Racjonalista - Strona głównaDo treści
Własność jest władzą

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
14-09-2020 22:41Hamerlik Konopka (19903 punktów)Własność jest władzą
0 na 2
Postanowiłem, że Wam nie odpuszczę dopóki w definicji własności nie znajdzie się właściwy zapis jej istoty, tzn.:

Własność jest władzą.

Wasza współczesna definicja własności
pl.wikipedia.org/wiki/Własność
może być tylko dopełnieniem tej istoty i wyjaśnieniem jak ta władza się realizuje.

Twierdzę, że wszyscy jesteście świadomi tej istoty własności.
Twierdzę, że wszyscy świadomie ją ignorujecie.
Czynicie to, bo wasze umysły opanowała ideologia kapitalizmu i wypieracie wszystko co jej zagraża.
Ideologia kapitalizmu jest religią a Wy jesteście jej wyznawcami.
Wasze emocje, wasze myśli, wasze wierzenia, sądy, wasze decyzje są tej religii całkowicie podporządkowane.
Nie potraficie wyjrzeć poza jej przykazania ale ja Was teraz do tego zmuszam.

Żądam od Was uznania władzy człowieka nad człowiekiem za istotę własności i musicie moje żądanie spełnić. Nie pozwolę Wam przed tym uciec w kolejne wyparcia, falsyfikacje rzeczywistości i fantastyczne projekcje.

Mam rację i Wy to wiecie!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej..
#301
25-09-2020 12:49
 Ocena 1 na 1
salek (4701 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Krystek nie tylko lubi być bity, lubi też myszkować po fR w roli biednej ofiary.
Powiedziałbym nawet więcej - właśnie dlatego myszkuje po fR

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>Z pytania wynika ciekawość.
A nie na odwrót?

>O wszystko można pytać
Proponuję, żebyś dopytał w kwestii, która Cię zainteresowała.

>>A ujawnisz?
>Tak szybko, jak poprosisz.
Prosisz, żebym poprosiła?

cr

#303
25-09-2020 12:51
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi salek


Szukajcie a znajdziecie.. bęcki.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
>>Z pytania wynika ciekawość.
>A nie na odwrót?

Fenomenologicznie gdybyś najpierw zobaczyła moją ciekawość a później wyrażenie jej moim pytaniem - pewnie tak.

>>O wszystko można pytać
>Proponuję, żebyś dopytał w kwestii, która Cię zainteresowała.

A zainteresowała?

>>>A ujawnisz?
>>Tak szybko, jak poprosisz.
>Prosisz, żebym poprosiła?

Chcesz tego tyci tyci, czy bardzo?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>Nie pisze się oczywistych rzeczy.
Nie dla każdego jest oczywiste co KHK o swoim wykształceniu napisał, bo nie każdy wszystkie jego wypowiedzi czyta.

>nie czytasz H dość wnikliwie
Mam obowiązek czytania KHK?

cr

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>>Proponuję, żebyś dopytał w kwestii, która Cię zainteresowała.
>A zainteresowała?
Co najmniej na tyle, by ubolewać nad swoim jej nierozumieniem.

>>>>A ujawnisz?
>>>Tak szybko, jak poprosisz.
>>Prosisz, żebym poprosiła?
>Chcesz tego tyci tyci, czy bardzo?
A chcę?

cr

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
>A chcę?

Nie wiem. Ty wiesz.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
> Nie dla każdego jest oczywiste co KHK o swoim wykształceniu
> napisał, bo nie każdy wszystkie jego wypowiedzi czyta.

Zgadza się. Ale zawsze można odpowiednią osobę poprosić, by wiedzę ową sobie uzupełnić.

>>nie czytasz H dość wnikliwie
>Mam obowiązek czytania KHK?

Obowiązku nie ma. Napisałem to dlatego, że temat nie leży utajniony w szafie, jest tu od czasu do czasu całkiem publicznie wałkowany. Hamerlik ze 3 razy gorąco zapewniał, że licencjat z ekonomi uzyskał.
Kontekst w Wenancjuszowej wypowiedzi dla mnie jest jasny (nie tylko dla mnie). Ot, wiedza tajemna.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#309
25-09-2020 17:06
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Jesteś strasznie naiwny sądząc, że skoro twój pracodawca ma dom 200 m2 to możesz żądać 2 tys. euro, a jak ma takie trzy domy, to 6 tys.

Gdyby to była tylko naiwność, nie wkładalibyacie tyle wysiłku w tajnie mienia. Wasz wysiłek przeczy mojej naiwności.

>Ze swoimi roszczeniami do cudzego majątku jesteś na najlepszej drodze do więzienia. Powodzenia.

Do waszego wiezienia
Bo roszczę wyjawienia i opodatkowania waszych posiadłości w miejsce opodatkowania pracy i konsumpcji roboli?

Uuuuuuu ale się boję!
Cały drze.
Co jeszcze? Naslecie na mnie swoich zabójców

#310
25-09-2020 17:59
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>Co jeszcze? Naslecie na mnie swoich zabójców

Czy jest na sali psychiatra?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#311
25-09-2020 18:17
 Ocena-3 na 3
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi salek
>>> przeczytaj komu przypisujesz czerpanie przyjemności
>>Hamerlikowi. Napisałaś "styl jego oponentów jest to masochistyczna przyjemność".
>>Nie bardzo kumam co ma piernik do wiatraka.
>Hm.. mam wrażenie, że to przeintelektualizowany zawijas słowny na stwierdzenie, że krystek lubi być bity.

Lubię raczej gdy panują sprawiedliwe zasady społeczne i nie ustępuje, bo ktoś dostaje wscieku gdy zakwestionowac jego niesprawiedliwe i szkodzące społeczeństwu roszczenia.

W twojej wizji to poddanie się waszemu biciu, w mojej wizji to walka o wolność i sprawiedliwość.

Mam nadzieję, że są tu tacy, którzy nic nie mówią ale dostrzegają już waszą chciwość, bezwzględność i arogancje. To się jeszcze okaże.

Nie potrzeba mi tłumaczyć, że jesteście nie do ruszenia, bo to nieprawda. Można wasz poruszyć a nawet ostatecznie przewrocic.

#312
25-09-2020 19:43
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>Lubię raczej gdy panują sprawiedliwe zasady społeczne

Przekładając z hamerlikańskiego na polski

sprawiedliwe zasady społeczne = zasady w której emeryt mający 2000 zł/mies i altankę płaci na podróże do Maroka Hamerlikowi który ma 20 000 zł/mies i przepuszcza na dopalacze

Jesteś koszmarnie głupi skoro myślisz, że ktoś da się na to nabrać

Cytat:
A jak będzie piec hutniczy do wyczyszczenia to robole będą je czyścić bez wygaszenia, bo Panu właścicielowi lepiej opłaca się spalić 2 roboli niż zatrzymać produkcję i sprzedaż?


Ty żałosny kretynie


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>> Nie dla każdego jest oczywiste co KHK o swoim wykształceniu napisał, bo nie każdy wszystkie jego wypowiedzi czyta.
>Zgadza się. Ale zawsze można odpowiednią osobę poprosić, by wiedzę ową sobie uzupełnić.
Niby wg jakiej logiki wypowiedź Wenancjusza o treści "o ekonomii z nim już nie podejmuję żadnych dyskusji. On nie skończył żadnych studiów ekonomicznych." miałabym uznać za zawierającą zarzut kłamstwa lub wymagającą dopytywania kogokolwiek o cokolwiek?

Wypowiedź Wenancjusza daje podstawę do komentarza, który zamieściłam oraz nie zawiera niczego, co by uzasadniało Twój zarzut.

cr

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka

>Mam nadzieję, że są tu tacy, którzy nic nie mówią ale dostrzegają
Czy to lepiej, niż gdyby nie mówili, bo po prostu nie dostrzegają?

cr

Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Własność jest władzą
>>Mam nadzieję, że są tu tacy, którzy nic nie mówią ale dostrzegają
>Czy to lepiej, niż gdyby nie mówili, bo po prostu nie dostrzegają?

To daje nadzieję na zmianę powszechnego światopoglądu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365