 |
Rozpusta z etycznego punktu widzenia Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 29-06-2014 15:41 | Jacek Przypadek (1069 punktów) | Rozpusta z etycznego punktu widzenia
1 na 1 | Pytanie moje jest proste. Czy jeżeli jestem dorosły, nie mam zobowiązań i jestem rozpustnikiem - degraduję siebie i innych a więc postępuję w sposób niemoralny i niegodny człowieka? Mam na myśli sytuację, w której np. co piątek "wyrywam" inną młódkę na dyskotece lub zaglądam do domu publicznego. Spółkuję jedynie z osobami dorosłymi i chcącymi tego samego - niezobowiązującego seksu.
Czy takie zachowanie jest moralne?
Pytam, po jestem w trakcie lektury książki "Etyka w działaniu". Autorem jest ateistyczny filozof, prof. Jacek Hołówka, który zalicza tam rozpustę do zachowań niemoralnych. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Dalej..#226 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Rozpusta z etycznego punktu widzenia |
> Ludzie są różni.> [...]> Co kraj, to obyczajLudzie już tu, na forum są różni i nie trzeba aż w Japonii k******iego zróżnicowania szukać. Np. Andrzej Bogusławski dostrzegł kurewstwo tam, gdzie Ty zwyczajną praktykę zaledwie, mianowicie w czerpaniu przyjemności z seksu serwowanego klientowi. |
#227 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Rozpusta z etycznego punktu widzenia | > Tylko skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle?Nie powiedziałbym, że jest źle. Skoro ja mam porzebę zjeść jabłko, to czasem hoduję sobie w domu, a czasem idę do sklepu i kupuję. A skoro jestem producentem jabłek, to sprzedaję.. amatorowi jabłek, który jest jednocześnie plantatorem marchewek które ja z kolei lubię itd. > No dlaczego panowie płacą, skoro mogliby - jak sam linkujesz - jeszcze zarobić?Niektórzy płacą, niektórzy zarabiają. Popyt kształtuje podaż, czasem też odwrotnie. > Więc odpowiem: bo jak na razie męska prostytucja to margines.Widocznie nie ma aż tak dużego popytu na męskie prostytutki. > Kiedy się szale wyrównają, "problem moralny" autora wątku i jemu podobnych zniknie.A jeśli się nie wyrównają, to będą problemy moralne i niesprawiedliwość? 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Rozpusta z etycznego punktu widzenia | > Np. Andrzej Bogusławski dostrzegł kurewstwo tam, gdzie Ty> zwyczajną praktykę zaledwie, mianowicie w czerpaniu> przyjemności z seksu serwowanego klientowi.Ludzie są różni, w konsekwencji ja nie jestem wierną kopią p. Andzej Bogusławskiego. Moim zdaniem to kwestia gustu i głębokości kieszeni. To tak trochę, jak z samochodami: na rynku możesz kupić odnowionego old-skula, możesz zaniedbanego 30letniego małego fiata który sika olejem z miski na odległość, możesz nówkę TATA (takie indyjskie kiepskiej jakości auto) albo nówke Mercedesa klasy S. Ja np. źle się czuję w Mercedesach i wolę Peugeota czy Mazdę.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Rozpusta z etycznego punktu widzenia | > >Nie udaje. Skąd to oskarżenie, że udaje?> Z Twojego pytania "skąd mężczyzna ma to wiedzieć".Pytałaś "co adekwatnego do seksu może za otrzymane za seks pieniądze nabyć kobieta?" Męzczyzna nie wie i nie widzi potrzeby, by się nad tym zastanawiać. Chyba, że kobieta potrzebuje w tym dylemacie pomocy.. Pozdrawiam
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#230 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Rozpusta z etycznego punktu widzenia | > > Prostytucja to nie seks?> Nie.Tja.. A co Twoim zdaniem się tam robi?
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#231 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Rozpusta z etycznego punktu widzenia | > ja nie jestem wierną kopią p. Andzej Bogusławskiego.Skoro podjąłeś polemikę z jemu udzieloną odpowiedzią, nie dziw się memu wskazaniu na jego osobę. |
#232 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Rozpusta z etycznego punktu widzenia | > Męzczyzna nie wie i nie widzi potrzeby, by się nad tym zastanawiać.> Chyba, że kobieta potrzebuje w tym dylemacie pomocy..Moje pytanie, na które swoim z kolei odpowiedziałeś, było retoryczne, a potrzebę dostrzegł i zgłosił autor wątku, mężczyzna, jemu właśnie odpowiadałam. Oraz nie mam tu dylematu wymagającego pomocy ani jako kobieta, ani jako człowiek. |
#233 2 na 2 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Rozpusta z etycznego punktu widzenia | > >Tylko skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle?> Nie powiedziałbym, że jest źle.Nie chodzi w tym powiedzeniu o ocenę moralną, lecz o Twoją przesadę, męska prostytucja przy kobiecej, to śladowe zjawisko, które nie zmienia postaci rzeczy. > Widocznie nie ma aż tak dużego popytu na męskie prostytutki.Bardzo widocznie. > A jeśli się nie wyrównają, to będą problemy moralne i niesprawiedliwość?  Najpewniej właśnie tak. Symetrię tę jednak skomplikował Andrzej Bogusławski, który w obszarze prostytucji wyodrębnił "kurewstwo", opierając swój podział na zasadach, wg których mężczyźni siłą rzeczy działają w jego obszarze, jako że męska wydolność seksualna w zakresie klasycznego aktu seksualnego nie obywa się bez pewnej formalnej choćby korzyści usługodawcy. Ale nawet gdyby w przyszłości męskie kurewstwo miało rozwinąć skrzydła, to samo jego określenie pozostaje powiązane z żeńskością; ja z tego powodu już dziś zacznę promować na innym forum podpatrzone zgrabne określenie "kutasiarz". |
#234 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Rozpusta z etycznego punktu widzenia | > >> Prostytucja to nie seks?> > Nie.> Tja.. A co Twoim zdaniem się tam robiKupczy się ciałem.  |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Rozpusta z etycznego punktu widzenia | To Andrzej Bogusławski. Ciekawe, co Ty dostrzegasz
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Rozpusta z etycznego punktu widzenia | > potrzebę dostrzegł i zgłosił autor wątku, mężczyzna, jemu właśnie odpowiadałam.Potrzebę czego? Czy na pewno tego samego, o czym sama piszesz?
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Rozpusta z etycznego punktu widzenia | > Nie chodzi w tym powiedzeniu o ocenę moralną, lecz o Twoją przesadę,> męska prostytucja przy kobiecej, to śladowe zjawisko, które nie zmienia postaci rzeczy.Zależy, o jakiej konkretnie "postaci rzeczy" mowa. Ilosciowo - zgoda. Nie mniej nie przypominam sobie, abym gdziekolwiek przesadzał np. mówił, że męskich prostytutek jest więcej. > >A jeśli się nie wyrównają, to będą problemy moralne i niesprawiedliwość?  > Najpewniej właśnie tak.Możesz to jakoś przyblizyć / wytłumaczyć? > Symetrię tę jednak skomplikował Andrzej Bogusławski, który w obszarze> prostytucji wyodrębnił "kurewstwo", opierając swój podział na zasadach, wg> których mężczyźni siłą rzeczy działają w jego obszarze, jako że męska wydolność> seksualna w zakresie klasycznego aktu seksualnego nie obywa się bez pewnej> formalnej choćby korzyści usługodawcy.Zgadza się. Jak już kiedyś nadmieniłem, od dłuższego czasu czytam p. Bogusławskiego z zainteresowaniem, to człowiek o sporej wiedzy i zakresie kompetencji. > Ale nawet gdyby w przyszłości męskie kurewstwo miało rozwinąć> skrzydła, to samo jego określenie pozostaje powiązane z żeńskością;> ja z tego powodu już dziś zacznę promować na innym forum> podpatrzone zgrabne określenie "kutasiarz".Wyczuwam, że podoba Ci się ograniczone rozróżnienie prostytutka / k***a i chcesz mieć tu jakiś wkład w j. polskim..
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Jacek Przypadek (1069 punktów) | Odp: Rozpusta z etycznego punktu widzenia | Nie każda osoba 40+ zna życie. Znajomość życia jest dla myślących, bejbi. |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Rozpusta z etycznego punktu widzenia | > Kupczy się ciałem.  Hm, to też. Sądzisz, że istnieje możliwość 100% oddzielenia ciała od emocji, uczuć i siebie?
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Jacek Przypadek (1069 punktów) | Odp: Rozpusta z etycznego punktu widzenia | Hehe, dzięki za dość rozsądne wnioski. Nie wpadłem na to, żeby oddzielić moralność od dobra i zła istniejących obiektywnie. Natomiast myślę, że można racjonalnie pojętą etyką w życiu się kierować. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|