 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 31-03-2013 22:54 | Małyska (6054 punktów) | Maska opadła
22 na 22 | Polscy biskupi rozpoczęli kolejną ofensywę. Tym razem z niezwykłą żarliwością starają się tłumaczyć, niewygodne dla siebie, wypowiedzi nowego papieża. Nie wiedzą jak wybrnąć ze stwierdzenia o "biednym kościele dla biednych". Wiją się jak piskorze i kombinują jak przetłumaczyć papieski język na ten zrozumiały dla wiernych. Tej "mission impossible" podjął się sekretarz Episkopatu bp Wojciech Polak. "Nauczanie papieskie zawsze stanowi drogowskaz i linię przewodnią dla pracy duszpasterskiej Kościoła w Polsce. Tak było w czasie pontyfikatów poprzednich papieży. Czytamy encykliki papieskie i inne dokumenty, słuchamy homilii, są one inspiracją do podejmowanych działań" - powiedział PAP bp Polak. Dodał także: "Kościół zawsze i w każdym czasie jest wzywany do tego, by być solidarnym z ludźmi ubogimi. Trzeba jednak pamiętać, że Kościół nie jest jedną z wielu organizacji charytatywnych, ale to wspólnota, która przede wszystkim głosi zbawienie ludziom ubogim. Oczywiście, Kościół jest wezwany do niesienia konkretnej pomocy, ale przede wszystkim do głoszenia Ewangelii. Tak więc nie chodzi tylko o zaspokajanie materialnych potrzeb człowieka, bo to robią różne organizacje, niejednokrotnie lepiej niż Kościół".wyborcza.p(*)Polski_Episkopat__Kosciol.htmlBardzo dziękuję panu biskupowi za to oświadczenie. Zrozumiałem , że w zasadzie biskupom wystarczy lektura papieskich homilii i encyklik. Życzę więc miłej lektury. Skoro kościół nie jest organizacją charytatywną to czas go opodatkować jak każdego zwykłego obywatela. Podatnicy też nie są organizacją charytatywną i nie powinni ze swoich podatków fundować biskupom pałaców, limuzyn, wykwintnych trunków i służby. Czcigodni kapłani i kościół są po to by tylko brać i utrzymywać w posłuszeństwie naiwne owieczki, w zamian za obietnice zbawienia! Maska opadła. Polscy biskupi po raz kolejny pokazali hipokryzję i prawdziwą twarz kościoła. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 Dalej..#151 1 na 1 | Irracja (4721 punktów) | Odp: Maska opadła | > >Zależało mi na prostocie przekazu w moim "wykładzie" i dlatego użyłem prostego przykładu.> W drugim z Twoich zdań można napisać jeszcze więcej, w warunkach mogących ulec zmianie wynik eksperymentu może być całkowicie nieprzewidywalny . Jeśli w pobliżu jabłonki przeleci kometa o masie większej niż masa ziemi to jabłka na pewno polecą za kometą  > Oczywiście taki "wykład" to żart z fizyki, bo zakłada że Ziemia jest nieruchoma i nie tylko leży na skorupach żółwi ale jest do nich przybita co najmniej trzydziestocalowymi gwoździami... ... fakt, w drugim przypadku można więcej napisać. Lecz też chciałem sie trzymać pewnej prostoty...  > >>>To jest fizyka. W biologii zapewne częściej operujemy prawdopodobieństwem (raz jeszcze przepraszam biologów, a jeśli popełniam błąd, będę wdzięczny za sprostowanie)> > ... w biologii dużo rzadziej dysponujemy wszystkimi danymi - poza tym wpływ środowiska i jego warunków jest zdecydowanie większy na przebieg "zdarzeń". Dlatego (chyba) częściej operuje się w biologii prawdopodobieństwem...> Ja biologów przeprosiłem  > Radzę, zrób to samo, bo posługując się rachunkiem prawdopodobieństwa, swierdzam że chyba obydwaj mamy jednakowe o tej nauce pojęcie> >>>W biologii zapewne częściej operujemy prawdopodobieństwem (raz jeszcze przepraszam biologów, a jeśli popełniam błąd, będę wdzięczny za sprostowanie)> Jakoś żaden nie sprostował , więc może nie palnąłem aż takiego głupstwa ... sądzę że jednak przebaczą. W sumie to prawdopodobieństwo w logice troszeczkę się różni od rachunku prawdopodobieństwa...  ... miłego weekendu życzę... 
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne... |
| Irracja (4721 punktów) | Odp: Maska opadła | ... jak widać, nawet Lutrowi było bardzo trudno pozbyć się "katolickiego" systemu wartości i myślenia... ... protestanci sami, i to już dawno, skrytykowali i odrzucili większość "nauk Lutra". Co nie przeszkadza im w szanowaniu go jako pierwszego człowieka, który dostrzegł zło panujące w "katolicyzmie", i co najważniejsze sprzeciwił się mu. Poza tym, luteranizm to tylko jeden z odłamów protestantyzmu. I to prawie od samego początku powstania tej "religii"...
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne... |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Maska opadła |
Proszę Pana, nie jest Pan zorientowany w temacie - niech Pan się nie wypowiada. (Piszemy także "chyba że" - to również należałoby wiedzieć). |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Maska opadła | > ... jak widać, nawet Lutrowi było bardzo trudno pozbyć się "katolickiego" systemu wartości i myślenia...Proszę wobec tego pokazać związek między "katolickim systemem wartości i myślenia" a słowami Lutra cytowanymi powyżej. |
#155 2 na 2 | Irracja (4721 punktów) | Odp: Maska opadła | > Co do całunu stwierdzono, że pochodzi z XIII wieku i nigdy nie był na Bliskim Wschodzie. Niektórzy wierzący podważyli metodę badania C14, która zawsze się sprawdza, chyba, że chodzi o wierzenia Elaspów - wtedy trzeba naginać, kombinować i kłamać. ... nie tak dawno (jakieś dwa dni temu) w "pytaniu na śniadanie" była rozmowa na temat tzw. "relikwii". Zaproszony ksiądz wprost stwierdził, że większość "relikwii" (w tym i całun turyński) nie jest oficjalnie zatwierdzona przez kościół. Po prostu, kościół tylko nie sprzeciwia się takiemu kultowi. Zresztą, trudno się sprzeciwiać czemuś, co wymierne korzyści przynosi. Relikwie to cały "system" przynoszący korzyści, to chyba jedyna jego zaleta dla kościoła...
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne... |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Maska opadła |
> ... nie tak dawno (jakieś dwa dni temu) w "pytaniu na śniadanie" była rozmowa na temat tzw. "relikwii". Zaproszony ksiądz wprost stwierdził, że większość "relikwii" (w tym i całun turyński) nie jest oficjalnie zatwierdzona przez kościół. No dobrze, ale co z tego wynika? |
#157 1 na 1 Nietsche (4548 punktów) (zablokowany) | Odp: Maska opadła | > 1. Państwo świeckie, ale moralność chyba jeszcze w dużym stopniu protestancka.> 2. Szwecja jest za to eksporterem niebezpieczeństwa. Z "Wikipedii": "Szwecja jest jednym z największych eksporterów broni i technologii wojskowych, w tym do Pakistanu, Chin i Arabii Saudyjskiej".<Nie ma żadnej moralności protestanckiej. Istnieją tylko protestanckie cnoty: pracowitość, porządek, rozsądek, poszanowanie państwa i prawa. Ich przeciwieństwem są państwa z martwym prawem - ustawa włoska: ustawa o której wiadomo już przy ustalaniu że nie będzie można wyegzekwować jej przestrzegania -, zdolnościami do improwizacji, wiary że jakoś to będzie i opatrzność nie dopuści do nieszczęścia. Szwecja jest 10 eksporterem broni na świecie. O moralności Kalego bym nie wspominał, znane jest zaangażowanie Watykanu w handel bronią. Szwecja różni się od Watykanu tym że nie modli się o pokój. de.statist(*)ionellen-waffen-nach-nationen/
Mam dość ateistów. Oni bez przerwy gadają o Bogu - Heinrich Böll |
#158 3 na 3 | Alpha Phoenicis (4607 punktów) | Odp: Maska opadła | > No dobrze, ale co z tego wynika?> Ze dla kosciola nie jest wazna prawda, nie sa istotne zadne fakty odnosnie rzeczywistosci, kosciol nie przejmuje sie tym, czy to co ludzie czcza pochidzi od boga czy to ot taka zwykla odcieta reka Mariana z 16 wieku, czy najprawdziwsza dlon Zbawiciela... Dla kosciola wazne sa wylacznie korzysci.  Czyli takie "jesli korzysci i autorstwo przypiszesz nam to mozesz sobie bic poklony przed tym totemem ". Chyba podobnie bylo z Wielkanoca - jesli uznacie ze te symbole nowego zycia i seksu pod postacia jajek i kroliczkow za nasze, to pozwolimy wam kultywowac ta tradycje, nawet je zawlaszczymy nasza magiczna woda.  |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Maska opadła | > >1. Państwo świeckie, ale moralność chyba jeszcze w dużym stopniu protestancka.> >2. Szwecja jest za to eksporterem niebezpieczeństwa. Z "Wikipedii": "Szwecja jest jednym z największych eksporterów broni i technologii wojskowych, w tym do Pakistanu, Chin i Arabii Saudyjskiej".<> Nie ma żadnej moralności protestanckiej. Istnieją tylko protestanckie cnoty: pracowitość, porządek, rozsądek, poszanowanie państwa i prawa.No to może oddaliby coś z tych dóbr, które zagrabili podczas potopu szwedzkiego, skoro tacy cnotliwi? |
#160 2 na 2 Nietsche (4548 punktów) (zablokowany) | Odp: Maska opadła | > Nie chodzi o dowody na prawdziwość, ale o twierdzenie, że religie są fałszywe.<Nie ma fałszywej religii tak jak nie ma fałszywych instynktów. Religia jest produktem ewolucji i odegrała pozytywną rolę w rozwoju mózgu człowieka. Bez religii trudnilibyśmy się jeszcze myślistwem i zbieraniem płodów leśnych. Gdyby religia była szkodliwa dla rozwoju zostałaby odrzucona przez ewolucję. Jej zawartość nie odgrywa żadnej roli. Jej istotą jest rozwój zdolności abstrakcyjnego myślenia i przeniesie rozwoju z poziomu genów do poziomu kodowania w pamięci i zmysłów, co oszczędziło wiele czasu w rozwoju człowieka. > Jeżeli jednak miałbym wskazać na jakieś pozytywne świadectwa, wziąłbym pod uwagę fenomen Całunu Turyńskiego. Dziwnym trafem, mimo najnowocześniejszej techniki i drobiazgowych badań, nikomu nie udało się pokazać, że jest to falsyfikat.<Ten temat jest już tak dobrze rozpoznany , że trzeba ślepca lub dużo złej woli żeby nie uznawać faktów. Nie potrzeba żadnych eksperymentów naukowych wystarczy sięgnąć do historii. Istnieje zeznanie autora o sfałszowaniu dzieła ale w ferworze kłótni nikt do tego nie wraca. Współcześnie spreparowano 'nowy całun' średniowiecznymi metodami. Powinno być panu znane.
Mam dość ateistów. Oni bez przerwy gadają o Bogu - Heinrich Böll |
#161 3 na 3 | MarcinK (9189 punktów) | Odp: Maska opadła |
> Proszę więc pisać zażalenie do Watykanu.Może lepiej po zażalenie do własnego rozumu? Jak już schodzisz ze świata niematerialnego na pole czysto empiryczne to jednak dobrze by było się co nieco dokształcić, a nie powielać ewidentne brednie. Chcesz godzić biblię z ewolucją? To wyjaśniaj kiedy to odbył się potop Noego? Poniżej 6 tysięcy lat temu jak chce biskup Usher? Jeśli tak to jak wyjaśnisz, że taki fakt nie został odnotowany w zapisie dendrochronologicznym? To akurat bardzo dokładny zegar (błąd pomiaru do 1 roku), a zapis mamy do prawie 11 500 lat do tyłu. Gdzie tego Noego tu wciśniesz? Bóg magicznie słoje powymieniał? Powiedz no - jak niedosłownie należy interpretować tą bajdę Noego by to pogodzić z ewolucją? Naprawdę potrzebujesz depeszy do Watykanu? Własny rozum nie wystarcza? |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Maska opadła |
Proszę o przetłumaczenie tej cokolwiek bełkotliwej wypowiedzi na język polski. |
#163 3 na 3 Nietsche (4548 punktów) (zablokowany) | Odp: Maska opadła | > No to może oddaliby coś z tych dóbr, które zagrabili podczas potopu szwedzkiego, skoro tacy cnotliwi?<Pan to mówi poważnie? Już ze ST powinien pan wiedzieć że wojny służyły zawsze zaborowi mienia. W którym miejscu Jahwe kazał oddać Kaanejczykom dziewice w nienaruszonym stanie? Co ze złotem Indian zdobiącym ołtarz w Sevilli lub 600 kg monstrancją w Toledo. Trzeba by też oddać prawowitym właścicielom. Co z pieniędzmi od Mussoliniego które otrzymał Watykan za ziemie Państwa Kościelnego? Kościół wszedł w ich posiadanie na podstawie sfałszowanego dokumentu. Nie trzeba by oddać tych wszystkich akcji, nieruchomości, firm pomnożonych z kapitału startowego otrzymanego od Benito? Nie miała by Polska coś do oddania Ukrainie? Skończ pan z tanią polemiką to chętnie z panem podyskutuję.  20 ton zrabowanego złota zdobiącego ołtarz w Sevilli.
Mam dość ateistów. Oni bez przerwy gadają o Bogu - Heinrich Böll |
#164 -1 na 1 | Elasp (6859 punktów) | Odp: Maska opadła |
> Chcesz godzić biblię z ewolucją? To wyjaśniaj kiedy to odbył się potop Noego? Zapewne istniał jakiś odpowiednik biblijnego potopu, tak jak istnieje odpowiednik mitycznej Troi, odkryty zresztą względnie niedawno. Wielkie powodzie mają miejsce współcześnie, musiały więc zachodzić w czasach prehistorycznych. To dyktuje mi rozum. Nikt nie powiedział, że trzeba brać całość przekazu biblijnego dosłownie. Stary Testament jest dostosowany do poziomu starożytnych Żydów. To także dyktuje mi rozum. Mieszasz katolicyzm z fanatycznym protestantyzmem (Ussher), z którym nie mam nic wspólnego. Nie odpowiadam za pomysłowe obliczenia bpa Usshera. |
#165 -2 na 2 | Elasp (6859 punktów) | Odp: Maska opadła |
Idąc Twoim sposobem rozumowania nie można by nigdy nikomu niczego oddać bez wywołania reakcji łańcuchowej roszczeń. Bardzo dobry argument za nieoddawaniem! Nie mówimy o Toledo, tylko o Szwedach. To, że ktoś coś ukradł, nie zwalnia ich z obowiązku zwrotu ukradzionych dóbr. Niemniej, proszę o informacje źródłowe mówiące o pochodzeniu złota, z którego wykonano ołtarz w Sewilli. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|