 |
Jak to było naprawdę z tymi stosami? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » ABC Racjonalisty
| Napisano | Autor | Tytuł | | 30-06-2011 19:50 | Hodża (11172 punktów) | Jak to było naprawdę z tymi stosami?
4 na 4 | Zakładam ten wątek, chociaż na miły Bóg  , nie jest to temat miły do rozpamiętywania. A więc - kto zainteresowany, może przedstawić tu swoje opinie. Problem, który chyba byłby najbardziej ciekawy do rozpatrzenia jest taki: skoro nie istnieją dokumenty potwierdzające jakieś masowe prześladowania przez Kościół i kościoły protestanckie czarownic to może jesteśmy świadkami jakiejś horrendalnej intrygi, knutej przez Tego-Którego-Imienia-Nie-Wolno-Wymawiać mającej na celu szkalowanie chrześcijaństwa? To przecież chyba niemożliwe, żeby np. na stosach palono kobiety. Również te wszystkie narzędzia tortur, pokazywane dziś w lochach różnych średniowiecznych obiektów turystycznych są tylko rekonstrukcjami. Może ktoś się za bardzo postarał? Zaznaczam, że powyższe stwierdzenia są jedynie prowokacyjną zachętą do dyskusji i nie mają nic wspólnego z moimi osobistymi poglądami na ten temat. Zapraszam i apeluję o trzymanie emocji na wodzy. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 Dalej..#121 5 na 5 | Amai (3012 punktów) | Odp: Jak to było naprawdę z tymi stosami? | > >Bez tego kazanie papieża się nie odbędzie i musisz to przeboleć  > JWJa bym jeszcze dodała: nic nie muszę. Jak widać po innych postach, kolega Bezbarwny ma bardzo prostą wizję świata: katolicy vs. reszta. Tylko to masz do wyboru i jeśli stanąłeś po jedynie słusznej stronie - a jakżeby inaczej - całą resztę masz przyjąć do wiadomości. Tak się zastanawiam, czy w ogóle wie, że na świecie istniały też jakieś inne cywilizacje oprócz tej chrześcijańskiej, które też stworzyły swoją etykę, swoje zasady moralne... |
#122 5 na 5 | spellbinder (8577 punktów) | Odp: Przytul się do Chrystusa zanim przytuli cię Mahomet | > Jeśli już, to plemnik musiał się włamać. Wpuszczenie go jest nadaniem płodowi prawa do życia.Bezprawne zamieszkanie może mieć przecież początek zgodny z prawem. Jednakże, jeśli właściciel mieszkania się rozmyśli, może lokatora wywalić. Zwłaszcza, jeśli żadnej umowy nie mają podpisanej. Póki macica jest własnością kobiety, póty ma ona prawo do decydowania o zawartości owej macicy. > Kontynuując porównania prawnicze - zgodnie z tą logiką należałoby teraz zabić wszystkich, którzy jakimś cudem uniknęli przestępstwa - przecież nie mogą uniknąć odpowiedzialności za ten straszny czyn, który podałeś!Iście katolicki sposób rozumowania. |
#123 2 na 2 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Jak to było naprawdę z tymi stosami? | Akurat to nie ja pytałam.
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu. |
#124 3 na 3 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Jak to było naprawdę z tymi stosami? |
> Pieniądze się zawsze przydają, ale kiedy utworzono inkwizycję hiszpańską około (nie chce mi się szukać dokładnej daty) 1480, to chyba już na półwyspie została tylko garstka muzułmanów w Grenadzie i okolicach.To wcale nie była taka garstka. Poza tym z której strony nie zaglądać, skarb świecił pustkami, a Korona była zadłużona, właśnie przez rekonkwistę. I mało, że nie było za co jej dokończyć, to wierzyciele się upominali... > Jezus był pół-ŻydemŻadne "pół", był całym Żydem. I matkę miał Żydówkę, nie ma żadnych wątpliwości, a matka najważniejsza.
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu. |
#125 3 na 3 | Amai (3012 punktów) | Odp: Jak to było naprawdę z tymi stosami? | > Akurat to nie ja pytałam.Kolega jest odporny na wiedzę, Meretseger. W każdej kwestii. Odkąd się tu pojawił, nie ty jedna zwracałaś mu uwagę, żeby sprawdzał, z kim rozmawia. |
| finerbijk (17282 punktów) | Odp: Jak to było naprawdę z tymi stosami? | > a matka najważniejsza.Może dla Żydów i pewnego radia z Torunia, ale oficjalnie uznaje się jego półboskie pochodzenie w ziemskim wcieleniu (a nieoficjalnie nic więcej niż to, że był "pół" nie możemy stwierdzić na pewno). |
#127 5 na 5 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Jak to było naprawdę z tymi stosami? |
> Dawanie d**y za przeproszeniem od niepamiętnych czasów z tego co wiem było niemoralne...Co Ty nie powiesz. A o hierodulach Ty słyszał, a? Nie słyszał...
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu. |
| Jacek Tabisz (30006 punktów) | Odp: Jak to było naprawdę z tymi stosami? | Systemy polityczne nie mówią - "nie ucz się, bo cała prawda jest w księdze boga", nie wszystkie też uważają, iż inny nie jest istotą ludzką. Że kogoś, kto nie wierzy w prezydenta czeka w piekle płacz i zgrzytanie zębami, a tylko wiara w prezydenta czyni istotą ludzką... Demokracja to bardziej narzędzie niż ideologia. Religia, lub inna ideologia, może sprawić, iż demokraci staną się morderczymi psychopatami. |
#129 1 na 1 | Bezbarwny (198 punktów) | Odp: Przytul się do Chrystusa zanim przytuli cię Mahomet | > Dlaczego ludzie nawet dziś bezmyślnie drepczą do kościoła?A to, że dreptali w II stuleciu właśnie TYM ryzykując życie, to też wina inkwizycji? Zastanów się nad faktami, potem pisz... |
#130 2 na 2 | lukaszewicz (5674 punktów) | Odp: Jak to było naprawdę z tymi stosami? |
> Jakoś nie każdy podziela Twoje poglądy, bo nie widziałem tłoków w burdelach...Widocznie odwiedzasz tylko te gorsze. |
#131 1 na 1 | Bezbarwny (198 punktów) | Odp: Przytul się do Chrystusa zanim przytuli cię Mahomet | > Nie zaobserwowałam, by ktokolwiek tutaj uznawał się publicznie za czegokolwiek ideał, zatem pudło, kolego.Pisałem, że użytkownicy tego portalu dość dobrze wpisują się w pojęcie 'racjonalisty', a nie, że sami siebie uznają za wzór takowego. > I mówisz, że ktoś z nas się pod tą notą podpisywał?Czy gdzieś to sugerowałem? Ten cały przykład docelowo nie miał mieć nic wspólnego z wiarą lub niewiarą. > Mnie się problem Rydzyka z problemem patriotyzmu na przykład nieszczególnie zazębia.W kontekście wypowiedzi urzędników III RP na temat jego ostatniej wypowiedzi w Brukseli owszem, zazębia się. > Powiedziałabym, że to jednak płód pasożytuje na ciężarnejA dziecko na rodzicu. Ten przykład pasożytnictwa też mamy karać śmiercią? > wcale jednomyślni nie są.Nie widziałem jak dotychczas na przykład ateisty-przeciwnika aborcji.(Może nie miałem szczęścia) > ustalenia w kwestii aborcji są li i jedynie efektem umowy społecznejCzyli za przeproszeniem większość decyduje o życiu lub śmierci... Dobry żart. > Wparowując tu i sadząc argumentami dla lokalnych dyskutantów nieco już "przedpotopowymi"Czy obalonymi? Nikt jeszcze nie udowodnił mi, że płód to martwe ziarnko i z niego wyrośnie tylko krzaczek > I na nieszczególnie poważne potraktowanie.Czyli zostanę obrzucony mięsem za to, że nie popieram aborcji i nie argumentuję tego w dziwaczny sposób? > Nie chcę cię zniechęcać, ale nawet pobieżne przejrzenie tego forum (ojej, nawet tego wątku ) pokaże ci niejednolitość postaw ateistów względem wierzącychA katolików oskrażają niektórzy o inkwizycję - w Kościele też nie każdy ma to samo zdanie... > A skąd wiesz kogo się tutaj mianem "katoli" określa i czy aby na pewno jest to określenie o wspólnym dla użytkowników portalu znaczeniu? Zdaje się, że wpadłeś na ten portal z licznymi uprzedzeniami.Nie wiem, czy tutaj określenie 'katol' ma inne znaczenie niż w języku potocznym. Jeśli tak, oświeć mnie. |
#132 -1 na 3 | Bezbarwny (198 punktów) | Odp: Jak to było naprawdę z tymi stosami? | > Co Ty nie powiesz. A o hierodulach Ty słyszał, a? Nie słyszał...O czym?? O modliszkach? |
#133 1 na 3 | Bezbarwny (198 punktów) | Odp: Jak to było naprawdę z tymi stosami? | > samodzielne dawanie dupy psuje mu monopolKtoś tu wspominał o normach nieprzystosowanych do uwarunkowań społecznych... Legalny powrót małżeństw poligamicznych się szykuje? > Czy nie dostrzegasz, że zasady dekalogowe, etyka negacji, obejmuje niemalże wszelkie działalności człowieka i ma na celu nic innego jak generowanie poczucia winyJak rozumiem mamy się czem prędzej pozbyć tego balastu? To religie księgi zrobiły wszystko by zohydzić ludziom seks Cofnijmy się do jaskiń i (zwrot tak chętnie używany jako zarzut przeciw Kościołowi) rozmnażajmy się jak króliki. Tam przynajmniej nie było żadnych ksiąg  > i parę innych przyjemności.Jakie? > Nie jedz zbyt dobrze bo grzech obżarstwaJak rozumiem podziwiasz ludzi, którzy mają 200 kg i chcą jeszcze przytyć, żeby pobić rekord guinessa? Wg mnie patologię powinno się określać po imieniu. > niech ci nie będzie za wygodnie bo nazwą cię hedonistą.Jeśli wszystko zostawiasz dla siebie... > Bądź miernym ciołkiem słuchającym głosów z nieba. Bo jak wierzysz w człowieka i jego moc sprawczą jesteś winny grzechu pychy.Jak rozumiem nie uznajesz pojęcia pychy w ogóle, czy źle Cię zrozumiałem? > Pośpij w niedzielę do południa bo lubisz - grzech lenistwaW ramach świeckiego państwa proponuję przywrócenie dnia pracującego w niedzielę. Wtedy przynajmniej nie będziesz miał wyrzutów, czy zgrzeszyłeś lenistwem, czy nie... |
#134 2 na 2 | Bezbarwny (198 punktów) | Odp: Jak to było naprawdę z tymi stosami? | > 2366 Płodność jest celem małżeństwaDzięki za podrzucenie odpowiedzi. Ja tam się pod tym podpisuję.(Wcześniej nie załapałem, że chodzi akurat o radośnie bzykające się 'małżeństwa', które rzekomo nie stać na dzieci) |
| lukaszewicz (5674 punktów) | Odp: Jak to było naprawdę z tymi stosami? | > ale oficjalnie uznaje się jego półboskie pochodzenieOficjalnie? |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|