 |
Umowa w kulturze europejskiej Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 03-03-2019 23:00 | Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Umowa w kulturze europejskiej
1 na 1 | Kupuje stosunkowo dużo usług internetowych pochodzących z różnych krajów, co najmniej połowę od usługodawców amerykańskich, USA wciąż wiedzie prym w sieci, a resztę z całego świata. Ostatnio akurat testuję dostawców usług telefonii voip. Popróbowałem NEXMO, 3CX i doszedłem do europejskiego SIPGATE gdzie również zrobiłem sobie konto testowe a tam: Jetzt kostenlos testen - voller Funktionsumfang - Testphase endet automatisch - ohne Angabe von Bankdaten Co można przetłumaczyć tak: Wypróbuj za darmo już teraz - Pełna funkcjonalność - Faza testowa kończy się automatycznie - bez podawania danych banku Szczególnie interesujące wydały mi się 2 ostatnie punkty tej krótkiej oferty: - Faza testowa kończy się automatycznie - bez podawania danych banku Pomyślałem - po co ktoś o tym w ogóle pisze? Choć właściwie natychmiast wiedziałem dlaczego ktoś to napisał. A czy Wy wiecie? signup.sip(*)51650170-1705116059.1551650170 | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 Dalej..#181 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > >>Tym bardziej pozostaje w mocy moje twierdzenie, że kto się na dyskusję na swój temat nie godzi, niech sam też na swój temat milczy.> >Kluczowe słowo "swój"> Odkryłeś, że i Ciebie ta zasada dotyczy?  Sugeruję, że to co Hamerlik pisze o mnie, mnie w niewielkim stopniu dotyczy Nie stanowię mu praw, nie jestem właścicielem jego mieszkania, nie udzielałem mu kredytu, ani nie egzekwowałem go przemocą Wbrew temu co pisze, zapłaciłem robotnikom za pracę na budowie, a środki na dom pozyskałem pracą, a nie cwaniactwem. Dyskusja ma "mój" temat jest dyskusją na temat chochoła, który Hamerlik sam stworzył.
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#182 -1 na 1 Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | Jak nie stanowisz mi praw, jak stanowisz? Na każdą moja próbę zakwestioniwania niejawnej i nieopodatkowanej wlasnosci, podatku od chleba, skarbu panstwa, państwowego przymusu egzekucyjnego, osobowości prawnej, kreacji lichwiarskiego pieniądza dostajesz ataku furii, wyzywasz mnie, wyklinasz moja matkę i mojego ojca, przejawiasz taką agresję jakbyś był gotów mnie zaatakować. Co to jest jeśli nie próba narzucenia mi złością i groźbą własnych norm? Probujesz siłą narzucić mi własne normy moralne czyli narzucasz mi swoje prawo! Rozumiem, że motywuje Cię twoje poczucie dobra i sprawiedliwości ale dopóki zaciskasz zęby i mówisz mi jak być musi i jak być nie może dopóty stanowisz mi prawo |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > >Najlepsze jest jednak to, ze urzędasy już wymyślają forme pieniądza w postaci przymusowego depozytu w prywatnym banku. To już jest kuriozum.> Znów się świnka najarała, aż zwieracz puścił.....A kto Ci nie pozwala zapłacić np. za samochód czy za mieszkanie walizką wydrukowanej makulatury grożąc karą i konfiskata ale odpycha Cię na siłę i na chama w stosunki zobowiązanie z prywatnym bankiem, o właścicielu którego informacji nigdzie nie zdobędziesz? Duch święty czy urzędasy działający w zmowie z kapitalistami, którzy chcą mieć nad Tobą kontrolę - czytaj władzę? A co gdybym w drodze po nowiutkiego mercedesa klasy S, od klas społecznych, zmienił zdanie i chciał sobie urządzić ognisko z makulatury z nadrukowanymi cyframi? Jak miałbym to zrobić z oszczędnościami w postaci zapisu należności na serwerach bankowych? Spalić serwer? Oni pewnie mają kopię w innej lokalizacji, zresztą dane pewnie trzymają w rozproszonej chmurze? Będzie mi urzędas jeden z drugim określał czy swoje nogę puścić z dymem? Ze swoim robię co chce, nikomu nic do tego. Zdobyłem więc mogę zjarac. |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > >>>Przecież ten Twój śmieszny system odbiera środki jak przekroczysz swoje 2 pensje  > >>Niczego nie odbiera.> >>Jest limit oszczędności związany z wartością opodatkowanej własności.> > Czyli odbiera! Skończ z tą nowomową> Gorzej jest.> Jakoś musi być szacowane te 2 pensje poza które automat kasuje środki na koncie, nie wszyscy mają stałą prace (czy tylko jedną prace). I jakoś dostajesz o tym wiadomość (status doręczenia, zabezpieczenia, brak dostępu do sieci, wirus na kompie, co tylko chcesz itp.).> Tu będzie dopiero pole do nadużyć.> Temu wpiszą tysiaka jak rogaty a po znajomości 15  > Ten przeczytał a temu zmienili wieczorkiem, nie wiedział bo coś tam. wcisnął ENTER i mu skasowało (do podziału dla ważnych) prawie całą sumę z chaty co sprzedał  > Wyobrażasz sobie co to za paranoja ?> Już jest precedens z wirusem w jakimś urzędzie i przelaniem setek tysięcy nie tam gdzie trzeba W KNOPKERAJ paranoja kwadratowa murowana żelbetonem przeciwatomowym.Ty nie rozumiesz zupełnie czym jest aplikacja rozproszona. W ogóle nie możesz uwolnić się od pojęcia / przekonania, że każda aplikacja ma jednego administratora. W rozproszonej księdze kapitału nikt Ci niczego nie zmieni a jedynie wykona się pewien zdefiniowany algorytm. Żebyś mógł choć trochę zrozumieć mam dla Ciebie zadanie. Znajdź mi administratora księgi bitcoina. Podaj imię i nazwisko osoby, która kontroluje księge bitcoina i mogłaby zmienić jej zapis. |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > To nie bzdura klasy BITCOIN.Bitcoin całkowicie przeobrazi ludzkie społeczeństwo, to pierwowzor jawnej, rozproszonej księgi kapitału o kryptograficznie zabezpieczonym zapisie. W ciągu następnych lat bitcoin wpłynie zasadniczo na życie każdego człowieka. |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > Jak nie stanowisz mi praw, jak stanowisz?Lecz się debilu
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | Znów się świnka najarała, aż zwieracz puścił.....
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > >> Czyli odbiera! Skończ z tą nowomową> W rozproszonej księdze kapitału nikt Ci niczego nie zmieni a jedynie wykona się pewien zdefiniowany algorytm.... który skonfiskuje kasę z konta pisząc że ci niczego nie zabrał Skończ jarać to gówno, bo ci gówno z mózgu zostało
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > Poważny bank? Bez jaj.Wyjaśnij dlaczego miałbyś zaufać komuś, kto Ci nie ufa? Wytłumacz dlaczego ktoś miałby mieć tyle władzy nad Tobą, żeby moc zmienić zapis twojej własności? Ja na taką władzę innych ludzi nad sobą, o których chciwości i bezwzglednosci mogłem sie już przekonać, nie zgadzam się. |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > >>> Czyli odbiera! Skończ z tą nowomową> >W rozproszonej księdze kapitału nikt Ci niczego nie zmieni a jedynie wykona się pewien zdefiniowany algorytm.> ... który skonfiskuje kasę z konta pisząc że ci niczego nie zabrał> Skończ jarać to gówno, bo ci gówno z mózgu zostałoJeśli masz zdefiniowany limit oszczędności 1000 Godzinek i w portfelu masz ich zgromadzonych 980, ktoś spróbuje przelać Ci kolejne 100 ale system odpowie - niedopuszczalna operacja możesz przelać Max 20. Gdzie tu konfiskata? Chcesz dostać 100 Godzinek to przepusc 100. Kup opodatkowana własność albo skonsumuj świadczenia innych ludzi. Idź na masaż albo pojedź na wycieczkę, obojętne daj zarobić innym abyś sam mógł zarobić. Gromadzenie wartość w pieniądzu jest katastrofa dla gospodarki, a zatem i katastrofa dla ludzi. Pieniądz może służyć WYLACZNIE WYMIANIE WLASNOSCI i niczemu więcej. Oszczędności pieniężne jednych ludzi to długi innych ludzi. |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > >A kto będzie pracował, jak już wszyscy będą bogaci?> Bogaci?Bogadztwo nie może istnieć bez biedy tak jak Pan bez podwladnego. |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > >>Tam w ogóle w KrystkonRaju jakaś gotówka jest?> >A, cwaniaczku, byś się chciał z raju krystka wypłatą gotówkową wykręcić..> Gotówka to gotówka, nic tego nie zmieni  > Pieniądz to zapis rozkładu liczbowego zwiazanego z tożsamością ludzi określający należności i długi ludzi względem siebie nawzajem. Choć ja wolę zamiast określenia należności i długi, określenie hierarchii wśród ludzi. |
#193 1 na 1 | j23a (1186 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > >Poważny bank? Bez jaj.> Wyjaśnij dlaczego miałbyś zaufać komuś, kto Ci nie ufa?Knopke co ty za przeproszeniem .... To ma być dyskusja? Skasowałeś prawie całą wypowiedź i na koniec jakaś jęki i lęki od czapy. Litości. argument to by był jakbyś podał jak mi ten bank narobi lewego debetu. Np. na 50 tysiaków. Tak dokładnie., Dyrektor jest na mnie zły bo zaparkowałem nieudolnie i nie może wyjechać samochodem za 500 tys w salonie a mój jest za 1.5 tys na giłdzie z wiatrem i żaglami i postanawia dać nauczkę. Wg Twoje teorii jest dużo wyżej niż ja bo ma pensje większą. I co robi ? W ustrzelenie kredytu to bym uwierzył. W lewy debet nie. > Wytłumacz dlaczego ktoś miałby mieć tyle władzy nad Tobą, żeby moc zmienić zapis twojej własności?No to mi wyzeruje konto z części pensji ten bank, użyje zapas awaryjny i pójdę do innego. I już. Było wcześniej. Jaka władza? Pobiją mnie czy zera na ekranie zobaczę? W KNOPKE RAJ to jest dopiero dupa. Sprzedaje chatę za 80 tys, zarabiam 2 tys (a przynajmniej tyle wpisane jest w system [1]) i mi kasuje sam z automatu 76 tysiakow, tak? No bo nie wolno mieć oszczędności ponad 2x to co posiadasz a jak sprzedam to mam mienie ruchome tylko. I to jest fajne, nie? Bo tą, jak jej tam, koncentracje nadmierną (na koncie) zrobiłem. Ty czasem czytasz co sam piszesz? Bo wiesz, są granice jednak, przynajmniej dla mnie. Zaczynasz ja osiągać. To jest trolling na poziomie przedszkola a nie dyskusja. [1] Tu dopiero będzie pole do nadużyć. Zarabiać mogę różnie, zdalnie a nie w strefie, w EU,$. Funtach itp. Poza tym zarobek to jedno a wpis limitu drugie (limit nie podlega zbytniej weryfikacji i restrykcjom, to tak jak w banku nie dostaniesz pożyczki bo nie). Z czego niby ma wynikać że mi limitu nie zaniżą? Po jakim czasie odciąg forsy z powodu koncentracji się aktywuje? Od razu, po jakimś czasie, w jakiś terminach? Pomijam że zaczynam dochodzić do wniosku że Ty kompletnie nie ogarniasz systemów z rekomendacją zaufania i hierarchią. A taka musi być ta Twoja baza. Przecież wpis limitu to tak na logikę musi mieć weryfikacje hierarchiczną (coś ala drzewo zaufania w SSL). To jakoś musi mieć umocowanie prawne, krtyptograficzne, techniczne i społeczne. Inaczej kumple Knopke wpisuje mi powiedzmy 1000 zł (czy KNOPIKOW, 1 KNOPIK = 1 zł). A ja zarabiam więcej. No to do kogo się odwołam teraz nawet majać wydruki czy inne argumenty jak to na ekranie jest i mam 1000 i ? Jaka jest wymienność zwierzchnika tego gościa, zasady jego mianowania itp. Tobie się pewnie wydaje że państwo w miniaturze (KNOPKERAJ) to coś szyfrowanie danych w gpg. Faktycznie nikt tego w sensie algorytmu nie złamał a wszystkie sprawy o coś konkretnego na komputerach, pedofilie, narkotyki na poważnie itp to były z aresztowaniem tak by gościu kompa ne wyłączył, inaczej klapa bez hasła a torturować się nie da  |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > >Skończ jarać to gówno, bo ci gówno z mózgu zostało> Jeśli masz zdefiniowany limit oszczędności 1000 Godzinek i w portfelu masz ich zgromadzonych 980, ktoś spróbuje przelać Ci kolejne 100 ale system odpowie - niedopuszczalna operacja możesz przelać Max 20. Gdzie tu konfiskata?Rozumiesz debilu własne słowa?
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| j23a (1186 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > >>Najlepsze jest jednak to, ze urzędasy już wymyślają forme pieniądza w postaci> A co gdybym w drodze po nowiutkiego mercedesa klasy S, od klas społecznych, zmienił zdanie i chciał sobie urządzić ognisko z makulatury z nadrukowanymi cyframi? Jak miałbym to zrobić z oszczędnościami w postaci zapisu należności na serwerach bankowych? Spalić serwer? Oni pewnie mają kopię w innej lokalizacji, zresztą dane pewnie trzymają w rozproszonej chmurze?No nie wiem jak w salonie ale jak kupujesz prywatnie to możesz mieć gotówkę i nawet jest to mile widziane. Ja zresztą po nauczce z brakiem realizacji karty w sklepie (oczywiście środki i ustawienia ok) też gotówkę preferuje. Nie wiem jak Berlin (jak ja byłem to marki przyjmowali) ale u mnie wszędzie gotówka mile widziana. W sklepie, na poczcie (tam się nawet chyba wszystkich operacji kartą nie da bezpośrednio), na benzynowej stacji itp. Gotówka to gotówka i już. Jak zgubisz nie masz konsekwencji i podobnie. Bierzesz dowód, wybierasz w siedzibie banku gotóweczkę i finał. I nie trzeba się bawić np. po drodze w parkowanie w krzakach na górce, odpalanie laptopa, łączenie z GSM, deszyfracje dysku, logownie do konta operacyjnego, sprawdzanie ssl banku, logowanie na konto banku, sprawdzanie co i jak i ewentualnie (jak jakieś operacje z autoryzacją podwójną) logowanie komórką do sieci i odbieranie SMS. Ja lubię proste życie. A takie zabawy z przelewami to dobre w domu do zakupów gdzieś na Allegro czy innym stm. Potrafię to też  > Będzie mi urzędas jeden z drugim określał czy swoje nogę puścić z dymem? Ze swoim robię co chce, nikomu nic do tego. Zdobyłem więc mogę zjarac.W KNOPKERAJ nie ma gotówki przecież  |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|