Racjonalista - Strona głównaDo treści
Maska opadła

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
31-03-2013 22:54Małyska (6054 punktów)Maska opadła
Ocena 22 na 22
Polscy biskupi rozpoczęli kolejną ofensywę. Tym razem z niezwykłą żarliwością starają się tłumaczyć, niewygodne dla siebie, wypowiedzi nowego papieża. Nie wiedzą jak wybrnąć ze stwierdzenia o "biednym kościele dla biednych". Wiją się jak piskorze i kombinują jak przetłumaczyć papieski język na ten zrozumiały dla wiernych. Tej "mission impossible" podjął się sekretarz Episkopatu bp Wojciech Polak.
"Nauczanie papieskie zawsze stanowi drogowskaz i linię przewodnią dla pracy duszpasterskiej Kościoła w Polsce. Tak było w czasie pontyfikatów poprzednich papieży. Czytamy encykliki papieskie i inne dokumenty, słuchamy homilii, są one inspiracją do podejmowanych działań" - powiedział PAP bp Polak.
Dodał także: "Kościół zawsze i w każdym czasie jest wzywany do tego, by być solidarnym z ludźmi ubogimi. Trzeba jednak pamiętać, że Kościół nie jest jedną z wielu organizacji charytatywnych, ale to wspólnota, która przede wszystkim głosi zbawienie ludziom ubogim. Oczywiście, Kościół jest wezwany do niesienia konkretnej pomocy, ale przede wszystkim do głoszenia Ewangelii. Tak więc nie chodzi tylko o zaspokajanie materialnych potrzeb człowieka, bo to robią różne organizacje, niejednokrotnie lepiej niż Kościół".wyborcza.p(*)Polski_Episkopat__Kosciol.html
Bardzo dziękuję panu biskupowi za to oświadczenie. Zrozumiałem , że w zasadzie biskupom wystarczy lektura papieskich homilii i encyklik. Życzę więc miłej lektury.
Skoro kościół nie jest organizacją charytatywną to czas go opodatkować jak każdego zwykłego obywatela. Podatnicy też nie są organizacją charytatywną i nie powinni ze swoich podatków fundować biskupom pałaców, limuzyn, wykwintnych trunków i służby. Czcigodni kapłani i kościół są po to by tylko brać i utrzymywać w posłuszeństwie naiwne owieczki, w zamian za obietnice zbawienia!
Maska opadła. Polscy biskupi po raz kolejny pokazali hipokryzję i prawdziwą twarz kościoła.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 Dalej..
#241
07-04-2013 08:32
 Ocena 1 na 1
Alpha Phoenicis (4607 punktów)Odp: Maska opadła
W odpowiedzi Elasp
> Proszę o przetłumaczenie tej cokolwiek bełkotliwej wypowiedzi na język polski.

Ok.
Ten nienasycony psychopata bóg nie istnieje.

Tego też nie zrozumiesz?

#242
07-04-2013 08:38
 Ocena 5 na 5
Alpha Phoenicis (4607 punktów)Odp: Maska opadła
W odpowiedzi Elasp
> Zakładam tezę ateisty (twierdzącego, ze w świecie fizycznym nie ma żadnego dowodu obecności Bóstwa) i staram się pokazać, że nawet z niej nie wynika nieistnienie Boga.

Dobrze, wiec porozmawiajmy o Posejdonie. W świecie fizycznym nie masz przecież żadnych dowodów na jego nieistnienie, nieprawdaż? A czteroręki czerwony człowiek z głową słonia, którego wyznaje kilka milionów hindusów - przecież mógł on stworzyć świat, nie ma na to "niedowodów"...

Dlaczego nie bronisz zatem prawdziwych bogów? W końcu mogli oni istnieć tak samo jak Jesus, albo nawet i bardziej, a jeśli nie to udowodnij

#243
07-04-2013 10:43
 Ocena 1 na 1
Irracja (4721 punktów)Odp: Maska opadła
W odpowiedzi Elasp
>>    ... nie tak dawno (jakieś dwa dni temu) w "pytaniu na śniadanie" była rozmowa na temat tzw. "relikwii". Zaproszony ksiądz wprost stwierdził, że większość "relikwii" (w tym i całun turyński) nie jest oficjalnie zatwierdzona przez kościół.
> No dobrze, ale co z tego wynika?

    ... wynika dalsza część cytowanej przez Ciebie wypowiedzi...
    ... Po prostu, kościół tylko nie sprzeciwia się takiemu kultowi. Zresztą, trudno się sprzeciwiać czemuś, co wymierne korzyści przynosi. Relikwie to cały "system" przynoszący korzyści, to chyba jedyna jego zaleta dla kościoła...


... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...

Irracja (4721 punktów)Odp: Maska opadła
W odpowiedzi Elasp
>>>Proszę wobec tego pokazać związek między "katolickim systemem wartości i myślenia" a słowami Lutra cytowanymi powyżej.
>>Nie chcę porównywać ("porównywać" byłoby tu faktycznie za dużym słowem) - chciałbym, aby mój rozmówca wykazał związek, który w swojej wypowiedzi zasugerował.

    ... przyjęcie czyiś poglądów i zastosowanie ich do własnych potrzeb nie jest tworzeniem czegoś nowego. Luter zastosował wobec katolicyzmu poglądy które tenże katolicyzm praktykował wobec innych wyznań...

... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...

#245
07-04-2013 11:14
 Ocena 3 na 3
Nietsche (4548 punktów)
(zablokowany)
Odp: Maska opadła
W odpowiedzi Elasp
> Idąc Twoim sposobem rozumowania nie można by nigdy nikomu niczego oddać bez wywołania reakcji łańcuchowej roszczeń. Bardzo dobry argument za nieoddawaniem!<
Zgoda, przejdźmy na ty.
To nie jest argument za nieoddawaniem. Ale czy chcesz po 300 latach rewizji pokoju z Oliwy? Dlaczego ograniczasz się do Szwecji a podany przeze mnie przykład Układów Laterańskich, bazujących na fałszywym dokumencie pomijasz milczeniem? Oddawanie dóbr narodowych zrabowanych podczas wojen, ma współcześnie miejsce.
> Nie mówimy o Toledo, tylko o Szwedach. To, że ktoś coś ukradł, nie zwalnia ich z obowiązku zwrotu ukradzionych dóbr.<
Ok, mówimy o Szwedach, ale dlaczego nie mówimy o Toledo? Czy Szwedów obowiązują inne normy niż Hiszpanów? To wymagałoby uzasadnienia. O kradzieży też nie możemy mówić. Czy Sobieski ukradł arrasy pod Wiedniem, czy uznał to za łupy wojenne. Prawo do żądania zwrotu nie wynika z aktu kradzieży tylko z treści traktatu z Oliwy. Pytanie jak długo obowiązują takie traktaty. Czy nie spóźniłeś się o kilkaset lat z tym żądaniem.
> Niemniej, proszę o informacje źródłowe mówiące o pochodzeniu złota, z którego wykonano ołtarz w Sewilli.<
Dla mnie jedyną wątpliwością w tej informacji było te 20 ton. Rabusie nie mają zwyczaju ważyć łupu. Ale ktoś tak wyliczył.
W dyskusji zakłada się że każdy posiada pewną wiedzę podstawową. Nie możemy zaczynać od elementarza. Każdy wie o złocie i srebrze Indian. Nawet znajdziesz je w tekstach ludzi Kościoła. Masz wątpliwości, kup dowolną książkę o zdobywaniu Ameryki przez Hiszpanię, znajdziesz tam odpowiedź. Mógłbym ci podać jeden tytuł, ale ty i tak do niego nie sięgniesz. Tobie nie chodzi o wiedzę na temat zrabowanego złota, ty sądzisz że kwestionowanie wszystkiego co rzuca złe światło na historię Krk jest twoim obowiązkiem. Historia jest historią, nikt jej już nie zmieni. Trzeba obiektywnie ocenić fakty, to wszystko.
Gdy pójdziesz do banku z fałszywym czekiem i wyłudzisz pieniądze, musisz je zwrócić gdy czek okaże się fałszywy. Z tym się zgodzisz. Na temat Donacji Konstantyna, nabierasz wody w usta. Chcesz dyskutować, czy szukać dziur w całości?


Mam dość ateistów. Oni bez przerwy gadają o Bogu - Heinrich Böll

#246
07-04-2013 18:36
 Ocena-1 na 1
Elasp (6859 punktów)Odp: Maska opadła
W odpowiedzi Nietsche

>> Nie mówimy o Toledo, tylko o Szwedach. To, że ktoś coś ukradł, nie zwalnia ich z obowiązku zwrotu ukradzionych dóbr.<
>Ok, mówimy o Szwedach, ale dlaczego nie mówimy o Toledo?

Jak masz trzy pokoje do odkurzenia, to od któregoś trzeba zacząć. Co w tym dziwnego? Przecież to Kościół jest zły, a Szwedzi dobrzy i postępowi. Rozpocznijmy więc od nich - z pewnością dadzą dobry przykład. To chyba całkiem logiczna strategia.

Szwedzi doprowadzili nasz kraj do ruiny - zniszczyli miasta, zamki, kościoły, itd. Nazwa "potop" nie wzięła się przypadkiem. Przecież nie upominam się o klucz spiski, chociaż i on nam się należy.

>> Niemniej, proszę o informacje źródłowe mówiące o pochodzeniu złota, z którego wykonano ołtarz w Sewilli.<
>Dla mnie jedyną wątpliwością w tej informacji było te 20 ton. Rabusie nie mają zwyczaju ważyć łupu. Ale ktoś tak wyliczył.

Proszę o konkretną informację, a nie o powtarzanie pomówień.

>W dyskusji zakłada się że każdy posiada pewną wiedzę podstawową. Nie możemy zaczynać od elementarza. Każdy wie o złocie i srebrze Indian. Nawet znajdziesz je w tekstach ludzi Kościoła. Masz wątpliwości, kup dowolną książkę o zdobywaniu Ameryki przez Hiszpanię, znajdziesz tam odpowiedź. Mógłbym ci podać jeden tytuł, ale ty i tak do niego nie sięgniesz.

Proszę podać ten tytuł, a sięgnę.

>Tobie nie chodzi o wiedzę na temat zrabowanego złota, ty sądzisz że kwestionowanie wszystkiego co rzuca złe światło na historię Krk jest twoim obowiązkiem.

Nic nie sądzę. Mnie interesuje prawda - jak każdego racjonalistę.

Elasp (6859 punktów)Odp: Maska opadła
W odpowiedzi Irracja

>    ... przyjęcie czyiś poglądów i zastosowanie ich do własnych potrzeb nie jest tworzeniem czegoś nowego. Luter zastosował wobec katolicyzmu poglądy które tenże katolicyzm praktykował wobec innych wyznań...

Zakładasz to, co powinno być wykazane = błędne kolo.

#248
07-04-2013 18:50
 Ocena-1 na 1
Elasp (6859 punktów)Odp: Maska opadła
W odpowiedzi rafal73
>>>Slabna?? I co z tego wynika? Ze bog istnieje?
>>Popatrz wyżej.
>Patrze i widze, ze slabna tez w dni w ktorych aborygenowie z dzungli obok obchodza swieto wielkego penisa. I co? Tutejsi racjonalisci to katoliccy aborygenowie???????

I pomyśleć, że osoba sięgająca po takie argumenty ma jeszcze pretensję do Ducha Świętego. Gdyby takim rozumem wykazywali się starożytni Żydzi, zamiast Tory otrzymaliby okładkę. A i to byłoby wtenczas wiele. Swoimi wypowiedziami dowodzisz, że Bóg jest nadzwyczaj łaskawy dla gatunku ludzkiego - w Twoich pytaniach zawiera się więc odpowiedż na nie.


#249
07-04-2013 18:59
 Ocena 1 na 1
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
Odp: Maska opadła
W odpowiedzi Elasp

> I pomyśleć, że osoba sięgająca po takie argumenty ma jeszcze pretensję do Ducha Świętego. Gdyby takim rozumem wykazywali się starożytni Żydzi, zamiast Tory otrzymaliby okładkę. A i to byłoby wtenczas wiele. Swoimi wypowiedziami dowodzisz, że Bóg jest nadzwyczaj łaskawy dla gatunku ludzkiego - w Twoich pytaniach zawiera się więc odpowiedż na nie.

No dobra, doszliśmy do wniosku, że starożytni Żydzi byli mądrzejsi ode mnie. Ja wiem jaki kształt ma ziemia.
A więc pytam Cię po raz kolejny:

Dlaczego Duch Święty z premedytacją okłamał mądrych Żydów i powiedział im, że ziemia jest płaska?

Twoimi odpowiedziami dowodzisz, że Duch Święty to ignorant, który nie był w stanie prawidłowo przekazać informacji na temat wykonanych dzieł swojego alter ego

Z niecierpliwością czekam na wyczerpującą odpowiedź.

#250
07-04-2013 19:02
 Ocena-1 na 1
Elasp (6859 punktów)Odp: Maska opadła
W odpowiedzi Iwan Denisowicz
>> . Część świąt kościelnych to przecież dni wolne od pracy, bez możliwości odmowy, że tak powiem. Czemu więc nie korzystać?

Zakładam się z Tobą, że następuje zauważalny spadek z dokładnością nie do dni, ale do godzin, spadek w okolicy wieczerzy wigilijnej. Dlaczego? Ano dlatego, że polscy racjonaliści zasiadają wtedy do świątecznego stołu...

Przy takiej dokładności argument "z wyjazdu" traci oczywiście moc, a to, co sugeruję powyżej, będzie jedynym racjonalnym wyjaśnieniem.

Irracja (4721 punktów)Odp: Maska opadła
W odpowiedzi Elasp
>>    ... przyjęcie czyiś poglądów i zastosowanie ich do własnych potrzeb nie jest tworzeniem czegoś nowego. Luter zastosował wobec katolicyzmu poglądy które tenże katolicyzm praktykował wobec innych wyznań...
> Zakładasz to, co powinno być wykazane = błędne kolo.
    ... nic nie zakładam. Opisuję to co widać w historii...


... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...

#252
07-04-2013 19:10
 Ocena-1 na 1
Elasp (6859 punktów)Odp: Maska opadła
W odpowiedzi rafal73

>A więc pytam Cię po raz kolejny:
>Dlaczego Duch Święty z premedytacją okłamał mądrych Żydów i powiedział im, że ziemia jest płaska?

1. Gdzie w Starym Testamencie jest mowa o tym, że ziemia jest płaska? Proszę o cytat.

2. Jaki użytek mogli byli zrobić Żydzi z informacji o kulistości Ziemi? Prawdopodobnie żadnego i dlatego też nie została im przekazana. Do wypasu owiec wiedza o kulistości Ziemi zbytnio się nie przydaje, chyba że ktoś ma stado wielkości całego kontynentu.

#253
07-04-2013 19:25
 Ocena 2 na 2
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
Odp: Maska opadła
W odpowiedzi Elasp
> Zakładam się z Tobą, że następuje zauważalny spadek z dokładnością nie do dni, ale do godzin, spadek w okolicy wieczerzy wigilijnej. Dlaczego? Ano dlatego, że polscy racjonaliści zasiadają wtedy do świątecznego stołu...
Ciekaw jestem bardzo jak to udowodnisz? Jak wykażesz, że liczba wątków spada z powodu celebracji świąt, a nie dajmy na to spędzenia czasu z rodziną z okazji wolnego? Wolnego, które w praktyce jest obowiązkowe. Skąd też wiesz, że racjonaliści zasiadają do "świątecznego stołu" a nie do zwykłej kolacji?
> Przy takiej dokładności argument "z wyjazdu" traci oczywiście moc, a to, co sugeruję powyżej, będzie jedynym racjonalnym wyjaśnieniem.
Bynajmniej. Korzystanie z wolnego nie oznacza celebrowania katolickich świąt. Poza tym w gruncie rzeczy nie masz możliwości wykazania korelacji pomiędzy tymi jakoby powiązanymi wydarzeniami. Nie mówiąc już o tym, że liczba wątków nie jest stała, zawsze jest wyższa albo niższa. Dopiero wykazanie, że od x lat w porze różnych katolickich świąt jest zakładane mniej wątków, a następnie wykazanie, iż wątków jest mniej z powodu celebrowania owych świąt byłoby jakimś argumentem za Twoją tezą.

#254
07-04-2013 19:35
 Ocena 3 na 3
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
Odp: Maska opadła
W odpowiedzi Elasp
>>A więc pytam Cię po raz kolejny:
>>Dlaczego Duch Święty z premedytacją okłamał mądrych Żydów i powiedział im, że ziemia jest płaska?
>1. Gdzie w Starym Testamencie jest mowa o tym, że ziemia jest płaska? Proszę o cytat.

HB 38:13
HB 9:6
HB 38:4-6
IZ 40:22 ( Jak ustawisz namiot nad kulą to uwierzę w twojego boga)
AP 7:1

To na razie starczy.

>2. Jaki użytek mogli byli zrobić Żydzi z informacji o kulistości Ziemi? Prawdopodobnie żadnego i dlatego też nie została im przekazana. Do wypasu owiec wiedza o kulistości Ziemi zbytnio się nie przydaje, chyba że ktoś ma stado wielkości całego kontynentu.

A jaki użytek mogli zrobić Żydzi z faktu, że słońce krąży wokól ziemi a nie odwrotnie? Duch przekazał bo Żydzi coś z tym mieli zrobić a z kulistością nie?

Duch nie wiedział, że za kształt ziemi zginie parę osób? Nie mógł temu zapobiec dyktując Żydom "a ziemia jest kulą"? Nie chciał im mieszać kształtem głowy ale gadające węże to oczywiście coś naturalnego
>

#255
07-04-2013 19:55
 Ocena 1 na 1
Andrzej Bogusławski (52271 punktów)Odp: Maska opadła
W odpowiedzi Elasp
.
>Pozwolisz, że odpowiem jutro - wszystko oczywiście do wykazania.
Spróbował Pan podsumować "racjonalizm światopoglądowy" - co zostało przeniesione do "Oślej ławki", ale wraz z propozycją moderacji: "Ewentualnie możesz jeszcze swoje uwagi streścić nieco (w nagłówku widzę napis "część I") i utworzyć nowy wątek zatytułowany np. "Czym jest racjonalizm"." (Istotnie przy inicjacji wątku można trochę więcej napisać.) Czyżby po przeczytaniu mojej polemiki uznał Pan moje argumenty i zrezygnował? "Ośla ławka" Odp: Etykietka racjonalisty, co to znaczy być racjonalistą?
Taka samorefleksja to duży plus.

@@@
.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365