Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jak to było naprawdę z tymi stosami?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
30-06-2011 19:50Hodża (11172 punktów)Jak to było naprawdę z tymi stosami?
Ocena 4 na 4
Zakładam ten wątek, chociaż na miły Bóg , nie jest to temat miły do rozpamiętywania.
A więc - kto zainteresowany, może przedstawić tu swoje opinie.

Problem, który chyba byłby najbardziej ciekawy do rozpatrzenia jest taki: skoro nie istnieją dokumenty potwierdzające jakieś masowe prześladowania przez Kościół i kościoły protestanckie czarownic to może jesteśmy świadkami jakiejś horrendalnej intrygi, knutej przez Tego-Którego-Imienia-Nie-Wolno-Wymawiać mającej na celu szkalowanie chrześcijaństwa? To przecież chyba niemożliwe, żeby np. na stosach palono kobiety. Również te wszystkie narzędzia tortur, pokazywane dziś w lochach różnych średniowiecznych obiektów turystycznych są tylko rekonstrukcjami. Może ktoś się za bardzo postarał?

Zaznaczam, że powyższe stwierdzenia są jedynie prowokacyjną zachętą do dyskusji i nie mają nic wspólnego z moimi osobistymi poglądami na ten temat.
Zapraszam i apeluję o trzymanie emocji na wodzy.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 Dalej..
#121
02-07-2011 11:50
 Ocena 5 na 5
Amai (3012 punktów)Odp: Jak to było naprawdę z tymi stosami?
W odpowiedzi MarcinK
>>Bez tego kazanie papieża się nie odbędzie i musisz to przeboleć
>JW

Ja bym jeszcze dodała: nic nie muszę.
Jak widać po innych postach, kolega Bezbarwny ma bardzo prostą wizję świata: katolicy vs. reszta. Tylko to masz do wyboru i jeśli stanąłeś po jedynie słusznej stronie - a jakżeby inaczej - całą resztę masz przyjąć do wiadomości.
Tak się zastanawiam, czy w ogóle wie, że na świecie istniały też jakieś inne cywilizacje oprócz tej chrześcijańskiej, które też stworzyły swoją etykę, swoje zasady moralne...

#122
02-07-2011 12:04
 Ocena 5 na 5
spellbinder (8577 punktów)Odp: Przytul się do Chrystusa zanim przytuli cię Mahomet
W odpowiedzi Bezbarwny
>Jeśli już, to plemnik musiał się włamać. Wpuszczenie go jest nadaniem płodowi prawa do życia.

Bezprawne zamieszkanie może mieć przecież początek zgodny z prawem. Jednakże, jeśli właściciel mieszkania się rozmyśli, może lokatora wywalić. Zwłaszcza, jeśli żadnej umowy nie mają podpisanej.

Póki macica jest własnością kobiety, póty ma ona prawo do decydowania o zawartości owej macicy.

>Kontynuując porównania prawnicze - zgodnie z tą logiką należałoby teraz zabić wszystkich, którzy jakimś cudem uniknęli przestępstwa - przecież nie mogą uniknąć odpowiedzialności za ten straszny czyn, który podałeś!

Iście katolicki sposób rozumowania.

#123
02-07-2011 12:33
 Ocena 2 na 2
Meretseger (61860 punktów)Odp: Jak to było naprawdę z tymi stosami?
W odpowiedzi Bezbarwny
Akurat to nie ja pytałam.

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

#124
02-07-2011 12:38
 Ocena 3 na 3
Meretseger (61860 punktów)Odp: Jak to było naprawdę z tymi stosami?
W odpowiedzi finerbijk

>Pieniądze się zawsze przydają, ale kiedy utworzono inkwizycję hiszpańską około (nie chce mi się szukać dokładnej daty) 1480, to chyba już na półwyspie została tylko garstka muzułmanów w Grenadzie i okolicach.
To wcale nie była taka garstka. Poza tym z której strony nie zaglądać, skarb świecił pustkami, a Korona była zadłużona, właśnie przez rekonkwistę. I mało, że nie było za co jej dokończyć, to wierzyciele się upominali...
>Jezus był pół-Żydem
Żadne "pół", był całym Żydem. I matkę miał Żydówkę, nie ma żadnych wątpliwości, a matka najważniejsza.

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

#125
02-07-2011 13:14
 Ocena 3 na 3
Amai (3012 punktów)Odp: Jak to było naprawdę z tymi stosami?
W odpowiedzi Meretseger
>Akurat to nie ja pytałam.

Kolega jest odporny na wiedzę, Meretseger. W każdej kwestii. Odkąd się tu pojawił, nie ty jedna zwracałaś mu uwagę, żeby sprawdzał, z kim rozmawia.

finerbijk (17282 punktów)Odp: Jak to było naprawdę z tymi stosami?
W odpowiedzi Meretseger
>a matka najważniejsza.

Może dla Żydów i pewnego radia z Torunia, ale oficjalnie uznaje się jego półboskie pochodzenie w ziemskim wcieleniu (a nieoficjalnie nic więcej niż to, że był "pół" nie możemy stwierdzić na pewno).

#127
02-07-2011 15:38
 Ocena 5 na 5
Meretseger (61860 punktów)Odp: Jak to było naprawdę z tymi stosami?
W odpowiedzi Bezbarwny

>Dawanie d**y za przeproszeniem od niepamiętnych czasów z tego co wiem było niemoralne...
Co Ty nie powiesz. A o hierodulach Ty słyszał, a? Nie słyszał...

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

Jacek Tabisz (30006 punktów)Odp: Jak to było naprawdę z tymi stosami?
W odpowiedzi Satyr
Systemy polityczne nie mówią - "nie ucz się, bo cała prawda jest w księdze boga", nie wszystkie też uważają, iż inny nie jest istotą ludzką. Że kogoś, kto nie wierzy w prezydenta czeka w piekle płacz i zgrzytanie zębami, a tylko wiara w prezydenta czyni istotą ludzką... Demokracja to bardziej narzędzie niż ideologia. Religia, lub inna ideologia, może sprawić, iż demokraci staną się morderczymi psychopatami.

#129
02-07-2011 18:22
 Ocena 1 na 1
Bezbarwny (198 punktów)Odp: Przytul się do Chrystusa zanim przytuli cię Mahomet
W odpowiedzi Menel de Lux
>Dlaczego ludzie nawet dziś bezmyślnie drepczą do kościoła?
A to, że dreptali w II stuleciu właśnie TYM ryzykując życie, to też wina inkwizycji? Zastanów się nad faktami, potem pisz...

#130
02-07-2011 18:40
 Ocena 2 na 2
lukaszewicz (5674 punktów)Odp: Jak to było naprawdę z tymi stosami?
W odpowiedzi Bezbarwny

>Jakoś nie każdy podziela Twoje poglądy, bo nie widziałem tłoków w burdelach...

Widocznie odwiedzasz tylko te gorsze.

#131
02-07-2011 18:45
 Ocena 1 na 1
Bezbarwny (198 punktów)Odp: Przytul się do Chrystusa zanim przytuli cię Mahomet
W odpowiedzi liliac
>Nie zaobserwowałam, by ktokolwiek tutaj uznawał się publicznie za czegokolwiek ideał, zatem pudło, kolego.
Pisałem, że użytkownicy tego portalu dość dobrze wpisują się w pojęcie 'racjonalisty', a nie, że sami siebie uznają za wzór takowego.
>I mówisz, że ktoś z nas się pod tą notą podpisywał?
Czy gdzieś to sugerowałem? Ten cały przykład docelowo nie miał mieć nic wspólnego z wiarą lub niewiarą.
>Mnie się problem Rydzyka z problemem patriotyzmu na przykład nieszczególnie zazębia.
W kontekście wypowiedzi urzędników III RP na temat jego ostatniej wypowiedzi w Brukseli owszem, zazębia się.
>Powiedziałabym, że to jednak płód pasożytuje na ciężarnej
A dziecko na rodzicu. Ten przykład pasożytnictwa też mamy karać śmiercią?
>wcale jednomyślni nie są.
Nie widziałem jak dotychczas na przykład ateisty-przeciwnika aborcji.(Może nie miałem szczęścia)
>ustalenia w kwestii aborcji są li i jedynie efektem umowy społecznej
Czyli za przeproszeniem większość decyduje o życiu lub śmierci... Dobry żart.
>Wparowując tu i sadząc argumentami dla lokalnych dyskutantów nieco już "przedpotopowymi"
Czy obalonymi? Nikt jeszcze nie udowodnił mi, że płód to martwe ziarnko i z niego wyrośnie tylko krzaczek
>I na nieszczególnie poważne potraktowanie.
Czyli zostanę obrzucony mięsem za to, że nie popieram aborcji i nie argumentuję tego w dziwaczny sposób?
>Nie chcę cię zniechęcać, ale nawet pobieżne przejrzenie tego forum (ojej, nawet tego wątku ) pokaże ci niejednolitość postaw ateistów względem wierzących
A katolików oskrażają niektórzy o inkwizycję - w Kościele też nie każdy ma to samo zdanie...
>A skąd wiesz kogo się tutaj mianem "katoli" określa i czy aby na pewno jest to określenie o wspólnym dla użytkowników portalu znaczeniu? Zdaje się, że wpadłeś na ten portal z licznymi uprzedzeniami.
Nie wiem, czy tutaj określenie 'katol' ma inne znaczenie niż w języku potocznym. Jeśli tak, oświeć mnie.

#132
02-07-2011 18:54
 Ocena-1 na 3
Bezbarwny (198 punktów)Odp: Jak to było naprawdę z tymi stosami?
W odpowiedzi Meretseger
>Co Ty nie powiesz. A o hierodulach Ty słyszał, a? Nie słyszał...
O czym?? O modliszkach?

#133
02-07-2011 19:04
 Ocena 1 na 3
Bezbarwny (198 punktów)Odp: Jak to było naprawdę z tymi stosami?
W odpowiedzi Tibor
>samodzielne dawanie dupy psuje mu monopol
Ktoś tu wspominał o normach nieprzystosowanych do uwarunkowań społecznych... Legalny powrót małżeństw poligamicznych się szykuje?
>Czy nie dostrzegasz, że zasady dekalogowe, etyka negacji, obejmuje niemalże wszelkie działalności człowieka i ma na celu nic innego jak generowanie poczucia winy
Jak rozumiem mamy się czem prędzej pozbyć tego balastu?
To religie księgi zrobiły wszystko by zohydzić ludziom seks
Cofnijmy się do jaskiń i (zwrot tak chętnie używany jako zarzut przeciw Kościołowi) rozmnażajmy się jak króliki. Tam przynajmniej nie było żadnych ksiąg
>i parę innych przyjemności.
Jakie?
>Nie jedz zbyt dobrze bo grzech obżarstwa
Jak rozumiem podziwiasz ludzi, którzy mają 200 kg i chcą jeszcze przytyć, żeby pobić rekord guinessa? Wg mnie patologię powinno się określać po imieniu.
>niech ci nie będzie za wygodnie bo nazwą cię hedonistą.
Jeśli wszystko zostawiasz dla siebie...
>Bądź miernym ciołkiem słuchającym głosów z nieba. Bo jak wierzysz w człowieka i jego moc sprawczą jesteś winny grzechu pychy.
Jak rozumiem nie uznajesz pojęcia pychy w ogóle, czy źle Cię zrozumiałem?
>Pośpij w niedzielę do południa bo lubisz - grzech lenistwa
W ramach świeckiego państwa proponuję przywrócenie dnia pracującego w niedzielę. Wtedy przynajmniej nie będziesz miał wyrzutów, czy zgrzeszyłeś lenistwem, czy nie...

#134
02-07-2011 19:07
 Ocena 2 na 2
Bezbarwny (198 punktów)Odp: Jak to było naprawdę z tymi stosami?
W odpowiedzi maruda
>2366 Płodność jest celem małżeństwa
Dzięki za podrzucenie odpowiedzi. Ja tam się pod tym podpisuję.(Wcześniej nie załapałem, że chodzi akurat o radośnie bzykające się 'małżeństwa', które rzekomo nie stać na dzieci)

lukaszewicz (5674 punktów)Odp: Jak to było naprawdę z tymi stosami?
W odpowiedzi finerbijk
> ale oficjalnie uznaje się jego półboskie pochodzenie

Oficjalnie?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 Dalej..

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365