 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 18-02-2020 00:26 | Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Manifest 0 na 4 | Wszystkim dobrze znany farmer uświadomił mi jałowość moich sporów o kapitalizm z kilkoma innymi użytkownikami tego forum.
Postanowiłem zrobić coś innego, coś nowego, mam nadzieję, mniej jałowego, coś produktywnego. Postanowiłem napisać manifest, przetłumaczyć go na 2 inne języki, niemiecki, angielski i rozesłać do wszystkich partii i organizacji zajmującymi się prawami człowieka, jakich kontakty znajdę w sieci.
Wiecie i ja wiem, że do takich organizacji podobnych manifestów przychodzi 100 dziennie i zazwyczaj są ignorowane. Potrzebuję napisać coś, czego nie można łatwo zignorować. Muszę napisać zwięźle, esencjonalnie i trafnie. Jedna strona czystego sensu.
Jestem uzależniony od dyskusji na forum i od krytyki innych ludzi rodzącej u mnie nowe myśli, spróbuję zatem połączyć pisanie z dyskusją.
Będę tu pisał i publikował manifest po kawałku, poddam fragmenty krytyce i może dzięki niej zmienię je na lepsze, żeby ostatecznie zbudować potrzebny mi dokument.
Nie ma co się rozgadywać bo już północ, więc zaczynam.
Manifest
1. Społeczeństwo jako związek wspólnego dobra zapewni każdej jednostce dobrobyt, osiągając go poprzez łączne i złożone działania wszystkich swoich członków. 2. Zasady społeczne wynikające z indywidualnego i zbiorowego pędu do życia służyć będą wspólnemu dobru. 3. Źródłem społeczeństwa jest hierarchia jednostek, społeczny stosunek nadrzędności i podporządkowania, zdrowie i rozwój społeczeństwu zapewni niezbyt słaba i niezbyt silna hierarchia umiarkowana.
cdn. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 Dalej..| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Manifest |
> >Wszyscy np przedsiębiorcy mają tu opisany komfort.> Z jednej strony, mają ten komfort a z drugiej, inne problemy.Te inne problemy to konkurencja, jako że wolnym chce być każdy.
Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz. |
#122 1 na 3 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > A w twoim systemie będzie można dostać te środki czy jak? Bo nie rozumiem o co ci chodzi.W moim modelu będąc najemnikiem bez żadnego mienia nie zapłacisz żadnego podatku i od właścicieli uzyskasz dochód podatkowy obok wynagrodzenia za pracę. W moim modelu będziesz znał rozkład własności i pieniądza, co jest wiedzą potrzebną do właściwego określenia wysokości podatku od własności w demokracji bezpośredniej i do kształtowania prawidłowych stosunków umownych, w których zyskują dwie strony a nie tylko jedna. W moim modelu dostaniesz automatycznie debet do wartości posiadanej przez Ciebie jawnie i opodatkowanej własności, którego jedynym kosztem będzie podatek od własności. Sam widzisz, to daje na start 100x więcej możliwości niż wasz podły kapitalizm, w którym człowiek bez mienia nie tylko płaci kosmiczne podatki, nie tylko skrepowany jest potężną biurokracją, nie tylko każdy kredyt kosztuje go wysoką lichwę i nacechowany jest wieloma pułapkami ale przede wszystkim taki człowiek nie ma żadnej wiedzy o swoim otoczeniu, przez co nie ma pojęcia które decyzje mogą być właściwe. |
#123 1 na 1 | -jad- (18783 punktów) | Odp: Manifest |
> Te inne problemy to konkurencja, jako że wolnym chce być każdy.Ja np. nie chcę. Nie mam do tego talentu ani chęci. Prócz problemów z konkurencją są jeszcze problemy z klientami, przepisami i pracownikami, którym zawsze się wydaje, że ich niewolisz i tylko pasożytujesz na ich ciężkiej pracy  |
#124 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Manifest |
> >Te inne problemy to konkurencja, jako że wolnym chce być każdy.> Ja np. nie chcę. Nie mam do tego talentu ani chęci.Pewnie jesteś burkiem z szarleyowej stopki.  > Prócz problemów z konkurencją są jeszcze problemy z klientami, przepisami i pracownikami, którym zawsze się wydaje, że ich niewolisz i tylko pasożytujesz na ich ciężkiej pracy  Piszesz, jakbyś się zatrudniał u szwagra. 
Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz. |
#125 2 na 2 | -jad- (18783 punktów) | Odp: Manifest |
> Pewnie jesteś burkiem z szarleyowej stopki. Być może. Chociaż tam jest mowa o dyktaturze. Nie czuję się zniewolony w tym sensie. Wprost przeciwnie. Zdarzało mi się rzucać pracę po kłótni z przełożonym i zatrudniać się gdzie indziej. Dało mi to poczucie wolności. > Piszesz, jakbyś się zatrudniał u szwagra.  Pracowałem z wieloma ludźmi i wiem, co ludzie przeważnie gadają. Liczą kasę szefa lepiej niż on sam i lepiej niż oni sami swoją. Po co? |
#126 1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | |
#127 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | Odp: Manifest | |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > mam nadzieje że dopisałeś im najważniejsze> >Jesli użyjesz przemocy lub kogokolwiek do niej uprawnisz na drodze do egzekucji >własności utajnionej i nieopodatkowanej to będziesz bandyta.> Ja wciąż czekam na odpowiedź kto uprawnia kogo Napisałem to prowokacyjnie i widać prowokacja zadziałała, teraz opiszę to mniej prowokacyjnie. NIE WOLNO przymusowo egzekwować utajnionej i nieopodatkowanej własności! NIE WOLNO, bo to jest złe. Kto utajnioną i nieopodatkowaną własność egzekwuje przemocą lub do tego uprawnia, namawia, przekonuje tej jest złym człowiekiem. |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > >Pewnie jesteś burkiem z szarleyowej stopki. > Być może. Chociaż tam jest mowa o dyktaturze.Czy Amazon i Microsoft to dyktatury? |
#131 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | Odp: Manifest | > > mam nadzieje że dopisałeś im najważniejsze> >>Jesli użyjesz przemocy lub kogokolwiek do niej uprawnisz na drodze do egzekucji >własności utajnionej i nieopodatkowanej to będziesz bandyta.> >Ja wciąż czekam na odpowiedź kto uprawnia kogo > Napisałem to prowokacyjnie i widać prowokacja zadziałała, teraz opiszę to mniej prowokacyjnie.Do tego jeszcze wrócę. > NIE WOLNO przymusowo egzekwować utajnionej i nieopodatkowanej własności!> NIE WOLNO, bo to jest złe.> Kto utajnioną i nieopodatkowaną własność egzekwuje przemocą lub do tego uprawnia, namawia, przekonuje tej jest złym człowiekiem.kto i jak uprawnia |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > kto i jak uprawniaTy, wybierając w tajemnicy na prawodawcę człowieka, który stwierdza, że przymusowa egzekucja utajnionej, nieopodatkowanej własności jest dobra, sprawiedliwa i daje innym ludziom prawo do agresji w celu wymuszenia uznania takiej własności przez innych. |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Manifest |
> >Pewnie jesteś burkiem z szarleyowej stopki. > Być może. Chociaż tam jest mowa o dyktaturze.Dyrektor, dyktator - przecież to jeden diabeł. > Zdarzało mi się rzucać pracę po kłótni z przełożonym i zatrudniać się gdzie indziej. Dało mi to poczucie wolności.Właśnie: wolności; czyli bez możliwości zatrudnienia się gdzie indziej czego miałbyś poczucie? > wiem, co ludzie przeważnie gadają. Liczą kasę szefa lepiej niż on sam i lepiej niż oni sami swoją. Po co?Żeby lepiej liczyć swoją. 
Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz. |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > ciśnij.Nie martw się zbytnio, obaj wiemy jak to zostanie potraktowane  Tak jak zawsze. Ale kiedyś. Kiedyś kiedyś dojdzie do przełomu. |
#135 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | Odp: Manifest | > >kto i jak uprawnia> Ty, wybierając w tajemnicy na prawodawcę człowieka, który stwierdza, że przymusowa egzekucja utajnionej, nieopodatkowanej własności jest dobra, sprawiedliwa i daje innym ludziom prawo do agresji w celu wymuszenia uznania takiej własności przez innych.Nigdy nie byłeś moim pracodawcą a ty jako jedyny tak stwierdzasz i myślisz. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|