 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 14-09-2020 22:41 | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | Własność jest władzą 0 na 2 | Postanowiłem, że Wam nie odpuszczę dopóki w definicji własności nie znajdzie się właściwy zapis jej istoty, tzn.: Własność jest władzą.Wasza współczesna definicja własności pl.wikipedia.org/wiki/Własnośćmoże być tylko dopełnieniem tej istoty i wyjaśnieniem jak ta władza się realizuje. Twierdzę, że wszyscy jesteście świadomi tej istoty własności. Twierdzę, że wszyscy świadomie ją ignorujecie. Czynicie to, bo wasze umysły opanowała ideologia kapitalizmu i wypieracie wszystko co jej zagraża. Ideologia kapitalizmu jest religią a Wy jesteście jej wyznawcami. Wasze emocje, wasze myśli, wasze wierzenia, sądy, wasze decyzje są tej religii całkowicie podporządkowane. Nie potraficie wyjrzeć poza jej przykazania ale ja Was teraz do tego zmuszam. Żądam od Was uznania władzy człowieka nad człowiekiem za istotę własności i musicie moje żądanie spełnić. Nie pozwolę Wam przed tym uciec w kolejne wyparcia, falsyfikacje rzeczywistości i fantastyczne projekcje. Mam rację i Wy to wiecie! | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej..| Hamerlik Konopka (19903 punktów) | Odp: Własność jest władzą | > Opowiadałeś tu wiele razy o swojej poniżającej pracy, za którą nie musiałbyś się brać, gdybyś zdobył fach w technikum.Opowiadałem o wyniszczającej pracy w przeszłości, której źródłem była dominacja innych, wrogich mi ludzi. Moja praca w żadnym sensie mnie nie poniża. Zajmuje się tym co lubię robić, współpracownicy są mi przychylni, zachowuje wysoki poziom autonomii. Nieźle zarabiam. Niemniej, jako że doznałem dominacji i wyzysku w przeszłości i wciąż go doznaje ze strony Vonovii uznaję system za wrogi pracownikom najemnym i podejmuje się walki że złem, którego ty bronisz. Nie pozwolę takim jak ty na wykształcenie 2 klas ludzi, nad i podludzi. To jest moja misja. |
#122 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Własność jest władzą | > Opowiadałem o wyniszczającej pracy w przeszłości, której> źródłem była dominacja innych, wrogich mi ludzi.Kto sieje wiatr - zbiera burze. Kto kiedyś nasiał tego wiatru w windykacji? Szarley, ja, Vonovia? Naprawdę myślisz, że nawyki których wtedy (lub może nawet dużo wcześniej) nabrałeś magicznie zniknęły z chwilą, gdy odszedłeś? > Niemniej, jako że doznałem dominacji i wyzysku w przeszłościNauczyłeś się czegoś w pracy. To musi trwać. Gdybyś nauczył się tego 30 lat wcześniej (np. w technikum) w ogóle byś do takich firm nie trafił. Naprawdę tego nie rozumiesz? > i wciąż go doznaje ze strony VonoviiJak sam napisałeś, nieźle zarabiasz. Skoro nie jesteś siebie pewien że poradzisz sobie z kredytem - uskładaj i kup mieszkanie lub dom, tym rozwiążesz sprawę "doznawania go ze strony Vonovii". Chyba że zależy ci na tym, by polec "w słusznej sprawie" - ok. > uznaję system za wrogi pracownikom najemnym i podejmuje> się walki że złem, którego ty bronisz.Nic nie rozumiem. Takim pisaniem na forach przecież z niczym nie walczysz. Tylko ci się wydaje, że walczysz i masz "misję". Efekty? Jak zwykle "gdzieś i kiedyś będą". > Nie pozwolę takim jak ty na wykształcenie 2 klas ludzi, nad i podludziTak, wykształcenie (i to w miarę dobre) to w tym wypadku podstawa. 
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#123 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Własność jest władzą |
> > Ogłaszanie publiczne swoich preferencji będących w opozycji do skrytykowanych jest stawianiem siebie za wzór; to powiedzenie "postąpiliście źle, ja postąpiłbym tak to, a tak".> Napisałem "Dla mnie tkwienie w tym byłoby dużo bardziej poniżające, niż sama praca przy taśmie za 2 koła Eur/mies." - a ty widzisz "postąpiliście źle"  Owo "źle" jest uprawnionym uproszczeniem Twojej oceny Hamerlika, bo jeśli nie krytyka jego postawy skłoniła Cię do wyjawiania tu własnych preferencji w analogicznej sytuacji, to co? > Z wiarą dyskusji nie ma, a i czasu szkoda.A na pobogusławskie komunały go nie szkoda?
cr |
#124 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Własność jest władzą | > Owo "źle" jest uprawnionym uproszczeniem Twojej oceny> Hamerlika, bo jeśli nie krytyka jego postawy> skłoniła Cię do wyjawiania tu własnych preferencji> w analogicznej sytuacji, to co?Z krytyką się zagadam, od początku krytykuję jego teorie, ocenne określenia "źle / dobrze" mnie nie interesują. Zazwyczaj pozwalają ludziom tylko uniknąć konfrontacji z rzeczywistością skwitowaniem "ocenił mnie". Dalej nie pokazałaś, gdzie stawiam siebie za wzór. Chyba, że utożsamiasz to z dzieleniem się sobą. Nie chciałbym być dla nikogo żadnym wzorem, też popełniam sporo błędów. > A na pobogusławskie komunały go nie szkoda?Skoro trafne, nie.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#125 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Własność jest władzą |
> Z krytyką się zagadam, od początku krytykuję jego teorie, ocenne określenia "źle / dobrze" mnie nie interesują.Krytykujesz, czyli negatywnie oceniasz, a negatywny, to bez względu na Twoje tym faktem zainteresowanie - zły. > Dalej nie pokazałaś, gdzie stawiam siebie za wzór.Tam, gdzie własne preferencje "Dla mnie tkwienie w tym byłoby dużo bardziej poniżające, niż sama praca przy taśmie za 2 koła Eur/mies." przeciwstawiasz dopiero co skrytykowanym preferencjom ocenianego: "Jakaś dziwna mieszanka narcyzmu, konformizmu i intelektualnego lenistwa.".Poza tym co za "dalej", skoro pokazałam Ci to już wczoraj o 16:22? > Nie chciałbym być dla nikogo żadnym wzorem, też popełniam sporo błędów.Skoroś taki negatywny, to po co o sobie piszesz?  Wolisz lata całe biadolić, choć z tego nic prócz licznych auto-kompromitacji nie wyniknie?> > A na pobogusławskie komunały go nie szkoda?> Skoro trafne, nie. Komunały z samej definicji nie mogą być nietrafne.
cr |
#126 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | Odp: Własność jest władzą |
> doznałem dominacji i wyzysku w przeszłości i wciąż go doznaje ze strony Vonovii uznaję system za wrogi pracownikom najemnym i podejmuje się walki że złem Nie pozwolę takim jak ty na wykształcenie 2 klas ludzi, nad i podludzi. To jest moja misja. cywilizacja jest na korzeniu z Platona. On pochodził z rodziny królewskiej, miał wiele niewolników (na łożu śmierci uwolnił tylko jedna niewolnicę). Kobiety w st Grecji były niewolne. Wyznawał np. że arystokracja jest przeznaczona do rządzenia Ludzie poszczególnych kast nie mogą sie mieszać (szczególnie kasta arystokracji) z producentami (usług, pożywienia).Z niego mamy uwielbianą przez ciebie hierarchię i prawo (pisane przez arystokrację- patoelity) którą uważał za podstawę PAŃSTWA a co jeśli źródłem czystym nie będzie Platon a raj? oczywiście Platon nie jest niczemu winny, jego wywyższyły patoelity, po prostu pasuje im, używaja go zeby gnebic Konopkę Mimo że chcesz dobrze, czepiesz z zatrutego źródła (Platon)
szukanie raju, moim celem |
#127 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Własność jest władzą | > Poza tym co za "dalej", skoro pokazałam Ci to już wczoraj o 16:22?Czy twoje rozszerzenie ma zapobiegać cudzej krytyce?  "Dalej" oznacza ni mniej nie więcej, że powtarzasz w kółko ten sam naciągany wywód. > Nie chciałbym być dla nikogo żadnym wzorem, też popełniam sporo błędów.> Skoroś taki negatywny, to po co o sobie piszesz?  Po pierwsze, "Dla mnie tkwienie (..)" nie było do ciebie. Po drugie Nie chcesz - nie czytaj. Proste.  > Komunały z samej definicji nie mogą być nietrafne.Nie potwierdziłem że to komunały. Potwierdziłem, że na bogusławskie mądrości. Tu przepraszam, że tego nie dodałem - później może trochę łudziłem się, że sama skumasz? A nie dodałem, bo ziewnąłem. 
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
| Hamerlik Konopka (19903 punktów) | Odp: Własność jest władzą | > Gdybyś nauczył się tego 30 lat wcześniej (np. w technikum) w ogóle byś do takich firm nie trafił.Nie rozumiem dlaczego na tworzenie "takich" firm czy też "takich" stosunków społecznych miałbym komukolwiek pozwolić np. tobie? Albo dlaczego miałbym coś podobnego akceptować? Jaki mógłbym mieć w tym cel? Potrafisz wyjaśnić? Bo bez wyjasnienia nie zamierzam wam ani na to pozwalać ani też tego tolerować. > Naprawdę tego nie rozumiesz?Nie, nie rozumiem dlaczego miałbym tolerować zło nawet jeżeli potrafiłbym się do niego przystosować. Wyjaśnij. > > i wciąż go doznaje ze strony Vonovii> Jak sam napisałeś, nieźle zarabiasz.> Skoro nie jesteś siebie pewien że poradzisz sobie z kredytem - uskładaj i kup mieszkanie lub dom, tym rozwiążesz sprawę "doznawania go ze strony Vonovii".Zamiast pożyczki i bycia waszym dłużnikiem proponujesz pracę dla was, z której rzekomo uskładam na wszystko czego potrzebuję? Nie wierzę ci, przykro mi, pokazałeś swoją bezwzględność chyba już wystarczająco. Opowiadacie bajki, żeby wam się podporządkować, zapewniacie, że wszystko będzie dobrze a potem zawsze jest źle. Słuchaj nie ja na twoich warunkach, tylko ty na moich. Taki zbudujemy uklad. > Chyba że zależy ci na tym, by polec "w słusznej sprawie" - ok.Jeżeli ci zależy, żeby zainfekować mój umysł wątpliwościami i poczuciem porazki, żeby doprowadziło mnie to do rezygnacji z moich postulatów i wszczynania dyskusji, to sobie daruj. Na mnie twoje triki nie działają. Kiedy ty coś poradzisz to od razu wiadomo, że należy zrobić odwrotnie. > Nic nie rozumiem. Takim pisaniem na forach przecież z niczym nie walczysz.Rozumiesz rozumiesz. Pisanie na forum to ekspozycja mojego światopoglądu. Dla ciebie nie ale są ludzie, dla których prawda, dobro i sprawiedliwość mają znaczenie. Kiedyś mogą tu trafić. > Tylko ci się wydaje, że walczysz i masz "misję".Nie wzbudziłeś hipnozy i nie przyjąłem tego poglądu. Sporibuj jeszcze raz. Walczę choćby z twoją bezwzględnością. > Efekty? Jak zwykle "gdzieś i kiedyś będą".Jak zawsze. Wpierw musisz energię zainwestować. Przeciez nie zacznę sie z toba układać dla korzyści. Nie po tym wszystkim. > Tak, wykształcenie (i to w miarę dobre) to w tym wypadku podstawa.  To nie jest rozmowa tylko o mnie, choć taką chcesz ją zrobić. Trik za trikiem. A gdzieś tam w jakiś tam podłych warunkach ludzie ciężko pracują na to, żeby jacek mógł sobie poziewac przy kawce i napisać jak to on wszelki protest ma w dupie. |
#129 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Własność jest władzą | > >Siły sprawczej nie nabiera się 10-letnim pisaniem na forach, pisaniem maili do setki instytucji> A ja sądzę, że tak właśnie buduje się siłę polityczną.Jak widać na załączonym obrazku Hamerlik swoimi smętami na forum i ucieczkami ma już miliony zwolenników Zwolennik jawności, Zwolennik prawa wchodzenia do cudzego sadu jakoś nie chce napisać gdzie stoi jego samochód  > Czym ci grozę?W kradzieży Jawnie to napisałeś > Tym nie nie uznam waszego prawa?Tak, I zgwałcisz swoje dziecko. Nasze prawo ci tego zabrania > Skoro to nie jest moje prawo tylko twoje,to Hamelikowi wolno kraść, bić gwałcić O nie! Nie wolno Postulujesz likwidację policji, żeby robić to wszystko bezkarnie, ale oprócz pospolitych przestępców i szefów gangów nikt cię w tym nie popiera > to na jakiej podstawie mam je uznać?Zaczynam wątpić nawet w twoją Hilfschule. Bo kłamstwo o twojej maturze zdemaskowano już dawno > Zrobiłeś cokolwiek, żebym uznał wasze prawa?TAK! Krytynie Uważam twoją własność > Nie moje tajne i pośrednie wybory, nie moje prawa, tylko wasze i tylko dla was. Ja jestem z tego wykluczony.Pedofil
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#130 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Własność jest władzą | > Opowiadałem o wyniszczającej pracy w przeszłości, której źródłem była dominacja innych, wrogich mi ludzi.Proponowałem ci pracę w polskiej kopalni To kończyło każdą rozmowę z tobą Twoją wyniszczającą pracę sobie sam wymyśliłeś Dla ciebie wyniszczające jest wstawanie na 7 do roboty Każda praca jest wyniszczająca dla lenia > Moja praca (...) Nieźle zarabiam.Buahahahahahahahhaah i zalegasz 100 eurów za prąd i 200 eurów alimentów Piszesz prawdę tylko kiedy się pomylisz > Niemniej, jako że doznałem dominacji i wyzysku w przeszłości i wciąż go doznaje ze strony Vonovii uznaję system za wrogi pracownikom najemnym i podejmuje się walki że złem, którego ty bronisz.A kto ci każe mieszkać w vonowii! Chcesz luksusu- płac za luksus > Nie pozwolę takim jak ty na wykształcenie 2 klas ludzi, nad i podludzi.Nie pozwolę takim jak ty na wykształcenie 2 klas ludzi, nad i podludzi.Oprócz ciebie nikt podludzi nie dostrzega Ty kanalio
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Własność jest władzą | > We współczesnym kapitalizmie rozwinęło się przekonanie, że wolno posiadać prywatne mienie tylko dla siebie.Ty idioto  Twój samochód jest oczywiście dla wszystkich..... > Własność prywatna albo służy wszystkim,... i dlatego Hamerlik zostawia samochód otwarty, żeby każdy w czasie deszczu, kto zapomniał parasola.... Nie !!! Samochód Hamerlika może być zamknięty, sad szarleya ma być otwarty > Dlatego nie wolno nikomu uznać utajnionej i nieopodatkowanej własności!Np samochodu Hamerlika Ty idioto  > Kto taką własność uznaje ten kreuje ZŁO!Np Hamerlik Ty idioto  > >Podatek katastralny od wszystkiego (nawet od zegarka naręcznego czy roweru w spadku po ojcu)> Podatek od wszelkiej własności, zgadza się.Płacisz od swojego samochodu? Nie! Czyli uznanie twojej własności jest niemoralne? Nie!!! Własność Hamerlika święta, własność innych opodatkowana A spadek zostawić Hamerliczątkom a nie swoim dzieciom > Propagandowe kłamstwo, oszustwo, manipulacja. Żaden podatek od własności nie znosi własnościKłamiesz Podatek ,którego wartość przekracza dochód POZBAWIA własności Potem przychodzą tresowane do użycia kija Hamerliczątka....
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#132 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Własność jest władzą | > Nie rozumiem dlaczego na tworzenie "takich" firm czy też "takich" stosunków społecznych miałbym komukolwiek pozwolić np. tobie? Albo dlaczego miałbym coś podobnego akceptować?Postulujesz likwidację cywilizowanych stosunków pracy w tym likwidację prawa pracy Postulujesz niewolnictwo w zamian za "wiedzę" ilu niewolników ma pan Firmy w których rzekomo pracowałeś istnieją tylko w twojej konfabulacji. Jesteś jedynym debilem w Berlinie, gdyby ktokolwiek oprócz ciebie pracował w takich warunkach, pozwałby właściciela do sądu, wezwałby kilku innych pracowników ma świadków i pracodawca zapłaciłby obfite odszkodowania > Jaki mógłbym mieć w tym cel?Ustawienie siebie w roli ofiary. Takie zboczenie > Bo bez wyjasnienia nie zamierzam wam ani na to pozwalać ani też tego tolerować.Odwrotnie to dzisiejsze prawo na to nie pozwala (ale konfabulować możesz) > Nie, nie rozumiem dlaczego miałbym tolerować zło nawet jeżeli potrafiłbym się do niego przystosować.Jesteś jego autorem! > Zamiast pożyczki i bycia waszym dłużnikiem proponujesz pracę dla was,Nie! Ja stanowczo nie pozwolę, żebyś pracował dla mnie. Nigdy w życiu nie zatrudnię lenia i złodzieja Wystarczy że pracuję na ciebie płacąc na ciebie podatki > z której rzekomo uskładam na wszystko czego potrzebuję?Nie uskładasz bo jesteś utracjuszem. Wolisz przepuścić na luksusy Z twoim dochodem każdy polski robotnik miałby dom > Opowiadacie bajki, żeby wam się podporządkować,skończ jarać to gówno > Słuchaj nie ja na twoich warunkach, tylko ty na moich.Wal się  Proponowałem "grę" eksperyment na twoich warunkach i co? To co zwykle Hamerucieczka > Pisanie na forum to ekspozycja mojego światopoglądu.o równoległych i prostopadłych kulach Ty śmieszny idioto!  > Dla ciebie nie ale są ludzie, dla których prawda, dobro i sprawiedliwość mają znaczenie. Kiedyś mogą tu trafić.Ojeeeeeeej, Trafił choć jeden? Ty śmieszny idioto!  > Przeciez nie zacznę sie z toba układać dla korzyści. Nie po tym wszystkim.A szkoda,może gdybyś przedstawił jakieś korzyści.... Pierd0lisz tylko, że mam na starość oddać dom twoim dzieciom, zamiast swoim i to ma być korzyść Ty żałosny idioto  > >Tak, wykształcenie (i to w miarę dobre) to w tym wypadku podstawa.  > To nie jest rozmowa tylko o mnie,Tylko o tobie, jesteś sam "Robole bez mienia" których rzekomo bronisz .... nie istnieją > A gdzieś tam w jakiś tam podłych warunkach ludzie ciężko pracują na to, żeby jacek mógł sobie poziewac przy kawce i napisać jak to on wszelki protest ma w dupie.A gdzieś tam pod ziemią górnicy ciężko pracują, żeby Hamerlik mógł pierd0lić na forach
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| Hamerlik Konopka (19903 punktów) | Odp: Własność jest władzą | > >Zrobiłeś cokolwiek, żebym uznał wasze prawa?> TAK! Krytynie> Uważam twoją własnośćA także wlasnosc wszystkich pracowników najemnych, którzy nic nie mają. TEORETYCZNIE  Coś ci powiem. W dupie z takimi teoriami. Ja wolę praktyczne odrzucenie wszelkiej utajnionej i nieopodatkowanej własności. Jestes przeciw? Możesz. Kto ci zabroni? Ja też jestem przeciwny twoim roszczeniom. |
#134 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Własność jest władzą | > >>Zrobiłeś cokolwiek, żebym uznał wasze prawa?> >TAK! Krytynie> >Uważam twoją własność> A także wlasnosc wszystkich pracowników najemnych, którzy nic nie mają.Tak, życząc wszystkim początkującym najemnym pracownikom, żeby dorobili się Ja też zaczynałem jako najemny górnik bez mienia, mieszkając w robotniczym hotelu. Co jakiś czas rodzice pakowali mi konserwy do plecaka. Teraz dzięki pracy i oszczędności mam dom (dla ciebie takie warunki są nie do przyjęcia, wolisz luksusy i zero oszczędności) A ty masz gówno, bo wolisz kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie od razu wydać na luksusy. Masz gówno i będziesz miał gówno. Twój wybór > Ja wolę praktyczne odrzucenie wszelkiej utajnionej i nieopodatkowanej własności.> Jestes przeciw?Jestem ZA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Zaczynamy od hipokryty z Berlina > Ja też jestem przeciwny twoim roszczeniom.Ty żałosny najarany idioto  jakie ja mam roszczenia? Chcę tylko TAK JAK TY żeby nikt nie zabierał mi mojego samochodu Chcę tylko, żeby ule były wspólne z nie tylko dla japi-hameliczątek, które tatuś wozi do prywatnych szkół Ty śmieszny debilu 
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#135 1 na 3 | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | Odp: Własność jest władzą | > > doznałem dominacji i wyzysku w przeszłości i wciąż go doznaje ze strony Vonovii uznaję system za wrogi pracownikom najemnym i podejmuje się walki że złem Nie pozwolę takim jak ty na wykształcenie 2 klas ludzi, nad i podludzi. To jest moja misja.> cywilizacja jest na korzeniu z Platona. On pochodził z rodziny królewskiej, miał wiele niewolników (na łożu śmierci uwolnił tylko jedna niewolnicę). Kobiety w st Grecji były niewolne. Wyznawał np. że arystokracja jest przeznaczona do rządzenia Ludzie poszczególnych kast nie mogą sie mieszać (szczególnie kasta arystokracji) z producentami (usług, pożywienia).Z niego mamy uwielbianą przez ciebie hierarchię i prawo (pisane przez arystokrację- patoelity) którą uważał za podstawę PAŃSTWA> a co jeśli źródłem czystym nie będzie Platon a raj?> oczywiście Platon nie jest niczemu winny, jego wywyższyły patoelity, po prostu pasuje im, używaja go zeby gnebic Konopkę> Mimo że chcesz dobrze, czepiesz z zatrutego źródła (Platon)Okragly gdzieś w tym wszytkim musisz myśleć o sobie i o własnym rozwoju. Jest pewna granica względności na innych, której nie należy przekraczać inaczej będziesz zgubiony. Platon był na tamte czasy jak wszyscy - normalny. Zapewne gdyby za bardzo odchylil się od tamtej normalności to zabiliby go albo najmniej zagłodzili. I nie byłby Platonem. Ostatecznie każdy musi się dostosować. Albo się dostosujesz albo giniesz. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|