 |
Jak to było naprawdę z tymi stosami? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » ABC Racjonalisty
| Napisano | Autor | Tytuł | | 30-06-2011 19:50 | Hodża (11172 punktów) | Jak to było naprawdę z tymi stosami?
4 na 4 | Zakładam ten wątek, chociaż na miły Bóg  , nie jest to temat miły do rozpamiętywania. A więc - kto zainteresowany, może przedstawić tu swoje opinie. Problem, który chyba byłby najbardziej ciekawy do rozpatrzenia jest taki: skoro nie istnieją dokumenty potwierdzające jakieś masowe prześladowania przez Kościół i kościoły protestanckie czarownic to może jesteśmy świadkami jakiejś horrendalnej intrygi, knutej przez Tego-Którego-Imienia-Nie-Wolno-Wymawiać mającej na celu szkalowanie chrześcijaństwa? To przecież chyba niemożliwe, żeby np. na stosach palono kobiety. Również te wszystkie narzędzia tortur, pokazywane dziś w lochach różnych średniowiecznych obiektów turystycznych są tylko rekonstrukcjami. Może ktoś się za bardzo postarał? Zaznaczam, że powyższe stwierdzenia są jedynie prowokacyjną zachętą do dyskusji i nie mają nic wspólnego z moimi osobistymi poglądami na ten temat. Zapraszam i apeluję o trzymanie emocji na wodzy. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 Dalej..#46 1 na 1 | Bezbarwny (198 punktów) | Odp: Przytul się do Chrystusa zanim przytuli cię Mahomet | > > Nie należy zapominać, że część herezji przekształcała się w bandy rabujące okoliczne(zwłaszcza) dwory - z hasłami równości oczywiście.> Tobie się przyjacielu pokićkało z rewolucją w Rosji, co potem była radziecka.> No chyba że to były praszczury praproleteariatu.Zgadłeś - tak można ich określić. |
#47 1 na 1 | Bezbarwny (198 punktów) | Odp: Jak to było naprawdę z tymi stosami? | > Naprawdę nie wiem, czy to tak trudno powiedzieć "przepraszamy za popełnione w przeszłości zbrodnie, to się nie powinno było zdarzyć, nie tego uczył Chrystus"?Jan Paweł II z tego co pamiętam przeprosił za powyższe, ale przecież Wy tego cytując 'pajaca' nie słuchacie, żeby nic Wam się nie stało...  |
#48 8 na 8 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Jak to było naprawdę z tymi stosami? | > I jeszcze to zwalanie winy na ramię świeckie.Władza "świecka" legitymację czerpała z religijnego namaszczenia - więc co tu w ogóle rozróżniać?
Istotne jest jednak, by język mówienia o Trójcy nie uległ chorobie abstrakcji i oderwania od życia. (kard. Joseph Ratzinger) |
#49 3 na 3 | libertyn (3006 punktów) | Odp: Jak to było naprawdę z tymi stosami? | |
#50 5 na 5 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Jak to było naprawdę z tymi stosami? | Przeprosił za "błędy", nie za zbrodnie. Edit: A kim są Oni, do których mówisz "Wy"?
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu. |
#51 2 na 2 | Bezbarwny (198 punktów) | Odp: Jak to było naprawdę z tymi stosami? | > Kościół po zbrodniach inkwizycji to jakby dalsze istnienie państwowego, rządowego nazizmu w Niemczech.A co miałby zrobić, żeby 'się oczyścić z winy' w Twoich oczach? Jeśli Twoje uprzedzenia są tak silne, że to uniemożliwiają, to ja się nie dziwię takim porównaniom. > Gdybyśmy byli rozsądnym gatunkiem stworzeń, katolicyzm i chrześcijaństwo byłyby zakazane jako zbrodnicze ideologie, istniałoby też "kłamstwo inkwizycyjne" polegające na karalnym negowaniu zbrodni popełnianych w imię Jezusa zgodnie z literą Ewangelii.Może jeszcze wprowadzimy restytucję mienia albigensów? Prawo można zaprzęgać jak widać do osiągania dosłownie KAŻDYCH celów. |
#52 2 na 2 | Amai (3012 punktów) | Odp: Jak to było naprawdę z tymi stosami? | > Jan Paweł II z tego co pamiętam przeprosił za powyższe, ale przecież Wy tego cytując 'pajaca' nie słuchacie, żeby nic Wam się nie stało...  Chodzi o skalę. To przepraszanie, to jakby pobić człowieka do nieprzytomności, a potem powiedzieć "To nie byłem ja, to inni, ja ci tylko trochę pogniotłem ubranie. Przepraszam" Poza tym kościół nie zmienił stosunku do ludzi i nie nauczył się szacunku ani dla człowieka, ani dla ludzkiej godności. Nie morduje rękami katów, ale na przykład wmawia ludziom w Afryce, że prezerwatywy to grzech i wcale nie chronią przed HIV. Kto ma na sumieniu tych, którzy się zarazili, bo posłuchali księdza? Albo głodujące dzieci, których rodzice wierzą, że powinni się mnożyć jak króliki na chwałę bożą, a potem to już "jakoś będzie, bóg pomoże"? |
#53 1 na 3 | Bezbarwny (198 punktów) | Odp: Jak to było naprawdę z tymi stosami? | > Po inkwizycji, polowaniach na czarownice, krucjatach, konkwiście etc. chrześcijanie nie mają żadnego prawa do przedstawiania się jako ruch etyczny, moralny i dobry.Nawet bez nich w oczach niektórych religia to zło wcielone... Jak rozumiem, aby być etycznym, moralnym i dobrym musiałbym zostać ateistą(byle tylko nie należeć to KK)?  > Gdyby nie był to narkotyk niemal dwóch miliardów ludzi, sprawa byłaby jasna.Ostateczne rozwiązanie kwestii chrześcijaństwa się szykuje?  Nie ma to jak wcale-nie-wojowniczy ateista...(patrz: www.racjonalista.pl/forum.php/s,426722#w431772) |
#54 2 na 2 | Bezbarwny (198 punktów) | Odp: Jak to było naprawdę z tymi stosami? | > Edit: A kim są Oni, do których mówisz "Wy"?Ludzie, którzy dla własnej satysfakcji obrzucają obelgami(wspomniany 'pajac') najczęściej kler katolicki i chcą wbijać innym własne zasady 'moralne'. Czy się do nich zaliczasz, zdecyduj sam. |
#55 2 na 2 | finerbijk (17282 punktów) | Odp: Jak to było naprawdę z tymi stosami? | Kwestia ilości to sprawa historyków, może było mniej, a może nie. Pewnie będzie to trudno ustalić, skoro mamy spory o zdarzenia z dużo świeższej przeszłości - jak liczba ofiar holokaustu. Jak już wspomniał Bezbarwny kościół przeprosił. A co charakterystyczne nie tylko kościół przepraszał, zrobił to też między innymi prezydent Balearów Antich, więc jednak "ramię świeckie", nawet dziś poczuwa się (i słusznie) w pewnym stopniu do współwiny. Inkwizycja by nie mogła działać bez poparcia władzy i czegoś, co dzisiaj nazywamy "przyzwoleniem społecznym", a jak wiadomo polowania na czarownice nie były wyłączną domeną KK. Nie chodzi o próbę wybielania, ale chłodną ocenę i bezsens pretensji do współczesnych o zbrodnie współwyznawców sprzed setek lat. > "Bandę czworga" przynajmniej osądzono i skazanoMao również dzisiaj nie jest uznawany w Chinach za zbrodniarza, ale wielkiego wodza. Chociaż liczba jego ofiar przekracza zapewne o parę rzędów wielkości liczbę ofiar inkwizycji. |
#56 5 na 5 | Amai (3012 punktów) | Odp: Przytul się do Chrystusa zanim przytuli cię Mahomet | > I tu się pojawia różnica: nurkowie ani wielbiciele wspinaczki nie postulują umieszczanie ich znaczków 'gdzie się da'No tak. Gdzie się nie ruszysz - w sejmie, w szkole, w urzędzie... Wszędzie te ateistyczne znaki. Okropni jesteśmy, naprawdę. |
#57 7 na 7 | jasenka (1863 punktów) | Odp: Jak to było naprawdę z tymi stosami? | >Jak rozumiem, aby być etycznym, moralnym i dobrym musiałbym zostać ateistą(byle tylko nie należeć to KK)?  Żeby być etycznym i moralnym nie trzeba nikim "zostać". Ateizm sprzyja postawie moralnej, według mnie dlatego, że osoba, która musi radzić sobie sama z wyborami, musi być silna w tym, co robi. Staram się nie krzywdzić ludzi, bo mnie potem żaden konfesjonał nie przefiltruje, żadna bozia mi nie wybaczy, sama będę żyła ze świństwem, które komuś wyrządziłam. Podsumowując - religia rozleniwia moralnie. |
#58 -1 na 5 | Bezbarwny (198 punktów) | Odp: Jak to było naprawdę z tymi stosami? | > Poza tym kościół nie zmienił stosunku do ludzi i nie nauczył się szacunku ani dla człowieka, ani dla ludzkiej godności. Nie morduje rękami katów, ale na przykład wmawia ludziom w Afryce, że prezerwatywy to grzech i wcale nie chronią przed HIV. Kto ma na sumieniu tych, którzy się zarazili, bo posłuchali księdza?Nauka Kościoła jest prosta: nie baw się w prezerwatywy - jak będziesz sypiał tylko ze swoją żoną, to masz lepszą gwarancję zdrowia. > Albo głodujące dzieci, których rodzice wierzą, że powinni się mnożyć jak króliki na chwałę bożą, a potem to już "jakoś będzie, bóg pomoże"?Kiedyś inaczej nie dało się przeżyć, ale to inna sprawa. Jeszcze inna, że gdyby zlikwidować ZUS na przykład też pewnie by się dało(może nie wszędzie). Ostatnia zaś - KK nie mówi: 'załatwimy twoje problemy, możesz rozmnażać się jak królik', tylko 'jeśli masz warunki, nie udawaj, że nie możesz mieć dzieci'(bo ich nie utrzymasz, bo ci się nie chce etc.) |
#59 8 na 8 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Jak to było naprawdę z tymi stosami? | > Jan Paweł II z tego co pamiętam przeprosił za powyższe, ale przecież Wy tego cytując 'pajaca' nie słuchacie, żeby nic Wam się nie stało...  Jeśli hucpa z 12.03.2000 była przeprosinami, to ja jestem cesarzowa etiopska.
Istotne jest jednak, by język mówienia o Trójcy nie uległ chorobie abstrakcji i oderwania od życia. (kard. Joseph Ratzinger) |
#60 4 na 4 | maruda (5550 punktów) | Odp: Jak to było naprawdę z tymi stosami? | > Nauka Kościoła jest prosta: nie baw się w prezerwatywy - jak będziesz sypiał tylko ze swoją żoną, to masz lepszą gwarancję zdrowia.Opowiadasz półprawdy. Pełne przesłanie brzmi tak: nie baw się w prezerwatywy, mnóż się jak królik, nawet czasami pozwalamy ci zgwałcić dowolną babę, tylko się później wyspowiadaj i dopilnuj by kobieta urodziła, a dostaniesz pełne rozgrzeszenie. > >Albo głodujące dzieci, których rodzice wierzą, że powinni się mnożyć jak króliki na chwałę bożą, a potem to już "jakoś będzie, bóg pomoże"?> Kiedyś inaczej nie dało się przeżyć, ale to inna sprawa. Jeszcze inna, że gdyby zlikwidować ZUS na przykład też pewnie by się dało(może nie wszędzie). Ostatnia zaś - KK nie mówi: 'załatwimy twoje problemy, możesz rozmnażać się jak królik', tylko 'jeśli masz warunki, nie udawaj, że nie możesz mieć dzieci'(bo ich nie utrzymasz, bo ci się nie chce etc.)Przepraszam ale co robi nasz ZUS w Afryce, tego nie rozumiem, proszę o podpowiedź. Znowu kłamiesz z tymi warunkami, czytałem ostatnie wystąpienia w sejmie gdzie żaden z posłów nic o warunkach nie mówił, ma być pełen zakaz aborcji bo jak nie to oni już tupną nogą. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|