Chcesz wiedzieć więcej? Zamów dobrą książkę. Propozycje Racjonalisty:
Dodaj swój komentarz… DyktaFon - Już, już... 1 na 1 Już, już się ucieszyłem że nowy ciekawy tekst... Czytam i z każdym słowem powietrze ze mnie uchodzi. I uszło. :(
Reklama
okragly - raj jest blisko też wyglądałem nowego, i satysfakcjonuje mnie, że autor pisze; "W pierwszej kolejności zawsze dbaj o to co wspólne, a na drugim miejscu o to co twoje. Jeżeli przychodzą gorsze czasy i nie widzisz już sensu swojego życia, to zawsze możesz ten sens życia upatrywać w tworzeniu lepszej rzeczywistości do istnienia dla gatunku ludzkiego. Życie ma sens dopóty, dopóki masz możliwość starać się czynić świat lepszym" ale to wymaga uśmiercenia balcerowicza, tiska i innych libkow dla których celem jest INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ (liberalizm to śmierć)
quick - Prawda nie teoria. Podmiotowość indywidium jest świadectwem podmiotowości ducha, każdy jest duchem i ciałem w sobie swój. Samoświadomość wypływa z ducha. Jesteśmy istotami duchowymi posiadającymi ciało do życia na ziemi i w kosmosie, w otaczającej nas rzeczywistości, poza którą istnieją Niebo, czyściec i piekło, w których obecność jest duchowa, ale możliwe jest również bycie tam duchem i ciałem, to zależy od woli Boga i zgody na to człowieka, lub innej istoty.
Autor:
quick Dodano:
28-04-2022 Fizyk - Kopia świadomości 1 na 1 "Gdybyśmy [...] zrobili idealną kopię ciebie [...] to kopia musiałaby posiadać identyczną świadomość. Czyli byłbyś świadomy dwóch osób na raz." Nie. Idealne kopiowanie atomów i ich położeń skopiowałoby też świadomość. Natychmiast po skopiowaniu miałbyś "brata" mającego taką samą (ale nie tę samą!) pamięć, osobowość i świadomość. Ale zaraz po otworzeniu oczu te świadomości zaczęłyby się coraz bardziej różnić, bo istotnym składnikiem świadomości jest położenie własnego ciała w otoczeniu, a położenia kopii i oryginału nie mogą być identyczne.
Autor:
Fizyk Dodano:
04-05-2022 romaro "Życie ma sens dopóty, dopóki masz możliwość starać się czynić świat lepszym". Jaki jest sens życia? Jest to pytanie intymne, ale także i przede wszystkim osobiste poszukiwanie, które wiąże się w szczególności z lepszym poznaniem samego siebie. Dla egzystencjalistów do każdego człowieka należy wybór swojego przeznaczenia, wartości i sensu życia, wykraczając poza jakąkolwiek koncepcję, doktrynę czy moralność. W naszym zachodnim społeczeństwie kwestia sensu życia jest często traktowana w sposób utylitarny: celem jest doświadczanie przyjemności, bycie szczęśliwym, zapominanie o tym, co powoduje cierpienie. Staramy się cieszyć i rozkwitać, na przykład podróżując, konsumując lub imprezując. Dla innych celem będzie założenie rodziny, wychowanie dzieci: sensem życia jest wtedy przekazywanie życia i związanych z nim wartościami, oraz dzielenie się wiedzą.
Autor:
romaro Dodano:
05-05-2022 okragly Jaki jest sens życia? jesteśmy zwierzętami, nie ma co kombinować, kierunkowskazem zwierzęcia jest doświadczanie przyjemności, ale my mamy odwrotnie, od urodzenia jesteśmy tresowani, gwalceni np sala porodowa- ostre światło, ostry zapach- chemia, ostry dżwięk metaliczny zamiast cyca, butelka z sztucznym mlekiem zamiast spac z matka to w oddzielnym łóżeczku i pokoju zamiast przy matce to do żłobka do przedszkola do szkoly do komuni świętej do pracy gwalt za gwaltem, nie ma dziwne że narkotyki, alkohol, dewiacje, konsumpcja w raju byliśmy zwierzętami, dlatego byl rajem .
DyktaFon - "Jaki jest sens życia?" Jaki jest sens tego pytania? Co miałaby odpowiedź wyjaśnić? To przykład jednego z licznych pytań bez większego sensu, ale uchodzące za wielce znaczące.
Hamerlik Konopka Nie wystarczy kopia układu materii, do pełnego klonu potrzeba jeszcze kopii systemu ruchu. Każda porcja materii musiałaby się znajdować w stanie tej samej czynności, do pełnej kopii potrzeba wszystkich porcji materii i porcji ruchu. Nie da się stworzyć idealnego odwzorowania, bo to wymagałoby identycznego położenia w przestrzeni i czasie. To też oznacza, że każda osobliwość energii jest niepowtarzalna. Może być tylko podobna do innych.
Hamerlik Konopka Każdy kto żyw ma popęd do życia. Utrzymanie się przy życiu to żaden wybór, to zaprogramowany i odczuwany przymus. Zimno źle i napięcie. Ciepło dobrze i rozluźnienie. Stąpanie po krawędzi źle i napięcie. Stąpanie daleko od krawędzi dobrze i rozluźnienie. To żaden wybór tylko wykonywanie imperatywów, które jawią się w naszych umysłach. Życie jest zwykłą ucieczką od cierpienia.
Pokazuj komentarze od najnowszego Aby dodać komentarz, należy się zalogować Zaloguj przez Facebook lub OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto.. Reklama