 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 02-11-2014 10:44 | Jacek Przypadek (1069 punktów) | Pytania do niewierzących 0 na 2 | Proponuję, aby teiści z tego forum ujawnili się i zadawali pytania ateistom. Odpowiem na wszystkie mądre pytania i namawiam forumowych ateuszy do tego samego. Pytajcie o to, co chcielibyście wiedzieć na temat niewiary, prowokujcie, inteligentnie zagajajcie.
Żeby Was ośmielić, zadam pierwsze pytanie.
1. Ateiści, co przekonałoby Was do katolicyzmu? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 Dalej..#451 3 na 3 | farmer (22440 punktów) | Odp: Pytania do niewierzących | > >Proponuję, aby teiści z tego forum ujawnili się i zadawali pytania ateistom.> Ze mnie to taki "teista" jak z Einsteina ale chciałem zadać pytanie typowym ateistą. To pytanie się już wcześniej tu pojawiło, ale zostało potraktowane z chrześcijańskiej perspektywy. Czy naprawde jesteście pewni lub prawie pewni, że bóg/bogowie nie istnieją?Na rubieżach kosmosu rosną bławatki.....eee nie nie jestem pewien. Na rubieżach kosmosu aniołowie łowią ryby....eee bez sensu Ojcze nasz któryś jest w niebie.....o, to ma sens, LOGIKA |
#452 5 na 5 lumbago (2520 punktów) (zablokowany) | Odp: Pytania do niewierzących | > Czy naprawde jesteście pewni lub prawie pewni, że bóg/bogowie nie istnieją? Nie chodzi mi o boga Jahwe. Każdy wie, że ten despota to wymysł, mi chodzi o formę egzystencji inną niż do tej pory znamy.Z tego że coś jest wymysłem nie wynika że to coś nie istnieje. Oczywiście nie oznacza to, że warto wierzyć w wymysły. Nie ma też podstaw by wykluczać istnienie nieznanych form egzystencji, właściwie można zaryzykowac pewność ich istnienia, 'forma egzystencji' to bardzo szerokie określenie. Mam nadzieję, że typowy ateista nie jest pewien że bogowie nie istnieją, ale że jest pewien, że pytanie o istnienie niezdefiniowanych bytów jest absurdalne. |
#453 -1 na 3 | janek77 (172 punktów) | Odp: Pytania do niewierzących | > Mam nadzieję, że typowy ateista nie jest pewien że bogowie nie istnieją, ale że jest pewien, że pytanie o istnienie niezdefiniowanych bytów jest absurdalne.Czyli chcesz powiedzieć, że ludzie to byty na niższym poziomie ewolucji niż ptaki? Tak nisko nas oceniasz?
Odpowiadam chętnie na rzeczowe pytania pod warunkiem, że z kulturą są zadawane i nie obrażają mojej Wiary. Ja waszych wieszczy nie oczerniam w sposób ordynarny. |
#454 2 na 2 | Sygnał (4252 punktów) | Odp: Pytania do niewierzących | > Czy naprawde jesteście pewni lub prawie pewni, że bóg/bogowie nie istnieją?Nie, bo jedyne bóstwa, które się jeszcze jako tako trzymają są niematerialne i nie da się badaniami udowodnić, że nie istnieją, ani, że istnieją. Czysta intelektualna uczciwość zmusza do agnostycyzmu. Nie mniej jednak agnostycyzm jest naprawdę kiepskim przyczynkiem do moralności, bo sugeruje potencjalne istnienie nieskończenie wielu bóstw o nieskończonej ilości sprzecznych zestawów wymagań. Z tegoż powodu jako przyczynek do dalszych rozważań na temat moralności większość tutejszych wybrała ateizm, który zwyczajnie olewa boskie zasady, a moralność sugeruje szukać gdzie indziej. Także nie, nie jesteśmy (a przynajmniej ja nie jestem). |
| farmer (22440 punktów) | Odp: Pytania do niewierzących | > >Czy naprawde jesteście pewni lub prawie pewni, że bóg/bogowie nie istnieją?> Z tegoż powodu jako przyczynek do dalszych rozważań na temat moralności większość tutejszych wybrała ateizm, który zwyczajnie olewa boskie zasady, a moralność sugeruje szukać gdzie indziej.> Także nie, nie jesteśmy (a przynajmniej ja nie jestem).Ja nic nie wybierałem. Ateizm? Bo spora grupa tarza się przed swoim bożkiem. Nie i po raz kolejny raz nie jestem pieprzonym ateistą. Ni hu hu. Normalnie nikt nie mówi hej jestem zdrowy normalny człowiek. |
#456 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Pytania do niewierzących | Wytyczyłeś cele fR. Ale: a) czy potrafisz do tych "nowych tematów, nowych wątków" przekonać prowadzących, a co ważniejsze - użytkowników? b) czy cele sformułowane tak ogólnie mają jeszcze coś wspólnego z linią portalu? www.racjonalista.pl/kk.php/s,1> nowe-stare tematy i nowe-stare wątki, odgrzewane przez> coraz to "nowsze" wcielenia dyskutantów.Podstawy socjologii. Widać nośny temat omawiany węższym gronie potrzebuje się upowszechnić. A na to potrzeba czasu i wytrwałości. > (to, że uczestnicy tego forum mają po kilka ..."żyć"... jest wyraźnie widoczne)Czy to ma być jakichś zarzut?  Bierz ludzi jakimi są, nie zmieniaj na takich, jakimi w Twoim mniemaniu mają być (postawa teistów). > Nowe tematy są potrzebne, ale czy muszą być aż tak ...infantylne.Widać z jakiegoś powodu muszą. Ale do czytania ich absolutnie nikt nie zmusza. Chyba że.. sam się zmuszasz? > Katolicyzm ciągle na nowo tłumaczy zdarzenia> i ich symbole z przeszło 2 tys. latTak. I często całkowicie w oderwaniu od ich pierwotnych założeń. Pytanie, czy to jeszcze nauka Jezusa, czy całkowicie coś innego i papieże / biskupi wychodzą przed swojego Mistrza. > .. to już wpis "forumowicza" .... i tak zaczyna się pogoń> za króliczkiem, którego nie chce się złapać.Ale przecież nikt Ci nie każe łapać Starogu. A propos - czy Starog to od Starogardu? 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| niestadny (2492 punktów) | Odp: Pytania do niewierzących |
> Mam nadzieję, że typowy ateista nie jest pewien że bogowie nie istnieją, ale że jest pewien, że pytanie o istnienie niezdefiniowanych bytów jest absurdalne.Całkiem sporo jednak tych nietypowych, zafiksowanych w swojej wierze - nawet wśród racjonalistów. Hahaha
stado czyni myślących bezmyślnymi /Zbyszek Bryłowski/ |
#458 2 na 2 makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Pytania do niewierzących | hej, Ależ , przecież , owszem , chociaż , jeśli , gdyby ... to ewentualnie ... jakoś , coś , gdzieś , może , przecież ... I teraz mi odpowiedz : Czyż nie ? Natomiast Bóg to jest coś co nie ewoluuje , nie powstaje , nie jest tworzone To Bóg stworzył ewoluowanie , powstawanie , tworzenie - ( zupełnie jak Chuck N. ) - i dlatego Maryja zawsze jest dziewicą a geje są pfuj , Zeus rzuca piorunami , Thor miota młotem , Pan gra na fujarkach a krowy są święte o czym mówi wzniesiona do góry trąba wesołego Manitu w krainie elfów i krasnali ... a tamci inni zobaczyli orła i gniazdo jego i tam zbudowali Polske aż Czech się zawstydził a Rus przestraszył i przyszedł na sianku nasz Pan Frasobliwy a oni wymordowali wszystkie noworodki ponieważ inny Pan ( wujek tamtego co z tą sąsiadką ... no wiesz ... ten od tego tam , no ... ) rzucił na nich opętanie a oni zamienili się w świnie , osły i gadające węże ... i polecieli w niebo takim wielkim czymś , a z tego czegoś buchało z jak z pieca ogniem żywym i dymem żywym i od tego dymu wymarły wszystkie zwierzęta pięcionożne a inne nie bo przyleciał anioł i to dziecko co je wsadzili do pieca wyciągnął i zabrał na przepiękną gwiazde na której rosła jedna stokrotka a wszystko to opisał Stanisław Lem w swojej książce Pan Samochodzik i święty Gral ... Bóg jest tym kim jest a to oznacza konkretnie tyle .... pozdrawiam makuś
szczególne pozdrowienia dla wegetarian |
#459 3 na 3 makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Pytania do niewierzących |
> Odpowiadam chętnie na rzeczowe pytania pod warunkiem, że z kulturą są zadawane i nie obrażają mojej Wiary.hej, Nikt z nas nie ma pojęcia co może obrazić twoją wiare ... może jakiś katalog podrzuć żebyśmy wiedzieli co wolno pisać aby twojej wiary nie obrazić A ta Twoja Wiara - to jakaś twoja ciocia czy babcia ? Twoja Wiara poczuje się obrażona a więc ma osobowość prawną i świadomość osobowego istnienia , tak ? Ty poczujesz się obrażony za nią ... ? Możemy hipotetycznie założyć zaistnienie takiej sytuacji , że Twoja Wiara nie poczuje się obrażona a Ty poczujesz , że ona jednak też powinna się poczuć ( cholera dlaczego ona się nie czuje ?? ) co wtedy ? - Zaczynasz ją przekonywać , namawiać albo zmieniasz zdanie i już też nie czujesz , że ona powinna czuć ... To bardzo trudne tematy są Gdybyś mógł tak konkretnie i szczegółowo Tutaj jednak twoja wiara będzie obrażana - nie ma przebacz  Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę jak bardzo mnie obraża twoja wiara ? Bardzo mnie obraża , szykanuje , prześladuje , poniża , odziera z szacunku i godności Zastanów się nad tym makuś
szczególne pozdrowienia dla wegetarian |
#460 2 na 2 makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Pytania do niewierzących | hej, Świat spoczywa na czterech słoniach stojących na wielkim żółwiu Płyną sobie elegancko przez wszechświat i swym realnym istnieniem doprowadzają do szaleństwa wszystkich ateistów na racjonaliście ... pozdrawiam siedmiu makusiów na trzynastu wielbłądach
szczególne pozdrowienia dla wegetarian |
#461 3 na 3 | Andrzej Bogusławski (52275 punktów) | Odp: Pytania do niewierzących | . Pan Marcin Trollosiewicz, który 16 lutego 2014 r. zechciał zauważyć: "Nasi moderatorzy dotychczas czuwali nad tym, przepraszam za wyrażenie, ale w końcu jestem trollem więc tego się po mnie oczekuje, by chronić Pańską delikatną i dystyngowaną dupę przed ludźmi o innym niż Pan zdaniu. By mógł Pan bezkarnie wskazywać ichni poziom intelektualny, by wyprowadzić ich z równowagi żeby odwdzięczyli się tym samym... A wtedy ban dla nich".Teraz był łaskawy ocenić negatywnie moje wypowiedzi: Czytelnik 'Marcin Trollosiewicz' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Pytania do niewierzących' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,640660#w642532Czytelnik 'Marcin Trollosiewicz' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Pytania do niewierzących' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,640660#w642607Czytelnik 'Marcin Trollosiewicz' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Pytania do niewierzących' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,640660#w642563Zdecydowanie ma Pan tu rację. Ogromnie żal mi poziomu merytorycznego i kulturalnego z czasów, gdy moderatorkami były panie Liliac i Meretseger. Ogromnie żałuję ich odejścia, jak i odejścia forumowiczów, którzy od lutego tego roku odeszli sami lub zostali zmuszeni do odejścia. Tamto forum było kawałkiem bardzo dobrej publicystyki promującej racjonalne postawy, a w publicystyce jest tak, jak i w nauce, że ogromnie intelektualny dorobek się liczy. Teraz odrzucono dorobek wielu uczestników i współtwórców naszego forum o ogromnej wiedzy i inteligencji, a pozwolono do narzucenia, przez zbyt wielu teraz tu trollujących, merytorycznego i kulturalnego poziomu z Jaskini Trolli, czy Onetu. Choć ciągle jeszcze tu większość stanowi samodzielnie myśląca racjonalna inteligencja, to forum nie może ciągle się podźwignąć po nikomu niepotrzebnej lutowej rewolucji. Wiem, że nie akceptuje Pan mojej postawy przeciwnika, a nawet wroga głupoty zwolennika ostrej demaskatorskiej krytyki, ale przeciwnika złośliwej, czy wprost chamskiej dyskredytacji w której Pan Elasp osiągnął tu nieosiągalne mistrzostwo, a w ostatnim przeciwko mnie wystąpieniu przekroczył już ewidentnie poziom znamion przestępstwa ściganego - po zgłoszeniu - z urzędu, a tu nie jest "Jaskinia Trolli" i odpowiedzialność za słowo występuje. Rozumiem, Wielce Szanowny Panie, że każdy ma swoich idoli i krytyka Pańskich bardzo Pana boli.
> Prosty człowiek ze wsi Marcin TrollosiewiczMało mnie interesuje czy ktoś jest ze wsi, czy z miasta. Jest Polakiem, Czechem, Niemcem, czy Żydem. Jaki ma kolor skóry i jaką orientację seksualną. Bardzo cienię sobie ludzi prostych, ale gardzę prostactwem. Szczególnie takim z wielkimi pretensjami. Ludzi niewiele wiedzących i niewielkiej kultury, a uważających, iż wszystkie rozumy pozjadali. Uważających, że posiadają jakiś patent na racje oraz prawdę i mają prawo innych pouczać jak mają myśleć, jak oceniać i co wolno im robić. Ponieważ ostro się takim postawom tu przeciwstawiam, jestem przez takich ludzi znienawidzony, ale jak napisał tu redaktor naczelny naszego portalu, taki właśnie jest obowiązek racjonalistów. www.racjonalista.pl/kk.php/d,67pl.wikiped(*)lizm_światopoglądowyJak na razie taka jest - przez nikogo nie zmieniona - linia naszego portalu i naszego forum. Jest to linia całkowicie zgodna z moimi poglądami, a więc bez kłopotu jej cały czas się trzymam i racjonaliści to zauważają, za co im dziękuję. @@@ . |
#462 3 na 3 | Andrzej Bogusławski (52275 punktów) | Odp: Pytania do niewierzących | . Mam nadzieję, że typowy ateista nie jest pewien że bogowie nie istnieją, ale że jest pewien, że pytanie o istnienie niezdefiniowanych bytów jest absurdalne.> Całkiem sporo jednak tych nietypowych, zafiksowanych w swojej wierze - nawet wśród racjonalistów. HahahaTak, ma Pan rację, gdyż podstawową ze wszystkich wiar jest właśnie wiara we własną rację.
A z wiarą nie ma dyskusji,gdyż wierzącego nikt nie przekona, iż białe jest białe, a czarne jest czarne, gdy on wierzy inaczej. www.racjon(*).php/s,640660/z,0/d,29#w642687www.racjon(*).php/z,0/d,28/s,511985#w517041@@@ . |
#463 3 na 5 | Marcin Trollosiewicz (1120 punktów) | Odp: Pytania do niewierzących | Aleś się Pan rozpisał, ktoś powinien to oznaczyć jako off topic, bo cytujesz Pan mnie z innych postów... Widzę, że dorosły chłop, a byle minus na forum tak go denerwuje, że musi się żalić wszystkim dookoła... Przykre...
Jaskinia Trolli, mój dom, odwiedź mnie i nakarm trolla. |
#464 1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52275 punktów) | Odp: Pytania do niewierzących | . > Aleś się Pan rozpisał, ktoś powinien to oznaczyć jako off topic, bo cytujesz Pan mnie z innych postów... Widzę, że dorosły chłop, a byle minus na forum tak go denerwuje, że musi się żalić wszystkim dookoła... Przykre...Następny świeżutki, tegoroczny (chyba że po przeobrażeniach) specjalista od pouczania. Znawca regulaminu. Wprost Sèvreski wzorzec forumowej etyki. Tak, dla mnie zdecydowanie przykrym jest schodzenie na ten poziom personalnych rozgrywek, gdy jest tyle ciekawych wątków do merytorycznych dyskusji na naszym forum. @@@ . |
#465 3 na 5 | Marcin Trollosiewicz (1120 punktów) | Odp: Pytania do niewierzących |
> Tak, dla mnie zdecydowanie przykrym jest schodzenie na ten poziom personalnych rozgrywek, gdy jest tyle ciekawych wątków do merytorycznych dyskusji na naszym forum.To co się mnie Czepiasz, że minusa Dostałeś? 
Jaskinia Trolli, mój dom, odwiedź mnie i nakarm trolla. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|