Racjonalista - Strona głównaDo treści
Własność jest władzą

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
14-09-2020 22:41Hamerlik Konopka (19903 punktów)Własność jest władzą
0 na 2
Postanowiłem, że Wam nie odpuszczę dopóki w definicji własności nie znajdzie się właściwy zapis jej istoty, tzn.:

Własność jest władzą.

Wasza współczesna definicja własności
pl.wikipedia.org/wiki/Własność
może być tylko dopełnieniem tej istoty i wyjaśnieniem jak ta władza się realizuje.

Twierdzę, że wszyscy jesteście świadomi tej istoty własności.
Twierdzę, że wszyscy świadomie ją ignorujecie.
Czynicie to, bo wasze umysły opanowała ideologia kapitalizmu i wypieracie wszystko co jej zagraża.
Ideologia kapitalizmu jest religią a Wy jesteście jej wyznawcami.
Wasze emocje, wasze myśli, wasze wierzenia, sądy, wasze decyzje są tej religii całkowicie podporządkowane.
Nie potraficie wyjrzeć poza jej przykazania ale ja Was teraz do tego zmuszam.

Żądam od Was uznania władzy człowieka nad człowiekiem za istotę własności i musicie moje żądanie spełnić. Nie pozwolę Wam przed tym uciec w kolejne wyparcia, falsyfikacje rzeczywistości i fantastyczne projekcje.

Mam rację i Wy to wiecie!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej..
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
>>>T.A.Edison chyba nawet nie zaczął.
>>T.A.Edison nie mówił, że skończył.
>Wenancjusz nie zarzuci KHK kłamstwa.

Nie tyle nie zarzuci, co już zarzucił słowami "On nie skończył żadnych studiów".
Czy owo domniemane kłamstwo jest do udowodniania czy nie, to inna sprawa.
Nie takie "oryginały" studia kończyły..


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#212
23-09-2020 13:30
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
> wszystkie zasoby naturalne ktoś posiada.

Kto?
Będąc kiedyś na budowie w Rosji idę na nowo budowanej instalacji Gazpromu i widzę przeciągającego się kota nieopodal miski z mlekiem.
Pytam Saszę: czyj on?
Sasza odpowiada: swój własny..

>Dane, do których dostęp jest ograniczony, to są zatajone dane.

Po pierwsze nie są zatajone raz na zawsze. Wystarczy tylko odpowiednio postarać się, uzasadnić i masz dostęp.
Po drugie nie są tajne dla wszystkich, szczególnie dla mających dostęp "z urzędu", hakerów itd.
Przekonała się o tym niejedna gwiazda czy celebrytka, trzymająca swoje roznegliżowane zdjęcia w laptopie.

Paolo dzieli ludzi na głupich lub nieuczciwych.
Hamerlik na dobrych (biednych) i złych (obrzydliwie bogatych). Sam lokuje sie wiadomo gdzie: jest umiarkowanie biedny i dobry, gdyby czytał Paolo zapewne dodałby jeszcze "uczciwy i mądry".
To człowiek o wielkiej wartości.. choć gołodupcew.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#213
23-09-2020 13:42
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą



PS "jest nawet starsza od tych zjechanych butów" tego nie wiesz, bo zależy to od wielu czynników.
Jest tylko wcześniej kupiona.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#214
23-09-2020 16:05
 0 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>>>Jest, jeżeli ma on być objęty prawem własności.
>>Manipuluję wytwarzając sobie skrycie jajecznicę?
>To ma swoje dalsze konsekwencje.
>Kupujesz jawnie sznurówkę, rejestrujesz ją w rozproszonej księdze i kładziesz do szuflady "na zaś".
>Kupujesz buty, rejestrujesz. Po pewnym czasie przecierają ci się sznurówki w butach.
>Sznurując nową sznurówkę do starych butów, tworzysz całkowicie nowy przedmiot. Idąc tym tokiem rozumowania manipulujesz, jeśli zatajasz ów wytwór.
>Owe zreperowane buty wymagają przecież od bosych ludzi określonej postawy.. tak jak u ciebie z jajeczniczą przed soba, wymagania "daj daj!" przychodzą od ludzi głodnych (np. dzieci Hamerlika, który "zapomniał" przyjechać z Maroka)

Nie rozumiem.
Roscisz wyjawienia przez pracowników najemnych wszelkiego wynagrodzenia za pracę przed twoimi urzędnikami i narzucasz im podatek od pracy, nazywając nieopodatkowana pracę nielegalna ale na ideę wyjawienia rozkładu własności wśród ludzi reagujesz wygłupami o rejestracji sznurówek?

Nie wróć!

Zrozumialem.
Jesteś zwyczajnie wrogiem najemnych roboli i chcesz ich kosztem ubogacić się.

Obawiam się, że jest was wielu.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>>>>T.A.Edison chyba nawet nie zaczął.
>>>T.A.Edison nie mówił, że skończył.
>>Wenancjusz nie zarzuci KHK kłamstwa.
>Nie tyle nie zarzuci,
Miało być 'nie zarzucił', zrobiłam literówkę.

>już zarzucił słowami "On nie skończył żadnych studiów".
Nieskończenie studiów nie jest kłamstwem, na jakiej uczelni nauczają logiki wg której jest?

cr

#216
23-09-2020 23:25
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>> wszystkie zasoby naturalne ktoś posiada.
>Kto?
Ja mam kawałek, Ty inny, inni - inne. A niczyjego kawałka nie ma.

>>Dane, do których dostęp jest ograniczony, to są zatajone dane.
>Po pierwsze nie są zatajone raz na zawsze [...]
Nic na świecie nie jest raz na zawsze.

>Wystarczy tylko odpowiednio postarać się, uzasadnić i masz dostęp.
Trzeba się starać się o odtajnienie niezatajonego?

>Po drugie nie są tajne dla wszystkich, szczególnie dla mających dostęp
Serio mnie informujesz, że kto wie, ten wie?

>Paolo dzieli ludzi na głupich lub nieuczciwych.
>Hamerlik na dobrych (biednych) i złych (obrzydliwie bogatych).
To taki sam podział.

cr

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>PS "jest nawet starsza od tych zjechanych butów" tego nie wiesz, bo zależy to od wielu czynników.
Np. od definicji "nowego", a ta interpretację 'nowy = niedawno nabyty' przewiduje.

cr

szarley (54913 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>Nie rozumiem.
Jak zwykle

>Roscisz wyjawienia przez pracowników najemnych wszelkiego wynagrodzenia za pracę przed twoimi urzędnikami i narzucasz im podatek od pracy, nazywając nieopodatkowana pracę nielegalna ale na ideę wyjawienia rozkładu własności wśród ludzi reagujesz wygłupami

1 Dla ciebie moje dochody są tajne. Dla państwa są jawne
2 Dla ciebie moje mienie jest tajne, dla państwa jest jawne

Zajedno dochód robotnika z pracy i dochód Bezusia są tajne dla ciebie i jawne dla państwa
Zajedno dom robotnika i dom Bezusia są dla ciebie tajne a dla państwa jawne

I jak zwykle nie poradzisz udowodnić po co ci wiedza o majątku robotnika i Bezusia

>Zrozumialem.
Gówno zrozumiałeś

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#219
23-09-2020 19:08
 0 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi szarley
>1 Dla ciebie moje dochody są tajne. Dla państwa są jawne

Kłamiesz. Państwo nie ma pojęcia o wzroście wartości twoich posiadłości, nie ma bladego pojęcia o twoich dochodach kapitałowych.

>2 Dla ciebie moje mienie jest tajne, dla państwa jest jawne

Znowu ta kłamliwa retoryka.

Zatem dlaczego państwo wysyła 18 latkow z ankietą i pytaniem "co Pan/Pani ma?", żeby ustalić majętność gospodarstw domowych i w żadnym razie indywidualnego człowieka?

Wiedza o majętności indywidualnych ludzi mogłaby skompromitować wasz podły kapitalizm, więc nie pozwolicie na to, żeby informacja o rozkładzie własności wsrod ludzi w ogóle została zgromadzona. Zbyt duże ryzyko, że ujrzy światło dzienne. W razie blamazu nie udałoby się już wiecej wam utrzymać tego niesprawiedliwego systemu.

#220
23-09-2020 19:18
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
Ciężki debilu!
Sam nie wiem ile wart jest mój dom, bo mnie to nie interesuje
Dom nie jest na sprzedaż, sad nie jest na sprzeadaż

Ty proponujesz chory system w którym mój dom MUSZĘ sprzedać każdemu hamerliczątku, które go wyceni na taką wartość, że nie będzie mnie stać na podatek
a potem hamerliczątko wyśle tatusia doświadczonego w wierceniu kolana żeby mnie wysłać pod most

Birkenau, to przy hamerciulizmie było sanatorium
Mengele przy tobie był siostrą miłosierdzia
Chcesz żreć za cudze, nawet kosztem mordowania ludzi

Odniesiesz się do swojego łgarstwa, że w Niemczech właściciele hut palą robotników w piecach?
Bo to kretynie napisałeś

Tfuuuuu moralna rzygowino!
Ćpunie wysyłający swoje dzieci na ulicę, żeby zarobiły na działkę dla "tatusia"

>>1 Dla ciebie moje dochody są tajne. Dla państwa są jawne
>Kłamiesz. Państwo nie ma pojęcia o wzroście wartości twoich posiadłości, nie ma bladego pojęcia o twoich dochodach kapitałowych.

1 Przeproś za kłamstwo, że skończyłeś ekonomiczne studia
2 Państwo ma informacje o powierzchni mojej działki i sadu i o użytkowej powierzchni domu
3 Nie mam dochodów kapitałowych, (znów stawiasz chochoła co świadczy o twojej intelektualnej impotencji) a gdybym miał też państwo by o tym wiedziało
4 Nie mam posiadłości (znów stawiasz chochoła co świadczy o twojej intelektualnej impotencji)
5 Zalegasz z odpowiedzią na pytanie jaką władzę ma nade mną Bezuś
6 Jesteś debilem

>>2 Dla ciebie moje mienie jest tajne, dla państwa jest jawne
>Znowu ta kłamliwa retoryka.
Znowu przyćpałeś

>Zatem dlaczego państwo wysyła 18 latkow z ankietą i pytaniem "co Pan/Pani ma?",
Nie musi, kretynie. Od tego są wieczyste księgi
Wysyła do celów statystycznych
( statystyka to taka nauka tajemna dla debili takich jak ty)

>Wiedza o majętności indywidualnych ludzi mogłaby skompromitować
Przykład krów teścia
Jak zwykle ucieczka debila
Dlaczego ludzie pracujący u Bezusia wiedząc jaki jest jego majątek nie dostawają podwyżek?
Jak zwykle ucieczka debila

>więc nie pozwolicie na to, żeby informacja o rozkładzie własności wsrod ludzi w ogóle została zgromadzona.
Jest gromadzona. Tylko ty debilu nie masz do niej dostępu
Nie ejst ci do niczego potrzebna
Przykład krów teścia
Ucieczka kretyna

>Zbyt duże ryzyko, że ujrzy światło dzienne.
... i spalisz mi dom najarany zawiścią ćpunie.

>W razie blamazu nie udałoby się już wiecej wam utrzymać tego niesprawiedliwego systemu.
Twoja propozycja sprawiedliwego systemu brzmi:
Cytat:
Płaćcie na mnie


Sam zarób. Wystarczy że za ciebie płacę alimenta

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#221
23-09-2020 19:49
 0 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi szarley
>Ciężki debilu!
>Sam zarób. Wystarczy że za ciebie płacę alimenta

Aha, czyli państwo ma dostęp do informacji o rozkładzie dobra wśród ludzi ale ja nie mam?

Pozostaje zatem już tylko jedno pytanie.

Czyje to państwo?

#222
23-09-2020 19:59
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
Jak zwykle
Ucieczka
Na nic więcej nie stać debila

>Pozostaje zatem już tylko jedno pytanie.
>Czyje to państwo?
Twoje kretynie
Zbiera podatki na twój Kindergeld i alimentacyjny fundusz, który za ciebie złodzieju płaci alimenta


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#223
23-09-2020 20:43
 0 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi szarley
>Twoje kretynie

Może twoje ale moje na pewno nie.

>złodzieju
Zapytalbym - jak śmiesz? - ale po co, skoro wiem, że wszystkich poza sobą masz za nic.

Więc nie zapytam.
twoja arogancja jest mi doskonale znana.

#224
23-09-2020 21:04
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>Twoje kretynie
>Może twoje ale moje na pewno nie.
BRD TOBIE płaci Kindergeld, nie mnie. Od każdej filiżanki kawy w Berlinie płacę na twoją dopłatę do czynszu. od każdej kromki chleba w Polsce płacę na alimentacyjny fundusz za ciebie
To TWOJE państwo ciulu. Ciebie żywi
leniwe ścierwo

Rzygam na ciebie, kanalio o moralności psiego chuja

>>złodzieju
>Zapytalbym - jak śmiesz?
Śmiem, złodzieju, który okradasz własne dzieci
zasądzono ci 6% dochodu jako alimenta i masz w dupie czy twoje dziecko chodzi głodne m byleś miał na zioła



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#225
23-09-2020 22:10
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi szarley
>Od każdej filiżanki kawy w Berlinie płacę

Ileż dobra dla innych czynisz siedząc wygodnie w fotelu, popijając przygotowana i podaną przez innych kawę, tego nikt nie odgadnie.

Mogę podejrzewać, że jej zakup finansujesz z dochodów kapitałowych uzyskanych na wzroście wartości twoich świadectw udziałowych w dziadowskich funduszach inwestycyjnych, bo gdybyś jej zakup finasowal z wynagrodzenia za świadczenie innym pracy, to nie miałbyś żadnego problemu z wyjawieniem własnego mienia.

Z wyjawieniem swoich posiadłości problem masz ogromny więc są sprawy w twoich finansach, których inni, po ich wyjawieniu nie potrafiliby zaakceptować. Dlatego potrzebujesz je zataic.

Niczego od ciebie nie dostaję, nie jestem ci nic winny.

A już najmniej uznanie twojej utajnionej i nieopodatkowanej własności.

Dla mnie utajniona i nieopodatkowana własność nie istnieje. Próba powołania jej do egzystencji to dziadowska bzdura. Żadenemu moralnemu człowiekowi nie wolno tego uznać!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365