egzekutorem urzędnikiem u ciebie i posiada uprawnienia do przymusowego usunięcia z ksiegi?> Większość kapitału wyrażona poprzez większość jednostek pieniężnych.> Akceptację i dezakceptację paszportu muszą podpisać ZAWSZE właściciele ponad 50% jednostek pieniężnych w obiegu.Dzięki. A więc zgodnie z tym co napisałeś: Wiele osób tu przeczy, że własność oznacza władzę, co mnie nie dziwi, bo władza rodzi obowiązki władców wobec poddanych a tu każdy właściciel chce mieć za nic osoby podporządkowane.
Typ z jedną krową ma gówno do gadania i wylatuje ze strefy.....ale 51 takich typów może usunąć typa z 49 krowami który ma majątek większy niż typek z jedną krową. Typ z jedną krową może powołać się jeszcze na twoje słowa że on gówno z tego rozumie i nie możesz siłą pobierać mu podatku. Tak naprawdę to nie znosi tych podatków aktów własności i tej strefy i p*****li to jedzie do Berlina. Własność to władza. Okazuje się że nie.....a nie czekaj. Ty masz władzę! potrzebujesz tylko circa poparcia 30 milionów Niemców lub 15 milionów Polaków ewentualnie czterech miliardów ludzi i kilka głowic nuklearnych tu i tam. twoja umowa nie może być lepsza od innych umów. Strefa nie może się zabezpieczać przed nieściągalnością podatków a zwykły człowiek już nie może mieć zabezpieczeń gdy kupi trefny towar.Jaki wysiłek podejmie jeden człowiek by udowodnić 51% kapitału że ma rację? Czy ty sobie zdajesz sprawę z rozpatrywania takich spraw gdzie skrzynki mejlowe bedą zawalone gówno problemami typu widziałem jak sąsiad stał na krześle i wkręcał żarówkę a krzesło kupił do siedzenia przy stole.....ukarać |
#45 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Manifest | > Czy ty sobie zdajesz sprawę z rozpatrywania takich spraw> gdzie skrzynki mejlowe bedą zawalone gówno problemami typu> widziałem jak sąsiad stał na krześle i wkręcał żarówkę a> krzesło kupił do siedzenia przy stole.....ukaraćDoprecyzujmy: wg tej idei ludzie będą zawalać sobie wzajem skrzynki. Będą pisać, czytać i klikać w nieskończoność. Gdzie czas na pracę?  W momencie gdy odpuszczą - wejdą do gry dawni spekulanci. Tak źle, tak niedobrze. Wot, Hamerlika 
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|