Racjonalista - Strona głównaDo treści
Własność jest władzą

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
14-09-2020 22:41Hamerlik Konopka (19903 punktów)Własność jest władzą
0 na 2
Postanowiłem, że Wam nie odpuszczę dopóki w definicji własności nie znajdzie się właściwy zapis jej istoty, tzn.:

Własność jest władzą.

Wasza współczesna definicja własności
pl.wikipedia.org/wiki/Własność
może być tylko dopełnieniem tej istoty i wyjaśnieniem jak ta władza się realizuje.

Twierdzę, że wszyscy jesteście świadomi tej istoty własności.
Twierdzę, że wszyscy świadomie ją ignorujecie.
Czynicie to, bo wasze umysły opanowała ideologia kapitalizmu i wypieracie wszystko co jej zagraża.
Ideologia kapitalizmu jest religią a Wy jesteście jej wyznawcami.
Wasze emocje, wasze myśli, wasze wierzenia, sądy, wasze decyzje są tej religii całkowicie podporządkowane.
Nie potraficie wyjrzeć poza jej przykazania ale ja Was teraz do tego zmuszam.

Żądam od Was uznania władzy człowieka nad człowiekiem za istotę własności i musicie moje żądanie spełnić. Nie pozwolę Wam przed tym uciec w kolejne wyparcia, falsyfikacje rzeczywistości i fantastyczne projekcje.

Mam rację i Wy to wiecie!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej..
#256
24-09-2020 12:18
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>> 1 Dla ciebie moje dochody są tajne. Dla państwa są jawne
> Kłamiesz. Państwo nie ma pojęcia o wzroście wartości twoich
> posiadłości

Ty naprawdę uważasz, że rejestrując samochód państwo policzy ci podatek od jego wartości "z palca"? Podobnie od zbycia nieruchomości?


Jak ma interes, to się dowiaduje. Ba, w uzasadnionych przypadkach może ci owa nieruchomość, czy ruchomość zająć (np. na potrzeby wojska).

> nie ma bladego pojęcia o twoich dochodach kapitałowych.

Skoro z reguły kłamiesz w PITach nie znaczy od razu, że wszyscy robią to samo.
Wiesz, co to kontrole skarbówki. Od czasów Banasia już trzeba uważać..
To państwo zresztą nie wymaga oświadczeń kapitałowych od wszystkich, tylko od kluczowych osób w państwie. Dobrze wie, ilu wówczas musiłoby zatrudnić pracowników.
Ale rozumiem twoją operesywną sugestię, z pewnością na jakiejś podstawie to napisałeś.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#257
24-09-2020 13:12
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi szarley
> Nawet nie śniło ci się o pracy z odpowiedzialnością za życie setek ludzi

Na bank teraz pójdzie tekst umniejszający, czy też kwestionujący twój wysiłek.
Od gościa, który może gdzieś przeczytał co to górna i dolna granica wybuchowości, podział na strefy, temp. zapłonu, rodzaje obudów..
Może przeczytał w Wikipedii.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#258
24-09-2020 13:15
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
> rozdajecie kasę na cele charytatywne, której
> nie wyplaciliacie robolom w wynagrodzeniu

Hamerlik, może byś w końcu ruszył dupy i poszukał tych gości, którzy 100 lat temu nie wypłacili ci kasy?
Ciągle pipcys o tym na forum, ludzi irytujesz. Nudne, jak flaki z olejem.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#259
24-09-2020 13:17
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
"jest nawet starsza od tych zjechanych butów" faktycznie

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#260
24-09-2020 13:22
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>Kłamiesz. Państwo nie ma pojęcia o wzroście wartości twoich posiadłości, nie ma bladego pojęcia o twoich dochodach kapitałowych.

P.S.
Państwo ma wiedzę na temat WARTOŚCI moich "posiadłości" i wycenia je kiedy dochodzi do ich sprzedaży. Wtedy trzeba zapłacić podatek (np po sprzedaniu samochodu) i jeśli wartość sprzedanego samochodu jest niższa od oferowanej przez większość klientów na giełdach, skarbówka ma spore pretensje

Masz rację, państwo nie ma pojęcia o moich dochodach kapitałowych, bo ich nie mam, to tylko twój wymysł.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#261
24-09-2020 14:24
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka

>Są jednak na tym świecie źli ludzie, którzy wszystko próbują obrócić w głupi żart o przynależności sznurówek, żeby odwrócić uwagę innych
Każdy przykład reprezentujący sytuację teoretycznie niewykluczoną jest uprawniony, a zgoła pożądany; i ten nasz z jedynym posiadaczem wszystkich gruntów, i mój z ukradkową jajecznicą, i JG z nową rzeczą utworzoną z dwóch niejednakowo starych. Wszystkie powinno się wyjaśniać, ewentualnie doprecyzować swoje teorie.

cr

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>"jest nawet starsza od tych zjechanych butów" faktycznie
Odpowiadałeś na moje "Kontekst z reguły przesądza o znaczeniu, a Tobie szło przecież o krystkonizm, mający wchodzenie w posiadanie za istotny element gry ekonomicznej." więc sugerowanej przez Ciebie z przekąsem 'faktyczności' nie ma.

cr

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
Nie da się już ukryć, że wcześniej odpowiadałaś na moje porównanie, tak jak ja teraz na ów hipotetycznie nieistniejący przekąs faktyczności.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>wcześniej odpowiadałaś na moje porównanie
A później wynikła z tego niewygodna dla Ciebie kwestia kontekstu przesądzającego o znaczeniu, więc zawróciłeś w stronę sznurówek...

>hipotetycznie nieistniejący przekąs faktyczności.
...i wygląda na to, że się w te sznurówki zaplątałeś.

cr

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
Teraz następuje odwracanie kota ogonem, skąd my to znamy.

> A później wynikła z tego

Co później wyniknęło - nie ma związku z wiekiem, czy też "nowością" sznurówkek.
Domyślam się jednakowoż, że jak się o tobie rozmawia to młodniejesz, lub starzejesz się (w zależności od kontekstu).



Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#266
24-09-2020 15:44
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi szarley
> Masz rację, państwo nie ma pojęcia o moich dochodach
> kapitałowych, bo ich nie mam, to tylko twój wymysł.

Może Hamerlikowi chodzi o to, że właśnie państwo ma mieć pojęcie o Twoich dochodach kapitałowych - tu i teraz na poziomie zero?

Cóż, chyba posłem nie jesteś, w rządzie RP cię też nie widziałem, prezesem NIK, NBP czy GUS też chyba nie jesteś. Zatem deklaracja majątkowa cię nie obowiązuje.
To straszne, że państwo nie trzyma ręki na pulsie w 100% dochodów kapitałowych u 100% obywateli.

Możesz mieć np. na strychu jakiś stary obraz, który wart jest fortunę.
Fakt że o tym nie wiesz jest pryszczem w porównaniu z wielkim skandalem niewiedzy państwa.

Generalnie gościa od lat kompromituje konstrukt myślowy pt. "ktoś może twój teren lepiej wykorzystać, niż ty".
Powiedzieć tak można zawsze, choć moje dziecko często kaprysi z większą klasą.

Z dowodami na "lepiej" natomiast gorzej..


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#267
24-09-2020 15:55
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
>>A kawałek na Antarktydzie?
>Po pierwsze, sam widzisz, co zostało.

Może mylisz Antarktydę z Arktyką.

> Po drugie i tak niekoniecznie zostało, bo i tereny Antarktydy
> od dawna są przedmiotem roszczeń terytorialnych.

Roszczenia to nie wzięcie we władanie.
Był zresztą taki jeden w USA, który i całe gwiazdy za niewielką opłatą sprzedawał

>Jest na nich określenie, to 'wtajemniczeni'.

Dotykasz sedna. Tu chyba tkwi meritum żalu Hamerlika.
Nie dość że nikt go nie wtajemniczył, to jeszcze nie planuje..

>>>>Paolo dzieli ludzi na głupich lub nieuczciwych.
>>>>Hamerlik na dobrych (biednych) i złych (obrzydliwie bogatych).
>>>To taki sam podział.
>>Ciekawe w którym z tych tożsamych Twoim zdaniem podziałów plasuje się H..
>Ciekawe, ale chyba mało istotne.

Pewnie tak, ale ciekawe też w pewnym konkretnym sensie: napisał gdzieś tutaj, że i jego należy ograniczać i kontrolować, inaczej zniszczy ziemię i ludzi wokół. To na pewno z natury dobry człowiek jest.. tylko jeszcze o tym nie wie.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>Co później wyniknęło - nie ma związku z wiekiem, czy też "nowością" sznurówkek.
To, co piszesz teraz nie ma; to, co pisałam o 11:15 - miało.

cr

Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>> nie ma bladego pojęcia o twoich dochodach kapitałowych.
>Skoro z reguły kłamiesz w PITach nie znaczy od razu, że wszyscy robią to samo.
>Wiesz, co to kontrole skarbówki. Od czasów Banasia już trzeba uważać..

Od kiedy skarbówkę interesuja wzrosty wartości twoich posiadłości?

Nie ma od tego żadnego podatku więc po co jej to?

Skarbówkę obchodzi czy taksówkarz wyciśnie w ciągu dnia 50zl czy 75zl, bo od tego ma spora działkę.

Jeżeli wartość twojej działki wzrośnie w ciągu roku o 100.000 skarbówka z tego żadnej działki nie ma.

Tak to zorganizowaliscie całkiem nieprzypadkowo.

Podatki płaci tylko biedota więc tylko dochody biedoty z wynagrodzenia za pracę skarbówkę obchodzą.
Reszta jej nie obchodzi.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>Może mylisz Antarktydę z Arktyką.
A może Ty Arktykę z Antarktyką?

>>Jest na nich określenie, to 'wtajemniczeni'.
>Dotykasz sedna. Tu chyba tkwi meritum żalu Hamerlika.
>Nie dość że nikt go nie wtajemniczył, to jeszcze nie planuje.
Nie wiem czy to jest żal, ale na pewno trafne spostrzeżenie o tajności, które to spostrzeżenie próbowałeś negować, ale 'wyszło szydło z worka'.

>napisał gdzieś tutaj, że i jego należy ograniczać i kontrolować, inaczej zniszczy ziemię i ludzi wokół.
A te deklaracje jakoś się przekładają na dyskutowany temat? Bo jak nie, to o czym tu nagle mówimy?

cr

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365