Racjonalista - Strona głównaDo treści
Własność jest władzą

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
14-09-2020 22:41Hamerlik Konopka (19903 punktów)Własność jest władzą
0 na 2
Postanowiłem, że Wam nie odpuszczę dopóki w definicji własności nie znajdzie się właściwy zapis jej istoty, tzn.:

Własność jest władzą.

Wasza współczesna definicja własności
pl.wikipedia.org/wiki/Własność
może być tylko dopełnieniem tej istoty i wyjaśnieniem jak ta władza się realizuje.

Twierdzę, że wszyscy jesteście świadomi tej istoty własności.
Twierdzę, że wszyscy świadomie ją ignorujecie.
Czynicie to, bo wasze umysły opanowała ideologia kapitalizmu i wypieracie wszystko co jej zagraża.
Ideologia kapitalizmu jest religią a Wy jesteście jej wyznawcami.
Wasze emocje, wasze myśli, wasze wierzenia, sądy, wasze decyzje są tej religii całkowicie podporządkowane.
Nie potraficie wyjrzeć poza jej przykazania ale ja Was teraz do tego zmuszam.

Żądam od Was uznania władzy człowieka nad człowiekiem za istotę własności i musicie moje żądanie spełnić. Nie pozwolę Wam przed tym uciec w kolejne wyparcia, falsyfikacje rzeczywistości i fantastyczne projekcje.

Mam rację i Wy to wiecie!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej..
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Potrafię uszanować cudze tajemnice. A ty?

Tylko takie, których istnienie nie jest wymierzone przeciwko mnie, tzn. przeciw moim interesom.

Tajemnica własności jest właśnie taką wroga mi tajemnica i nie ma mowy o uszanowaniu jej.

szarley (54913 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>Potrafię uszanować cudze tajemnice. A ty?
>Tylko takie, których istnienie nie jest wymierzone przeciwko mnie, tzn. przeciw moim interesom.
>Tajemnica własności jest właśnie taką wroga mi tajemnica i nie ma mowy o uszanowaniu jej.

Tjaaaa. Hamerlik ponosi szwank na swoich interesach bo nie wie ile krów ma mój teść

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi szarley
>>>Potrafię uszanować cudze tajemnice. A ty?
>>Tylko takie, których istnienie nie jest wymierzone przeciwko mnie, tzn. przeciw moim interesom.
>>Tajemnica własności jest właśnie taką wroga mi tajemnica i nie ma mowy o uszanowaniu jej.
>Tjaaaa. Hamerlik ponosi szwank na swoich interesach bo nie wie ile krów ma mój teść

Tworząc wspólne zasady, budując społeczeństwo podjelismy się wspoldzialania.

Ze wspoldzialania wynika konieczność podziału jego owoców.

Chciwe dziadostwo utajnilo podział owoców współpracy, bo chce ukierunkowac działanie całego społeczeństwa wyłącznie na zaspokojenie własnych potrzeb a nie wytwórców dobra, tzn. chce wszystko zezrec samo.

Dokladnie to samo czyniły komuchy.

Uzasadnieniem dla tajemnicy mienia jest sytuacja, w której gospodarz jest nieświadomy egzystencji pasożyta, przez co ten w tajemnicy wyssysa krew gospodarza.

#184
22-09-2020 15:10
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
> Tworząc wspólne zasady, budując społeczeństwo podjelismy się wspoldzialania.
> Ze wspoldzialania wynika konieczność podziału jego owoców.

Nie każdy z każdym. Mleczarnia zazwyczaj wie, ile krów ma teść szarleya. Ty już nie musisz, zwłaszcza że nie będziesz partycypował w jego zyskach ani stratach.

> Chciwe dziadostwo utajnilo podział owoców współpracy, bo chce
> ukierunkowac działanie całego społeczeństwa wyłącznie na
> zaspokojenie własnych potrzeb a nie wytwórców dobra, tzn. chce wszystko zezrec samo.

Chciwy dziad chce wiedzy o wszystkich informacjach dotyczących podziału owoców współpracy, bo chce ukierunkować działanie całego społeczeństwa wyłącznie na zaspokojenie swoich własnych potrzeb tzn. Hamerlik chce żereć chleb, choć nie zasiał, ani zań nie zapłacił.

> Uzasadnieniem dla tajemnicy mienia jest sytuacja, w
> której gospodarz jest nieświadomy egzystencji pasożyta,
> przez co ten w tajemnicy wyssysa krew gospodarza.

Konkretnie jakiego pasożyta teść szarleya hodujący krowy nie jest świadom?

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#185
22-09-2020 15:12
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>Potrafię uszanować cudze tajemnice. A ty?
> Tylko takie, których istnienie nie jest wymierzone
> przeciwko mnie, tzn. przeciw moim interesom.

Tak i dlatego musisz poznać wszystkie tajemnice świata, żeby wybrać z nich tych kilka, które są przeciwko?
Mamy wierzyć pokornie, że resztę zachowasz dla siebie?
A dlaczegóż to? Bo napisałeś tu pół roku temu, że byłeś i jesteś chciwy?



Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#186
22-09-2020 15:18
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>Tworząc wspólne zasady, budując społeczeństwo podjelismy się wspoldzialania.
>Ze wspoldzialania wynika konieczność podziału jego owoców.

A propos rozdziału owoców w posiadanie:
Trudno sobie wyobrazić własność jako dobro (która nie rodzi żadnych zobowiązań) skoro własnosć owa - wg ciebie - może zaowocować realną władzą, a owocuje zawsze władzą potencjalną "mam własność jako dobro, nikt do mnie jeszcze nie przyszedł, ale zawsze mogę go wyrzucić czyli zobowiązanie odrzucić".
Czyż nie ma sprzeczności w zdaniu "człowiek dobry posiada"?
Co więc mamy:
Wg pojęć dzisiejszego swiata, żyją na nim ludzie źli którzy posiadają i są ludzie dobrzy, którzy też posiadają. To samo tyczy się nieposiadaczy.
W twoim systemie: tylko ludzie źli posiadają dużo. Dobrzy są ci, którzy nie mają nic.
Względnie: umiarkowanie dobrzy są ci, którzy harując nie mają zbyt dużo.
Co ciekawe, ci ostatni nie stają sie umiarkowanie dobrzy z własnego wyboru czy też własnymi staraniami. Stają sie tacy, bo muszą płacić. Napisałeś "właśność rodzi wielkie zobowiązania".

To wielkie nieszczęście być dobrym w ten sposób..

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka

>>>Rozpoznaje, że używasz tu pojęcia dobra w znaczeniu rzeczy.
>>Oczywiście, to co się posiada, to - zasadniczo - są dobra. Materialne i jakieś tam inne.
>Nie rozumiem twojego rozróżnienia własności/władania i posiadłości/posiadania
Nieporozumienie, nie robię takiego rozróżnienia.

Jedynie zauważam, że 'własność' funkcjonuje jako określenie zarówno prawa do posiadanej rzeczy jak i samej rzeczy, i że z tego powodu lepiej mówić 'posiadanie to władza' niż 'własność to władza'.

cr

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
>Po iluż to latach udało się Ciebie zmęczyć?

Gruba ta skóra..

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

szarley (54913 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
www.racjonalista.pl/forum.php/s,824538#w824568

Ucieczka

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#190
22-09-2020 19:11
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Własność jest władzą
>Jedynie zauważam, że 'własność' funkcjonuje jako określenie zarówno prawa do posiadanej rzeczy jak i samej rzeczy, i że z tego powodu lepiej mówić 'posiadanie to władza' niż 'własność to władza'.
>
cr


Definicja własności jako rzeczy jest fałszywa a z tego fałszu wiele wynika, np. fałszywe usprawiedliwienie tajemnicy mienia, które funkcjonuje mniej więcej tak:

"Sam sobie wytworzyłem, to sam sobie w tajemnicy posiadam, dobre to i sprawiedliwe."

W ten sposób wielkim manipulatorom, udaje się zataic posiadanie wszelkich zasobów naturalnych a także zwolnić od wszelkich zobowiązań wobec innych ludzi z tego tytułu.

Z tą fałszywą definicją własności należy walczyć, bo jest wroga społeczeństwu i zwyklemu człowiekowi.

Własność jest prawem do rzeczy i czynności.
Jest pierwszeństwem w dostępie.
Wyłącznością w dostępie.
Bacząc na potrzeby innych, własność jest narzędziem władzy nad ludźmi.

To jest prawidłowa definicja.

szarley (54913 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>Definicja własności jako rzeczy jest fałszywa
www.racjonalista.pl/forum.php/s,824538#w824568
Ucieczka

>Własność jest prawem do rzeczy i czynności.
Pierd0lisz

>Jest pierwszeństwem w dostępie.

Dlatego dzieci twojej samicy są "twoje"
Ktoś miał więcej własności

>Wyłącznością w dostępie.
Dlatego dzieci twojej samicy są "twoje"
Ktoś miał więcej własności

>Bacząc na potrzeby innych, własność jest narzędziem władzy nad ludźmi.
Dlatego twoja samka daje d... na Hbf

>To jest prawidłowa definicja.
To jest prostytucja

Za ile ty dajesz na Hbf?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi szarley
>3.1 W policji, czy wojsku podporządkowanie wynika wyłącznie z przyjętej struktury

A nie z żołdu?
Jak długo utrzymałbys żołnierzy pod swoją komendą, gdybyś nie zapenil im działki z przymusowych podatków od pracy i konsumpcji? Jak długo żołnierz pozostałby twoim żołnierzem gdybyś go nie uprawnił do co 10 kromki chleba robola?

>3.2 W każdej większej firmie jest nad pracownikiem szef, którego polecenia trzeba wypełniać i nie ma znaczenia jego własność

Polecenia przywódcy wykonuje się wtedy i tylko wtedy kiedy to podwładnemu przynosi korzyść. W chwili, w której nadrzednosc drugiej osoby przynosi stratę jej władzę koniecznie należy zakwestionowac, tak jak przywództwo przewodnika stada, który prowadzi na manowce.

>3.3 Nawet pracownik wielkiej firmy, po pracy nie podlega żadnej władzy właściciela firmy, co więcej może się zawsze zwolnić.

Nadrzednosc człowieka nad człowiekiem od 8.00 do 16.00. Po 16.00 pracownik może na firmowej tokarce zrobić sobie małą chaltre.
Obawiam się jednak, że ta nadrzednosc nie kończy się o 16.00

>3.4 Właściciel firmy nie ma prawa z dnia na dzień cię zwolnić i przestać płacić (chyba że bardzo mocno naruszysz swoje obowiązki)

Właściciel, który posiada fabrykę, w której pracujesz, mieszkanie, w którym mieszkasz, samochód, którym podróżujesz, ubranie, które ubierasz, jedzenie, którym się pozywiasz pod pozorami posiadania wszystkiego z czym masz styczność w gruncie rzeczy poiada ciebie na własność.

#193
22-09-2020 19:33
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi szarley
>>Własność jest prawem do rzeczy i czynności.
>Pierd0lisz

Boisz się tej definicji własności?
Bo czujesz, że nadrzędny jest coś winien podrzędnym a ty wolisz miec wszystkich podrzędnych w dupie i martwić się tylko o siebie?

Boisz się, że okaże się prawda o tym, że utajniona i nieopodatkowana własność jest wroga społeczeństwu a korzystna tylko dla bandy dominujących cwaniakow?

Nie dziwię się.

szarley (54913 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
A reszta punktów?
Dlaczego trzeba czekać tygodniami na odpowiedź?


>>3.1 W policji, czy wojsku podporządkowanie wynika wyłącznie z przyjętej struktury
>A nie z żołdu?
Nie.
1 Warto, żebyś zobaczył istniejący świat
2 Bywa że kapitan ma dom, a major nie ma

>Jak długo utrzymałbys żołnierzy pod swoją komendą, gdybyś nie zapenil im działki z przymusowych podatków od pracy i konsumpcji?
A co to ma wspólnego z własnością?

>Jak długo żołnierz pozostałby twoim żołnierzem
moim, kretynie?

>>3.2 W każdej większej firmie jest nad pracownikiem szef, którego polecenia trzeba wypełniać i nie ma znaczenia jego własność
>Polecenia przywódcy
Mistrza, kierownika...
Pisz po polsku kretynie

>W chwili, w której nadrzednosc drugiej osoby przynosi stratę jej władzę
to pracownik się zwalnia, kretynie

>>3.3 Nawet pracownik wielkiej firmy, po pracy nie podlega żadnej władzy właściciela firmy, co więcej może się zawsze zwolnić.
>Nadrzednosc...
Organizacja pracy

>człowieka nad człowiekiem od 8.00 do 16.00. Po 16.00 pracownik może na firmowej tokarce zrobić sobie małą chaltre.
Na twojej też może hipokryto?

>Obawiam się jednak, że ta nadrzednosc nie kończy się o 16.00
Lecz te swoje obawy

>>3.4 Właściciel firmy nie ma prawa z dnia na dzień cię zwolnić i przestać płacić (chyba że bardzo mocno naruszysz swoje obowiązki)
>Właściciel, który posiada fabrykę, w której pracujesz,
ma prawo żądać pracy i ma obowiązek za nią płacić

>mieszkanie, w którym mieszkasz,
Nie ma prawa podnieść ci płatu, tak jest w Berlinie

>samochód, którym podróżujesz,
masz swój, kretynie

>ubranie, które ubierasz,
Ubierasz się w cudze , kretynie?

>jedzenie, którym się pozywiasz
i zioło które palisz

Skończ jarać to gówno , bo jak zjesz nerkę swojego dziecka to masze prawo wsadzi cię do więzienia
Nie płacisz podatku od tej nerki

Ty debilu

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

szarley (54913 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>>Własność jest prawem do rzeczy i czynności.
>>Pierd0lisz
>Boisz się tej definicji własności?

Pochlebiasz sobie , kretynie
"Własność" jest zdefiniowana w SJP Twoje pierdy nie mają znaczenia

>Bo czujesz, że nadrzędny jest coś winien podrzędnym a ty wolisz miec wszystkich podrzędnych w dupie i martwić się tylko o siebie?
Ile władzy ma nade mną Bezos?
Bo twoja samka daje mu d..

>Boisz się, że okaże się prawda o tym, że utajniona i nieopodatkowana własność jest wroga społeczeństwu
Nie, boję się że najarany nienawiścią, zawiścią i ziołami kretyn spali mój dom


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365